Jeśli wierzyć plotkom, to Apple zwiększyło w tym kwartale zamówienia chipów dla iPhone'ów SE. Firma chce zapewne zmniejszyć czas oczekiwania na telefony, gdzie ten często wynosi 2-3 tygodnie.

Digitimes raportuje, powołując się na własne, branżowe źródła, że Apple zwiększyło w tym kwartale zamówienia na układy dla 4-callowego iPhone'a SE. Początkowo miało to być 3,5-4 mln chipów, ale zamówienia zwiększono do ponad 5 mln układów. W raporcie czytamy także o mniejszych zamówieniach na iPhone'y 6s, które nie sprzedają się tak dobrze, jak chciało tego Apple.

Tim Cook już w zeszłym miesiącu powiedział, że robi co w jego mocy, aby zmniejszyć czas oczekiwania na iPhone'a SE. Ten obecnie w polskim Apple Store wynosi 2-3 tygodnie. Poza tym większe zamówienia na układy sygnalizują nam, że telefon dobrze się sprzedaje, choć wielu analityków na iPhonie SE wieszało psy.

Digitimes dodaje, że zamówienia na układy dla iPhone'ów SE w przyszłym miesiącu nie powinny ulec większym zmianom i nadal będzie to około 5 mln chipów.

Źródło: Digitimes

iPhone SE: Apple zwiększyło zamówienia układów dla 4" smartfonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się