Już dzisiaj przekonamy się jak będzie wyglądał najnowszy smartfon koncernu z Cupertino. A tymczasem zobaczcie, jak wyobrażają sobie go inni.

Premiera nowego iPhone'a to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży urządzeń mobilnych i tak się składa, że będzie ono miało miejsce dzisiaj. Mimo przecieków nie wiemy, jak będzie wyglądał iPhone 6, ale nie brakuje tych, którzy, na podstawie swoich wyobrażeń, tworzą koncepty. Zobaczcie wybrane z nich: złote, kosmiczne, stonowane, mroczne...

iPhone 6 – tak mógłby wyglądać - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Świat z zapartym tchem czeka na najnowszy smartfon Apple – produkt niezaprzeczalnie kultowy. Niektórzy projektują go sami.

Na razie zdecydowanie więcej mówi się o trzeciej odsłonie iPada niż o iPhonie 5, bo premiera tego pierwszego nastąpi prawdopodobnie już 7 marca, natomiast na smartfon Apple musimy poczekać przynajmniej do czerwca. Zanim dowiemy się jak on wygląda, niektórzy fani marki tworzą własne koncepcje.

Pisaliśmy już o 4-calowym iPhonie 5 pomysłu Krisa Groena. Dzisiaj mamy do czynienia z wyjątkowo estetycznym pomysłem na smartfon, który prawdopodobnie jest jeszcze w fazie prototypu.

Zdjęcie widocznie powyżej znalazło się w serwisie Mashable, a autorem koncepcji jest włoski projektant Federico Ciccarese.

Obudowa iPhone’a 5 jego pomysłu jest zakrzywiona z tyłu u góry i u dołu i przypomina przez to nieco Magic Mouse Apple’a. Wyświetlacz jest płaski. Biały kolor zdecydowanie dodaje urządzeniu elegancji. Jak wam się podoba?

Źródło/Fot.: Mashable

Tak mógłby wyglądać iPhone 5 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zanim Apple zdecydował się na nazwę obecną smartfonu, miał także inne pomysły. Jakie?

Pierwsza generacja iPhone’a zadebiutowała na rynku w 2007 roku. Okazuje się jednak, że Apple nie od razu zdecydował się na jego obecną, dobrze wypromowaną i kultową już nazwę. Było kilka innych pomysłów, co zdradził były szef reklamy koncernu. Teraz wydają nam się dziwne, ale gdyby wybrano któryś z nich, dawno byśmy się z nim oswoili.

Jedna z koncepcji zakładała nazwanie iPhone’a „Telepod”. Nazwa ta ma sens w kontekście hitu, jakim był wówczas iPod. Telepod to telefon, posiadający jego funkcje. Innym pomysłem był „Tripod”, który miał sugerować, że nowe urządzenie łączy w sobie funkcjonalności oferowane dotychczas przez telefony, iPoda oraz pozwala łączyć się z internetem jak komputery.

iPhone mógł nazywać się także „Mobi”, co miało sugerować mobilność lub „iPad”, która to nazwa ostatecznie została zarezerwowana dla tabletu.

Źródło: PhoneArea

Tak mógłby się nazywać iPhone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Za nami premiera iPhone'ów 6s, które zapewne ustanowią nowy rekord sprzedaży, który na razie należy do iPhone'ów 6. Tymczasem za niespełna rok nadejdą iPhone'y 7. Czego możemy po nich oczekiwać?

Jeszcze mocniejsze podzespoły

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że każdy kolejny iPhone debiutuje z coraz mocniejszym procesorem. Oczywiście, wraz z iPhone'em 7 możemy spodziewać się nowego układu - Apple A10. Firma z Cupertino już od kilku lat (od 2011 roku i iPhone'a 4s) stosuje dwurdzeniowe procesory. Jest bardzo możliwe, że iPhone 7 dostanie 3-rdzeniowy układ SoC , który pojawił się już w zeszłym roku w iPadzie Air 2. Dodawanie rdzeni nie jest w stylu Apple, ale możliwe, że to zmieni się wraz z A10.

Procesor Apple A10 z pewnością zostanie wyprodukowany w 14 nm procesie FinFET i jeśli wierzyć plotkom, to tym razem cała produkcja ma przypaść TSMC. Być może z powodu pewnych obiekcji względem układów A9 w iPhone'ach 6s z fabryk Koreańczyków, które okazały się być ciut gorsze niż procesory od TSMC.

iPhone 6s 16 GB w e-sklepie

iPhone 6s Plus 16 GB w e-sklepie

SoC A10 będzie zapewne wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. W sieci pojawiły się jednak plotki, że większy iPhone 7 Plus może otrzymać aż 3 GB pamięci RAM. Po to, aby podnieść ogólną wydajność smartfona.

Poza tym możemy spodziewać się jeszcze szybszych kości flash na dane, choć tym z iPhone'ów 6s z pewnością nie można nic zarzucić.

Bez wersji z 16 GB miejsca na dane

Smartfon z 16 GB miejsca na dane w 2015 roku woła o pomstę do nieba. W przypadku iPhone'ów stanowi to o tyle duży problem, gdyż nie mają one czytnika kart pamięci microSD. Domyślamy się, że Apple w końcu zwiększy nominalny rozmiar pamięci na dane i 16 GB zostanie zastąpione 32 GB.

Oczywiście, nie mamy co się łudzić, że wraz z iPhone'em 7 pojawi się prosta możliwość rozbudowy pamięci flash na dane. To się nie wydarzy. W zamian pewnie pojawią się nowe plany w iCloud.

Lepszy aparat fotograficzny

Każdy kolejny iPhone debiutuje z lepszym aparatem fotograficznym. W tym roku doszło nawet do małej rewolucji, bo iPhpne 6s w końcu dostał matrycę 12 Mpix zamiast 8 Mpix stosownej od kilku lat. Spodziewamy się, że iPhone 7 dostanie jeszcze lepszą kamerę iSight. Jej parametry nie są znane, ale możemy spodziewać się sześciu zamiast pięciu soczewek, co powinno wpłynąć na możliwość wykonywania lepszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Zmianie ulegnie pewnie także rozmiar piksela.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji w iPhonie 7 jest także wsparcie dla OIS w mniejszym modelu. Jak dobrze wiemy, optyczną stabilizacją obrazu dysponują tylko 5,5-calowe iPhone'y 6 Plus i 6s Plus.

Do czego przyda Ci się 3D Touch w nowych iPhone'ach?

Więcej informacji na temat kamery iSight przyniosą nam pewnie najbliższe miesiące. Możemy być pewni, że Apple szykuje coś ekstra. Co do kamery Facetime, to nie spodziewajmy się większych zmian względem tej z iPhone'a 6s.

Pojemniejsza bateria i bezprzewodowe ładowanie

Jak dobrze wiemy, iPhone'y nie mają najpojemniejszych akumulatorów. To dotyczy przede wszystkim 4,7-calowego modelu. W przypadku 5,5-calowego iPhone'a nie jest tak źle. Pozostaje nam wierzyć, że iPhone 7 doczeka się pojemniejszych baterii lub funkcji, które pozwolą zaoszczędzić energię akumulatora.

Kolejną nowością jest wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Takie rozwiązanie jest coraz szerzej stosowane w smartfonach z Androidem i jest możliwe, że w końcu pojawi się w iPhone'ach. Nie jest to mus, ale z pewnością sprawi, że ładowanie baterii stanie się wygodniejsze.

Nowe wzornictwo

iPhone 6s nie różni się zbytnio pod katem wyglądu od iPhone'a 6. To wynika z faktu, że Apple odświeża wzornictwo co dwa lata i modele z literą "s" w nazwie bazują na poprzednich smartfonach. Wraz z iPhone'ami 7 nadejdzie zmiana. Niestety, nie mamy pojęcia w jakim kierunku pójdzie Apple. Obudowa zapewne stanie się cieńsza, ale z pewnością będzie nadal metalowa. Kto wie, a może Apple powróci do udanego wzornictwa znanego nam z iPhone'ów 4 i znowu postawi na szkło? Nic nie jest wykluczone.

Nowe funkcje dla 3D Touch

iPhone 7 z pewnością też dostanie ekran ze wsparciem dla technologii 3D Touch, która zadebiutowała wraz z iPhone'ami 6s. Domyślamy się, że wraz z iOS 10 Apple rozszerzy możliwości tej technologii i przygotuje nowe rozwiązania. Jakie? Cześć z nich może poznamy w trakcie konferencji WWDC 2016.

Dlaczego warto kupić nowego iPhone'a?

Bez przycisku Touch ID?

Przycisk początkowy, a potem Touch ID towarzyszą nam w iPhone'ach od lat. Część producentów smartfonów jednak rezygnuje z przycisków pod ekranem. Czy Apple też tak postąpi? Jest to prawdopodobne. Pojawia się jednak pewien problem. Co ze skanerem linii papilarnych? Ten musiałby znaleźć się w innym miejscu, na przykład bezpośrednio na ekranie.

Premiera we wrześniu, a może wcześniej

iPhone'y 7 zapewne zostaną pokazane we wrześniu 2016 roku i niedługo po tym rozpocznie się ich sprzedaż. Pewne plotki sugerują jednak, że Apple może wprowadzić do oferty nowe smartfony nieco wcześniej - w czerwcu lub lipcu przyszłego roku.

Fot.: Martin Hajek/Computer Bild, YouTube

 

 

 

Czego możemy spodziewać się po iPhone'ach 7? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się