Niezależne badania potwierdzają trend, który obserwujemy już od kilku lat – rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne smartfony. Przy takiej dynamice popytu już za kilka lat smartfonów ma być więcej niż zwykłych telefonów. „Mądre telefony” napędzane są przez coraz wydajniejsze procesory – będzie więc o co walczyć. Teraz do gry o rynek mobilnych procesorów wkracza Intel.

Intel reorganizuje struktury firmy, tworząc oddział Mobile and Communications, który będzie odpowiedzialny za rozwój technologii mobilnych. Powstał z połączenia aż czterech mniejszych jednostek: Intel Mobile Communications, Mobile Wireless Group, Netbook and Tablet Group oraz Ultra Mobility Group. Unifikacja oddziałów ma poprawić efektywność pracy nad procesorami z linii Atom, które obecnie dostępne są głównie w netbookach. Smartfony i tablety oparte są głównie na procesorach ARM, którym do tej pory żaden producent sprzętu nie był w stanie zagrozić. Może nadszedł już czas na zmiany?

Intel powalczy o rynek mobilnych procesorów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wraz z popularyzacją urządzeń z Androidem, rośnie także liczba złośliwego oprogramowania dedykowanego tej platformie. Google chce ochronić przed nim użytkowników.

W ubiegłym roku liczba aktywowanych urządzeń z Androidem wzrosła o 250 proc. w porównaniu z rokiem 2010. Ilość pobranych z Androi Marketu aplikacji sięgnęła zaś 11 miliardów. Teraz Google, znane dotychczas ze swojego liberalizmu, wprowadza narzędzie, które ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników platformy.

Bouncer (Bramkarz), bo taką nosi nazwę, będzie automatycznie skanował nie tylko dotychczasową zawartość sklepu z aplikacjami, ale także wszystkie nowe programy i samych twórców aplikacji. Ta ostatnia czynność ma zapobiec ponownej rejestracji tych developerów, którzy dopuścili się wcześniej złamania regulaminu Android Marketu i narazili na szwank bezpieczeństwo jego użytkowników.

Wszystkie nowe aplikacje będą uruchamiane w warunkach testowych, a ich zachowanie wskaże, czy są bezpieczne.

Google poinformował także na swoim blogu, że w ciągu minionego roku liczba złośliwego oprogramowania w Android Markecie spadła o 40 proc.

Źródło: Google
Fot.: Celia Maria Ribeiro Ascenso Inacio | Dreamstime.com

Bouncer zadba o bezpieczeństwo Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

HP nie jest marką, która kojarzy się ze smartfonami, jednak szefowa koncernu zapowiedziała, że zamierza to zmienić.

- Musimy w końcu zaoferować smartfona, ponieważ w wielu krajach świata jest to pierwszy, podstawowy komputer – powiedziała Meg Whitman, szefowa HP.

Z wywiadu z nią, udzielonego Fox Business News wynika, że koncern już pracuje nad własnym smartfonem, który będzie uzupełnieniem całej gamy produktów HP – od komputerów stacjonarnych, poprzez laptopy aż po tablety.

Niestety nie znamy żadnych szczegółów technicznych dotyczących wspomnianego smartfonu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on pracował pod kontrolą posiadanego przez HP systemu mobilnego – webOS.

Przypomnijmy, że koncern stał się jego właścicielem wraz z zakupem amerykańskiej firmy Palm, która zresztą słynęła ze swoich telefonów komórkowych. webOS jest w tym momencie open sourcem, ale jak dotąd żaden producent sprzętu nie zdecydował się wyprodukować smartfonu ani tabletu z nim na pokładzie.

Nie można także wykluczyć, że HP zdecyduje się dołączyć do producentów smartfonów z Androidem lub Windows Phone, chociaż tutaj konkurencja jest na tyle poważna, że start mógłby być bolesny.

Źródło: Slashgear

HP powalczy o rynek smartfonów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zgodnie z zapowiedziami twórców zegarek monitorujący sen jest już dostępny dla pierwszych zainteresowanych. Mamy też kilka nowych informacji.

Należąca do Intela firma Basis ogłosiła, że Peak, smartwatch monitorujący sen i aktywność fizyczną, jest już dostępny na amerykańskim rynku, a w połowie grudnia trafi na rynek kanadyjski i brytyjski. Twórcy zdradzili także nowe informacje o produkcie i zaprezentował linię sportowych pasków do zegarka.

O zegarku Basis Peak już wspominaliśmy. To urządzenie monitorujące nowej generacji, wykorzystujące wiele czujników, dzięki czemu umożliwia uzyskanie kompleksowego obrazu ćwiczeń i snu, a zarazem oferuje pomiar tętna podczas wysiłku (bez konieczności korzystania z pasa na klatce piersiowej).

Zaletą zegarka jest jego wygląd, na który składa się kute aluminium i ekran dotykowy z Gorilla Glass. Oferuje do 4 dni pracy na baterii i jest wodoodporne do 5 atmosfer.

  • Powiadomienia - Basis planuje wypuścić pierwszy zestaw funkcji powiadomień dla Peak w połowie grudnia. Będą one informować o przychodzących wiadomościach tekstowych, połączeniach głosowych i wydarzeniach kalendarza. Powiadomienia będą natychmiast przekazywane za pośrednictwem Bluetooth Smart z kompatybilnego telefonu z systemem iOS lub Android na ekran Peak, dostarczając najważniejsze informacje bezpośrednio na nadgarstek. Użytkownicy będą mogli przewinąć najnowsze powiadomienia na ekranie dotykowym. Wszystkie te funkcje zostaną udostępnione jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania.
  • Pomiar pulsu przesyłany do aplikacji zewnętrznych - Już teraz Peak pozwala użytkownikowi na przesyłanie danych o tętnie przez Bluetooth bezpośrednio do najpopularniejszych aplikacji fitness dla systemu iOS. Peak może być zatem stosowany jako tradycyjny monitor pracy serca wraz z aplikacjami, które podają użyteczne wskaźniki oparte na GPS, takie jak odległość i tempo, a jednocześnie rejestrują wszystkie inne dane o ćwiczeniach dla aplikacji Peak. Ta funkcja jest dostępna w kompatybilnych aplikacjach na iOS obsługujących protokół Bluetooth GATT, a więc m.in. Endomondo.
  • Nowa linia pasków - Basis zaoferuje nową linię sportowych pasków, które można w łatwy sposób wymieniać, dzięki szybko odczepianym bolcom i standardowym zaczepom do pasków zegarkowych. Linię SportVent charakteryzuje perforowana siatka, zapewniającą lepszy przepływ powietrza podczas wysiłku. Paski będą dostępne w rozmaitych kolorach, w tym Ember (czerwony), Coral, Vapor (niebieski), Onyx (czarny) i Firefly (zielony).

Źródło: Intel

Basis Peak: nowe informacje o zegarku - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się