O ile na samym Facebooku reklamy są już od dawna, do tej pory sam komunikator giganta pozostawał od nich wolny. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja wkrótce ulegnie zmianie.

Jak piszą redaktorzy serwisu TechCrunch, pierwsze elementy sponsorowane pojawią się w Messengerze już w drugim kwartale tego roku. Z dokumentacji rzekomo rozesłanej do partnerów Facebooka wynika, że reklamy zaczną się wyświetlać wyłącznie u osób, które zainicjowały daną konwersację.

Pół roku za symboliczną złotówkę! Przenieś numer do T-Mobile!

Póki co przedstawiciele najpopularniejszej społecznościówki świata nie odnieśli się do informacji opublikowanych przez TechCrunch. Dlaczego? Spekuluje się o tym, że Mark Zuckerberg oficjalnie przedstawi ideę reklam w Messengerze na najbliższej konferencji F8 w marcu.

Źródło: TechCrunch

Nie zgadniecie gdzie jeszcze dopadną Was reklamy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Google coraz bardziej stara się nas przekonać do porzucenia systemowych aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych. Tym razem robi to naprawdę skutecznie.

10

Ocena autora

Google co jakiś czas udostępnia aplikacje stanowiące alternatywy dla rozwiązań zaserwowanych przez producentów urządzeń. Co ciekawe, internetowy gigant podejmował już dwa podejścia do przekonania nas, że to właśnie jego aplikacje do obsługi wiadomości tekstowych są lepsze niż konkurencji.

Najpierw próbował nas namówić na Hangouty, ale połączenie internetowego komunikatora z programem do SMS-ów nie do końca zdało egzamin za sprawą optymalizacji – na słabszych urządzeniach program działał po prostu wolniej. Drugie podejście wydaje się być znacznie skuteczniejsze. Oto bowiem otrzymaliśmy szybką aplikację dedykowaną do obsługi wiadomości tekstowych i multimedialnych bez zbędnych dodatków.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Do niedawna program nie potrafił jednak nawet przekonwertować polskich znaków diakrytycznych, co skreślało go w oczach wielu potencjalnych odbiorców. Teraz i to się zmieniło, a Messenger Google stał się jedną z najlepszych aplikacji do obsługi SMS/MMS.

 

Jak wspomniałem wyżej, program aż do teraz nie radził sobie z polskimi „ogonkami”, a litery ą, ę, ś, ć i inne ograniczały o ponad połowę długość standardowej wiadomości tekstowej. Ku uldze osób nie dysponujących darmowymi SMS-ami, to ograniczenie zniknęło, a w opcjach konfiguracyjnych aplikacji pojawiła się funkcja „tylko proste znaki” pozwalająca na konwersję znaków specjalnych.

Jak zmieniać ikony na pulpicie bez zmieniania launchera?

Gdy czekaliśmy na nią program dojrzewał - jest szybki i przejrzysty. Główne okno aplikacji przypomina nieco Gmaila, gdzie – podobnie jak tam – zobaczymy ikonę kontaktu lub jego literę na kolorowym tle, a pod nazwami rozmówców mamy pierwsze wersy SMS-ów. Motyw graficzny jest jednolity, ale kolor dymków tekstowych dla każdej konwersacji jest inny. Na pewno nie jest więc monotonnie – jest kolorowo, ale nie przesadnie, a przy tym bardzo przejrzyście.

 

Aby wysłać nową wiadomość, należy kliknąć w pływającego plusa. W górnej części okna zaprezentowane zostaną często wybierane osoby, a podczas wpisywania kolejnych liter, lista propozycji będzie każdorazowo odświeżana, wyświetlając tylko pasujące obiekty. Co ciekawe, od razu zobaczymy też kilka numerów telefonów, jeśli zostały przypisane do danego kontaktu. Podobnie dynamicznie odświeżana jest lista wiadomości tekstowych w trybie wyszukiwania. Każda wiadomość przychodząca może pojawiać się bezpośrednio na ekranie tuż po jej nadejściu w formie pływającego okna – z jego poziomu można również udzielić szybkiej odpowiedzi.

Google Messenger jest dojrzałą, szybką i wygodną aplikacją do obsługi wiadomości tekstowych i multimedialnych. Po uzyskaniu funkcji korygowania znaków specjalnych jest wręcz bezkonkurencyjna, choć oczywiście to tylko kwestia gustu. Warto jednak dać jej szansę.

Fot. Fotolia, wł.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Google Messenger – bezkonkurencyjna aplikacja do obsługi SMS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

HTC Desire 820 z atrakcyjnymi dodatkami
Podziel się