Centrum innowacyjności T-Mobile Polska rozpoczęło właśnie współpracę z trzema startupami – Collar Pocket, Thapir i Omnipaste.

Każdy z zespołów otrzyma wsparcie finansowe na rozwój swojego projektu, opiekę mentorów, a także dostęp do ponad 130 milionów klientów z 12 europejskich krajów. Grupa DT, z kolei, otrzyma dzięki temu projekty, które mogą stać się częścią naszej oferty.

Dzięki współpracy ze startupami, centrum inwestuje w pionierskie rozwiązania pochodzące z Europy Środkowo-Wschodniej:

  • Collar Pocket (Polska) pozwala lepiej dbać o psy. Obroża gromadzi dane o temperaturze, tętnie i położeniu zwierzęcia oraz przesyła je do aplikacji mobilnej właściciela.
  • Thapir (Słowacja) dostarcza aplikację na telefon, która jest przeglądem bieżących wydarzeń, koncertów, muzyki na żywo, czy właśnie rozpoczynających się warsztatów.
  • Omnipaste (Rumunia) udostępnia możliwości interfejsu do zintegrowania w aplikacjach działających na urządzeniach mobilnych. Interfejs umożliwi między innymi kopiowanie i wklejanie tekstu pomiędzy urządzeniami, korzystanie z kamery telefonu do rozmowy przez Skype oraz akcelerometru do sterowania komputerem.

Więcej o hub:raum Kraków znajdziecie tutaj.

Zapraszamy też do śledzenia profilu hub:raum Kraków na FacebookuTwitterze.

Fot. https://www.facebook.com/hubraumkrakow

hub:raum Kraków: współpraca z trzema nowymi startupami! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Otwarte 8 kwietnia Intel Innovator Zone to miejsce, gdzie młodzi przedsiębiorcy mają dostęp do najnowszych technologii Intela, które posłużą im w ich działalności.

Członkowie społeczności hub:raum będą mogli wykorzystywać w swojej działalności rozwiązania takie jak Intel RealSense, Intel Edison czy Intel Galileo. Poprzez dostęp do najnowszych technologii będą w stanie szybciej rozwijać i wdrażać swoje własne projekty.

Trójwymiarowa kamera z technologią Intel RealSense zmienia sposób sterowania urządzeniami i umożliwia nowe metody interakcji w grach i aplikacjach. Kamera obsługuje kolorowy obraz w formacie 1080p i umożliwia komputerom i tabletom widzenie trójwymiarowe. Poprzez funkcje takie jak rozpoznawanie twarzy, śledzenie emocji, skanowanie trójwymiarowe i wydobywanie tła interakcja z urządzeniami staje się bardziej intuicyjna. Z kolei rozpoznawanie gestów dłoni umożliwia wygodne bezdotykowe sterowanie urządzeniem.

Intel Edison to gotowa do użycia platforma komputerowa, która znacznie ułatwia projektowanie urządzeń i wprowadzanie ich na rynek. Ma rozmiar zbliżony do znaczka pocztowego i dzięki temu stanowi idealną podstawę do budowy urządzeń wearables. Z kolei płyta deweloperska Intel Galileo została zaprojektowana z myślą o projektantach, a także nauczycielach i studentach. Platforma umożliwia w łatwy i przystępny sposób tworzenie interaktywnych urządzeń i środowisk. Intel Galileo wyposażono w procesor Intel Quark SoC X1000. Technologia Intel Quark umożliwi wdrożenie technologii Intela w gwałtownie rozwijających się obszarach – od Internetu rzeczy po wearables.

Intel Innovator Zone jest kolejnym krokiem w rozwoju współpracy między hub:raum Kraków i Intelem. Podczas Mobile World Congress (Barcelona, 03.03.2015), trzy globalne firmy: Cisco, Deutsche Telekom i Intel, ogłosiły rozpoczęcie programu Challenge Up! - akceleratora dla startupów bazujących na idei Internetu rzeczy (IoT: Internet of Things). Celem Challenge Up! jest wsparcie innowacyjnych firm zajmujących się tematyką IoT w szybszej komercjalizacji ich pomysłów. Pomóc mają w tym wspólne projekty, mentoring ekspertów, wysokiej jakości networking oraz dostęp do zasobów trzech korporacji. Startupy, które dostaną się do programu, mogą także liczyć na inwestycję oraz wsparcie we wprowadzaniu produktu lub usługi na światowe rynki.

Według prognoz w 2020 roku do sieci podłączonych będzie 50 miliardów urządzeń, co oznacza, że idea Internet of Things otwiera nieograniczone możliwości.

Intel wspiera startupy z hub:raum Kraków - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Program Waw.ac skierowany jest do warszawskich startupów, zajmujących się projektami z dziedziny life science, technologii materiałowych, optoelektroniki, energii, IT i mobile.

Program podzielono na dwa etapy. Na początku sierpnia wystartowały warsztaty Sprint, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę na temat analizy rynku, segmentacji klientów i komunikowania wartości klientom i inwestorom. Spośród startupów biorących udział w akceleratorze organizatorzy wybiorą 20 osób do udziału w 6-tygodniowym programie mentoringowym Marathon. Inicjatywa zakończy się w październiku, kiedy to uczestnicy spotkają się z inwestorami i potencjalnymi klientami. 

W ramach partnerstwa z T-Mobile i hub:raum Kraków, startup wybrany wspólnie z organizatorami na koniec sierpniowych warsztatów otrzyma 10 tysięcy złotych w gotówce, 5 tysięcy dolarów w ramach Amazon Web Services (platforma chmurowa oferująca szeroki zakres produktów i usług) oraz dostęp do mentoringu ekspertów Deutsche Telekom. Ponadto startupy biorące udział w programie akceleracyjnym będą obserwowane przez hub:raum pod kątem udziału w czwartej edycji akceleratora WARP, która wystartuje w październiku tego roku.

Więcej informacji na stronie www.waw.ac

Fot.: Fotolia

T-Mobile i hub:raum Kraków partnerami Waw.ac - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do 6 października startupy i przedsiębiorcy z branży technologicznej mają czas, aby zgłosić się do najlepszego programu dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Inicjatywę organizuje centrum innowacyjności hub:raum Kraków, które jest częścią Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile. Dotychczas w trzech edycjach akceleratora wzięło udział 36 zespołów z 15 europejskich krajów, które uznały program za najlepiej dostosowany do realiów rynków europejskich i dający możliwość rozwoju projektu w tym regionie.

Tegoroczna inicjatywa hub:raum Kraków WARP zostanie zorganizowana w nowej odsłonie. Podczas intensywnych, tygodniowych warsztatów młodzi przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej poszerzą swoją wiedzę i zdobędą doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu – wszystko dzięki obecności międzynarodowych ekspertów oraz specjalistów Deutsche Telekom i T-Mobile.

Z kilkunastu zespołów zaproszonych do Krakowa, mentorzy oraz przedstawiciele centrum innowacyjności i polskiego operatora Grupy DT wybiorą projekty z potencjałem i szansą na wprowadzenie ciekawego produktu na rynek.

Wybrane zespoły przez pięć tygodni będą mogły rozwijać produkty lub usługi w hub:raum Kraków dzięki wsparciu finansowemu, doradztwu mentorów i zapewnieniu przestrzeni do pracy. Celem ich pracy będzie przygotowanie produktu lub usługi do komercyjnego uruchomienia na rynkach poprzez sieć T-Mobile Polska oraz innych operatorów z grupy Deutsche Telekom.

Najlepszy zespół będzie miał szansę zaprezentować swój projekt podczas międzynarodowej konferencji dla startupów, co umożliwi zdobycie inwestorów i doprowadzi produkt na kolejny etap rozwoju.

Do programu mogą zgłosić się autorzy innowacyjnych pomysłów w obszarze szeroko rozumianego CIT. Proces rekrutacyjny potrwa do 6 października. hub:raum Kraków szuka zespołów oraz osób z gotowym pomysłem lub projektem. Zakwalifikowanie do programu nie oznacza objęcia udziałów w danym projekcie, co więcej centrum innowacyjności pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników.

Startupy, które chcą wziąć udział w programie, powinny wypełnić formularz dostępny pod adresem: www.f6s.com/hubraumkrakow/apply

 

Fot: Fotolia

hub:raum Kraków WARP wraca w nowej odsłonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się