Po wielu latach oczekiwanie w Sklepie Play pojawia się możliwość tworzenia kodów na aplikacje i gry, jak i również zawartość oferowaną wewnątrz aplikacji.

Google długo kazało nam czekać na dostępność kodów na aplikacje i gry w Sklepie Play, które w App Store dostępne są od lat. W konsoli dla deweloperów Google Play właśnie pojawiła się możliwość tworzenia kodów. Jak to działa?

Deweloperzy aplikacji mogą wygenerować kod, który następnie ktoś może zrealizować i w ten sposób uzyskać za darmo płatną aplikację lub grę ze Sklepu Play. Co ciekawe, kody można także używać do otrzymania dostępu do rzeczy normalnie oferowanych wewnątrz aplikacji, co jest wyróżnikiem względem App Store, gdzie takiej możliwości nie ma.

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile!

Deweloperzy aplikacji mogą w kwartale wygenerować maksymalnie 500 kodów i każdy z nich może być użyty tylko raz. Maksymalną przydatność kodu można ustalić na rok. Warto jednak zauważyć, że z użyciem kodu nie będzie można zrealizować zakupu, który normalnie wymaga subskrypcji. Z pewnością deweloperzy aplikacji wkrótce uruchomią liczne promocje z użyciem kodów na aplikacje ze Sklepu Play. Pozostaje czekać.

Źródło: Android Police

Google daje deweloperom możliwość tworzenia kodów na aplikacje i gry - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mapy Google to najpopularniejsze mapy na świecie. Aplikacja Map Google bogata jest w wiele funkcji, jednak bez połączenia z Internetem nie jest już tak funkcjonalna. Możemy jednak skorzystać z funkcji zapisania Map Google offline.

W aplikacji Mapy Google przechodzimy do wybranego miejsca (np. miasta czy dzielnicy), wybieramy dane miejsce na mapie i klikamy w dolny pasek z nazwą i szczegółowymi informacjami dotyczącymi miejsca.

 

W prawym górnym rogu wchodzimy do menu zakładki (trzy kropki) i wybieramy opcję „Pobierz obszar offline”.

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

 

Następnie możemy korygować dokładny obszar mapy, który chcemy zapisać, wybieramy „Pobierz” i nazywamy dany obszar offline.

 

Od tego momentu wybrany obszar będzie można bez obaw przeglądać nawet bez połączenia z Internetem.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom!

Należy pamiętać, że obszar można zapisać offline pod warunkiem, że nie przekracza wymiarów 50x50 km. Będąc w Mapach Google bez połączenia Internetem nie możemy korzystać z nawigacji czy wyszukiwać konkretnych miejsc. Na mapie znajdziemy jedynie z góry zapisane obiekty takie jak stacje metra, zabytki, parki, obiekty kultury oraz nauki i oczywiście nazwy ulic, rzek itp.

Jednak to w połączeniu z włączonym modułem GPS powinno usprawnić np. piesze wycieczki.

Fot. Fotolia, wł.

Zapisujemy Mapy Google offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się