Amerykańska marka Belkin stworzyła szerokie portfolio klawiatur do tabletów, dzięki którym użytkownicy mogą w dowolnej chwili zamienić swój tablet w notebooka.

Rynek tabletów w Polsce wciąż rośnie, niektórzy mówią nawet o inwazji, coraz częściej rezygnujemy z laptopa i wybieramy właśnie tablet. Czasem jednak, gdy przychodzi nam napisać dłuższy tekst na tablecie, zaczynamy odczuwać brak klawiatury. Z myślą o takich sytuacjach, marka Belkin przygotowała szeroką ofertę klawiatur. Wiele uwagi poświęcono ułożeniu i kształtowi klawiszy, tak by można było pisać szybko i wygodnie. Klawiatury marki Belkin niczym nie ustępują tym, którą posiadają laptopy.

Niedawno marka zaprezentowała nowy ultra nowoczesny model klawiatury do iPada - The Ultimate Keyboard Case (F5L149), który jest najcieńszy na rynku – ma zaledwie 6,4 mm. Niewielkie gabaryty idą w parze z wytrzymałością. Klawiatura, jednocześnie spełnia funkcje etui, doskonale chroni tablet przed uszkodzeniami i zarysowaniami. The Ultimate Keyboard Case jest przytwierdzona do iPada za pomocą specjalnego uchwytu i można ją ustawiać pod wieloma kątami: 25°, 30° i 35°. Łączy się automatycznie za pomocą sieci Bluetooth. Bateria pozwala na 1600 godzin nieprzerwanego pisania, a w trybie czuwania wytrzymuje nawet 6 miesięcy bez dodatkowego ładowania. Ponadto, zapewnia też najwyższą jakość dźwięku. Dzięki specjalnej technologii SoundFlow moc dźwięku wzrasta dwukrotnie, co jest szczególnie istotne w trakcie słuchania muzyki i oglądania filmów.

Dobrym rozwiązaniem jest również klawiatura FastFit Keyboard (F5L141). Ten model świetnie sprawdzi się w podróży, gdy skończymy pisać na klawiaturze, możemy szybko zamienić ją w ochronną pokrywę, która będzie trzymała się tabletu za pomocą specjalnych magnesów i chroniła ekran przed zarysowaniem. Klawiatura umożliwia zamocowanie tabletu pod dwoma różnymi kątami. Jest lekka, ale bardzo wytrzymała, dostępna także w wersji dla iPada Mini.

Klawiatura do iPada

Model Your Type Folio + Keyboard (F5L114) to połączenie eleganckiego wzornictwa i zaawansowanej technologii. W zestawie mamy ultra nowoczesną klawiaturę oraz stylowe, świetnie wykończone etui. Klawiatura nie jest przytwierdzona do etui na stałe, w dowolnym momencie możemy ją wyjąć i zostawić w domu.

Ciekawym designem odznacza się także model Portable Kayborad Case do iPada mini (F5L145). Etui przed rozłożeniem przypomina elegancką teczkę zapinaną na magnes, dostępne w kilku wersjach kolorystycznych (czarnej, czerwonej, niebieskiej, fioletowej i różowej). Po rozłożeniu otrzymujemy klawiaturę z wygodną podstawką. To rozwiązanie do osób, które korzystają z tabletu w podróży i oprócz zaawansowanej technologii cenią sobie także ciekawe wzornictwo.

Model Standalone Mobile Bluetooth Keyboard (F5L112/13) wyposażony jest w specjalny stojak, który zapewnia tabletowi stabilność. Stojak jest ruchomy i po skończonej pracy możemy go złożyć i zamknąć klawiaturę - ochroni ją przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Ten model dostępny jest w wersji do iPada, ale także wersji uniwersalnej do tabletów z systemem operacyjnym Android.

Zobacz galerię klawiatur:

Klawiatury do tabletów marki Belkin - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Majkel
11-07-2013 - 23:12:39
Podobna podstawke z klawiaturą z mozliwościa podłączenia do tabletu za pomocą Bluetootha wypuszcza na rynek Kiano. Jak na razie jako produkt dedykowany Kiano Core 10.1 3G.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nasze stacje bazowe są coraz bardziej ekologiczne. Głównie z tego powodu otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat "Zielona Marka".

Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator telekomunikacyjny, została uhonorowana certyfikatem "Zielona Marka". Tytuł ten jest przyznawany za promowanie i prowadzenie działań na rzecz środowiska naturalnego.

Z pewnością jedną z głównych przyczyn, dla których otrzymaliśmy certyfikat "Zielona Marka", jest ograniczanie zużycia energii elektrycznej zasilającej infrastrukturę oraz utrzymującej właściwą temperaturę naszych stacji bazowych.

"Tradycyjna" stacja bazowa sprzed kilku lat była konstrukcją ciężką i drogą, zużywającą ponad 2 880 kWh prądu na ogrzewanie i klimatyzacje. O tym, jak wielka była to liczba niech świadczy fakt, że przeciętna rodzina zużywa średnio kilkaset kWh miesięcznie. To się jednak zmieniło.
Obecnie budowane przez nas stacje są lżejsze konstrukcyjnie, co pozwala zaoszczędzić do 30% kosztów budowy. Stacje posiadają także energooszczędne wyposażenie i systemy klimatyzacji, co z kolei zaoszczędza aż 25% kosztów energii.

Nasza stacja bazowa.

Do bardziej ekologicznego działania naszych stacji bazowych staramy się wykorzystać środowisko naturalne. Dla tego też będziemy montować siłownie wiatrowe i panele fotowoltaiczne na naszych stacjach. Pierwsze 10 lokalizacji zostanie w ten sposób wyposażona do końca listopada. Moc montowanych turbin wiatrowych to ok. 3 kW, zaś paneli fotowoltaicznych - 600W. Liczymy więc, że turbiny wiatrowe, przy odpowiednich warunkach pogodowych, pokrywać będą do 100% energii, której nasza stacja bazowa potrzebować będzie do działania.

Certyfikat "Zielona Marka", który otrzymaliśmy jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce.

Energię w stacjach bazowych będziemy starać się oszczędzać także przez różne systemy chłodzenia. Wentylacja freecoolingowa i klimatyzator z funkcją grzania ograniczą zużycie energii o 20-40%.

Stacje bazowe bardzo eko! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pomniejszona liczba serwerów, samochody na energię, ograniczenie zużycia papieru. To tylko niektóre z działań, za które otrzymaliśmy certyfikat "Zielona Marka".

Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator telekomunikacyjny, została uhonorowana certyfikatem "Zielona Marka". Tytuł otrzymaliśmy nie bezpodstawnie. Dzięki wprowadzaniu działań na rzecz środowiska naturalnego stajemy się  coraz bardziej eko.
O naszych "zielonych" stacjach bazowych już pisaliśmy. Jednakże PTC nie ograniczyła się w swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska tylko do takiej aktywności. Robimy znacznie więcej.

PTC jest właścicielem 20 obiektów centralowych i tzw. data center, łącznie zajmujących powierzchnię 7,5 tys. m2.  Przeprowadzone w ostatnim czasie modernizacje i wymiany sprzętu na nowocześniejszy i wydajniejszy spowodowały zmniejszenie powierzchni zajętej przez sprzęt o 200 m2. Spadło także zapotrzebowanie na energię elektryczną o 0,5 mln kWh. Dalsze modernizacje doprowadzą do ograniczenia zużycia energii o kolejne 15 mln kWh w skali roku. Wszystkie te zmiany spowodują ograniczenie w poborze energii porównywalne z rocznym zapotrzebowaniem blisko 4,5 tys. trzyosobowych gospodarstw domowych!

Przeprowadziliśmy także modernizacje naszych serwerów i sprzętu IT. Udało nam się zastąpić 127 starych serwerów 18 nowymi. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 89% zużywanej na serwery energii. Zamiast 235 kW, nowe serwery wykorzystują tylko 26 kW. Ograniczenie zużycia papieru w firmie jest zaś efektem informatyzacji procesów przepływu informacji i podejmowania decyzji.

Mitsubishi i-MiEV - samochód bardzo ekologiczny.

Do naszej floty samochodowej wprowadzamy modele przyjazne środowisku. Nasza firma jest pierwszą z branży telekomunikacyjnej, która zakupiła samochody elektryczne Mitsubishi i-MiEV. Modele te nie hałasują i nie emitują spalin. Są wykorzystywane przez pracowników do wykonywania codziennych obowiązków. Przy naszej siedzibie, znajdującej się przy Al. Jerozolimskich 181, wybudowano dla nich specjalną stację ładowania pojazdów. Kolejna zostanie uruchomiona już wkrótce i będzie dostępna za darmo dla wszystkich klientów T-Mobile! 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że pozostałe samochody służbowe będące w naszej flocie wyposażone są w filtry cząstek stałych DPF, co istotnie przyczynia się do zmniejszenia emisji sadzy (silnik Diesla), jednego z głównych czynników wpływających na zmiany klimatyczne.

Staramy się promować ekologiczny styl życia wśród naszych pracowników. Stąd organizowany jest m.in "dzień bez samochodu". Działa także T-Mobile Running Team.

Certyfikat "Zielona Marka" otrzymaliśmy za bardzo wiele działań służących ochronie środowiska.

Zachęcamy również naszych klientów do działań pro-ekologicznych. Dla tego oferujemy usługę f@ktury, a więc możliwość otrzymywania na skrzynkę mailową faktury elektronicznej. Decydując się na nią, można przyczynić się do ochrony lasów. Do tego sposób ten jest znacznie wygodniejszy od zwykłej, papierowej faktury, gdyż trafia wprost do naszych skrzynek mailowych i nie trzeba gromadzić stosu papierów w domu. Usługę można włączyć m.in. poprzez wysłanie swojego adresu e-mail SMS-em na bezpłatny numer 80010.

- Najnowocześniejsze technologie, będące jednocześnie przyjazne środowisku, stanowią jeden z priorytetów naszych działań. Naszą ambicją jest bycie firmą innowacyjną, przyjazną środowisku, liderem technologicznym i wzorem do naśladowania - powiedział Milan Zika, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Ekologiczna ofensywa PTC - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Część producentów proponuje w zestawie z tabletem także stację dokującą z klawiaturą. Na rynku są jednak także urządzenia uniwersalne.

Jednym z nich jest zaprezentowana właśnie przez firmę Genius klawiatura LuxePad 9100, czyli coś dla tych, którzy chcieliby pisać przy pomocy swojego tabletu długi teksty, co bywa niewygodne przy użyciu klawiatury ekranowej.

Bezprzewodowa klawiatura LuxePad 9100 wyposażona została w 79 klawiszy, z których 7 ułatwia dostęp do typowych funkcji tabletu. Sam kształt klawiszy ma nawiązywać do tego, co znają użytkownicy Apple.

Etui do klawiatury może służyć także jako podstawka do tabletu.

Klawiatura jest niewielka – ma wymiary 12,8 x 26,4 cm, a jej grubość to zaledwie 1,75 cm. Dołączono do niej wygodne etui, które umożliwia jej bezpieczny transport, ale może być także wygodną podstawką pod tablet.

LuxePad 9100 do łączności z tabletami wykorzystywane jest połączenie Bluetooth 2.0 EDR. Urządzenie może współpracować z systemami iOS (od 4 wersji w górę), Android (od wersji 3 w górę) oraz Windows. Do jego zasilania wykorzystywane są dwie baterie paluszki AAA.

Cena klawiatury wynosi 179 zł.

Źródło/Fot.: Genius

Genius LuxePad 9100 – klawiatura do tabletów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się