Pierwszy ogólnodostępny mobilny zestaw VR to efekt współpracy Samsunga i Oculus. Jak to działa?

Podczas swojej wczorajszej prezentacji Samsung zaprezentował gadżet, który był całkowitym zaskoczeniem. To produkt zupełnie nowej generacji – Samsung Gear VR Innovation Edition, który umożliwia użytkownikom całkowite zanurzenie się w wirtualnej filmowej rzeczywistości. Oparty na technologii firmy Oculus zestaw to nowość w doświadczaniu i wykorzystywaniu treści mobilnych.

Samsung Gear VR został zoptymalizowany do smartfona Samsung Galaxy Note 4. Zapewnia niezrównane wrażenia podczas oglądania filmów na 5,7-calowym ekranie smartfonu. Użytkownicy zestawu mogą zająć pierwsze miejsca w teatrze, przenieść się na scenę podczas koncertów w pełnym 360-stopniowym, trójwymiarowym wideo i grać jak nigdy przedtem – we wspaniałych światach, gdzie wyobraźnia staje się rzeczywistością – czytamy w informacji prasowej Samsunga.

Stworzony z miękkich, elastycznych poduszek i lekkich materiałów zestaw Samsung Gear VR jest wyjątkowo wygodny. Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownicy nie są przywiązani kablem do komputera. Mogą wybierać spośród szerokiej gamy stworzonych przez najlepszych w branży elementów wirtualnej rzeczywistości – filmów, gier, trójwymiarowych filmów i treści edukacyjnych/doświadczalnych.

Samsung Gear VR

Wraz z Samsung Gear VR użytkownicy otrzymają kolekcję 360-stopniowych filmów i trójwymiarowych trailerów:

W ramach Avengers Marvel: Dzięki współpracy Age of Ultron z firmą Samsung użytkownicy Gear VR zyskają wyłączny dostęp do laboratorium Tony'ego Starka wewnątrz wszystkich nowych Avengers Tower.

IMAX oferuje do oglądania w wirtualnym teatrze z Samsung Gear VR próbki filmów dokumentalnych i hollywoodzkich – doświadczenie prawie tak ekscytujące jak IMAX.

DreamWorks VR z DreamWorks Animation pozwala użytkownikom Samsung Gear VR wchodzić w interakcje i śmiać się razem z postaciami DreamWorks w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli.

Legendarny Pacific Rim Jaeger Pilot to niesamowite doświadczenie przenoszące widzów w samo centrum wydarzeń z Samsung Gear VR.

Cirque du Soleil Media prezentuje trójwymiarowe, 360-stopniowe doświadczenie VR „na żywo”, między innymi fragment przedstawienia Zarkana sfilmowanego przez Studio Felix & Paul specjalnie dla Samsung Gear VR.

M-GO Advanced – nowy paradygmat dla cyfrowych aplikacji filmowych wirtualnej rzeczywistości pozwala na interaktywne wyszukiwanie i odkrywanie najnowszych filmów i programów telewizyjnych z Samsung Gear VR.

Vevo oferuje ponad 100 000 filmów muzycznych w rozdzielczości HD, zapisów z koncertów i oryginalnych programów, które z Samsung Gear VR można oglądać w pełnoekranowym, teatralnym wymiarze.

Protocol Zero (nazwa robocza) od DENA pozwala graczom używającym Samsung Gear VR infiltrować tereny wroga niewidoczne w warunkach zaciemnienia z najwyższej jakości funkcjami optycznymi, między innymi opcją noktowizora, wizją rentgenowską i termowizją.

Samsung Gear VR będzie dostępny w kolorze Frost White w internetowym kanale firmy Samsung oraz u wybranych dostawców jeszcze w tym roku. Cena na razie nie została ujawniona.

Źródło: Samsung

IFA 2014: Samsung Gear VR do odkrywania wirtualnej rzeczywistości - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podczas wczorajszej konferencji Koreańczycy zaprezentowali urządzenie, które pozwala w nowy sposób komunikować się ze smartfonem i tabletem.

Producent zaprezentował Galaxy Gear, który zwiększa komfort codziennego korzystania z rozwiązań Samsung Galaxy, pozostając z nimi w stałej łączności. Powiadamia o nowych połączeniach, wiadomościach tekstowych, emailach i alarmach, oferując ich podgląd, a także umożliwiając ich natychmiastowe odebranie lub dyskretne pominięcie.

Jeśli nowa wiadomość wymaga więcej niż tylko szybkiego spojrzenia, użytkownik może po prostu wziąć do ręki urządzenie Samsung Galaxy, aby dzięki funkcji Smart Stay błyskawicznie wyświetlić na jego ekranie pełną treść.

Galaxy Gear umożliwia swobodne prowadzenie rozmów i łączność z systemami mobilnym. Korzystając z funkcji S Voice można sporządzać szkice wiadomości, tworzyć wpisy w kalendarzu, ustawiać przypomnienia i budzenie, a nawet sprawdzać prognozę pogody.

Funkcja Memographer, wykorzystująca 1,9-megapikselowy aparat, pozwala podróżującym lub uprawiającym sport rejestrować filmy i zdjęcia, tworząc szybkie, wizualne notatki dotyczące istotnych informacji lub zdarzeń z ich życia, którymi można równie błyskawicznie podzielić się za pośrednictwem sieci społecznościowych. Rozwinięciem koncepcji szybkich notatek jest funkcja Voice Memo, umożliwiająca nagranie ważnych spostrzeżeń lub rozmów i przetworzenie dźwięku na tekst w pamięci urządzenia Samsung GALAXY.

Użytkownicy GALAXY Gear zyskują dostęp do szerokiej gamy ulubionych funkcji, które dodatkowo zwiększają atuty nowego urządzenia. Nowa funkcja zabezpieczająca Auto Lock automatycznie włącza blokadę ekranu smartfona za każdym razem, gdy zsynchronizowany z nim GALAXY Gear znajdzie się w odległości większej niż 1,5 m. Blokada jest wyłączana, gdy powiązane urządzenia znajdą się znów blisko siebie. Funkcja Find My Device pomaga znaleźć zagubiony smartfon, uruchamiając w nim sygnał dźwiękowy, podświetlenie i wibracje.

Dzięki Samsung GALAXY Gear użytkownik może też sterować odtwarzaczem muzycznym innego urządzenia z serii Samsung GALAXY. Podobnie jak w przypadku typowych odtwarzaczy, można w ten sposób przeszukiwać listy utworów, a także odtwarzać i zatrzymywać utwory, nawet gdy urządzenie główne jest poza zasięgiem ręki. GALAXY Gear doskonale sprawdza się w roli krokomierza, rejestrując ruch użytkownika przy pomocy udoskonalonych czujników. Funkcja ta systematycznie i automatycznie monitoruje działania właściciela, zapisując wybrane parametry, np. liczbę spalonych kalorii, liczbę kroków lub pokonaną odległość.

Samsung Galaxy Gear posiada 1,63-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Za jego wydajność odpowiada procesor 800 MHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Jest także 1,9-megapikselowy aparat z matrycą BSI, autofokosem i funkcją Dźwięk i zdjęcie., umożliwiający nagrywanie i odtwarzanie wideo w jakości 720p. Pamięć wewnętrzna to 4 GB. Jest także Bluetooth 4.0, za pomocą którego zegarek łączy się ze smartfonem, akcelerometr i żyroskop. Bateria ma pojemność 315 mAh. Wymiary zegarka to 36,8 x 56,6 x 11,1 mm, a całość waży 73,8 gramów.

Źródło: Samsung

IFA 2013: Samsung Galaxy Gear - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Koreański koncern zaskoczył nas tylko pewnymi okularami, bo zegarek zaprezentował już wcześniej, a phablety wyciekły na zdjęciach na godzinę przed premierą.

Oprócz nowej generacji phabletu z rysikiem – Samsung Galaxy Note 4 – Koreańczycy zaprezentowali także phablet z wyświetlaczem, który jest z jednej strony zakrzywiony – Galaxy Edge. Zebrani podczas konferencji producenta przedstawiciele mediów mogli zobaczyć także na żywo zapowiedziany wcześniej zegarek z kartą SIM – Gear S. Prawdziwym zaskoczeniem były okulary Gear VR – coś dla fanów rzeczywistości rozszerzonej. Szczegóły wkrótce na łamach naszego serwisu.

Samsung Galaxy Note Edge

IFA 2014: Samsung zaprezentował cztery nowości - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rzeczywistość rozszerzona to już nie pieśń przyszłości. Samsung zaprezentował właśnie nową wersję swoich gogli Gear VR, które pozwalają z nią obcować. Są tańsze od poprzednich i kompatybilne z większą ilością urządzeń.

Niemal rok temu Samsung w duecie z firmą Oculus zaprezentowali swoje gogle, pozwalające korzystać z dobrodziejstw rzeczywistości rozszerzonej. Teraz czas na ich następcę, który jest bardziej przyjazny cenowo (99 dolarów), a co za tym idzie pozwoli rozpropagować ideę tworzenia gier czy aplikacji wykorzystujących VR.

Nowe urządzenie także nazywa się Samsung Gear VR. Jest kompatybilne z modelami Galaxy Note 4, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus oraz Galaxy Note 5. Zapowiedziano także pojawienie się aplikacji korzystających z rzeczywistości rozszerzonej, m.in. od Netflixa. Specyfikacja gogli pozostała bez zmian, są natomiast o 22 proc. lżejsze od pierwszej generacji. Na obudowie znalazło się miejsce na nowy panel dotykowy, dzięki któremu łatwiejsza będzie obsługa interfejsu.

W USA sprzedaż Samsung Geatr VR rozpocznie się 27 listopada, kiedy to przypada Czarny Piątek, a więc największy szał przedświątecznych zakupów. Data premiery dla innych krajów nie została na razie ujawniona.

Nowa tańsza wersja gogli Samsung Gear VR

Nowa tańsza wersja gogli Samsung Gear VR - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się