Od 1 maja polski oddział kanału Lifetime rozpoczyna emisję amerykańskiego serialu "Dziecko Rosemary" w reżyserii Agnieszki Holland.

Czteroodcinkowy miniserial "Dziecko Rosemary" to nowa adaptacji powieści Iry Levina, rozsławionej przez kultowy horror Romana Polańskiego.

Akcja została przeniesiona do współczesnej Francji. Małżonkowie (Zoe Saldana i Patrick J. Adams) przeprowadzają się z Nowego Jorku do Paryża. Za możliwość zamieszkania w apartamencie w prestiżowej kamienicy przyjdzie im zapłacić dużą cenę.

W rolach drugoplanowych występują m.in. Wojciech Pszoniak i Weronika Rosati.

Serial nadawany będzie na antenie Lifetime w piątki o godz. 21.00 począwszy od 1 maja.

"Dziecko Rosemary" Agnieszki Holland w polskiej telewizji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Polska Telefonia Cyfrowa została wyróżniona, w ramach konkursu „100 PROCENT Nagrody Wolontariatu Pracowniczego” za projekt Świąteczna Aukcja Charytatywna. Nasz projekt został doceniony spośród 17 nadesłanych zgłoszeń w kategorii Program Wolontariatu Pracowniczego. Otrzymał 99% na 100% możliwych punktów i znalazł się w pierwszej trójce najlepszych programów w tej kategorii.

Świąteczna Aukcja Charytatywna już od 2002 roku w okresie przedświątecznym mobilizuje pracowników PTC do działania na rzecz innych. W  tym roku na projekt złożyły się warsztaty z udziałem pracowników i ich dzieci oraz aukcja, na której licytowane są przytulanki zaprojektowane i przygotowane w ramach wolontariatu rodzinnego. Wylicytowana przez pracowników kwota z aukcji zostanie następnie podwojona przez firmę. W ramach dziesięciu aukcji świątecznych pracownicy i firma przekazali ponad 800 000 złotych na pomoc dla potrzebujących. Tegoroczne środki zostaną przekazane na potrzeby dzieci, uczestników programu Akademia Przyszłości, realizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

„Ta nagroda ta uhonorowanie naszych pracowników, którzy co roku z tak wielką pasją i zaangażowaniem włączają się w pomaganie najmłodszym. Dlatego chciałabym im za to serdecznie podziękować i pogratulować” – powiedziała Magdalena Gera–Pikulska, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej w PTC.

Kapituła konkursu w swoim uzasadnieniu wskazała na szczególny atut programu czyli umożliwienie  pracownikom zaangażowania się w różny sposób, począwszy od wolontariatu, a skończywszy na udziale w aukcji. Doceniona została także innowacyjność działań podejmowanych w ramach projektu i spójność oraz organizacja systemu jako całości. Aukcja pracownicza jest autorskim pomysłem, co w dużej mierze świadczy o kreatywności firmy i gotowości na szersze zmiany. Wyróżnione zostało także zrozumienie dla wagi budowania relacji beneficjent - pracownik, pracownik - firma - na każdym etapie.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Zwycięskie projekty zostały wyłonione przez Kapitułę w skład której weszli: Mirella Panek-Owsiańska, Prezeska Zarządu, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Dariusz  Pietrowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie,  Piotr  Onikki-Górski  dyrektor Biura Kontaktów Społecznych Business Centre Club, Krzysztof Więckiewicz, Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Wyróżnienie w „100 PROCENT Nagrody Wolontariatu Pracowniczego" - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To prawdziwe filmowe święto dla dzieciaków, rodziców, dziadków, opiekunów. Zobaczcie program.

50 filmów. 15 miast w Polsce. 10 dni pokazów, zabaw, warsztatów i rozmów. Kino Dzieci, czyli największe w Polsce filmowe święto dla dzieciaków, startuje 27 września.

Kino Dzieci to najlepsze produkcje nakręcone w ostatnich latach dla młodych widzów, w większości niepokazywane dotąd w Polsce. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 5-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Okazja do wspólnego przeżywania kina, zabaw i rozmów inspirowanych filmowymi opowieściami. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a pokazy odbywać będą się od 27 września do 5 października w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Tczewie, Toruniu oraz Wągrowcu.

Program Kina Dzieci tworzy 50 tytułów: animacji, filmów aktorskich, krótkich i długich metraży. Podzielone zostały na sekcje tematyczne o: przyjaźni, wyzwaniach oraz relacjach z rodzicami. Oddzielny blok to prezentacja kina norweskiego, wzorcowego przykładu, jak kręcić mądre i atrakcyjne opowieści dla najmłodszych.

Wśród festiwalowych hitów są ekranizacje bestsellerowych norweskich książek Tora Åge Bringsværda i Anne G. Holt "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele" oraz "Kacper i Emma - ferie zimowe". Holenderską kinematografię reprezentować będzie "Niesforny Bram", uznany w Holandii za film 2012 roku. Familijne kino w najlepszym wydaniu przyjedzie z Republiki Południowej Afryki: "Felix" Roberty Durrant to opowieść o małym fanie jazzu, który marzy o karierze saksofonisty. Na szczególną uwagę zasługują także animacje: magiczna "Nocturna" nakręcona w hiszpańsko-francuskiej koprodukcji przez Adrià Garcíę, Víctora Maldonado oraz nagradzany na międzynarodowych festiwalach francuski film "Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa" w reżyserii Marka Boreala i Thibauta Chatela.

Festiwal to więcej niż pokazy filmowe. Równie ważne, co oglądanie jest dzielenie się emocjami, zabawa, dyskusja. Po seansach zaplanowano zajęcia plastyczne dla dzieci, a także warsztaty dla rodziców.

Festiwal to dwa konkursy - swoje nagrody przyznają jury dziennikarzy oraz pisarzy. W skład pierwszego wejdą: Alina Gutek, Zuzanna Ziomecka oraz Paweł T. Felis. Pisarzy reprezentować będą: Joanna Olech, Agata Królak oraz Rafał Kosik. Najlepszy film festiwalu wybierze także publiczność.

Festiwalowi towarzyszy konferencja w Warszawie oraz cykl paneli w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu pod wspólnym hasłem "Kręcimy kulturą dla dzieci". To próba diagnozy stanu kultury dziecięcej w Polsce, a w szczególności okazja do przyjrzenia się ofercie filmowej dla najmłodszych. Spotkania moderowane przez Martę Lipczyńską-Gil (szefową wydawnictwa Hokus-Pokus) przygotowano z myślą o twórcach, producentach, edukatorach, animatorach, krytykach, ale także wszystkich, którym temat jest bliski. W programie m.in. wykład Małgorzaty Ohme o wpływie filmowych treści na rozwój psycho-społeczny dzieci, masterclass z norweskim reżyserem Arne Lindtner Naessem oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego na festiwalu Kina Dzieci zabrakło pełnometrażowych polskich produkcji.

Wstęp na konferencję oraz panele jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.kinodzieci.pl. Pokazy festiwalowe są biletowane. Cena: od 5 do 12 zł w zależności od kina. Pełny program festiwalu Kino Dzieci oraz lista kin są już na stronie www.kinodzieci.pl.

Źródło: nowehoryzonty.pl
Fot.: Fotolia

Festiwal Kino Dzieci już w tym miesiącu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Prawie 10 proc. użytkowników sieci stanowią dzieci między 7 a 12 rokiem życia. Co naturalne, bliższa jest im rozrywka niż edukacja.

Z okazji Dnia Dziecka Gemius postanowił sprawdzić, czego najmłodsi szukają w sieci. Wzięto pod uwagę dzieci w wieku 7 – 12 lat, które stanowią 9,4 proc. internautów, i wyszukiwania z pierwszego kwartału tego roku.

Okazuje się, że najmłodsi internauci najchętniej odwiedzają strony poświęcone rozrywce dla dzieci, grom komputerowym oraz grom online.

Na stronach WWW z rozrywką adresowaną do dzieci internauci między 7 a 12 rokiem życia stanowią średnio jedną piątą wszystkich użytkowników (19 proc.). Najpopularniejszą stroną w tej kategorii jest Cartoonnetwork.pl, na drugim miejscu jest Gralandia.pl, a na trzecim – Disney.pl.

Strony z grami komputerowymi odwiedza średnio co drugi internauta w wieku od 7 do 12 lat (45 proc.). Na omawianych stronach stanowią oni średnio 16 proc. użytkowników. Najbardziej popularną stroną w tej kategorii tematycznej jest Starstable.com, a drugie miejsce należy do Worldoftanks.eu. Na podium znalazła się również strona Wargaming.net.

Z kolei na strony z grami online zagląda średnio 8 na 10 użytkowników sieci z omawianej grupy wiekowej. Stanowią oni przeciętnie 13 proc. wszystkich internautów odwiedzających strony z grami online. Wśród nich najpopularniejszą okazała się Gry.pl, drugie miejsce zajęła Gameforge.com, a trzecie – Gry-online.pl.

Źródło: Gemius
Fot.: Fotolia

Czego dzieci szukają w internecie? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się