Na początku września HTC zaprezentowało swoje najnowsze dzieła – HTC Radar i HTC Titan.

HTC Radar to mniejszy z dwóch – pokazanych przed kilkoma dniami na konferencji firmy – nowych produktów. W specyfikacji model przypomina znane już nam Trophy, ale jest wzbogacony o wiele ulepszeń – między innymi, to najbardziej zauważalne: przedni aparat VGA.

Radar – nowy Windows Phone 7.5 ze stajni HTC – jest bardziej atrakcyjnym modelem. Jego aluminiowy design w stylu unibody jest bardzo lśniący i przypomina swoim wyglądem mniejszą wersję HTC Flayer Tablet. Dużym minusem jest natomiast nieprzystępna dla użytkownika bateria. Radar jest również łatwiejszy w obsłudze jednoręcznej aniżeli Titan. A to wszystko za sprawą niewielkiego wyświetlacza i wygodnych wymiarów. Pomimo wolniejszego od Titana procesora Radar jest pełen werwy i nie ma problemu z poruszaniem się po Windows Phone 7.5.

HTC Radar w pełnej okazałości.

Jak przyznaje samo HTC, tylny aparat/kamera przeszedł sporą ewolucję na przestrzeni lat i urządzeń działających pod Windowsem. Różni się diametralnie od wcześniejszych modeli, choć to nadal 5-megapikselowy aparat. Podświetlany czujnik i na 28 mm szeroki punkt widzenia soczewki zostały zaprojektowane z myślą o wykonywaniu zdjęć dobrej jakości, nawet przy kiepskim oświetleniu.

HTC Radar zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie i Azji już na początku października tego roku. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Zapraszamy również do zapoznania się z testem i wideo-recenzją tego telefonu. Znajdziecie ją tutaj.

HTC Radar – nowe dziecko HTC - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
04-10-2011 - 15:58:37
już wiem ile ten model będzie kosztował 1799
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
09-09-2011 - 19:37:19
ciekawe kiedy pojawi sie w ofercie i jaka będzie jego cena
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
10-09-2011 - 16:16:12
Stokrotko, niestety nie posiadamy żadnych dodatkowych informacji na ten temat.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W tym roku podczas festiwalu zapraszamy dzieci na projekcje holenderskich filmów animowanych i aktorskich, krótko- i pełnomatrażowych w czterech zestawach.

Przygotowaliśmy także następujące warsztaty dla dzieci:

20 lipca - warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotują piknikowe smakołyki wg. holenderskich receptur;

21 lipca - warsztaty plastyczne inspirowane światem wilkołaków;

27 lipca - warsztaty, podczas których dzieci zrealizują mały program telewizyjny;

28 lipca - warsztaty inspirowane filmami eksperymentalnymi i światem muzyki.

Na warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci, uczestniczące podczas festiwalu w przeznaczonych dla nich pokazach filmowych.

Warsztaty odbędą się po seansach na terenie Kina Nowe Horyzonty. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

Filmy i warsztaty dla dzieci podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Celem Festiwalu jest nie tylko pokazywanie interesujących filmów czy promowanie muzyki, ale także kreowanie i wspieranie nowych nazwisk. Temu właśnie służy konkurs.

W tym roku w konkursie pokazanych zostanie 13 tytułów. Będą to m.in. filmy prezentowane na jednym z najciekawszych obecnie światowych  festiwali – MFF w Rotterdamie.

Laureat rotterdamskiego Tygrysa za Finisterrae, twórca muzyki  elektronicznej i sztuki konceptualnej Sergio Caballero, w swoim drugim filmie, komedii absurdu Dystans, zabiera widzów w surową scenerię nieczynnej syberyjskiej elektrowni. Z kolei Ben Rivers i Ben Russell - Zaklęcie, które odpędza ciemność zrealizowali w estońskiej komunie hipisów, w fińskim lesie i na neopogańskim koncercie w Norwegii. Artyści szukają klucza do kondycji dzisiejszego eremity. W głównej roli wystąpił muzyk Robert AA Lowe, znany jako Lichens. W Rotterdamie pokazano też austriackie czarno-białe Moje ślepe serce Petera Brunnera, historię cierpiącego od urodzenia na zespół Marfana samotnika, który w dramatycznych okolicznościach próbuje wyrwać życiu odrobinę szczęścia i wolności.

Kobiecy punkt widzenia oddają dwa filmy konkursu. Szwajcar Lorenz Merz w filmie Ciasto z wiśniami kreśli pełen zagadek, intensywny emocjonalny portret bezimiennej młodej autostopowiczki. Podczas swojej bezładnej podróży przejmie ona tożsamość przypadkowo spotkanej kobiety. Amerykanka Josephine Decker opowiada z kolei o sensualnym mikroświecie kalifornijskiego lasu Mendocino, w którym odbywa się festiwal bałkańskiej muzyki. Bohaterka naturalistycznego, improwizowanego Masła na zasuwce uwalnia własną seksualność i poddaje się nowym, gwałtownym uczuciom.

Gala otwarcia 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty

Nagrodzona w Locarno francuska Owca, dojrzały formalnie pełnometrażowy debiut duetu Gilles Deroo i Marianne Pistone, pokazuje milczącego 17-latka, uciekającego od matki alkoholiczki. Owca staje się melancholijną impresją o znaczeniu przypadku w życiu.

Warto przyjrzeć się próbie odświeżenia motywu walki o przetrwanie w Canopy Aarona Wilsona. Australijczyk, opowiadając o pilocie, który ląduje na spadochronie w singapurskiej dżungli podczas II wojny światowej i ukrywa się przed patrolami Japończyków, tworzy osobny świat przypominający ten z kina Bruno Dumonta czy Apichatponga Weerasethakula. Nieoczywistym podejściem do egzotyki zaskoczy też widzów nagrodzony w Wenecji Biały cień Noaza Deshe, opowieść o albinosach w Tanzanii.

Argentynę w konkursie reprezentuje Historia strachu Benjamína Naishtata, w której zamożni mieszkańcy zamkniętego osiedla zostaną skonfrontowani z rzeczywistością pobliskiej dzielnicy slamsów. Tymczasem Hiszpan Luis Miñarro w Spadającej gwieździe opowiada o nękanej kryzysem XIX-wiecznej Hiszpanii i rządach Amadeusza I Sabaudzkiego, intrygującego hiszpańskiego króla, który miał włoskie korzenie i stronił od mięsa i alkoholu.

Po raz pierwszy w historii festiwalu w konkursie znalazły się aż trzy polskie filmy: Huba Anny Sasnal i Wilhelma Sasnala, Jak całkowicie zniknąć (premiera światowa) Przemysława Wojcieszka oraz Wołanie (premiera światowa) – pełnometrażowy debiut Marcina Dudziaka na podstawie prozy Kazimierza Orłosia.

Źródło: nowehoryzonty.pl
Fot. Piotr Wojtasiak

Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Program obejmie swoim zasięgiem 40 polskich miast, a w ubiegłym roku szkolnym w projekcie wzięło udział prawie 40 tys. uczniów.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zbiera zapisy do kolejnej edycji programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To edukacyjne przedsięwzięcie zostało przygotowane z myślą zarówno o przedszkolakach i uczniach szkoły podstawowej, jak i gimnazjalistach oraz licealistach. W ramach akcji na uczniów i nauczycieli czekają niezwykłe, często unikatowe filmy, warsztaty i dyskusje dotyczące obejrzanych filmów. Partnerem inicjatywy jest T-Mobile, związany z filmem od 14 lat. 

Inicjatywa Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to atrakcyjny cykl zajęć dla dzieci i młodzieży odbywający się w czasie roku szkolnego w aż 40 miastach w Polsce. Co roku bierze w nim udział ok. 40 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli. W trakcie warsztatów połączonych z projekcją filmów przedszkolaki i uczniowie będą mieli okazję zdobyć cenne informacje z zakresu wiedzy o kinie polskim i zagranicznym. Warsztaty prowadzone są w różnorodny sposób, towarzyszy im dyskusja po projekcji (dla starszych uczestników) oraz konkursy plastyczne (dla młodszych uczestników). Nowe Horyzonty to również szansa na spotkanie z ludźmi filmu, profesjonalistami i ekspertami, którzy chętnie odpowiadają na pytania zadawane przez dzieci.

Warsztaty będą trwały od października br. do wakacji 2015. Szkoły mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w programie jeszcze do końca września br. Zasady kwalifikacji oraz lista miast znajdują się na stronie www.nhef.pl.

Udział uczniów w warsztatach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej to świetna okazja i dobry pretekst dla nauczycieli i rodziców, by poruszać ważne tematy dla rozwoju młodych, kształtujących się jeszcze ludzi. Poza multimedialnymi prelekcjami, dyskusjami i warsztatami organizatorzy oferują również interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli, które pomogą im w zorganizowaniu lekcji filmoznawczych i zajęć dotyczących istotnych zagadnień poruszanych w filmach. 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej objęte są patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i posiadają rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

T-Mobile Polska jest głównym partnerem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i wspiera finansowo realizację programu. Aktywność w ramach cyklu edukacja filmowa to część CR-owych (corporate responsibility), aktywności T-Mobile który od lat angażuje się w przedsięwzięcia z obszaru edukacji, kultury i sztuki.

T-Mobile partnerem Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się