Co powiecie na możliwość instalacji aplikacji na smartfonie z Androidem prosto z wyników wyszukiwania w Google? Od pewnego czasu trwają testy nowej funkcji.

W tym wypadku chodzi o pominięcie etapu wchodzenia do sklepu Google Play. Aplikacja pojawia się w wynikach wyszukiwania wraz z przyciskiem do instalacji. Wystarczy jedynie zaakceptować uprawnienia. Przeprowadziliśmy w redakcji test i faktycznie taka funkcja istnieje. Póki co kliknięcie na Zainstaluj w większości przypadków przenosi jednak do zasobów sklepu, gdzie ponownie trzeba nacisnąć stosowny przycisk.

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile!

Nie tak dawno Google informowało o możliwości streamowania aplikacji oraz gier ze sklepu Google Play bez konieczności instalowania ich na smartfonie. Takie demo trwa zazwyczaj 60 sekund i pozwala błyskawicznie zapoznać się z danym tytułem. Na razie ta funkcja dostępna jest dla ograniczonego grona użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Zapowiada się jednak bardzo obiecująco, podobnie jak wspomniana wcześniej instalacja prosto z wyników wyszukiwania.

Źródło: Android Police

Google testuje instalowanie aplikacji z wyników wyszukiwania - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mapy Google to najpopularniejsze mapy na świecie. Aplikacja Map Google bogata jest w wiele funkcji, jednak bez połączenia z Internetem nie jest już tak funkcjonalna. Możemy jednak skorzystać z funkcji zapisania Map Google offline.

W aplikacji Mapy Google przechodzimy do wybranego miejsca (np. miasta czy dzielnicy), wybieramy dane miejsce na mapie i klikamy w dolny pasek z nazwą i szczegółowymi informacjami dotyczącymi miejsca.

 

W prawym górnym rogu wchodzimy do menu zakładki (trzy kropki) i wybieramy opcję „Pobierz obszar offline”.

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

 

Następnie możemy korygować dokładny obszar mapy, który chcemy zapisać, wybieramy „Pobierz” i nazywamy dany obszar offline.

 

Od tego momentu wybrany obszar będzie można bez obaw przeglądać nawet bez połączenia z Internetem.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom!

Należy pamiętać, że obszar można zapisać offline pod warunkiem, że nie przekracza wymiarów 50x50 km. Będąc w Mapach Google bez połączenia Internetem nie możemy korzystać z nawigacji czy wyszukiwać konkretnych miejsc. Na mapie znajdziemy jedynie z góry zapisane obiekty takie jak stacje metra, zabytki, parki, obiekty kultury oraz nauki i oczywiście nazwy ulic, rzek itp.

Jednak to w połączeniu z włączonym modułem GPS powinno usprawnić np. piesze wycieczki.

Fot. Fotolia, wł.

Zapisujemy Mapy Google offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się