W sieci pojawiły się plotki, jakoby Apple zamierzało pozbyć się jacka audio wraz z premierą iPhone'ów 7. Jego rolę ma przejąć złącze Lightning.

Japoński serwis Macotakara raportuje, powołując się na źródła bliskie Apple, że iPhone'y 7 mogą zostać pozbawione 3,5-milimetrowego złącza jack audio. Podobno ma to pomóc w odchudzeniu smartfonów z systemem iOS. Z drugiej strony, jack audio ma średnicę 3,5 mm, a więc nie powinien stanowić większej przeszkody w odchudzeniu obudowy iPhone'ów 7 do spodziewanej grubości około 6 mm.

Zobacz smartfony Apple'a w e-sklepie

Macotakara informuje, że rolę jacka audio 3,5 mm w przyszłych iPhone'ach przejmie złącze Lightning. Jeśli to prawda, to możemy spodziewać się także nowych słuchawek EarPods ze złączem, które w iPhone'ach pojawiło się wraz z modelem z 2012 roku. Wtedy Apple będzie musiało zastosować przetwornik cyfrowo-analogowy, a ten ma być umieszczony we wtyku Lightning.

Czego możemy spodziewać się po iPhone'ach 7?

Decyzja, o ile prawdziwa, jest nieco kontrowersyjna. Wtyk 3,5 mm jest obecnie standardem dla słuchawek. Oczywiście, na rynku znajduje się kilka słuchawek ze złączem Lightning, jak Philips Fidelio M2L, ale to nadal nisza. Co więc ze standardowymi słuchawkami z jackiem audio? Jak to zwykle bywa, Apple zapewne opracuje specjalną przejściówkę, za którą, naturalnie, trzeba będzie zapłacić, bo w opakowaniu z iPhone'em 7 na pewno jej nie znajdziemy.

Źródło: macotakara

 

iPhone 7 może nie mieć jacka audio 3,5 mm - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

iPhone 6s 16 GB w e-sklepie - zobacz!

Liczba aplikacji w Apple App Store przekroczyła już 500 tysięcy. Trudno nawet opisać, jak wielki to wybór. A przecież nie chodzi tylko i wyłącznie o rozrywkę.

Taką niesamowitą liczbę – pół miliona aplikacji na smartfony i tablety z iOS-em, znajdziecie w App Store. Doliczcie do tego 18 mld zarejestrowanych pobrań. Przy obecnym tempie, co miesiąc można dopisać do tego kolejny miliard. Posiadacze iPhone’a lub iPada raczej się nudzą.

Apple swoją kartę rozegrało w chwili, gdy w konkurencyjnym Android Market serwowane są aplikacje po 34 grosze. Okazją jest przekroczenie granicy 10 mld pobrań, co Google postanowiło wykorzystać do autopromocji (10 dni oferty promocyjnej). Market rozwija się szybciej, ale App Store wciąż ma nad nim przewagę – co na każdym kroku podkreśla Apple.

W tle mamy także Mac App Store, czyli sklepik z aplikacjami dla komputerów z Mac OS X. Działa już w 123 krajach, nie oferuje aż tak ogromnego wyboru gier i programów, ale liczba pobrań przekroczyła 100 mln. W swojej branży Mac App Store nie ma konkurencji. Jego odpowiednik dla Windows 8, wystartuje dopiero w lutym 2012 (faza beta), a premiera jest spodziewana razem z rynkowym debiutem kolejnej edycji pecetowych okienek.

Te wszystkie aplikacje, to ponad pół miliona powodów, aby dołączyć do grona użytkowników smartfonów i tabletów Apple. Gwoli ścisłości warto jednak dodać, że konkurencyjny Android Market również oferuje kilkaset tysięcy aplikacji. W przyszłym roku prawdopodobnie przegoni App Store.

Fot. Apple, Google

Pół miliona powodów dla których warto mieć iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Świat z zapartym tchem czeka na najnowszy smartfon Apple – produkt niezaprzeczalnie kultowy. Niektórzy projektują go sami.

Na razie zdecydowanie więcej mówi się o trzeciej odsłonie iPada niż o iPhonie 5, bo premiera tego pierwszego nastąpi prawdopodobnie już 7 marca, natomiast na smartfon Apple musimy poczekać przynajmniej do czerwca. Zanim dowiemy się jak on wygląda, niektórzy fani marki tworzą własne koncepcje.

Pisaliśmy już o 4-calowym iPhonie 5 pomysłu Krisa Groena. Dzisiaj mamy do czynienia z wyjątkowo estetycznym pomysłem na smartfon, który prawdopodobnie jest jeszcze w fazie prototypu.

Zdjęcie widocznie powyżej znalazło się w serwisie Mashable, a autorem koncepcji jest włoski projektant Federico Ciccarese.

Obudowa iPhone’a 5 jego pomysłu jest zakrzywiona z tyłu u góry i u dołu i przypomina przez to nieco Magic Mouse Apple’a. Wyświetlacz jest płaski. Biały kolor zdecydowanie dodaje urządzeniu elegancji. Jak wam się podoba?

Źródło/Fot.: Mashable

Tak mógłby wyglądać iPhone 5 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na rynku jeszcze nie pojawiły się iPhone'y 6s, a tymczasem docierają do nas spekulacje na temat iPhone'a 7, który ma być najcieńszym smartfonem Apple w historii.

Analityk firmy KGI Securities - Ming Chi Kuo opublikował nową notatkę, w której sugeruje, że iPhone 7 będzie najcieńszym smartfonem Apple w historii. Urządzenie zostanie zamknięte w obudowie o grubości zaledwie 6-6,5 mm. W ten sposób iPhone zbliży się pod kątem grubości obudowy do innych iGadżetów: iPada Air i iPoda Touch 6. generacji, które mają 6,1 mm grubości.

Ponadto Kuo dodaje, że iPhone 7 ma mieć ekran z panelem glass-on-glass, zamiast obecnie stosowanego in-cell.

iPhone 6 16 GB w e-sklepie!

Obecnie dostępne iPhone'y mają obudowę o grubości 6,9 mm (4,7" model) i 7,1 mm (5,5" model). Podobno iPhone'y 6s będą mieć obudowę grubszą od poprzedników o 0,2 mm, co wynika z dodatkowej warstwy czujników dla Force Touch.

Oficjalna prezentacja iPhone'ów 6s odbędzie się już w najbliższą środę. Natomiast premiery iPhone'a 7 powinniśmy spodziewać się dopiero za… około rok. Tak więc jest jeszcze zbyt wcześnie na spekulowanie o jego specyfikacji technicznej.

Źródło: macrumors
fot.: martin hajek/computerbild.de

iPhone 7 ma być bardzo cienki. Obudowa nie będzie grubsza niż 6,5 mm - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się