HTC udostępniło specjalną aplikację, która pozwoli sparować smartfona z goglami VR i w ten sposób pozostać w pewnym kontakcie z prawdziwym światem.

Zakładając gogle VR odrywamy się od prawdziwego świata i wkraczamy w wirtualną rzeczywistość. HTC postanowiło jednak nieco temu zaradzić i z myślą o własnych goglach Vive przygotowało aplikację dla smartfonów.

HTC Vive, bo tak nazywa się ta aplikacja (jak same gogle), dostępna jest już w App Store (niestety, w polskim sklepie jeszcze nie), skąd można ją pobrać za darmo. Po sparowaniu z iPhone'em program pozwoli wysyłać na ekran gogli powiadomienia o nowych wiadomościach, przychodzących połączeniach i przypomnieniach z kalendarza. W ten sposób użytkownik w goglach VR będzie mógł też odzwonić. Pozostając przy tym w wirtualnej rzeczywistości.

Sprytne? Z pewnością, ale pamiętajmy, że temat wirtualnej rzeczywistości ogólnie jest sporny, a aplikacja HTC sprawi, że wiele osób będzie tam przebywać jeszcze dłużej. Bo po co ściągać gogle, skoro można będzie w nich komunikować się z użyciem telefonu…?

Źródło: HTC

HTC Vive - aplikacja dla gogli VR, która pozwoli ci pozostać w kontakcie z prawdziwym światem - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Agnes
22-03-2020 - 12:51:57
Jako psycholog i pr owiec uważam, że przy zdrowym rozsądku korzystanie z vr może działać anty depresyjnie. Może też pogłębiać kreatywność. Rozsądnie konsumowac nowe technologie to klucz do sukcesu, bo każdy woli w lepszym świecie funkcjonować niż rzeczywisty, lecz tak w rozumieniu społecznym - nie można.
  (0)
Odpowiedz
dsfdsfs
28-06-2016 - 12:19:30
sdfds
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się