Za pomocą tego kontrolera możecie zmienić każdy smartfon z Andoidem w przenośną konsolę do gier.

Większość posiadaczy telefonów komórkowych lub smartfonów używa ich nie tylko do komunikacji ale także do zapewnienia sobie sporej dawki rozrywki. Miło jest od czasu do czasu zabić nudę i niezobowiązująco w coś sobie zagrać. Choćby podczas podróży czy w dojazdów do pracy, szkoły czy na uczelnię.

Android jest doskonałą platformą do mobilnego grania, czego dowodzi chociażby smartfon dedykowany grom – Sony Ericson Xperia Play, czy przebogata oferta gier w Android Market. Jeśli jednak nie jesteście z tych czy innych powodów posiadaczami tego modelu i chcielibyście nieco podrasować swoją komórkę, tak aby bardziej przypominała mobilną konsolę niż smartfon to Fructel ma coś na tę okazję.

Gametel - kontroler Fructela mocno przypominający ten Xperii Play może współpracować z każdym smartfonem wyposażonym w system operacyjny Android. Pod warunkiem, że jest to Android 2.1 Eclair lub wyższy. Do połączenia wykorzystuje on łączność Bluetooth. Odległość nie odgrywa tu zatem podstawowej roli. Równie dobrze można go zamontować na telefonie i grać trzymając całość dłoniach lub używać osobno na przykład podłączając smartfon do telewizora kablem HDMI. Grać tak można dość długo. Jak zapewnia producent akumulator zamontowany w kontrolerze wystarcza na 9 godzin rozrywki.

Gametel wspiera aktualnie około 50 gier. Na liście dedykowanych mu pozycji znajdują się takie tytuły jak Asphalt 5 HD, Drag Racing czy Moto X Mayhem Lite.

Źródło: TechCrunch

fot. Tech Crunch, Pocket Gamer

Gametel - kontroler dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Facebook to największy portal społecznościowy świata, z którego codziennie korzystają miliony użytkowników. Dzięki mobilnym aplikacjom zawsze mogą być w kontakcie ze swoimi znajomymi i aktualizacjami z ulubionych stron internetowych. Teraz pojawiła się nowa wersja programu dla systemu Android.

Aplikacja przypomina teraz tą dostępną dla użytkowników iOS. Zmiany podyktowane były przede wszystkim wzrostem wydajności, której brakowało w poprzedniej odsłonie. Teraz zdjęcia mają ładować się nawet dwa razy szybciej, a użytkownicy mogą dodawać do nich tagi i komentarze. Zmienił się także górny pasek menu, dzięki któremu uzyskamy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji programu, a nie – jak było do tej pory – tylko do wiadomości i wyszukiwarki. Są więc powiadomienia o nowych zaproszeniach i wiadomościach. Po lewej stronie ulokowano skrót do panelu z aktualnościami, wydarzeniami, znajomymi, stronami, aplikacjami itd. Natomiast po prawej umieszczono listę filtrów – wszystkie, zdjęcia, linki, filmy itd.

„Nowy Facebook” działa szybko i sprawnie, więc jeśli nie możesz rozstać się z tym portalem społecznościowym, zdecydowanie warto zaktualizować program do nowej wersji.

Fot. Android Market

Nowy Facebook dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czytniki kanałów RSS są wygodną, choć wciąż niedocenianą, formą dostępu do najświeższych informacji. Wbrew pozorom, ich konfiguracja nie jest trudna, a możliwość odczytu ulubionych treści z niemal każdego miejsca na świecie - nieoceniona. Wciąż pojawiające się aplikacje w Sklepie Google Play zachęcają do zapoznania się z tą formą przekazu, o czym przekonywaliśmy już wielokrotnie.

Opisywaliśmy już popularne i innowacyjne aplikacje do przeglądania treści z kanałów RSS dla systemu Android. Nadal jednak brakuje lekkiej i graficznie dopracowanej alternatywy w stylu Reedera dla iOS, który wciąż uznawany jest za jeden z najlepszych czytników RSS dla smartfonów. Jedni starają się go dogonić, a inni szukają zupełnie innej ścieżki, o czym zaraz się przekonamy.

EasyRSS
Pierwsze uruchomienie i... wow! Reeder dla Androida! Trudno uniknąć porównań, bo już na pierwszy rzut oka widać zapożyczenia, jakich dokonali twórcy aplikacji. Ale im dalej, tym tych różnic coraz więcej. Do swojego konta Google można się zalogować na dwa sposoby - podając jego dane lub wybierając jedno z kont przypisanych do urządzenia. Po uruchomieniu aplikacji zobaczymy podgląd wszystkich folderów i subskrypcji uporządkowanych tak samo, jak w Google Reader. Pomiędzy kartami “Starred” (zaznaczone gwiazdką), “All” (wszystkie), “Unread” (nieprzeczytane) można przenosić się przy po mocy gestów. Gestem można również cofnąć się z podglądu artykułu do listy nagłówków, a stąd do głównego ekranu aplikacji. Jeśli zainteresowała nas zajawka artykułu (krótki wycinek tekstu), można zapoznać się z pełną treścią wygenerowaną przez “Mobilizer” lub przejść na stronę internetową, do której odnosi się ów wycinek. Zadaniem Mobilizera jest pobranie tekstu z artykułu i wyświetlenie go w oknie EasyRSS, jednak aplikacja wywiązuje się z tego zadania ze średnim skutkiem - w zależności od dostawcy treści pobranie treści może okazać się niemożliwe do zrealizowania. Można też mieć zastrzeżenia do braku automatycznej synchronizacji co określony interwał czasowy, ale nie można zarzucić braków estetycznych. EasyRSS to bez wątpienia najbardziej dopracowana graficznie aplikacja do czytania kanałów RSS, w której nawet ustawienia zostały dopieszczone. POBIERZ

JustReader
Jeśli jednak nie oczekujemy graficznej perełki, a interesuje nas treść i funkcjonalność aplikacji, warto zwrócić uwagę na JustReader. Jako jeden z nielicznych został przystosowany do bezawaryjnej pracy zarówno na smartfonach, jak i na tabletach. Na tych drugich ekran jest podzielony na dwie części - po lewej umieszczono listę kategorii/nagłówków, a po prawej, w dużym oknie, podgląd treści artykułu. Podobnie, jak wyżej opisywana aplikacja, tutaj również można się zalogować przy pomocy przypisanego konta Google, co ma duże znaczenie w przypadku weryfikacji dwuetapowej, której w tym przypadku nie trzeba przechodzić. Foldery i nagłówki synchronizowane są z kontem Google, przy czym struktura katalogów zostaje zachowana. Lista artykułów zawiera nie tylko tytuł i kilka wersów zajawki, ale także miniaturę przypisaną do artykułu. Co ciekawe, wystarczy przeciągnąć palcem w lewo, by zaznaczyć wybrany nagłówek jako przeczytany, lub w prawo, by oznaczyć gwiazdką (tym operacjom będzie towarzyszyć przyjemna dla oka animacja). Rozbudowane ustawienia programu umożliwiają włączenie automatycznej synchronizacji danych w tle, dostosowanie motywu graficznego, listy artykułów czy podglądu wiadomości. Jednym słowem, lekka i funkcjonalna aplikacja, którą można dostosować pod niemal każdym względem. POBIERZ

Czytniki RSS dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W segmencie mobilnych komunikatorów wiele się dzieje. Obok tych umożliwiających wysyłanie wiadomości do swoich znajomych zrzeszonych wokół portali społecznościowych i usług komunikacyjnych, pojawiają się takie, które pozwalają na rozmowę tylko z jedną osobą. Ale nie tylko. Komunikatory dla par zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników Androida.

Aplikacja umożliwiająca rozmowę tylko z jedną osobą? Jeszcze nie tak dawno popukalibyśmy się w głowę na myśl o takim rozwiązaniu, ale dzisiaj jest ono coraz szerzej wykorzystywane. To dlatego, że obok typowych wiadomości tekstowych można również dzielić się wydarzeniami, zdjęciami i notatkami z drugą osobą. Ten skrócony opis dobrze charakteryzuje aplikację Between. Tuż po uruchomieniu należy się zarejestrować, podając swój numer telefonu i hasło, a także drugi numer – należący do „drugiej połówki”. Program będzie zdatny do użytku dopiero po zalogowaniu obu użytkowników – mają na to 24 godziny, a pomyślne połączenie zostanie potwierdzone komunikatem na obu urządzeniach (program nie musi być stale aktywny). Później, z poziomu ekranu startowego będzie możliwe dodanie nowego wydarzenia i przesłanie zdjęcia. „Pudełka pamięci i wydarzeń”, umieszczone w dolnej części ekranu, umożliwiają szybki dostęp do ulubionych zdjęć i notatek oraz zapisanych wydarzeń. Do konkretnych opcji programu można dostać się z poziomu zakładek – pierwsza reprezentuje ekran startowy, kolejna – galerię, w trzeciej znajdziemy komunikator, który w formie zwykłego czatu oferuje także transmisję zdjęć i wiadomości głosowych, natomiast w czwartej można tworzyć notatki. Ostatnia – piąta zakładka daje dostęp do ustawień aplikacji, gdzie można skonfigurować system powiadomień, jakość obrazów itd. Program dostępny jest w Google Play za darmo.

Jeśli funkcjonalność aplikacji Between oraz jej interfejs w stylu iOS nie spełnia naszych oczekiwań, warto sięgnąć po inną, bezpłatną aplikację – Couple. Jej użytkownicy również muszą zarejestrować nowe konta w usłudze, ale wymagany jest wyłącznie adres e-mail (numer telefonu można później uzupełnić w szczegółach profilu). Pomyśle połączenie obu urządzeń zostanie zakomunikowane powiadomieniem, a w ponownie otwartej aplikacji domyślnie wyświetlone zostanie okno czatu. Wszystkie operacje można wykonywać z jego poziomu, tj. wysyłanie wiadomości tekstowych, graficznych, głosowych i innych. Couple w większym stopniu kładzie nacisk na komunikację, która w czasie rzeczywistym może nawet przekazywać dotyk i obraz. Innymi słowy, użytkownicy mogą przesyłać między sobą wirtualne całusy – wystarczy, że oboje przyłożą palec w tym samym miejscu na ekranie. Razem można też rysować w czasie rzeczywistym, co można wykorzystać choćby do gry w kalambury. Transmisja zdjęć została rozszerzona o możliwość przekazywania dokładnej lokalizacji – wycinka map Google. Z kolei niegdysiejsze „sygnałki” mogą ustąpić dymkom z komunikatem „myślę o Tobie”. Wszystko można później prześledzić w oknie czatu, a także z poziomu panelu bocznego, gdzie  znajdziemy daty ważnych wydarzeń, listy zadań i zakupów oraz listę przesłanych zdjęć i filmów.

Fot. Google Play

Android dla zakochanych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się