Magia Apple znów zadziałała i najnowszy smartfon stał się obiektem pożądania wielu. Chcecie wiedzieć czemu? Możecie zobaczyć go na własne oczy! Na naszym kanale YouTube pojawiła się właśnie wideo-recenzja iPhone 5s!

iPhone 5s to wyśmienity smartfon, który możemy z czystym sumieniem polecić - wzorcowy przykład tego, jak powinno się udoskonalać dobry produkt. Użytkownicy iPhone’ów 4 i 4S będą zachwyceni z przesiadki na ten model. Posiadacze iPhone’a 5 mają ciężki orzech do zgryzienia - obu modeli nie dzieli przepaść, ale zmiany są dalekie od kosmetycznych. A jeśli nie korzystaliście nigdy z iPhone’a - być może czas mu się przyjrzeć.

Flagowy iPhone na wideo! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rozmowy wideo to w obecnych czasach funkcja dostępna w wielu smartfonach. Mają one jedną podstawową zaletę - jeśli użytkownik ma dostęp do internetu, może wykonywać je za darmo. Pamiętać jednak trzeba, że tego typu rozmowy generują duże ilości danych przesyłanych przez sieć i wymagają połączenia dobrej jakości. Także i iPhone 4, dzięki wyposażeniu go w dwie kamery, po jednej z przodu i z tyłu, umożliwia wykonywanie tego typu połączeń.

Przegląd aplikacji pozwalających na połączenia wideo trzeba rozpocząć od tej domyślnie zainstalowanej, czyli FaceTime. Jest to własny komunikator wideo firmy Apple, pozwalający na rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami najnowszych mobilnych urządzeń z nagryzionym jabłkiem w logo. Dostępny jest on także na komputery Mac. Niestety, korzystanie z niego ograniczone jest tylko do grupy posiadaczy wspomnianych urządzeń oraz jedynie do sieci WiFi. Jeśli obydwa warunki są spełnione, połączenie wideo można nawiązać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przełączenie się na połączenie wideo podczas tradycyjnej rozmowy głosowej. Można także wykonać bezpośrednie połączenie z książki adresowej. Wystarczy stuknąć w wybrany kontakt, a następnie w przycisk FaceTime i wybrać numer telefonu lub adres e-mail. Przyjmowanie połączeń FaceTime wygląda podobnie jak odbieranie rozmowy telefonicznej. iPhone automatycznie uruchomi przednią kamerę, wyświetlając przy tym odpowiednie powiadomienie oraz przyciski "Przyjmij" i "Odrzuć".

Skype - najpopularniejszy program do rozmów wideo.

Alternatywą dla FaceTime jest popularny Skype, dostępny chyba na niemal każdą platformę. Dzięki tej aplikacji można połączyć się nie tylko będąc w sieci WiFi ale także przez 3G. Skype dostępny jest nie tylko dla iPhone'a, ale także na platformy Android, Symbian oraz Windows, Linux czy Mac OS X.

 

Alternatywą dla FaceTime jest popularny Skype, dostępny chyba na niemal każdą platformę. Dzięki tej aplikacji można połączyć się nie tylko będąc w sieci WiFi ale także przez 3G. Skype dostępny jest nie tylko dla iPhone'a, ale także na platformy Android, Symbian oraz Windows, Linux czy Mac OS X.

Skype umożliwia także wykonywanie połączeń na numery stacjonarne oraz komunikowanie się przez tekstowy czat.

Komunikator umożliwia prowadzenie nie tylko rozmów audio-wideo ale także głosowych. W tym przypadku połączenia można wykonywać również na telefony stacjonarne, co przydać się może podczas pobytu za granicą. W wielu centrach miast można znaleźć bowiem publiczne i dostępne za darmo sieci WiFi. Odbieranie rozmów przychodzących w Skype, wymaga tego, by program był włączony. Nie musi być on jednak aktywny, może działać w tle. W chwili przyjścia połączenia, na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat. Skype to także tradycyjny komunikator tekstowy. Jeśli nie ma potrzeby połączenia telefonicznego, można ograniczyć się do czatu z innym użytkownikiem.

Inną aplikacją, pozwalającą na prowadzenie przez internet zarówno rozmów głosowych jak i wideo, jest mniej popularny i dostępny tylko dla iPhone'a i komórki z Androidem program Tango.

Rozmowy wideo na iPhone - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Teddik1
12-11-2019 - 20:37:29
Czy można połączyć dwa iphony w parę wideo bez internetu lub sieci.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
11.08.2011

Finanse na iPhone

Lato i wakacje to zwykle ciężki okres dla portfela. Pieniądze uciekają z resztą nie tylko z kieszeni ale też z konta. W App Store znaleźć można kilka programów dla iPhone, które nie tylko pomogą nam zapanować nad obecnymi wydatkami ale też zmotywują do oszczędzania.

Programem, który pomoże w prowadzeniu własnego czy bardziej ogólnie, domowego budżetu jest MoneyZoom. Aplikacja wymaga założenia konta w serwisie MoneyZoom.pl, dzięki czemu zapiski wydatków można prowadzić także przez przeglądarkę www z każdego komputera z dostępem do sieci. MoneyZoom na iPhone'a ma bardzo ładny interfejs. Wydatki podzielone są na różnego rodzaju kategorie, a przedstawione są w postaci miłych dla oka i zrozumiałych ikon. W każdej kategorii znaleźć można odpowiednie dla niej rodzaje wydatków i tak np. w kategorii auto znajdziemy następujące pozycje: paliwo, oc/ac, parking, serwis/części, kredyt/leasing oraz inne. Określony przez użytkownika budżet przedstawiony jest w symboliczny sposób, w postaci baterii wypełnionej ciekłą energią - środkami jakie jeszcze pozostały do wykorzystania. Użytkownik może przeglądać także historię oraz statystyki wydatków. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach, płatnej i darmowej, tzw. Lite.

Dzięki iBankomaty łatwo trafisz do bankomatu Twojego banku.

W App Store znaleźć można także program, którego głównym zadaniem jest kontrola oszczędności przeznaczonych na konkretny cel.  Mowa o aplikacji o nazwie Desire. Użytkownik musi ustalić cel, na jaki odkłada pieniądze i notować w programie każdy grosz wrzucany do skarbonki czy odkładany na koncie. Desire przedstawia dane ile środków zostało już zgromadzonych w postaci atrakcyjnego graficznie paska postępu. W każdej chwili można też odjąć środki, jeśli z jakiegoś powodu trzeba było je przeznaczyć na coś innego. Dostępna jest także historia oszczędzania.

 

Programem, którego zadaniem nie jest pomoc w zarządzaniu wydatkami, ale który jednoznacznie wiąże się z finansami jest aplikacja iBankomaty. Stosunkowo często zdarza się, że ktoś potrzebuje wypłacić pieniądze z bankomatu swojego banku, a więc bez prowizji, ale nie wie gdzie może go znaleźć. Wspomniana aplikacja zawiera listę ogromnej liczby bankomatów znajdujących się na terenie naszego kraju. Wystarczy wybrać województwo, miasto, a program wyświetli listę znajdujących się tam urządzeń tego typu. Ich lokalizację można podejrzeć także na mapie.

Desire zmotywuje do wytrwałości w oszczędzaniu na konkretny cel.

W App Store znaleźć można także program, którego głównym zadaniem jest kontrola oszczędności przeznaczonych na konkretny cel.  Mowa o aplikacji o nazwie Desire. Użytkownik musi ustalić cel, na jaki odkłada pieniądze i notować w programie każdy grosz wrzucany do skarbonki czy odkładany na koncie. Desire przedstawia dane ile środków zostało już zgromadzonych w postaci atrakcyjnego graficznie paska postępu. W każdej chwili można też odjąć środki, jeśli z jakiegoś powodu trzeba było je przeznaczyć na coś innego. Dostępna jest także historia oszczędzania.

Swoje aplikacje dla iPhone ma także wiele polskich banków. Niektóre z nich pozwalają tylko na wyszukanie bankomatów i oddziałów znajdujących się w okolicy, podczas gdy inne pozwalają niema w pełni zarządzać własnym kontem, lokatami, uzyskiwać informacje o kredach itp.

Finanse na iPhone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Chcecie pisać do znajomych SMS-y i maile jeszcze szybciej? Zobaczcie jak to zrobić!

Możliwość szybkiego pisania wiadomości na klawiaturze usprawnia naszą komunikację ze znajomymi. Przetestujcie aplikację Swype i zobaczcie jak łatwo możecie z niej skorzystać. 

[NA WIDEO] Jak błyskawicznie pisać na klawiaturze iPhone'a? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się