Pierwszy weekend sprzedaży iPada 2 w USA ucieszył rynkowych guru, ale rozczarował część klientów. Przyczyna? Oczywiście kolejki.

Apple, można śmiało powiedzieć, zaliczyło naprawdę dobry start - kolejny w długiej historii sukcesów tej firmy.

Wciąż nie ma oficjalnych wyników weekendowego otwarcia, ale analitycy szacują sprzedaż tabletów na przynajmniej 500 tysięcy (Bloomberg), a nawet okrągły milion (Wedbush Morgan Securities). Nie wiadomo ile tabletów Apple rzuciło na rynek, ale wszystkie dostępne od ręki po prostu zniknęły. Przed salonami Apple Store we wszystkich większych miastach ustawiały się kolejki, a ludzie rozchodzili się dopiero po tzw. outsell’u, czyli opróżnieniu magazynów. Interesujący przykład to sieć BestBuy, gdzie wszystkie nowe iPady rozeszły się jeszcze w piątek, w zaledwie 10 minut (sic!).

Niestety, amerykański debiut, to nie tylko same kolorowe obrazki. Apple najwyraźniej nie zdążyło zbudować dużych zapasów iPada 2. Klienci, którzy zdecydowali się na zamówienie tabletu online, już w tej chwili mogą się spodziewać nawet miesięcznego terminu oczekiwania na dostawę (3-4 tygodnie to standard).

W efekcie pojawiły się pierwsze krytyczne głosy, że uruchomienie sprzedaży tabletu na rynku amerykańskim było przedwczesne, a wyprzedzenie w stosunku do premiery globalnej (25 marca) jest wirtualne, ponieważ tablety są sprzedawane w praktyce na zasadzie zapisów. Łatwo sobie wyobrazić taki scenariusz, gdy za nieco ponad tydzień iPad 2 wypłynie w Europie (także w Polsce), a Amerykanie będą dalej czekać w kolejce na realizację zamówień złożonych pomiędzy 11 a 13 marca. Wysoka sprzedaż cieszy analityków, ale w tym układzie nie budzi specjalnego entuzjazmu klientów.

W ubiegłym roku Apple sprzedało 14,8 mln iPadów pierwszej generacji. Tabletowy kramik był warty 9,6 mld dolarów. W tym roku można spodziewać się wzrostu popytu nawet o ponad 100%.

Źródło: Bloomberg

Fot. Apple

iPad 2. Mocny debiut bez niespodzianek - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

paulinciaxD
26-03-2011 - 13:54:07
podoba mi się ten ipad.Mam go i mnie jeszcze nie zawiódł
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Następca iPada będzie cieńszy, lżejszy i wydajniejszy.

Jak na swojej stronie internetowej donosi The Wall Street Journal, właśnie ruszyła produkcja iPada 2, następcy tabletu Apple. Wszystko zatem wskazuje na to, że Apple i tym razem zamierza zachować swój coroczny cykl premier nowych produktów. Informacje w sporej mierze potwierdzają także liczne spekulacje o kwietniowej premierze iPada 2.

Zaufane, tajemnicze źródło The Wall Street Journal ujawniło także część specyfikacji technicznej nowego tabletu Apple. Nowy model ma być bardziej wydajny niż aktualnie sprzedawany model. iPad 2 dysponować ma szybszym procesorem, mocniejszym układem graficznym oraz większą ilością pamięci na pokładzie. Najprawdopodobniej zostanie wyposażony także w przynajmniej jedną kamerę, służąca do rozmów wideo.

Następca iPada ma być od niego także cieńszy i lżejszy. Nie ujawniono niestety żadnych informacji dotyczących wyświetlacza najnowszego iPada.

Źródło: The Wall Street Journal

fot. Apple

iPad 2 – produkcja rozpoczęta - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

wywietrznik
15-02-2011 - 12:44:23
Niestety znając politykę cenową Apple'a będzie on droższy od swojego poprzednika.
  (0)
Odpowiedz
tomson
11-02-2011 - 01:48:08
A czy cena będzie wyższa od pierwszej odsłony iPada?
  (0)
Odpowiedz
kasjan
10-02-2011 - 01:21:59
Nowsza wersja, więc i pewnie więcej mocy. Funkcjonalność będzie podobna, a cena wyższa, ale prawdziwi fani Apple i tak go nabędą.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od nowego roku akademickiego studenci wydziału medycznego uniwersytetu Yale otrzymają iPady 2.

Notatniki i zeszyty będą mogły być odstawione w kąt. Studenci medycyny na prestiżowej uczelni Yale otrzymają bowiem od swojej uczelni tablety iPad 2. Będą mogli ich używać na zajęciach, a także podczas praktyk w szpitalach.

Urządzenia zostaną wyposażone w specjalne oprogramowania, z których studenci będą mogli się uczyć. Uczniowie trzeciego i czwartego roku otrzymają tablety zawierające informacje związane z ich specjalizacjami.

Michael Schwartz z Yale University powiedział, że wprowadzenie iPadów dla studentów ma "zwiększyć efektywność nauki, zmniejszyć wydatki oraz ograniczyć zużycie papieru".
- Zauważyliśmy, że wydawaliśmy bardzo dużo pieniędzy na materiały do nauki, z których nasi uczniowie nie zawsze korzystali i że ich forma nie była dla studentów najwygodniejsza - tłumaczy Schwartz. Dodaje też, że na materiały naukowe przeznaczano zbyt dużo papieru, co nie było dobre dla środowiska. Pojawienie się tabletów ma zmienić ten stan rzeczy.

Wprowadzenie iPada 2 dla studentów znacząco ograniczyć ma zużycie papieru.

W tym roku akademickim szkoła rozda 520 tabletów w wersji 3G z 64 GB pamięci RAM. Każdy z iPadów będzie kosztował około 900 dolarów. Jest to mniejsza kwota od tej, którą uniwersytet wydawał w ciągu dwóch lat na materiały papierowe do nauki.

iPad 2: Cyfrowo i ekologicznie na Uniwersytecie w Yale - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Danio
20-05-2012 - 19:57:26
ja chciałbym iPad albo Samsun Galaxy TAB 10.1 ale mam mówi że się nie opłaca bo już mam 2 komputery w tym 1 laptop z T-mobile
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Popularny tablet przeszedł kurację odmładzającą, a nawet odchudzającą. Według firmy z Cupertino iPad Air 2 to najcieńszy tablet świata.

Projektantom udało się upakować wnętrze iPada w dużo cieńszej obudowie. Odchudzony o 18% iPad Air 2 ma teraz 6,11 mm grubości, w porównaniu do 7,5 mm oryginalnego Aira. Apple zlikwidowało wypełnioną powietrzem przestrzeń między wyświetlaczem, czujnikiem dotyku i szkłem ekranu, który stał się teraz jednolitym elementem.

Pozwoliło to nie tylko odchudzić tablet, ale też - jak twierdzi firma - wyświetlać obraz w bardziej namacalny sposób, z lepszymi kolorami i kontrastem. Co ciekawe, firma chwali się, że poprawiła również czułość ekranu na dotyk. Tablet Apple jest teraz również minimalnie lżejszy - o 32 gramy w wersji Wi-Fi i 34 w wersji komórkowej.

iPad Air 2 to nie tylko najcieńszy tablet świata. Apple twierdzi, że to pierwszy tablet, w którym użyto powłoki antyrefklesyjnej, której zadaniem jest niwelowanie tak irytujących odbić światła na powierzchni wyświetlacza. Odbicia udało się zredukować o 56%.

Jest też czytnik linii papilarnych

Nie jest chyba żadnym zaskoczeniem, że nowy tablet Apple wyposażono w znany z iPhone'a 5S czytnik linii papilarnych, ukryty w przycisku Home. Oznacza to nie tylko bezpieczeństwo dla zawartości naszego tabletu, ale też możliwość kupowania aplikacji w wygody sposób, bez podawania hasła.

Nie mogło też zabraknąć nowego procesora, który nazywa się A8X i jest oczywiście pokrewny z A8 użytym w najnowszych iPhone’ach. Wydajność procesora jest 40% wyższa od poprzednika z iPada Air, a grafika ma być aż 2,5-krotnie szybsza. Apple pochwalił się też, że Air 2 jest dwunastokrotnie szybszy od pierwszego iPada w przypadku CPU i o aż 180 (!) razy w przypadku grafiki. Do iPada trafił również mierzący dane o naszym ruchu w sposób energooszczędny koprocesor M8.

iPad Air 2 i iPad mini 3 w T-Mobile!
Z przyjemnością informujemy, że pełną ofertę sprzedaży nowych modeli tabletów Apple w T-Mobile będziemy mogli Wam zaprezentować już w najbliższych tygodniach.
Więcej informacji znajdziecie wkrótce w naszym serwisie oraz na www.t-mobile.pl.

Zupełnie nowy aparat fotograficzny

Aparat fotograficzny pojawił się w nowej wersji nie tylko z tyłu obudowy, ale też z przodu. Z danych Apple wynika, że aparat w tablecie cieszy się zaskakująco dużą popularnością, nic więc dziwnego, że firma postanowiła go wymienić na zupełnie nowy.

Tylny aparat ma teraz 8-megapikseli, matryca ma piksele wielkości 1,12 mikrona, a dostępna ogniskowa to 2,4. Podobnie jak iPhone, iPad potrafi robić zdjęcia w trybie seryjnym, rejestrować 43-megapikselowe panoramy, nagrywać wideo poklatkowe i zwolnione (120 klatek na sekundę). Przednia kamera została wyposażona w nowy sensor i przyjmuje o 81% więcej światła - co oznacza lepszą jakość zdjęć w marnych warunkach oświetleniowych. Aparat pozwala też robić zdjęcia w trybie seryjnym i HDR.


Nowością jest obsługa szybkiego standardu Wi-Fi 802.11ac, ale żeby z niego skorzystać musimy oczywiście mieć router, który też pracuje w tym standardzie. Tablet wyposażono również w podwójny mikrofon, co ma znacznie poprawić jakość dźwięku w wideo czy podczas rozmów. iPad Air 2 dostępny będzie w trzech kolorach - białym, srebrnym i po raz pierwszy złotym. Nie uległ zmianie czas pracy na baterii, który wynosi 10 godzin.

Czytnik Touch ID trafił również do odświeżonego iPada mini 2, w którym jest jedyną nowością.

iPad Air 2: najcieńszy tablet świata - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

123yyyb
18-10-2014 - 22:29:55
Wcale nienajcięższy. Dell ma cienszy o 2 mm.
  (0)
Odpowiedz
6MARTIN44
17-10-2014 - 12:07:27
Fajnie... a od kiedy będzie u Was w ofercie?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-10-2014 - 15:00:41
Witaj. Na chwilę obecną, nie mamy żadnych informacji dotyczących wprowadzenia tego Ipada do oferty. Jeżeli sytuacja się zmieni, poinformujemy o tym w stosownym czasie. Aktualizacja z 17.10. g. 17:02: Oba najnowsze modele iPad Air 2 i iPad mini 3 pojawią się w ofercie T-Mobile w najbliższych tygodniach.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się