Otwarte 8 kwietnia Intel Innovator Zone to miejsce, gdzie młodzi przedsiębiorcy mają dostęp do najnowszych technologii Intela, które posłużą im w ich działalności.

Członkowie społeczności hub:raum będą mogli wykorzystywać w swojej działalności rozwiązania takie jak Intel RealSense, Intel Edison czy Intel Galileo. Poprzez dostęp do najnowszych technologii będą w stanie szybciej rozwijać i wdrażać swoje własne projekty.

Trójwymiarowa kamera z technologią Intel RealSense zmienia sposób sterowania urządzeniami i umożliwia nowe metody interakcji w grach i aplikacjach. Kamera obsługuje kolorowy obraz w formacie 1080p i umożliwia komputerom i tabletom widzenie trójwymiarowe. Poprzez funkcje takie jak rozpoznawanie twarzy, śledzenie emocji, skanowanie trójwymiarowe i wydobywanie tła interakcja z urządzeniami staje się bardziej intuicyjna. Z kolei rozpoznawanie gestów dłoni umożliwia wygodne bezdotykowe sterowanie urządzeniem.

Intel Edison to gotowa do użycia platforma komputerowa, która znacznie ułatwia projektowanie urządzeń i wprowadzanie ich na rynek. Ma rozmiar zbliżony do znaczka pocztowego i dzięki temu stanowi idealną podstawę do budowy urządzeń wearables. Z kolei płyta deweloperska Intel Galileo została zaprojektowana z myślą o projektantach, a także nauczycielach i studentach. Platforma umożliwia w łatwy i przystępny sposób tworzenie interaktywnych urządzeń i środowisk. Intel Galileo wyposażono w procesor Intel Quark SoC X1000. Technologia Intel Quark umożliwi wdrożenie technologii Intela w gwałtownie rozwijających się obszarach – od Internetu rzeczy po wearables.

Intel Innovator Zone jest kolejnym krokiem w rozwoju współpracy między hub:raum Kraków i Intelem. Podczas Mobile World Congress (Barcelona, 03.03.2015), trzy globalne firmy: Cisco, Deutsche Telekom i Intel, ogłosiły rozpoczęcie programu Challenge Up! - akceleratora dla startupów bazujących na idei Internetu rzeczy (IoT: Internet of Things). Celem Challenge Up! jest wsparcie innowacyjnych firm zajmujących się tematyką IoT w szybszej komercjalizacji ich pomysłów. Pomóc mają w tym wspólne projekty, mentoring ekspertów, wysokiej jakości networking oraz dostęp do zasobów trzech korporacji. Startupy, które dostaną się do programu, mogą także liczyć na inwestycję oraz wsparcie we wprowadzaniu produktu lub usługi na światowe rynki.

Według prognoz w 2020 roku do sieci podłączonych będzie 50 miliardów urządzeń, co oznacza, że idea Internet of Things otwiera nieograniczone możliwości.

Intel wspiera startupy z hub:raum Kraków - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już po raz drugi z rzędu Deutsche Telekom, operator sieci T-Mobile szuka innowacyjnych pomysłów biznesowych w ramach międzynarodowego konkursu Telekom Innovation Contest.

  • W konkursie wezmą udział przedstawiciele czterech kontynentów
  • Polski półfinał odbędzie się 29 maja w Warszawie
  • Zwycięski zespół zostanie wyłoniony podczas Champions Pitch w Krakowie 27 czerwca br.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2013 roku z inicjatywy Telekom Innovation Laboratories w Berlinie, T-Mobile Polska oraz Magyar Telekom z siedzibą na Węgrzech. Do 15 kwietnia już ponad 500 zespołów z 46 krajów zarejestrowało swój udział w tegorocznej edycji konkursu. 326 spośród tych drużyn przedstawiło swoje pomysły w sześciu kategoriach, a członkowie 59 z nich to pracownicy Grupy Deutsche Telekom.

Konkurs jest przeznaczony dla start-upów oraz przedsiębiorców z czterech kontynentów. Jury złożone z międzynarodowych menedżerów Deutsche Telekom wyłoni zwycięski zespół podczas Champions Pitch w Krakowie 27 czerwca. Nagrody w konkursie obejmują: inwestycje o wartości do 150 000 euro, uczestnictwo w międzynarodowych programach dla start-upów m.in. hub:raum Kraków – centrum innowacyjności DT, sprzęt, oprogramowanie oraz kontakty z decydentami z Grupy Deutsche Telekom. We wrześniu zwycięska drużyna weźmie udział w berlińskiej imprezie Long Nights of Startups, gdzie będzie mogła zaprezentować swój pomysł.

W ramach tegorocznego konkursu wyjątkową popularnością cieszą się takie kategorie, jak „Produktywność oparta na rozwiązaniach chmurowych” oraz „Media i komunikacja w przyszłości”. 60% wszystkich nadesłanych zgłoszeń złożono właśnie w tych kategoriach. W globalnej klasyfikacji prym wiodą Niemcy, Macedonia, Węgry i Rumunia. Co czwarty projekt to pomysł zgłoszony przez zespoły spoza Europy, na przykład z Kanady, Indonezji, Hongkongu i RPA.

12 zespołów zakwalifikuje się do półfinałów w stolicy Małopolski

Już 27 czerwca w Krakowie podczas imprezy Champions Pitch panel ekspertów wybierze zwycięską drużynę spośród 12 finalistów. Tych zaś wyłoni seria półfinałów odbywających się albo w stolicach krajów partnerskich, takich jak Polska, Węgry, Izrael, Czarnogóra czy Macedonia, albo wirtualnie w maju.
W ramach przygotowań do konkursu wszyscy finaliści wezmą udział w czterodniowym programie szkoleniowym koordynowanym przez hub:raum Kraków, otrzymają porady ekspertów oraz zapoznają się z projektami badawczymi Deutsche Telekom.
Dodatkowe informacje na temat wszystkich półfinałów można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Telekom Innovation Contest: 326 startup‘ów z 39 krajów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podczas finału w Krakowie 11 startupów z Europy i Izraela rywalizowało o nagrody w postaci kapitału na rozwój działalności, sprzętu komputerowego i oprogramowania, możliwość nawiązania współpracy z Grupą Deutsche Telekom oraz uczestniczenia w międzynarodowych imprezach dla młodych przedsiębiorców, takich jak: Long Night of the Startups w Berlinie, w której uczestniczy nawet 6 tysięcy gości. Łącznie do konkursu Telekom Innovation Contest zgłosiło się 326 zespołów z 39 krajów.

Zwycięzcą całego konkursu została Atooma, która łączy inteligentne urządzenia, aplikacje i czujniki. To aplikacja i platforma Smart Action Automation zaprojektowana tak, aby łączyć różne produkty i ponad 80 usług, takich jak inteligentne przyrządy, usługi internetowe i mobilne oraz sprzęt komputerowy. Platforma Atooma zapewnia producentom urządzeń dostęp do zastrzeżonego zestawu programisty i interfejsu programowania aplikacji, dzięki którym mogą oni z łatwością aktywować wybrane działania. Na przykład, mogą zaprogramować aplikację Atooma tak, aby włączała muzykę, gdy biegamy albo uprawiamy jogging, telefon w odpowiednim momencie automatycznie wykona działanie, a użytkownik nie będzie musiał zmieniać ustawień ręcznie. Luca Barboni, Kierownik ds. Marketingu i Komunikacji, bardzo dobrze reprezentował Atoomę w Krakowie: „Dzięki naszej aplikacji urządzenia stają się jeszcze bardziej inteligentne. Cieszymy się na współpracę z Deutsche Telekom.” 

VoiceItt, firma z Izraela, otrzyma wsparcie jurorów – Roberta Patakiego, Dyrektora ds. Rozwoju Działalności w Magyar Telekom, i Wolfganga Hissericha, Wiceprezesa Global Business Development & Venturing. Staną się oni mentorami dla zespołu Danny'ego Weissberga i Jessiki Eisenberg. VoiceItt to aplikacja głosowa, która pozwala osobom z poważnymi zaburzeniami ruchu, mowy i języka na wyrażanie swoich potrzeb przy pomocy głosu. Intuicyjna, prosta w użyciu platforma Augmentative and Alternative Communication dla osób z zaburzeniami mowy i ruchu z całego świata, która umożliwia im komunikowanie się ze światem, zapewnia większą samodzielność i ułatwia interakcje.

Telekom Innovation Contest w roku 2014

Pierwsza edycja konkursu Telekom Innovation Contest odbyła się w 2013 roku z inicjatywy Telekom Innovation Laboratories w Berlinie, T-Mobile Polska oraz Magyar Telekom na Węgrzech. W 2014 r. konkurs pomysłów uzyskał również wsparcie wszystkich inkubatorów Deutsche Telekom – hub:raum w Berlinie, Krakowie i Tel Awiwie oraz Kitchen Budapest i UQBATE, który jest programem dla pracowników. Inne krajowe spółki Grupy Deutsche Telekom w Europie Środkowo-Wschodniej również udzieliły wsparcia konkursowi. Wiosną 2014 r. o udział w konkursie Telekom Innovation Contest ubiegało się 326 zespołów z 39 państw i czterech kontynentów. W krajowych półfinałach partnerzy projektu wybrali jedenastu finalistów. Podczas etapu Champions Pitch w Krakowie, zespoły przedstawiły swoje pomysły przed jury złożonym z międzynarodowych ekspertów.

Zdjęcia zwycięzców oraz dodatkowe informacje o młodych firmach będą wkrótce dostępne pod poniższym linkiem: www.telekom-innovation-contest.com

Włoski startup Atooma wygrał Telekom Innovation Contest 2014 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do 6 października startupy i przedsiębiorcy z branży technologicznej mają czas, aby zgłosić się do najlepszego programu dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Inicjatywę organizuje centrum innowacyjności hub:raum Kraków, które jest częścią Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile. Dotychczas w trzech edycjach akceleratora wzięło udział 36 zespołów z 15 europejskich krajów, które uznały program za najlepiej dostosowany do realiów rynków europejskich i dający możliwość rozwoju projektu w tym regionie.

Tegoroczna inicjatywa hub:raum Kraków WARP zostanie zorganizowana w nowej odsłonie. Podczas intensywnych, tygodniowych warsztatów młodzi przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej poszerzą swoją wiedzę i zdobędą doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu – wszystko dzięki obecności międzynarodowych ekspertów oraz specjalistów Deutsche Telekom i T-Mobile.

Z kilkunastu zespołów zaproszonych do Krakowa, mentorzy oraz przedstawiciele centrum innowacyjności i polskiego operatora Grupy DT wybiorą projekty z potencjałem i szansą na wprowadzenie ciekawego produktu na rynek.

Wybrane zespoły przez pięć tygodni będą mogły rozwijać produkty lub usługi w hub:raum Kraków dzięki wsparciu finansowemu, doradztwu mentorów i zapewnieniu przestrzeni do pracy. Celem ich pracy będzie przygotowanie produktu lub usługi do komercyjnego uruchomienia na rynkach poprzez sieć T-Mobile Polska oraz innych operatorów z grupy Deutsche Telekom.

Najlepszy zespół będzie miał szansę zaprezentować swój projekt podczas międzynarodowej konferencji dla startupów, co umożliwi zdobycie inwestorów i doprowadzi produkt na kolejny etap rozwoju.

Do programu mogą zgłosić się autorzy innowacyjnych pomysłów w obszarze szeroko rozumianego CIT. Proces rekrutacyjny potrwa do 6 października. hub:raum Kraków szuka zespołów oraz osób z gotowym pomysłem lub projektem. Zakwalifikowanie do programu nie oznacza objęcia udziałów w danym projekcie, co więcej centrum innowacyjności pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników.

Startupy, które chcą wziąć udział w programie, powinny wypełnić formularz dostępny pod adresem: www.f6s.com/hubraumkrakow/apply

 

Fot: Fotolia

hub:raum Kraków WARP wraca w nowej odsłonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się