W sieci pojawiły się plotki, jakoby Apple mogło przyspieszyć premierę iPhone'ów 7. To oznacza, że smartfony mogą zadebiutować wcześniej niż we wrześniu 2016 roku, na przykład już latem.

AppleInsider raportuje, że Apple może przyspieszyć premierę iPhone'a 7. Od kilku lat (począwszy od premiery iPhone'a 5 z 2012 roku) debiut nowych smartfonów z iOS odbywa się we wrześniu. Jak dobrze pamiętamy, pierwszy iPhone'y (do modelu 4 włącznie) debiutowały wcześniej - w czerwcu lub lipcu. Wraz z iPhonem 7 Apple może powrócić do tej tradycji.

W ten sposób Apple będzie mogło polepszyć wyniki sprzedaży własnych smartfonów. iPhone'y 6s zaliczyły świetny start na rynku i sprzedały się w pierwszy weekend w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy. Mimo to część analityków twierdzi, że w tym kwartale Apple nie pobije rekordu sprzedaży sprzed roku, gdy sprzedano aż 74,5 mln iPhone'ów. Dla firmy z Cupertino będzie to spory cios, jak i dla jej inwestorów.

- iPhone 6s w T-Mobile! KUP TERAZ w ofercie indywidualnej!

- iPhone 6s w T-Mobile! KUP TERAZ w ofercie dla biznesu!

Oczywiście, to tylko plotki i na razie nic nie jest pewne. Wraz z iPhone'ami 7 spodziewamy się zmiany wzornictwa oraz udoskonalonego aparatu fotograficznego. Poza tym pojawi się procesor A10 z 2 lub 3 GB pamięci operacyjnej RAM i system iOS 10, który być może także doczeka się zmian wizualnych. Pewne plotki sugerują także o rezygnacji z przycisku początkowego.

Źródło: AppleInsider

iPhone 7 z wcześniejszą premierą niż we wrześniu? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Millennial Media opublikowało raport Mobile Mix, w którym zanalizowano rynek sprzętu mobilnego w sierpniu. Wynika z niego, że cały czas w siłę rosną Android oraz iOS, zaś reszta konkurencji pozostaje daleko z tyłu.

System operacyjny stworzony przez Google posiada prawie dwukrotną przewagę nad iOSem. Android kontroluje obecnie już 54 procent mobilnego rynku (składającego się z tabletów i smartfonów), zaś iOS w sierpniu obecny był w 28 procentach mobilnych telefonów. Apple może zadowalać jedynie wiadomość, że najpopularniejszym smartfonem na rynku jest iPhone (13,06 proc). Ale radość ta nie może być pełna, gdyż w 20 z najpopularniejszych urządzeń, aż 15 działa na Androidzie.

W momencie kiedy Android i iOS zyskują na popularności, RIM słabnie. Ma w tym momencie 13 proc. udziału w rynku. Jeszcze gorzej wiedzie się Windows Phone (Microsoft) oraz Symbian (Nokia). Każdy z nich obecny jest na zaledwie 1 procencie mobilnego sprzętu.

W starciu Android vs iOS górą jest obecnie ten pierwszy.

Jest to już któryś z kolei raport, który informuje, że Android rośnie w siłę i wyprzeda iOS. W  tym miesiącu pisaliśmy już przecież o danych przedstawionych przez firmę analityczną Ovum z których wynikało, że prawie połowa z pobranych aplikacji na smartfony w 2011 r. zostanie ściągnięta na telefony z Androidem, zaś tylko jedna trzecia na urządzenia iOS. Po raz pierwszy więc użytkownicy Androida pobiorą więcej aplikacji niż użytkownicy iOS.

Androida dwa razy więcej niż iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W ciągu czterech lat Apple sprzedał więcej iPhone’ów niż komputerów Mac w całej ich 28-letniej historii.

Z danych firmy Asymco wynika, że pod koniec zeszłego roku Apple mogło się pochwalić sprzedażą urządzeń z systemem iOS na poziomie 316 milionów. Wzięto tutaj pod uwagę iPhone’y, iPady i iPody Touch.

Oznacza to, że sprzedaż urządzeń z mobilnym OS-em w ciągu zaledwie czterech lat przegoniła ilość sprzedanych komputerów Mac.

Tak wygląda sprzedaż poszczególnych produktów Apple'a od chwili ich wprowadzenia na rynek. Widać doskonale, że iPhone i iPad to prawdziwe rynkowe hity.

Tylko w ubiegłym toku Apple sprzedał więcej smartfonów, tabletów i odtwarzaczy (156 mln) niż komputerów Mac (122 mln). Nie oznacza to wcale, że chętnych na Maki brakuje – ich sprzedaż błyskawicznie rośnie i 2011 rok był dla nich najlepszy w historii, a są obecne na rynku już 28 lat.

Źródło/Fot.: Asymco

Apple: więcej sprzedanych iPhone’ów niż Maków - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na rynku jeszcze nie pojawiły się iPhone'y 6s, a tymczasem docierają do nas spekulacje na temat iPhone'a 7, który ma być najcieńszym smartfonem Apple w historii.

Analityk firmy KGI Securities - Ming Chi Kuo opublikował nową notatkę, w której sugeruje, że iPhone 7 będzie najcieńszym smartfonem Apple w historii. Urządzenie zostanie zamknięte w obudowie o grubości zaledwie 6-6,5 mm. W ten sposób iPhone zbliży się pod kątem grubości obudowy do innych iGadżetów: iPada Air i iPoda Touch 6. generacji, które mają 6,1 mm grubości.

Ponadto Kuo dodaje, że iPhone 7 ma mieć ekran z panelem glass-on-glass, zamiast obecnie stosowanego in-cell.

iPhone 6 16 GB w e-sklepie!

Obecnie dostępne iPhone'y mają obudowę o grubości 6,9 mm (4,7" model) i 7,1 mm (5,5" model). Podobno iPhone'y 6s będą mieć obudowę grubszą od poprzedników o 0,2 mm, co wynika z dodatkowej warstwy czujników dla Force Touch.

Oficjalna prezentacja iPhone'ów 6s odbędzie się już w najbliższą środę. Natomiast premiery iPhone'a 7 powinniśmy spodziewać się dopiero za… około rok. Tak więc jest jeszcze zbyt wcześnie na spekulowanie o jego specyfikacji technicznej.

Źródło: macrumors
fot.: martin hajek/computerbild.de

iPhone 7 ma być bardzo cienki. Obudowa nie będzie grubsza niż 6,5 mm - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się