Co ciekawe, oba z nowych superwytrzymałych tabletów od Panasonic posiadają ekran o przekątnej 5 cali. Jeden pracuje na Windowsie, natomiast drugi na Androidzie.

Podczas targów IFA 2014, które odbywały się w ostatnich dniach w Berlinie, firma Panasonic przywiozła dwa nowe urządzenia z serii Toughpad. Producent określa je mianem tabletów do zadań specjalnych, nawet pomimo tego, że posiadają ekrany o przekątnej zaledwie 5 cali.

Wszystkie urządzenia z serii Toughpad charakteryzują się przystosowaniem do pracy w trudnych warunkach, a co za tym idzie - są odporne na pył, wilgoć i wstrząsy. Nie inaczej jest w przypadku dwóch nowych modeli, oznaczonych jako FZ-E1 oraz FZ-X1, które - według zapewnień producenta - są w stanie przetrwać upadek na twarde podłoże z wysokości trzech metrów, a także przez 30 minut są w stanie wytrzymać pod wodą na głębokości do 1,5 metra. Co więcej, dzięki obecności specjalnego układu podgrzewającego urządzenia mogą pracować w temperaturach sięgających nawet 20 stopni Celsjusza poniżej zera.

Tablety Panasonic Toughpad FZ-E1 oraz FZ-X1 są napędzane przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon. Oba zostały wyposażone w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i aparat fotograficzny z matrycą 8 Mpix. Wspierają 4G LTE i 3G i - co szczególnie ciekawe - mogą być wykorzystywane do wykonywania połączeń głosowych, zupełnie tak jak telefony komórkowe. Posiadają też moduł GPS.

Główna różnica pomiędzy modelami FZ-E1 a FZ-X1 polega na tym, że ten pierwszy pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Embedded 8.1, a w przypadku drugiego jest to Android 4.2.2.

IFA 2014: Dwa nowe tablety od Panasonic. Odporne na mróz i wodę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Firma Panasonic wprowadza na rynek najnowszą wersję tabletu z superwytrzymałej serii Toughpad. Urządzenie nadaje się nawet do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Tablet Toughpad FZ-G1 od Panasonic został sklasyfikowany w drugiej grupie urządzeń opatrzonych certyfikatem ATEX, co oznacza, że może być wykorzystywany w pracy na powierzchni w obszarach zagrożonych wybuchem. W modelu wykorzystano nową baterię, a samo urządzenie umieszczono w specjalnie zaprojektowanym, skórzanym etui.

Tablet Toughpad FZ-G1 jest oparty na systemie operacyjnym Windows. Jest skierowany przede wszystkim do pracowników terenowych. Oprócz tego, że nadaje się do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, jest też odporny na wstrząsy, a także chroniony przed pyłem i wodą. Dzięki technologii IPSα Display i matrycy, której jasność wynosi 800cd/m2, z Toughpada można korzystać wygodnie nawet w ostrym słońcu. Bateria z wbudowaną technologią oszczędzania energii wystarcza na osiem godzin nieprzerwanej pracy w warunkach roboczych.

Branża paliwowa, a także inne sektory podatne na wybuchy łatwopalnych substancji po raz pierwszy mogą zapewnić swoim pracownikom mobilnym w pełni wzmocniony tablet, działający w oparciu o system Windows – mówi Jan Kaempfer z Panasonic Computer Product Solutions. To istotny krok, który pozwoli tym specjalistom osiągnąć podobny poziom produktywności, jaki można zaobserwować u użytkowników Toughpadów Panasonic na całym świecie – dodaje.

W Polsce Toughpad FZ-G1 znajdzie się w sprzedaży od czerwca 2014 roku, a jego ceny będą zaczynały się od 12 tysięcy złotych.

Panasonic Toughpad FZ-G1 - nowa wersja tabletu do zadań specjalnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Panasonic zaprezentował dwa nowe, niezwykle wytrzymałe smartfony. Poznajcie modele Toughpad FZ-E1 oraz Toughpad FZ-X1.

Zarówno Panasonic Toughpad FZ-E1 jak i Toughpad FZ-X1 zostały wyposażone w 5-calowe wyświetlacze HD (720), a także superwytrzymałe obudowy, dzięki którym są odporne na upadki, nagłe zmiany temperatury, wstrząsy i zalania. Oba urządzenia różnią się od siebie systemem operacyjnym i niektórymi podzespołami.

Model Toughpad FZ-E1 pracuje pod kontrolą systemu Windows Embedded 8.1 Handheld. Jego motorem napędowym jest 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2.3 GHz z układem graficznym Adreno 330, który otrzymuje wsparcie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane oraz aplikacje producent przeznaczył 32 GB pamięć wewnętrzną z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie slotu na karty micro SDXC.

Z kolei TouchPad FZ-X1 to smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android 4.2 Jelly Bean. Jeśli zaś chodzi o procesor, to producent zastosował tu 4-rdzeniowy układ Snapdragon 600 z zegarem o taktowaniu 1.7 GHz.

Oba modele posiadają również kartę WiFi, moduł Bluetooth 4.0, NFC, 8-megapikselowy aparat główny, kamerę do wideopołączeń o matrycy 1.3 Mpx, opcjonalnie modem 3G/4G LTE, a także akumulator o pojemności 6200 mAh. Smartfony zadebiutują na rynku w sierpniu, a ich sugerowane ceny zaczynać się będą od 1799 dolarów.

Dwa nowe smartfony z serii Panasonic Toughpad - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

20-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K – tego w tablecie jeszcze nie było. Cena urządzenia jest jednak adekwatna do jego rozmiarów. Oto Panasonic Toughpad FZ-Y1

Tablety Panasonica z serii Toughpad to nie są zwykłe gadżety użytkowe przeznaczone dla mas. To specjalistyczne i ponadprzeciętnie wytrzymałe urządzenia, stworzone z myślą o konkretnych grupach zawodowych, które w swojej codziennej pracy potrzebują takiego właśnie sprzętu. I tak, model Panasonic Toughpad FZ-Y1 powstał z myślą o architektach, projektantach, nadawcach telewizyjnych, fotografach czy handlowcach.

Panasonic Toughpad FZ-Y1 został wyposażony w 20-calowy ekran LCD IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2560 pikseli) w formacie 15:10. Wyświetlacz obsługuje ponadto rozdzielczość Full HD.

Za wydajność urządzenia w specjalnej wersji Standard odpowiada procesor Intel Core i5-5300U vProTM o częstotliwości taktowania od 2,3 GHz do 2,9 GHz (przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Specyfikację sprzętu uzupełnia 8 GB pamięci RAM (lub 4 GB w tańszej wersji Value) oraz 256 GB pamięci SSD (128 GB w wersji Value). Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1 Pro Update.

Toughpad FZ-Y1 został wyposażony w wejście HDMI 2.0 (w wersji Standard), dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie materiałów w jakości 4K z innych urządzeń. Posiada też port USB 3.0 z możliwością ładowania, port LAN (w wersji Standard), wejście na karty SD, czytnik kart procesorowych (w wersji Standard), złącze dokujące oraz Mini DisplayPort (w wersji Standard), a także moduły Bluetooth i WLAN.

Toughpad FZ-Y1 waży 2,41 kg i może wytrzymać upadek z wysokości do 76 cm. Posiada także blokadę antykradzieżową. Urządzenie w wersjach Standard i Value trafi na polski rynek pod koniec sierpnia br. i będzie do nabycia w sugerowanych cenach – odpowiednio – od 14 500 zł oraz 12 500 zł netto.

Panasonic Toughpad FZ-Y1 – 20-calowy tablet za 12,5 tys. zł - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się