Najmłodsi użytkownicy internetu mogą znaleźć tam materiały o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, jednak w sieci czekają na nich także zagrożenia. Nowa usługa pozwoli nad nimi zapanować.

Internet stanowi dla dzieci bogate źródło wiedzy i atrakcyjny sposób na rozwijanie zainteresowań. Jednak najmłodsi mogą spotkać się w sieci także z nieodpowiednimi dla nich treściami, z przemocą.

Najnowsze badania pokazują, że prawdopodobieństwo spotkania się z nienawiścią lub też obraźliwymi wiadomościami w Internecie wzrosła w ostatnich czterech latach z 13 do 20 proc., a 12 proc. nastolatków narażonych jest na skutki cyberprzemocy. Z czyhających na dzieci zagrożeń powinni zdawać sobie sprawę rodzice i opiekunowie. 

Wchodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców T-Mobile stworzył stronę W cyfrowym świecie, na której publikowane są praktyczne porady dotyczące sposobu korzystania z nowych technologii w taki sposób, aby opiekunowie mogli zapewnić dzieciom dostęp do użytecznej wiedzy, pomocnej w edukacji i rozwoju.

Na platformie rodzice znajdą m.in. przydatne informacje i wskazówki, w jaki sposób uświadamiać swoich podopiecznych o zasadach bezpieczeństwa w sieci oraz dowiedzą się o dostępnych, wspierających ich w tym celu rozwiązaniach technologicznych.

Równolegle, wraz ze startem działań edukacyjnych, T-Mobile wprowadza nową usługę „Dzieci w Sieci”, umożliwiającą opiekunom sprawowanie kontroli nad treściami pochodzącymi z Internetu.

Usługa to łatwe w obsłudze narzędzie do zdalnego zarządzania treściami, które przegląda dziecko w Internecie. Dostarcza ono opiekunom wielu praktycznych rozwiązań, umożliwiając m.in.: blokowanie wybranych stron WWW. W ramach usługi ochroną mogą być objęte wszystkie urządzenia łączące się z internetem poprzez mobilną sieć T-Mobile (smartfon, tablet, phablet, komputer) bez konieczności instalowania dodatkowych narzędzi.

- Usługa ta wyróżnia się pośród innych dostępnych na rynku rozwiązań. „Dzieci w Sieci” działa w oparciu o zaawansowane filtry zlokalizowane w systemach T-Mobile. Warto podkreślić, że, aby zapewnić dziecku podstawową ochronę, nie są potrzebne żadne aplikacje na jego telefonie - ochrona dotyczy konkretnego numeru telefonu, a nie urządzenia. Każde wejście dziecka na stronę internetową jest analizowane pod kątem treści, a rodzic może ustalać dodatkowe indywidualne reguły, np. godziny dostępu - tłumaczy Bartłomiej Winiarek, Kierownik Sekcji Rozwoju Terminali i Aplikacji Mobilnych w T-Mobile. - Dzięki dodatkowej aplikacji mobilnej na system Android, usługa „Dzieci w sieci” daje możliwość włączenia kontroli treści dostępnych poprzez zewnętrzne aplikacje mobilne oraz sieć WiFi 
– dodaje.

Wszystko te ustawienia rodzic możne zdefiniować poprzez panel administracyjny dostępny na stronie usługi Dzieci w Sieci: http://www.t-mobile-trendy.pl/fw/aHR0cHM6Ly9hZC5kb3VibGVjbGljay5uZXQvZGRtL2Nsay8yOTkwMDA3NjA7MTI2MDc2MTk2O2c/aHR0cDovL3d3dy50LW1vYmlsZS5wbC9wbC9kbGFjaWViaWUvb2JzbHVnYS1rbGllbnRhL3VzbHVnaS9kemllY2ktdy1zaWVjaT91dG1fbWVkaXVtPWFydGljbGUmdXRtX3NvdXJjZT10LW1vYmlsZS10cmVuZHk= lub poprzez aplikację Dzieci w Sieci dostępnej na wszystkie najpopularniejsze platformy mobilne (Android, iOS, WindowsPhone). Usługa dostępna jest w promocyjnej cenie 4,99 zł miesięcznie przy podpisywaniu nowej umowy oraz za 5,99 zł miesięcznie przy aktywacji w dowolnym momencie umowy obowiązującej.

T-Mobile oferuje również swoim klientom bezpieczne miejsce dla dzieci 
z wyselekcjonowanym kontentem (gry, piosenki, audiobooki, testy, quizy, kursy językowe). Wśród nich znajdują się min. „Test Gotowości Szkolnej”, za pomocą którego w 3 prostych krokach rodzic może pomóc przygotować się dziecku do szkoły, „Bazgroszyt Kids” – pakiet edukacyjnych gier, quizów, piosenek i testów skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, aplikacja ”My First English Words” służąca do nauki języka angielskiego oraz dostępna w 3 odsłonach i udostępniona za darmo gra Kubuś. Wszystkie te gry dostępne są dla klientów T-Mobile w MyBox.

Po szczegółowe informacje dotyczące prowadzonej akcji, T-Mobile zaprasza do odwiedzenia zakładki http://www.t-mobile-trendy.pl/fw/aHR0cHM6Ly9hZC5kb3VibGVjbGljay5uZXQvZGRtL2Nsay8yOTkwMDA3NjA7MTI2MDc2MTk2O2c/aHR0cDovL3d3dy50LW1vYmlsZS5wbC9wbC93LWN5ZnJvd3ltLXN3aWVjaWU/dXRtX21lZGl1bT1hcnRpY2xlJnV0bV9zb3VyY2U9dC1tb2JpbGUtdHJlbmR5, dzięki której rodzice i opiekunowie poszerzą swoją wiedzę o zasadach bezpieczeństwa w internecie oraz dowiedzą się więcej 
o nowej, dedykowanej usłudze operatora Dzieci w Sieci.

Dzieci w sieci – nowa usługa T-Mobile - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W wybranych pociągach pasażerowie mogą skorzystać ze specjalnie wyselekcjonowanej oferty wideo na żądanie.

Korzystacie z VoD w domu czy będąc na mieście? Teraz, na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP Intercity i T-Mobile Polska, pasażerowie wybranych pociągów PKP Intercity mogą oglądać w czasie podróży hity filmowe, popularne seriale i bajki.

Z tego oraz gier można skorzystać na smartfonie, tablecie i laptopie w ramach specjalnej Strefy PKP Intercity w serwisie player.p. Treści wideo dostępne są bez reklam, a korzystanie z usługi nie wiąże się ze zużywaniem pakietu transferu danych. Wystarczy połączyć się z Hot Spot T-Mobile, wejść na player.pl lub zainstalować aplikację mobilną, zarejestrować się i oglądać bez ograniczeń.

W okresie testowym usługa będzie bezpłatna. Docelowo planowany koszt 24-godzinnego dostępu to 4,99 zł. Subskrypcja po zakończeniu podróży nie zostanie wyłączona, ale korzystanie z niej będzie możliwe za pośrednictwem własnego połączenia sieciowego użytkownika.

Player.pl w Strefie PKP Intercity udostępni szeroką tematycznie ofertę wideo. Na fanów seriali czekają m.in.: „Odwróceni”, „Lekarze”, „Prawo Agaty”, „Demony da Vinci” czy „Gran Hotel 2”, a także najnowsze produkcje TVN: „Nie rób scen” oraz „Mąż czy nie mąż” udostępniane na bieżąco.

Oprócz seriali są także znane tytuły filmowe, a wśród nich: „Iluzjonista” z Jessicą Biel i Edwardem Nortonem, „Idy Marcowe” z Ryanem Goslingiem, „Atlas chmur” z Tomem Hanksem, „TAXI” 3 i 4, „Coco Chanel” z Audrey Tautou w roli głównej, czy komedia romantyczna Woody’ego Allena  „O północy w Paryżu”. Na dzieci czeka specjalna  oferta bajek, z takimi tytułami jak "Baranek Shaun”, „Świnka Peppa”, „Chuck i Przyjaciele” czy „My Little Pony”.

Usługa player.pl w pociągach PKP Intercity - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Chcesz mieć gwarancję, że nie wydasz na internet mobilny nie więcej niż 9 zł miesięcznie (lub 12 zł przy większych potrzebach)? Zobacz, na czym polega usługa Bezpieczny Internet.

Jeśli kiedykolwiek obawialiście się, że koszty korzystania z mobilnego internetu niemile was zaskoczą, może zainteresuje Was usługa Bezpieczny Internet. Jej aktywacja daje gwarancję, że za korzystanie z internetu w telefonie nie zapłacimy więcej niż 9 zł miesięcznie – bez aktywowania dodatkowych pakietów.

Już przy pierwszym połączeniu internetowym zostaje użytkownikowi automatycznie aktywowany pakiet danych. W pierwszej kolejności będzie to 10 MB za 3 zł do wykorzystania w ciągu 30 dni. Jeśli jednak pakiet ten okaże się niewystarczający, po jego wykorzystaniu zostanie automatycznie uruchomiony pakiet 90 MB w cenie 6 zł. Oba pakiety ważne są przez 30 dni od dnia uruchomienia pierwszego z nich.

Można skorzystać także z opcji dodatkowego limitu. W tym wypadku za transmisję danych w przedziale powyżej 100 MB do 250 MB włącznie pobierana jest kolejna dodatkowa, jednorazowa opłata w kwocie 3 zł.

Na aktywowanie usługi jest kilka sposobów. Aby aktywować limit na internet w wysokości 9 zł, należy:

  • wejść na stronę nakarte.t-mobile.pl i aktywować tam usługę,

  • wysłać SMS o treści BNET 9 pod bezpłatny numer 8010

  • użyć kodu ekspresowego: *125*7*19#

W przypadku chęci aktywowania większego pakietu internetowego do 250 MB za 12 zł, należy:

  • wejść na stronę nakarte.t-mobile.pl i aktywować tam usługę,

  • wysłać SMS o treści BNET 12 pod bezpłatny numer 8010

  • użyć kodu ekspresowego: *125*7*18#

Aby sprawdzić status usługi, trzeba wysłać wiadomość SMS o treści BNET ILE pod numer bezpłatny 8010 lub też użyć kodu ekspresowego *125*7#

Fot. Fotolia

 

Usługa Bezpieczny Internet w T-Mobile - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

glozak2
05-07-2021 - 12:54:04
emil możesz nie przeklinać?
  (0)
Odpowiedz
emil
29-04-2020 - 18:31:18
yhjuhj
  (0)
Odpowiedz
Ewa
25-11-2019 - 12:33:27
Wpisać: BNET ANULUJ i wysłać na nr 8010 albo zrezygnować kodem *125*7*9# i zatwierdź zielonym
  (0)
Odpowiedz
abc
19-11-2019 - 02:53:20
Jak to cholerstwo wyłączyć!!! Aktywowane zostało przez przypadek i NIGDZIE nie można znaleźć jak się tego pozbyć!!!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gdy dziecko dostaje swój pierwszy smartfon, korzysta z niego nie tylko do rozmów czy wysyłania SMS-ów, ale gra i korzysta z internetu. Jak kontrolować, jakie strony odwiedza, z jakich aplikacji korzysta oraz ile czasu spędza przed małym ekranem?

T-Mobile oferuje swoim klientom interesujące usługę, która mogą okazać się przydatna rodzicom - Dzieci w sieci. To proste w obsłudze narzędzie do zdalnego zarządzania treściami, które przegląda dziecko w Internecie na swoim smartfonie.

Pozwala ona na kontrolowanie tego, z jakimi treściami dziecko ma styczność, bowiem rodzic bądź opiekun decyduje o tym, które strony będą dla dziecka dostępne, a których nie zobaczy. Wystarczy zablokować strony, na które mały użytkownik sieci ma nie wchodzić, a także określić zakres dostępu do sieci na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy Google+. Dodatkowo można zadecydować, z jakich aplikacji mobilnych dziecko może korzystać.

To jednak nie wszystko, bo z usługą Dzieci w sieci, milusińscy nie będą także mieli możliwości korzystania z Internetu dłużej niż pozwoli im na to opiekun. Należy określić, w jakich godzinach dziecko może mieć na swoim smartfonie dostęp do Internetu, czyli np. zablokować dostęp w godzinach lekcyjnych czy też nocnych.

Zarządzanie telefonem dziecka odbywa się poprzez zainstalowaną na nim aplikację, przeznaczoną na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows Phone. Wszelkie modyfikacje dostępu odbywają się zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie. Obejmują także sytuacje, gdy dziecko korzysta z jakiejkowiek sieci Wi-Fi, a nie tylko z transferu danych od T-Mobile.

Miesięczny koszt usługi Dzieci w sieci to 4,99 zł i jest ona aktywna przez cały czas trwania umowy. Więcej na temat usługi można przeczytać na stronie T-Mobile.

Fot. Fotolia

Dzieci w sieci – coś dla rodziców od T-Mobile - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Julia Kreczman
29-03-2021 - 00:52:16
szajs.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się