Cechą nowych iPhone'ów, która wielu przyprawia o ekscytację, jest ekran reagujący różnie w zależności od siły nacisku. Znaleźli się pierwsi twórcy aplikacji, którzy wykorzystali tę cechę.

iPhone 6s to wprawdzie tylko nieco poprawiona wersja poprzedniego, ale ma jedną nową cechę – funkcję 3D Touch. Odpowiada ona za rozpoznawanie siły nacisku na wyświetlacz, co wykorzystał już Apple, ale także inni twórcy aplikacji, jak np. Instagram. Dołączają do nich kolejni.

Zobacz iPhone'y w e-sklepie

I tak jeden z nich zaprezentował demo aplikacji, która w oparciu o wspomniane 3D Touch, jest w stanie zrobić z iPhone'a 6s wagę. Ponieważ smartfon rozpoznaje niuanse w sile nacisku, może służyć do ważenia małych przedmiotów.

Na wideo ważone są śliwki i wprawdzie iPhone nie podaje ich wagi - zamiast tego sygnalizuje, która jest cięższa - ale to być może szczegół do dopracowania. W końcu smartfon dostępny jest na rynku od niedawna, więc twórcy aplikacji mieli niewiele czasu na oswojenie się z nowymi możliwościami.

 

 

Warto dodać, że pomysł z ważeniem przedmiotów na ekranie reagującym na siłę nacisku nie jest nowy. Pojawił się już podczas konferencji Huawei, na której został zaprezentowany pierwszy smartfon z tą funkcją – Huawei Mate S. Wówczas także chodziło o owoce – w tym wypadku o pomarańcze.

Przeczytaj test: iPhone 6s - poprawiony ideał

 

iPhone 6s jako waga? To możliwe (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sieci pojawia się coraz więcej nowych plotek na temat tańszej wersji iPhone'a. Teraz przyszedł czas na zdjęcie opakowania, zdradzające nazwę urządzenia.

Do sieci trafiło zdjęcie, wyraźnie dające nam do zrozumienia, że Apple faktycznie w pocie czoła pracuje nad nową, tańszą wersją swojego smartfonu. Chodzi o zdjęcie plastikowego pudełka (?), które zostało opublikowane na chińskim forum technologicznym WeiPhone.

Zwróćcie uwagę, że na pudełku wyraźnie widać nazwę iPhone 5C. Na chwilę obecną nie mamy pojęcia, czego ona dotyczy, więc możemy się tylko domyślać, że chodzi o budżetową wersję iPhone'a, z plastikową obudową i wymiennymi obudowami. Plotki na jej temat krążą po sieci już od dłuższego czasu.

Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się już jesienią tego roku, gdy Apple oficjalnie zdradzi światu, nad czym obecnie pracuje. Prawdopodobnie będą to iPhone 5S i właśnie ten tańszy model smartfonu. Fani firmy czekają z niecierpliwością.

Nowy, tańszy iPhone to iPhone 5C? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfon noszący jedną z powyższych nazw zobaczymy na pewno jesienią tego roku. Na razie wiadomo o nim tyle co nic, ale od czego jest wyobraźnia designerów...

Ostatniej jesieni Apple może nie wszystkich zaskoczył, bo wiele informacji na temat jego najnowszych smartfonów przedostało się wcześniej do sieci, ale za to zachwycił klientów. Dostali oni, zamiast jednego małego telefonu, jeden nieco większy, a drugi spełniający oczekiwania wielbicieli phabletów. Koncern będzie musiał postarać się, aby zaprezentować godnych następców iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus.

Na chwilę obecną wiadomo niewiele. Logicznym wydaje się, że znów dostaniemy dwa smartfony, które dostaną nazwy iPhone 7 i iPhone 7 Plus bądź też iPhone 6s i iPhone 6s Plus. Kilka dni temu do sieci wyciekło także zdjęcie tańszego iPhone'a. Czyżby to był (wbrew rozsądkowi, bo iPhone 5c sprzedawał się raczej słabo) iPhone 6c?

Podczas gdy branża i wielbiciele nowych technologii snują różne teorie, designerzy upubliczniają swoje koncepcje nowych smartfonów Apple'a. Jednym z nich jest Jermaine Smit, który ma już na swoim koncie koncepty innych smartfonów czołowych producentów. Na poniższych wideo zobaczycie koncept iPhone'a 7 oraz iPhone'a 6s, czyli de facto tego samego urządzenia. Zerknijcie koniecznie.

iPhone 7 i iPhone 6s – koncepty wideo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone'y 6s i 6s Plus, choć wedle nomenklatury Apple są jedynie rozwinięciem ubiegłorocznych modeli, tak naprawdę dzięki wprowadzonym sprzętowym funkcjom są zupełnie nowymi urządzeniami. Jedną z nich jest 3D Touch, dzięki której interfejs użytkownika w systemie iOS 9 zainstalowanym na nowych iPhone'ach stał się teraz zdecydowanie bardziej interaktywny.

Ekran wyposażony w technologię 3D Touch rozpoznaje różną siłę nacisku, a system aktywuje odpowiednie dla niej funkcje czy elementy interfejsu. Przyciśnięcie ekranu na ikonie programu, elemencie listy, czy na klawiaturze wyświetla menu kontekstowe, jego podgląd, lub zamienia ten ostatni element w gładzik. 

I tak przyciśnięcie ikon programów Telefon i Wiadomości wyświetla listę ostatni kontaktów, z którymi użytkownik prowadził rozmowę telefoniczną lub wysyłał wiadomości, pozwala także utworzyć nowy kontakt (Telefon) lub nową wiadomość (Wiadomości). Dodatkowo po otwarciu tej drugiej aplikacji w widoku listy konwersacji, przyciśnięcie palca na wybranej z nich otwiera jej podgląd w wyskakującej chmurce. 

iPhone 6s 16 GB w e-sklepie

iPhone 6s Plus 16 GB w e-sklepie

W podobny sposób działa masa innych programów, jak na przykład systemowy Mail. Przyciśniecie ekranu na aplikacji pozwala na szybkie utworzenie nowej wiadomości, równie szybki dostęp do wiadomości VIP lub wyszukiwarki. Z kolei przytrzymanie palca na wybranym mailu w widoku listy wyświetla jego podgląd. 

Nie inaczej jest w przypadku aplikacji Zdjęcia. Menu dostępne bezpośrednio po naciśnięciu ikony tego programu daje szybkie dostęp do najnowszych fotografii, ulubionych, tych zrobionych ponad rok temu czy wyszukiwarki. 

 

Funkcja 3D Touch bardzo przydaje się w przypadku aplikacji Aparat. Przyciśnięcie jej ikony pozwala na szybkie zrobienie zdjęcia selfie (czyli autoportretu), nagranie wideo czy filmu w zwolnionym tempie lub po prostu zrobienie tradycyjnego zdjęcia.

3D Touch działa także z ikoną aplikacji Zegar. Mocniejsze jej przyciśnięcie wyświetla menu pozwalające na szybkie utworzenie alarmu, włączenie stopera czy minutnika. 

Dlaczego warto kupić nowego iPhone'a?

O tym, jak przydatna jest to funkcja świadczy szybkość, w jakiej wsparcie dla niej zyskują aplikacje przygotowane przez niezależnych od Apple deweloperów.  Funkcje 3D Touch zaimplementowane zostały w takich programach, jak Instagram, Twitter, płatny Tweetbot, Facebook czy Swarm (aplikacji pozwalającej na dzielenie się ze znajomymi informacją o miejscu, w którym aktualnie się przebywa). Mocniejsze przyciśnięcie ikony pozwala na szybkie utworzenie nowego wpisu, wysłanie zdjęcia lub filmu, a w przypadku tego ostatniego na szybkie zameldowanie się w jakimś miejscu. 

 

Na koniec warto wrócić do funkcji 3D Touch, jaka została wykorzystana w systemowej klawiaturze ekranowej. Mocniejsze jej przyciśnięcie zamienia ją w gładzik pozwalający na wygodne sterowanie kursorem nie tylko w edytorach tekstu typu Microsoft Word czy Pages w wersji dla iPhone'a, ale także w Notatkach, czy w wielu z wymienionych wyżej programów, w których tworzy się zwykle krótkie wiadomości tekstowe.

Do czego przyda Ci się 3D Touch w nowych iPhone'ach? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się