Popularny serwis społecznościowy zapłacił już swoim użytkownikom ponad 40 tys. dolarów.

Program Bug Bounty zaczął się trzy tygodnie temu. Zakłada on wynagradzanie użytkowników Facebooka za znajdowanie przez nich błędów na stronie. Sumy, które potentat social networkingu wypłaca za wskazywanie usterek zaczynają się od 500 dolarów. Program trwa już trzy tygodnie, w czasie których Facebook zapłacił użytkownikom ponad 40 tys. dolarów, a więc 115 tys. zł.

Najlepszy z "bug hunterów" zarobił ponad 7 tys. dolarów za wskazanie sześciu różnych niedoskonałości serwisu. Kolejny zarobił 5 tys. dolarów za jeden, ale za to solidny zgłoszony bug. Na swoim blogu Joe Sullivan, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Facebooku, przyznał, że zgłaszały się także osoby szukające rozgłosu.

Joe Sullivan, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Facebooku.

- Fascynujące było obserwowanie jak ten program się rozwija - pisał Sullivan i dodawał, że informacje o błędach na stronie napływają od osób z całego świata, dzięki czemu program Bug Bounty ma bardzo duże znaczenie dla Facebooka. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania jej inicjatorów.

Mimo to Sillvan poinfromował, że portal nie będzie rozszerzał akcji o tysiące zewnętrznych aplikcji, które działają w serwisie. Zdaniem dyrektor ds. bezpieczeństwa w Facebooku byłoby to niepraktyczne.

Facebook płaci od 500 dolarów za znalezione bugi.

Akcja "Bug Bounty" trwa nadal. Jeżeli więc znajdziecie jakieś błędy na stronie Facebooka to zgłoście je na www.facebook.com/security . 500 dolarów (a może i więcej) będzie na Was czekać.

Facebook płaci za bugi - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
17.08.2011

Płać komórką

Telefon zastępuje coraz więcej urządzeń – odtwarzacze, aparaty, mobilne konsole. A co gdyby zastąpił kolejną rzecz wypychającą nasze kieszenie? Portfel, bo o nim tu mowa, już wkrótce może zostać wyparty przez nasze komórki.

NFC (ang. Near Field Communication) oznacza komunikację zbliżeniową. Warto zapamiętać ten trzyliterowy skrót, ponieważ ta technologia może zrewolucjonizować sposób w jaki obecnie dokonujemy płatności. Ten moduł można obecnie znaleźć w garstce smartfonów, ale zainteresowanie branży i mediów pozwala sądzić, że w przyszłości nowoczesny smartfon nie będzie mógł obejść się bez NFC. A co w tym takiego nadzwyczajnego? Najprościej wytłumaczyć to na zasadzie płatności zbliżeniowych, które dostępne są w kartach Visa i MasterCard. Niewielkie płatności (zwykle do 50 zł) mogą być wykonywane przy pomocy tych kart bez podawania PIN-u. Ba, nawet nie trzeba wkładać karty do czytnika – wystarczy zbliżyć ją do niego. Kilka sekund i gotowe – pieniądze przelane, transakcja wykonana. Szybko, wygodnie i… niebezpiecznie. Właśnie z powodu braku autoryzacji kodem PIN wysokość transakcji nie przekracza 50 zł. Niestety światowi potentaci rynku kart płatniczych nadal nie doszli do porozumienia w sprawie kompatybilności oferowanych usług i tak kartą Visa PayWave nie zapłacimy w czytnikach MasterCard PayPass (i na odwrót). Google porozumiał się jednak z tą drugą firmą i już wkrótce smartfonem będzie mógł zastąpić kartę MasterCard podczas dokonywania niewielkich płatności. Jedyne co trzeba będzie zrobić to zbliżyć telefon do czytnika.

NFC to wciąż bardzo świeża technologia, a na jej komórkową ekspansję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dokonywać płatności z poziomu komórki – nic bardziej mylnego. Posiadacze smartfonów z Androidem i iOS mogą zainstalować aplikację SkyCash, dzięki której można kupić bilet autobusowy, zapłacić za parking lub doładować telefon. A to tylko niektóre z jej możliwości. Wcześniej należy jednak doładować swoje konto dokonując przelewu na swój rachunek SkyCash. Tak ulokowanymi środkami można już swobodnie dysponować, a w razie potrzeby – wypłacić. Od niedawna można to nawet zrobić w bankomatach sieci Euronet.

Co można kupić?

Bilety komunikacji miejskiej w 6 miastach (Bydgoszcz, Lublin, Puławy, Rzeszów, Warszawa i Wrocław), gry (android i Java) i książki. Za posiadane środki można również doładować telefon na kartę lub przelać je do innego użytkownika systemu Skycash. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, każda transakcja wymaga uwierzytelnienia kodem PIN. Bardzo praktyczna jest możliwość kupowania biletów autobusowych – koniec z szukaniem drobnych i staniem w kolejkach, a jedyne co trzeba zrobić to podać numer boczny autobusu. W razie kontroli wystarczy pokazać ekran telefonu.

Obecnie można użyć telefonu do zakupu biletów i książek. W przyszłości zastąpi on nawet kartę płatniczą. Pozostaje trzymać kciuki za rozwój NFC i porozumienie największych graczy rynku w celu ujednolicenia technologii i promocji nowych usług.

Płać komórką - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Ptyś
28-08-2011 - 22:42:43
Autor nie przyłożył się do zebrania aktualnej informacji. W Legnicy już od dawna też można kupić w ten sposób bilet komunikacji miejskiej.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

MyTaxi zaprezentowało pierwszy mobilny system płatności na rynku taksówek. Zobaczcie, co się za tym kryje i jakie możliwości przynosi.

Od teraz aplikacja MyTaxi umożliwia nie tylko bezpośrednie zamówienie kursu i ocenę kierowcy, ale także rozliczenie za przejazd między kierowcą a pasażerem za pomocą smartfonu. To pierwsza usługa tego typu w Polsce, która pozwala płacić za taksówkę bez konieczności sięgania po gotówkę czy kartę kredytową.

Do tej pory nie było w Polsce mobilnego systemu płatniczego funkcjonującego bez dodatkowych rozwiązań jak NFC, kod QR czy terminal kart płatniczych. Korzystanie z funkcji „Płać przez Aplikację” w MyTaxi jest dla pasażera bezpłatne. Taksówkarz płaci prowizję w wysokości 3% opłaty za kurs. Z kolei wymianą danych z bankami przy transakcjach zajmuje się licencjonowana firma partnerska.

Cieszymy się, że nareszcie możemy zaoferować nasz unikalny system płatności na rynku polskim. Od wprowadzenia naszej aplikacji w Polsce w 2012 roku mogliśmy zauważyć, że rynek ten zmienia się bardzo dynamicznie. Zarówno taksówkarze, jak i pasażerowie byli bardzo otwarci na technologię mytaxi i jesteśmy pewni, że z podobnym entuzjazmem przyjmą naszą najnowszą usługę –  twierdzi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

By móc płacić za taksówkę poprzez aplikację MyTaxi należy się zarejestrować, ale jest to bardzo łatwe: pasażer wprowadza jednorazowo dane dotyczące wybranego sposobu płatności kartą kredytową (VISA lub MasterCard), a następnie może już bezpośrednio w taksówce płacić za przejazd przez aplikację mytaxi. Po zakończeniu kursu taksówkarz inicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetla się na smartfonie pasażera, który może jeszcze dodać opcjonalny napiwek dla kierowcy, a następnie zatwierdza płatność i cenę wprowadzając kod PIN.

Mobilne płatności stanowią przyszłość, a mytaxi jest pionierem w tej dziedzinie. Sądzimy, że smartfony w ciągu kilku lat zastąpią nasze portfele – podsumowuje Krzysztof Urban.

MyTaxi w App Store - pobierz

Płać smartfonem za taksówkę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Abonent sieci T-Mobile może regulować płatności za wykupione u operatora usługi korzystając z kilku dostępnych metod.

Przelew

Każdy klient T-Mobile ma indywidualny 26-cyfrowy numer rachunku do dokonywania wpłat w standardzie NRB (Numer Rachunku Bankowego). Widnieje on na pierwszej stronie faktury oraz na załączonym do niej druku polecenia przelewu. Jeśli klient dokonuje wpłaty z zagranicy podaje numer rachunku w standardzie IBAN (International Bank Account Number). Przy przelewach internetowych warto pamiętać o podaniu numeru faktury, za którą płacimy.

Polecenie zapłaty

Zdecydowanie najwygodniejsza forma regulowania płatności. Po wyrażeniu zgody przez klienta, T-Mobile wysyła do jego banku polecenie zapłaty w wysokości rachunku telefonicznego. Bank realizuje płatność dokładnie w terminie płatności określonym na fakturze. Klient nadal dostaje fakturę za usługi, zatem cały czas ma kontrolę nad swoimi wydatkami.

Polecenie zapłaty można aktywować wypełniając formularz "Zgoda na obciążanie rachunku". Pobierzemy go z iBOA, zamówimy pocztą pod numerem 602 900 000, a także znajdziemy w sklepie T-Mobile.

- Przedłuż umowę z T-Mobile w internecie! Rabaty i tańsze telefony czekają!

Gotówka

Jeśli klient preferuje rozliczenia gotówkowe może ich dokonywać w sieciach VIA - Moje Rachunki, Unikasa i TransKasa. Znajdują się one w supermarketach, sklepach osiedlowych i na stacjach benzynowych. Oprócz dokonywania płatności za usługi można tam też doładować telefony działające w T-Mobile.

Fot. Fotolia

Jak płacić za usługi w T-Mobile? Formy płatności - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Maciej
15-04-2019 - 00:40:16
Chciałbym zapłacić za fakturę internet domowy karta MasterCard wpisując tylko numer karty. Ponieważ nie mam konta w banku. Jak mam zapłaci za fakturę jeśli korzystacie tylko z przelewu 24. Maciej Książek.
  (0)
Odpowiedz
Kama
07-04-2018 - 09:34:16
Witam. Chcę zapłacić za fakturę która jest już po terminie, dostałam już 2 fakturę do zapłacenia, a w tej chwili chce opłacić tylko ta 1 jak to zrobić bo na mój t mobile chce żeby odrazu za 2 zapłacić. Proszę o szybką odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Kama
07-04-2018 - 09:33:46
Witam. Chcę zapłacić za fakturę która jest już po terminie, dostałam już 2 fakturę do zapłacenia, a w tej chwili chce opłacić tylko ta 1 jak to zrobić bo na mój t mobile chce żeby odrazu za 2 zapłacić. Proszę o szybką odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Kama
07-04-2018 - 09:33:41
Witam. Chcę zapłacić za fakturę która jest już po terminie, dostałam już 2 fakturę do zapłacenia, a w tej chwili chce opłacić tylko ta 1 jak to zrobić bo na mój t mobile chce żeby odrazu za 2 zapłacić. Proszę o szybką odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Kama
07-04-2018 - 09:33:37
Witam. Chcę zapłacić za fakturę która jest już po terminie, dostałam już 2 fakturę do zapłacenia, a w tej chwili chce opłacić tylko ta 1 jak to zrobić bo na mój t mobile chce żeby odrazu za 2 zapłacić. Proszę o szybką odpowiedz
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się