Najnowszy mobilny system operacyjny Apple jest dostępny niewiele ponad miesiąc, a już zdążył zostać zainstalowany przez 61 procent użytkowników przenośnych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Chitika wynika, że najnowszy mobilny system operacyjny Apple, czyli iOS 6, napędza już ponad 61% wszystkich dostępnych na rynku iPhone’ów i iPadów. Jego ekspansja jest dość dynamiczna, bo został udostępniony dopiero niewiele ponad miesiąc temu, konkretnie 19 września.

Firma analityczna Chitika sprawdziła popularność systemu na podstawie wyświetleń reklam mobilnych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Okazało się, że największy ruch pod tym względem generują właśnie urządzenia z zainstalowanym systemem iOS 6. Autorzy badania twierdzą ponadto, że te wyniki będą jeszcze lepsze, na co duży wpływ będzie miała premiera iPada mini.

Źródło/Fot. Chitika

iOS 6 cieszy się dużą popularnością - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iOS 5, to system operacyjny działający na telefonach iPhone i tabletach iPad. Przedstawiamy pożyteczne i ciekawe porady, które sprawią że praca z nim będzie wygodniejsza.

Poradnik iOS 5 cz. 6 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W związku ze zbliżającą się premierą najnowszego systemu operacyjnego Apple, postanowiliśmy stworzyć małe podsumowanie najważniejszych informacji na jego temat. Co już wiemy o iOS 6? Jakie nowości zaoferuje?

Pierwsza prezentacja iPhone’a 5 odbędzie się prawdopodobnie 12 września. Spodziewamy się, że zgodnie z tradycją, tego samego dnia Apple pokaże światu najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego.

iOS 6trafi za darmo do użytkowników następujących urządzeń Apple: iPhone 3GS, 4, 4S; iPad 2 i nowy iPad (trzecia generacja); iPod touch (czwarta generacja). Oczywiście wszystkie z nowych funkcji (takie jak chociażby ulepszona asystentka Siri) będą dostępne wyłącznie w iPhone’ie 4S i nowym iPadzie, ale większość z nich pokrywa się również ze starszymi urządzeniami. Co nowego zaoferuje iOS 6?

Jedną z nowości wprowadzonych do iOS 6 będą zupełnie nowe mapy, które zaoferują grafikę w 3D.

Zupełnie nowe Mapy

Apple postanowiło zakończyć romans z Google Maps i przygotowało swoje własne mapy, które zadebiutują wraz z oprogramowaniem iOS 6. Czym będą się wyróżniały? Przede wszystkim grafiką 3D, która uraczy nas trójwymiarowymi widokami miast. Oprócz tego aplikacja ma działać szybciej i być bardziej szczegółowa, a także posiadać tryb nawigacji samochodowej.

Siri dla iPada

Nowa wersja asystentki Siri uruchomi dla nas aplikacje – wystarczy, że ją o to poprosimy. Będzie działała również w trybie samochodowym, który uruchomimy przy pomocy specjalnego przycisku znajdującego się na kierownicy niektórych nowych aut (współpracę z Apple potwierdziły już BMW, Audi, Land Rover i General Motors). Przede wszystkim jednak dzięki aktualizacji systemu operacyjnego o obsługę Siri zostanie w końcu wzbogacony nowy iPad. Szkoda tylko, że wśród dostępnych języków ponownie zabraknie polskiego.

Integracja z Facebookiem

Dzięki iOS 6 urządzenia od Apple zostaną zintegrowane z najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Przy okazji iOS 5 spotkało to Twittera, więc najwyższa pora na Facebooka. Udostępnianie zdjęć, linków i innych treści będzie teraz znacznie łatwiejsze, a kontakty i dane z facebookowego kalendarza zostaną zintegrowane z telefonem. Pojawi się też opcja szybkiej zmiany statusu z poziomu centrum powiadomień.

Passbook. Co to takiego?

To zupełnie nowa aplikacja, która odciąży nasz portfel ze zbędnych papierów, bo pozwoli na przechowywanie samolotowych kart pokładowych, biletów do kina, na koncerty i mecze, a także innego typu wejściówek i bonów. Wszystko w cyfrowej wersji, w jednym miejscu, w pamięci telefonu. Skala, w jakiej Passbook będzie wykorzystywany, zależy od wsparcia ze strony różnych firm i przedsiębiorstw. Jego rozwój w naszym kraju może więc okazać się kwestią czasu.

Zadowoleni będą fani najpopularniejszego serwisu społecznościowego. iOS 6 wprowadzi integrację z Facebookiem.

Ulepszony FaceTime

Ta aplikacja jest już znana niektórym użytkownikom urządzeń od Apple, ale dzięki iOS 6 będziemy mogli z niej korzystać nie tylko przez Wi-Fi, ale również w przypadku połączenia z siecią komórkową. Ponadto zostanie ona wzbogacona o wsparcie dla iPadów.

Nowe funkcje poczty

Zmiany, choć niewielkie, nie ominą także systemowego klienta pocztowego. Pojawi się możliwość utworzenia skrzynki pocztowej VIP, która wyświetli wiadomości tylko od najważniejszych dla nas osób.

Funkcja Remind Me Later

To zupełnie nowa opcja dla iPhone'a, choć pojawiała się już w konkurencyjnych systemach operacyjnych. Oferuje możliwość odrzucenia połączenia przychodzącego i wysłania krótkiej, przygotowanej wcześniej wiadomości tekstowej do osoby dzwoniącej. Będziemy mogli także ustawić przypomnienie o oddzwonieniu, a także ustawić status "nie przeszkadzać".

Zmian w stosunku do poprzedniego systemu operacyjnego będzie oczywiście znacznie więcej, ale wypisaliśmy dla was te najważniejsze. W sieci nie brakuje opinii od specjalistów, którzy są zdania, że usprawnienia wprowadzone przez Apple do iOS 6 są naprawdę dobre.

iOS 6 – co już wiemy? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zgodnie z obietnicą, Apple udostępniło właśnie najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Jakie zmiany przynosi ze sobą iOS 6?

Od 12 września praktycznie nie słabnie zainteresowanie iPhone'em 5, który tego dnia został pokazany światu na konferencji Apple w San Francisco. Nowy model smartfonu był gwiazdą tego dnia, ale swoje 5 minut miał wówczas także nowy system operacyjny, który może mieć spory udział w przypieczętowaniu jego rynkowego sukcesu.

iOS 6, bo o nim mowa, został właśnie udostępniony wszystkim użytkownikom iPodów, iPhone'ów 3GS, 4 i 4S, a także iPadów 2 oraz trzeciej generacji, który bywa również nazywany "nowym iPadem". Nowy system będzie też centrum dowodzenia iPhone'a 5, który już 28 września  pojawi się w ofercie T-Mobile.

Główne nowości wprowadzone przesz iOS to: integracja z Facebookiem i nowe mapy, a także szereg nowych funkcji i usprawnień poczynionych w przypadku tych już istniejących. Więcej na temat nowego systemu napisaliśmy w osobnym artykule.

iOS 6 już jest. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się