W dobie wszechogarniających nas smartfonów coraz mniej jest telefonów bardziej tradycyjnych, które przeznaczone byłby dla nieco starszych użytkowników. Jeden z takich modeli, Emporia ELEGANCEplus znajdziecie w naszej ofercie.

Telefon dedykowany jest dla starszej generacji naszych użytkowników, którzy nie mają ochoty na ekrany dotykowe, aplikacje i dostęp do internetu, które oferowałyby smartfony.

Emporia ELEGANCEplus posiada bardzo duże klawisze z widocznymi literami i cyframi. Producent tak zaprojektował urządzenie, by jego użytkownicy usłyszeli przychodzące połączenie, bądź wiadomość tekstową. Zagwarantować to mają mocniejsze wibracje i głośny dzwonek.

Telefon waży 92 gramy i ma wymiary 109x50x14 mm.

Menu telefonu jest bardzo proste w obsłudze i skupia się głównie na opcjach wykonywania połączeń i pisania SMS-ów. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji także takie usługi jak Bluetooth oraz Radio FM.

Telefon obejrzeć możecie w naszej galerii. Tutaj z kolei możecie zapoznać się z wideo-recenzją i testem tego telefonu.

Emporia ELEGANCEplus - telefon dla seniora w T-Mobile - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Odświeżona wersja uznanego telefonu austriackiego producenta, to propozycja dla osób, które z racji wieku nie radzą sobie tak łatwo z komórkami. ELEGANCEplus ma duże klawisze i czytelny wyświetlacz.

 • Design
  9
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  10
 • Funkcjonalność
  7
 • Design
  6.333333333
 • Aplikacje
  3.833333333
 • Bateria
  6.833333333
 • Łatwość obsługi
  7.666666666
 • Funkcjonalność
  5.166666666

+ Plusy

 • duże klawisze
 • intuicyjne i łatwe menu
 • wyraźny wyświetlacz

- Minusy

 • niewielka liczba opcji
 • boczny przycisk podgłaszania/ściszania - przypadkowe wciśnięcie podczas rozmowy

Dzisiejsze telefony komórkowe obrosły w funkcje - nawet te najprostsze komórki oferują dostęp do internetu, możliwość instalowania aplikacji i czasem nawet dziesiątki innych możliwości. Z kolei współczesne smartfony są już miniaturowymi komputerami.

Nie każdy jednak potrzebuje miniaturowego komputera, a nadmiar funkcji może stać się wrogiem użytkownika - komplikując obsługę telefonu. Seria Emporia ELEGANCE powstała z myślą o naszych rodzicach czy dziadkach. W efekcie powstał telefon bardzo prosty i wygodny w obsłudze, zapewniający wszystkie niezbędne funkcje, a co więcej świetnie wyglądający i dobrze zbudowany.

Firma Emporia podchodzi do swojego zadania z pełną powagą. Jej dział badawczo-rozwojowy działa w ścisłej współpracy z testerami produktów, którzy przekazują cenne opinie wykorzystywane do opracowywania urządzeń. Wszystkie wnioski są analizowane i oceniane we współpracy z partnerami z wielu uznanych placówek naukowych (m. in. Uniwersytetu Keplera w Linzu, Uniwersytetu Cambridge), a następnie włączane do cyklu rozwoju produktu.

Obudowa ELEGANCEplus została stworzona z materiałów wysokiej jakości: plastiku, aluminium i polerowanej stali. Telefon pewnie leży w dłoni, a elegancki design dostarcza miłych wrażeń wizualnych. Używanie dużych klawiszy, z równie dużymi cyframi i literami nie będzie stanowiło problemu dla nikogo. Dodatkowo, klawisze zostały zaprojektowane tak, że użytkownik nie ma wątpliwości co do tego, czy zostały wciśnięte.

Kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,8 cala jest jasny i ostry. Czcionka użyta w menu nie sprawi problemu w odczytaniu nawet osobom z wadą wzroku. Jest wyświetlana w czytelny, kontrastowy sposób.

Po bokach urządzenia znajdziemy przyciski, dzięki którym nie musimy "przebijać" się przez menu w celu odnalezienia podstawowych funkcji. Z prawej strony znajduje się przycisk, przenoszący nas do ekranu pisania SMS-ów, przycisk uruchamiający główne menu oraz pozwalający ustawić budzik. Jest tam również guzik uruchamiający latarkę LED, znajdującą się u góry obudowy. Lewa strona oferuje przyciski służące do regulacji głośności, wyciszenia telefonu oraz jego zablokowania.

Warto zauważyć, że głośnik ELEGANCEplus został dostosowany do pracy z aparatami słuchowymi. Kolejne ułatwienie, to migający na zielono podczas nadchodzącego połączenia klawisz OK. Dzięki temu rozwiązaniu, od razu wiadomo jak odebrać telefon i nie trzeba szukać odpowiedniego przycisku.

Poruszanie się po menu telefonu jest naprawdę proste, a jego funkcje, choć podstawowe, zapewniają realizację wszystkich działań, których oczekujemy od telefonu. Emporię wyposażono w rozwiązanie (Top 5), pozwalające na łatwy dostęp  do wybranych 5 numerów telefonicznych.

ELEGANCEplus pozwala również na przypisanie numerów telefonicznych do przycisków numerycznych. Dla przykładu - dłuższe przytrzymanie klawisza 1 połączy nas np. z numerem alarmowym 112. Możemy definiować pozostałe przyciski. Na tylnej części obudowy znajduje się przycisk awaryjny, po wciśnięciu którego telefonu automatycznie połączy się z 5. kolejnymi kontaktami awaryjnymi.

Kolejne ułatwienia w obsłudze telefonu, realizowane za pomocą przycisków to: wyświetlenie ostatnio wybieranych połączeń (gwiazdka), lista połączeń nieodebranych (krzyżyk) i połączenie z pocztą głosową (0).

Na tylnej części obudowy znajduje się przycisk awaryjny, po wciśnięciu którego telefonu automatycznie połączy się z 5. kolejnymi kontaktami awaryjnymi

Korzystanie z emporii ułatwia możliwość ustawienia wysokiej głośności dzwonka i silny alarm wibrujący. Wbudowany głośnik możemy również ustawić na wysoki poziom głośności. ELEGANCEplus ma również prosty kalkulator oraz funkcję przypomnienia o urodzinach.

Warto dodać, że model plus różni się od poprzednika dodatkowymi funkcjami w postaci radia FM oraz obsługi urządzeń Bluetooth (na przykład - bezprzewodowych zestawów słuchawkowych).

Emporia ELEGANCEplus to telefon, dzięki któremu nasi bliscy będą bez problemu w stałym kontakcie z nami. Staranny projekt telefonu i perfekcyjne wykonanie, sprawiają że używanie emporii to czysta przyjemność. Duże klawisze, czytelny wyświetlacz, intuicyjna obsługa i dostęp do podstawowych funkcji za pomocą dodatkowych przycisków - to najważniejsze cechy emporii ELEGANCE.

Zawartość pakietu:

 • telefon,
 • bateria,
 • ładowarka,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna.
Informacje ogólne  
Producent Emporia
Model ELEGANCEplus
System 900/1800
Standardowy akumulator Li-Ion; 1100 mAh
Maksymalny czas rozmów* [min] do 240
Maksymalny czas czuwania* [godz] do 300
Wymiary [mm] 109x50x14
Waga [g] 92
UMTS nie

Emporia ELEGANCEplus - dla seniora i nie tylko - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
KRYSTYNA57
07-05-2014 - 19:17:04
Ocena: 2/10
TRAFILAM KIEDYŚ NA BUBEL KTÓREGO NIE MOGĘ SIĘ POZBYĆ NIKT GO NIE CHCE KUPIĆ BATERIA TRZYMA OD KILKU GODZIN DO 1 DNIA. PO ZAKUPIE W PLAY BYŁ REKLAMOWANY-SERWIS COS TAM ZROBIONO WYMIENIŁAM BATERIE I NADAL TO SAMO .WIEC LEŻY BEZ URZYTECZNY .CZY TAK POWINNO BYĆ NIECH KTOŚ M I POMOZE KUPIŁAM DLA TATY ALE SIE TYLKO ZDENERWOWAŁ I STAN ZDROWIA MU SIĘ POGORSZYŁ A TO MIAŁ SŁUŻYĆ DO KONTAKTU SŁABO SIĘ PORUSZA
  (3)
Odpowiedz
Tik
05-07-2012 - 12:16:09
Ocena: 9/10
Idealny dla seniorów,prosty w obsłudze.
  (0)
Odpowiedz
daroo47
10-06-2012 - 11:05:22
Ocena: 5/10
Telefon świetnie sprawdza się w rękach osób starszych .Design jest (akurat w tej wersji) mocno poprawiony , jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzednią Emporię. De klawisze , czytelny ekran i wielkie litery to z pewności plusy . Telefon posiada również inne funkcje , niekiedy przydatne takie jak latarka. Minusem z pewnością jest bardzo wąski wachlarz aplikacji dla telefonów tego typu . Bateria zaskakująco wytrzymuję długo , dlatego na konto Emporii dopisujemy kolejny plus. Ten telefon to kwintesencja prostoty i łatwości obsługi. Lecz , patrząc na funkcjonalność tego telefony jest ona z pewnością niewielka , ponieważ mocno przystosowana do użytkowników. Starsze osoby nie potrzebują dużo gadżetow takich jak na przykład App Store czy Goole play . Reasumując , telefon jest definitywnie przeznaczony dla osób starszych , którzy chcą mieć kontakt z bliskimi i nie męczyć się z trudnym w obsłudze telefonem.
  (0)
Odpowiedz
telefonmaniak
09-06-2012 - 10:58:27
Ocena: 6/10
ten telefon jest bardzo dobry dla seniorow. ma wielki design. polecam jakub k.
  (0)
Odpowiedz
praiks
29-05-2012 - 11:01:41
Ocena: 7/10
Telefon a'la luksus dla osób starszych. Tylko podziwiać, jak babcie i dziadki posługują się tą cudowną maszynką. Szkoda tylko, że bateria trzyma tak średnio. Jednak i to wystarczy dla niejednej osoby. Ja też zamieniłbym dzisiaj mojego smartfona, na taki poręczny telefonik. POLECAM GO!!!
  (0)
Odpowiedz
Rajzuu
25-04-2012 - 23:33:25
Ocena: 7/10
Telefonik świetnie sprawuje się w rękach seniora. Moja babcia nie mając wcześniej do czynienia z żadnym telefonem komórkowym świetnie sobie radzi z obsługą tego modelu. Jeśli chodzi o wygląd to jest ciekawy oraz lepszy niż pozostałe modele telefonów dla seniora. Ładnie leży w ręce, nic nie trzeszczy. Wyświetlacz jest wyraźny. Bateria działa bardzo dobrze. Boczne przyciski sprawują się dobrze. Co mnie zdziwiło to to że zasięg jest lepszy niż w większości telefonach co jest w tego typie telefonach na pewno bardzo pozytywne. Jeśli miał bym bym polecić starszej osobie telefon to właśnie ten był by na pierwszym miejscu! Polecam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile Move balance posiada system operacyjny Android, ekran dotykowy o przekątnej 3,7 cala oraz aparat o 5 megapikselowej matrycy. Smartfon ten od 9 marca będzie w naszej ofercie!

Smartfon ten jest przykładem świetnego połączenia dobrej ceny i dużych możliwości technicznych. Aparat firmowany logiem T-Mobile działa pod obsługą systemu operacyjnego Android w wersji 2.3.5. Posiada on również wbudowany moduł GPS, który może przemienić telefon w urządzenie do nawigacji, a dzięki możliwości szybkiej transmisji danych HSDPA pozwoli na znalezienie drogi w każdej sytuacji - nieważne, gdzie się znajdujemy.

Telefon charakteryzuje się też dużym ekranem dotykowym o przekątnej 3,7 cala oraz aparatem o 5 megapikselowej matrycy wspieranym przez flesz LED.

Zapraszamy Was do zapoznania się z testem i wideo-recenzją tego telefonu. Znajdziecie je tutaj.

Smartfon T-Mobile Movie balance posiada aparat o 5 megapikselowej matrycy.

T-Mobile Move balance:

 • wydajny procesor 800 MHz
 • 3.7 calowy wyświetlacz
 • GPS z nawigacją NaviExpert
 • szybka transmisja danych HSDPA 7,2 Mbps
 • Wi-Fi 802,11 b/g
 • aparat 5 megapikseli
 • system operacyjny Android.

Co znajdziemy w pudełku?

 • telefon wraz z akumulatorem,
 • ładowarka,
 • kabel usb,
 • zestaw słuchawkowy,
 • karta pamięci MicroSD 4GB,
 • etui,
 • dokumentacja.

"Zapraszamy po smartfony do T-Mobile" - Oferta multimedialna

Taryfa

Rodzina 140

Rodzina 80 Rodzina 60 Rodzina 40 Rodzina 20
Abonament

129,90 zł

89,90 zł 69,90 zł 49,90 zł 29,90 zł
Długość umowy

24

36 24 36 24 36 24 36 24 36
T-Mobile Move Balance

1 zł

1 zł 1 zł 1 zł 1 zł 1 zł 299 zł 99 zł 499 zł 399 zł

Mix na liczbę doładowań - T-Mobile Move balance

Liczba doładowań

Cena telefony w Mix 25 Cena telefonu w Mix 50

48

299 zł 1 zł

42

399 zł 1 zł

36

499 zł 99 zł

30

599 zł 199 zł

24

699 zł 299 zł

<p><em>Zobacz jak wygląda wspaniały T-Mobile Move balance! Jest już w naszej ofercie! </em></p>

T-Mobile Move balance już w naszej ofercie! - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Garnek
02-09-2012 - 18:25:09
Można na nim grać w gry typu doodle jump i angry birds?
  (0)
Odpowiedz
mmkk
13-08-2012 - 10:27:08
Do redakcji.: Nie dawno kupiłam telefon.Jestem bardzo zadowolona.Spełnia wszystkie moje oczekiwania.Ale martwi mnie fakt,że nigdzie nie mogę znaleźć żadnego plastikowego etui, takiego na przykład jak na iphone. Czy gdzieś jest możliwość jego zakupu.?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-08-2012 - 09:35:08
mmll, e swojej ofercie nie posiadamy niestety takiego produktu :-( Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Barbra
30-07-2012 - 19:44:00
wybrałam go ze względu na dość duży wyświetlacz i Androida , nie jestem wymagająca . Czekam na przesyłkę i mam nadzieję ,że się nie zawiodę :) cena też ok - w 48 doładowaniach po 25zł cena smartfona -199 zł . Zawartość pakietu też satysfakcjonujaca :)
  (0)
Odpowiedz
klientka
28-03-2012 - 19:33:27
Ale naprawdę jest świetny..
  (0)
Odpowiedz
klientka
28-03-2012 - 19:32:44
Cena! Jej, chciałam go wziąć w ofercie "Rodzina 20" ale jak zobaczyłam cenę.. 399zł.. Mamo! Jest szansa, że stanieje? Mam nadzieję.. ^^
  (1)
Odpowiedz
twin
17-03-2012 - 08:15:02
ale sobie go cenią
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Operator wprowadził do oferty tablet Modecom z pakietem aplikacji przydatnych dla seniorów.

Oferta T-Mobile „Tablet III wieku” towarzyszy kampanii społecznej Centrum Wolontariatu „Aktywni do setki”, promującej zaangażowanie społeczne, w tym wolontariat wśród osób przechodzących na emeryturę. Jak wynika z danych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, seniorzy to grupa najrzadziej korzystająca z internetu. Może ich do tego przekonać urządzenie mobilne z aplikacjami, stworzonymi z myślą o użytkownikach 60+.

Do oferty T-Mobile trafił tablet Modecom FREETAB 1035 z systemem operacyjnym Windows 8.1, posiadający funkcje niedostępne w żadnym innym urządzeniu. Już po jego uruchomieniu użytkownik zobaczy ikony 15 preinstalowanych aplikacji, które wybrane zostały pod kątem utrzymania aktywności osób 60+ oraz ułatwienia im codziennego funkcjonowania.

Modecom FREETAB 1035 w ofercie T-Mobile!

Kluczowa aplikacja Mój Wolontariat została stworzona na wyłączność projektu „Tablet III wieku”. Za jej pośrednictwem użytkownik będzie mógł wyszukać w najbliższym otoczeniu organizację, której mógłby pomagać. Urządzenie daje także inne możliwości: pozwoli wyszukać firmę przez aplikację Firmy.net, sprawdzić promocje w supermarkecie, skatalogowane przez Ceneo. W zestawie nie zabrakło także aplikacji Legimi z 5000 książkami. Zdrowie i fitness pozwoli zadbać o sprawność fizyczną. Jest także aplikacja TVN Player, dzięki której można obejrzeć ulubione seriale i programy w dowolnym miejscu i czasie oraz Tuba.FM, która pozwoli chociażby posłuchać ulubionej stacji radiowej.

Tablet Modecom FREETAB 1035 dostępny w ofercie ze specjalnym pakietem 15 preinstalowanych aplikacji, wybranych z myślą o osobach 60+

Użytkownikom tabletu został udostępniony kontakt z doradcą specjalnie uruchomionej na czas trzech miesięcy infolinii, świadczącej wsparcie w użytkowaniu sprzętu.

Modecom FREETAB 1035 wyposażono w 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800, który można obsługiwać także przy pomocy rysika. Za jego wydajność odpowie czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F z 1 lub 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent przeznaczył 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Tablet wspiera Wi-Fi, 3G, Bluetooth 4.0, ma kamerkę i aparat fotograficzny 2 Mpix, baterię o pojemności 8000 mAh.

Zobacz test: Samsung Galaxy Tab S - najlepszy z tabletów Samsunga
Zobacz test: Lenovo Yoga Tablet 2 - co wyjdzie ze szlifowania tego diamentu?

Opłata miesięczna wynosi 59,99 zł (dla klientów T-Mobile – 49,99 zł), a umowa obowiązuje przez 36 miesięcy. Opłata za tablet na start wynosi 9 zł, a pakiet danych to 20 GB.

Tablet dla seniora w T-Mobile - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

MaG
17-03-2015 - 23:02:32
Na Marszałkowskiej 83 (róg Hożej) w T-Mobile jest odpalona sztuka na wystawie można się pobawić i przetestować, sprzęt wymiata i w dodatku w metalowej kopercie, design lepszy niż Samsungu! Sprawdziłem na miejscu DEMO i od razu kupiłem, a LTE nie jest potrzebny jak jest HSDPA w nim Do 21 Mb/s to i tak świat i ludzie, każdemu polecam obejrzeć przed zakupem tam gdzie ja kupiłem j.w. :) !!! Taka drobnostka jak złącze USB a cieszy! . wreszcie Laptop z Mobilnością Tableta odłączaną klawiaturą i złączem USB który może być wykorzystany jako opcja podłączenia zwykłej myszki albo penndrive!
  (0)
Odpowiedz
TmcD
08-03-2015 - 11:40:29
Szkoda że urządzenie nie posiada modemu LTE w końcu sprzedawane jest z internetem właśnie w tej technologii.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się