Sony CP-A2LAKS – pomysł jest nieco zwariowany, ale jak najbardziej realny. Już wkrótce w Japonii zadebiutuje ładowarka na korbkę, dedykowana między innymi dla telefonów komórkowych.

Trzy minuty kręcenia i mamy minutę rozmowy. Absurd? Poniekąd tak, ale ładowarka na korbkę to urządzenie o charakterze awaryjnym. Sony CP-A2LAKS składa się dwóch elementów: generatora i akumulatora o pojemności 4000 mAh.

Try minuty kręcenia i mamy minutę rozmowę!  

Czy to dużo? Technicznie rzecz biorąc korzystając z takiego ogniwa, możemy dwukrotnie do pełna załadować smartfona (większość modeli ma baterie o pojemności 1300-2000 mAh). Akumulator wyposażony jest w dwa wyjścia USB, pozwalający na ładowanie dwóch drobnych gadżetów jednocześnie (5V, 0,75A x 2) lub jednego wymagającego większego natężenia (5V, 1,5A) – choćby komórki, czy odtwarzacza MP3.

Sekcja zasilania, to niewielki ważący zaledwie 45g generator. Kręcąc korbką doładowujemy akumulator - ładowanie gadżetów bezpośrednio nie jest możliwe. Jak podaje Sony, optymalna wydajność wymaga 120 obrotów na minutę.

Wszystko brzmi wspaniale, niestety ładowarka na korbkę nie jest specjalnie efektywna. Dla wzorcowego smartfonu (Sony Xperia acro HD), trzy minuty kręcenia korbką to minuta rozmowy, pięć minut to minuta korzystania z funkcji multimedialnych. W efekcie ładowarka Sony CP-A2LAKS może co najwyżej służyć jako kryzysowe źródło energii. Trudno sobie wyobrazić kogoś, kto kręci korbką przez sześć godzin, aby naładować do pełni baterię smartfonu.

Akumulator wyposażony jest w dwa wyjścia USB, pozwalający na ładowanie dwóch drobnych gadżetów jednocześnie (5V, 0,75A x 2) lub jednego wymagającego większego natężenia (5V, 1,5A).

Pod namioty natomiast jak ulał. Cena takiego gadżetu? Ładowarka Sony CP-A2LAKS została wyceniona na 8000 jenów, czyli ok. 78 euro. Zadebiutuje w Japonii 20 czerwca. Nie wiadomo czy trafi do Europy (to raczej mało prawdopodobne).

Fot/Źródło: Sony

Eko ładowarka od Sony. Na korbkę! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sony zaprezentowała dwie nowe ładowarki: CP-A2LS i CP-ELS, które umożliwiać mają naładowanie telefonu w dowolnym momencie i miejscu.

Ładowarki Sony korzystają ze złącza USB, dzięki czemu dedykowane są głównie dla tych, którzy prowadzą aktywne i mobilne życie i nie zawsze znajdują czas, by w domu, bądź biurze, naładować swojego smartfona. Ładowarki można naładować w w domu, a następnie zabrać ze sobą i przetransferować energię będącą w nich na nasz telefon w dowolnym momencie.

Ładowarka CP-ELS posiada 2000 mAh pojemności.

Ładowarka CP-A2LS posiada 4000 mAh pojemności i umożliwia dwukrotne naładowanie naszego telefonu przy użyciu dostarczonego przewodu ze złączem USB lub oryginalnego kabla od smartfona. W celu szybkiego naładowania wewnętrznego akumulatora wystarczy podłączyć ładowarkę CP-A2LS do dostarczonego modułu zasilania sieciowego i włączyć moduł do najbliższego gniazdka sieciowego.

Mode CP-ELS jest mniejszy, co przekłada się na pojemność 2000 mAh. Wystarcza to na jednokrotne naładowanie smartfona. Aby naładować wewnętrzny akumulator ładowarki wystarczy podłączyć ją do portu USB komputera.

Sony podkreśla, że oba modele cechuje niski wskaźnik samorozładowania. Nawet po 12 miesiącach od ładowania utrzymują ok. 80% początkowego zapasu energii.

Ładowarki dostępne będą w sprzedaży w listopadzie. CP-A2LS kosztować ma prawie 200 zł, zaś CP-ELS około 90 zł.

Nowe przenośne ładowarki od Sony - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
16-11-2011 - 19:38:22
a co z jedną ładowarką do wszystkich modeli telefonów miała taka być
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-11-2011 - 08:58:39
Stokrotko, niestety na to pytanie nie potrafimy jeszcze odpowiedzieć. Pozdrawiamy :-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeżeli zastanawiacie się, jak przedłużyć żywotność waszego urządzenia mobilnego, to być może Sony ma dobrą odpowiedź.

Bolączką smartfonów i tabletów jest to, że często nawet raz na dobę wymagają ładowania baterii, bo przy intensywnym użytkowaniu – dzwonieniu, wysyłaniu SMS-ów, korzystaniu z internetu, oglądaniu filmów – bateria szybko się rozładowuje. Jednym z powodów tego stanu są duże wyświetlacze, innym – coraz wydajniejsze procesory, które potrzebują sporo mocy.

Rozwiązaniem problemów z baterią w przypadku aktywnych użytkowników smartfonów i tabletów mogą być przenośne akumulatory zewnętrzne. Urządzenia tego typu zaprezentował niedawno koncern Sony.

Jedną z propozycji jest bateria o pojemności 7000 mAh, której obudowa ma wymiary zbliżone do smartfonów – 130,6 x 70,4 x 12,9 mm. Waży 198 gramów. Jak poinformował producent, bateria wystarczy na trzykrotne naładowanie całkowicie rozładowanego smartfonu. Robi się to przy pomocy portu USB.

Sony ma w ofercie także mniejszą baterię o pojemności 3500mAh. Może ona zostać wykorzystana około 500 razy i naładuje smartfon do końca w 130 minut. Ona sama ładuje się 4 godziny w gniazdku oraz w 8 godzin za pośrednictwem portu USB.

Sony na razie nie ujawnił cen ani daty premiery baterii, ale patrząc na zdjęcie – warto poczekać.

Źródło: Slashgear

Akumulatory do smartfonów i tabletów od Sony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

O ile Xperia C5 Ultra jest duża i stworzona do selfie, o tyle Xperia M5 to już mniejszy zawodnik. Za to aparaty ucieszą każdego fotoamatora.

Sony Xperia M5 posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a za jego wydajność odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek Heli X10 o taktowaniu 2 GHz, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. System to Android 5.0 Lollipop.

Dla użytkownika mamy tutaj 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 200 GB przy użyciu kart microSD. Ciekawie wygląda także sprawa aparatów, bo na pokładzie znalazł się 21,5-megapikselowy aparat główny z przesłoną f/2.2 raz 13-megapikselowy przedni – obydwa z sensorem Exmor RS. Nie zabrakło znaku rozpoznawczego Sony – Xperia M5 jest odporna na kurz i wodę (IP65 i IP68).

Wymiary obudowy smartfona wynoszą 145 x 72 x 7,6 mm, a waga to 142,5 grama. Pojemność baterii to 2600 mAh. Nie zabrakło wsparcia dla LTE, NFC, aGPS, GLONASS, Bluetooth 4.1.

Sony Xperia M5 – średnia półka od Japończyków - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

natalka
30-01-2016 - 11:17:13
Witam czy sony xperia m5 będzie dostępna? np przed kwietniem ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
30-01-2016 - 12:50:12
Na ten moment nie posiadamy żadnych informacji w tym temacie. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Kacper
17-11-2015 - 23:41:01
Można u was dostać ten telefonik?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
18-11-2015 - 15:30:04
Nieposiadamy niestety takiej informacji na ten moment. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się