Apple zanotowało znakomite otwarcie, czego zresztą można było się spodziewać. Przez weekend sprzedało się ponad 5 mln sztuk nowego iPhone'a.

Oficjalne dane Apple mówią o ponad 5 mln sprzedanych iPhone’ów, z czego dwa miliony klienci zamówili w systemie przedsprzedaży. Rok temu, kiedy na rynku debiutował iPhone 4S, przez pierwszy weekend sprzedało się 4 mln sztuk.

iPhone 5 rozchodzi się jak świeże bułeczki.

Warto wspomnieć, że tegoroczne otwarcie było nieco mocniejsze od ubiegłorocznego – sprzedaż ruszyła od razu w 9 krajach (w 2011 roku było ich 7). Tradycyjnie już ilość zamówień na nowy smartfon była wyższa niż ilość urządzeń w magazynach Apple, przez co spora część klientów będzie musiała poczekać kilka tygodni na dostawę. Problem dotyczy głównie Stanów Zjednoczonych. Pierwsi nowym smarfonem mogą cieszyć się „kolejkowicze” spod salonów Apple Store, oraz osoby, które zamówiły iPhone 5 w przedsprzedaży.

Z drugiej strony, skala entuzjazmu (albo mówiąc wprost – realia) raczej nie sprostała oczekiwaniom analityków. Te były przed weekendem dramatycznie wygórowane oscylując w granicach 6-10 mln urządzeń. Zabawne może wydawać się to, że analitycy swoje szacunki opierali między innymi na... długości kolejek przed salonami Apple Store. Te podobno były o 83% dłuższe niż rok temu.

Wracając na ziemię - ogromnym sukcesem jest szybka aktualizacja urządzeń Apple do iOS 6. Apple podało, iż nowe oprogramowanie pobrało już 100 mln użytkowników. Krótko mówiąc, zaktualizowane zostało co czwarte urządzenie.

Tradycyjnie już ilość zamówień na nowy smartfon była wyższa niż ilość urządzeń w magazynach Apple, przez co spora część klientów będzie musiała poczekać kilka tygodni na dostawę.

Druga tura boomu na iPhone 5 spodziewana jest w piątek 28 września. Przed kolejnym weekendem smartfon trafi do sprzedaży w kolejnych 22 krajach – również w Polsce. Przypominamy, że wkrótce będzie dostępny także w T-Mobile!

Fot. Apple

iPhone 5 x 5 mln. Mamy kolejny rekord sprzedaży! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple poinformował oficjalnie, że najnowszy smartfon koncernu sprzedał się w pierwszą dobę ponad dwukrotnie lepiej niż iPhone 4S.

Koncern z Cupertino niezwykle rzadko raczy nas oficjalnymi informacjami o swoich produktach. Najczęściej dowiadujemy się czegoś na temat ich specyfikacji czy sprzedaży z przecieków i prognoz. Tym razem Apple rozesłał oficjalną informację o sprzedaży iPhone’a 5.

W zaledwie 24 godziny od uruchomienia przedsprzedaży zebrano zamówienia na ponad dwa miliony sztuk szóstej generacji smartfonu Apple’a. To ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku iPhone’a 4S. Zainteresowanie iPhonem 5 przerosło oczekiwania producenta, w związku z tym pierwsi klienci, którzy zamówili go w przedsprzedaży, otrzymają go 21 września, niektórzy mogą się spodziewać nowego telefonu dopiero w październiku.

Dodajmy, że można już zobaczyć pierwszą kolejkę oczekujących na to, aby móc osobiście kupić iPhone’a 5. Ustawiła się ona przed chyba najładniejszym sklepem Apple – na Piątej Alei w Nowym Jorku. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sprzedaż rozpocznie się dopiero w... piątek.

Źródło: Apple

iPhone 5: 2 mln sztuk w 24 godziny - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple może być z siebie dumne. Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku dało jej się sprzedać ponad 50 milionów egzemplarzy swoich smartfonów.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się plotki, jakoby Apple zamierzało wprowadzić ograniczenia na zamówienia iPhone'a 5. Miało się to wiązać z mniejszym niż zakładano popytem na najnowszy smartfon tego producenta. Zaowocowało to, co prawda nieznacznym obniżeniem cen akcji Apple, jednak obawy co do kondycji koncernu z Cupertino wydają się być całkowicie nieuzasadnione.

iPhone 5 - w czwartym kwartale 2012 r. znalazł aż 35 milionów nowych właścicieli.

Według informacji jakie ujawnił jeden z analityków Apple, firmie udało się bowiem sprzedać aż 52 miliony nowych iPhone'ów, i to tylko w ostatnim, czwartym kwartale ubiegłego roku. W tej sumie oczywiście największy udział miał najnowszy iPhone 5, sprzedany w 35 milionach sztuk. Drugi wynik – 9,5 miliona egzemplarzy, odnotował iPhone 4S. iPhone 4 znalazł 7,3 milona nowych nabywców.

Wynik 52 milionów sprzedanych iPhone'ów to wzrost aż o 93% w stosunku do trzeciego kwartału 2012 r., będący bezpośrednim następstwem premiery nowego smartfonu.

Źródło: GSMArena

fot. Apple

<p><em>Obejrzyjcie naszą wideo-recenzję iPhone 5!</em></p>

Apple sprzedało 52 miliony iPhone'ów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na razie nie sprzedaży, ale przedsprzedaży. Najwyraźniej klienci czekali na większy smartfon od Apple.

Zamówienia na nowe smartfony z Cupertino można było składać od piątku rano. Apple poinformował, że iPhone 6 i iPhone 6 Plus ustanowiły nowe rekordy przedsprzedaży. Niestety, nie pochwalił się żadnymi konkretnymi liczbami. Wiadomo natomiast, że większe problemy są z dostępnością 5,5-calowego iPhone'a 6 Plus, jednak trudno stwierdzić, czy dlatego, że cieszy się on znacznie większym zainteresowaniem ze strony klientów czy też dlatego, że mniej egzemplarzy tego modelu przewidziano w pierwszym rzucie.

Potwierdzeniem słów Apple o rekordowym zainteresowaniu smartfonami może być fakt, że Apple Store Online przeżył taki szturm, iż wystąpiły problemy z jego funkcjonowaniem (chociaż w tym roku Apple teoretycznie był przygotowany na wzmożone zainteresowanie klientów). Dział zamówień amerykańskiego T-Mobile przeżył natomiast takie oblężenie, że poddał się system rezerwacji telefonów i pracownicy operatora musieli wrócić do robienia notatek przy użyciu klasycznych narzędzi – papieru i długopisu.

Pewnie niebawem dowiemy się, ile osób kupiła iPhone'a 6 w pierwszy weekend. W przypadku iPhone'a 5s i iPhone'a 5c było to 9 milionów sztuk. Mamy realną szansę na pobicie tego rekordu.

Źródło: 9to5mac

iPhone 6 i iPhone 6 Plus – padł rekord - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

shadow
08-10-2014 - 14:45:24
Kiedy xperia z3 będzie jakoś mocniej dostępna? Czytam po forach, że część osób dostaje ją w ofercie podczas wymiany, a ja jako osoba, która posiada telefon na firmę cały czas tego telefonu w ofercie w i-boa nie widzę :/ A przy okazji tego widzę , że są już nawet cenniki w PDF odnośnie wymiany z tym telefonem w taryfie jump
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-10-2014 - 19:13:17
Witaj. Aparat Xperia Z3 LTE jest dostępny w wielu opcjach taryfowych. Sugeruję skontaktować się ze sprzedawcą w celu doboru odpowiedniej oferty. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się