Jedna z plotek dotyczących nowego iPhone’a mówi o obudowie z ciekłego metalu. Zobaczcie, jak mógłby wyglądać smartfon Apple.

Wraz ze zbliżającą się premierą szóstej generacji iPhone’a w sieci przybywa plotek na jego temat. Jedna z nich mówiła, że obudowa najnowszego smartfonu Apple’a będzie wykonana z ciekłego metalu. Ta informacja zainspirowała pewnego projektanta.

Antonio De Rosa z ADR Studio już nie po raz pierwszy podjął się stworzenia koncepcji iPhone’a. Zaprezentowane urządzenie posiada idealnie gładką obudowę z ciekłego metalu, ekran z podwójnym szkłem i 4,3-calowy wyświetlacz Retina. Sercem iPhone’a jest czterordzeniowy procesor A6.

Może niektórym zakręci się w oku łezka, że taki smartfon nie trafi nigdy do produkcji. Może chociaż podobny...

Koncepcyjny iPhone został wyposażony w dwie kamery: tylną 10-megapikselową, umożliwiającą nagrywanie wideo w jakości Full HD 1080p i robienie zdjęć z prędkością 30 klatek na sekundę. Przednia 2-megapikselowa kamera pozwala nagrywać wideo w jakości 480p i także robić zdjęcia ze wspomnianą prędkością.

iPhone ma także czujnik ruchu, projektor. Widać, że projektant puścił wodzę fantazji...

Źródło/Fot.: concept-phones.com

Koncept iPhone'a z ciekłego metalu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
01.10.2011

Maskotka z iPhone'a

O tym, że iPhone wyposażony w odpowiednie aplikacje to świetna zabawka dla dzieci wie chyba każdy jego użytkownik. To samo tyczy się z resztą iPoda touch czy iPada. App Store pełne jest wszelkiej maści programów dla dzieci. Wśród nich ciekawą grupę stanowią swego rodzaju interaktywne maskotki. Programy przedstawiające różnego rodzaju, mniej lub bardziej realne postacie, reagujące na dźwięki czy dotykanie ekranu urządzenia. Niektóre z nich oferują dodatkowo różnego rodzaju gry i zabawy. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym i bardziej popularnym elektronicznym stworzeniom, jakie mogą zamieszkać w iPhone lub iPodzie touch.

Zdecydowanie najbardziej popularną i chyba pierwszą postacią tego typu, jaka wprowadziła się do iPhone'a jest Talking Carl (Gadający Karol). Program wyświetla czerwoną postać, która nasłuchuje i powtarza odpowiednio zmienionym głosem to, co powie bawiące się iPhonem dziecko. Dodatkowo Carl reaguje na dotyk, można go szturchnąć lub rozśmieszyć. Przy dłuższej chwili bezczynności zaczyna się też niecierpliwić i pomrukiwać. Będąc jednym z pierwszych tego typu, Talkin Carl nie oferuje nic więcej, jednak ze względu na świetnie dobraną grafikę i dźwięki cieszy się ogromną popularnością.

Peter Parrot to wszechstronnie uzdolniona papuga, zamieszkująca iPhone'a.

Wspomnieć też wypada o programie Peter Parrot (Piotr Papuga), w której w podobną interakcję wchodzi z dzieckiem papuga. Program różni się oczywiście grafiką. Zielony ptak potrafi także znacznie więcej niż wspomniany wyżej Carl. Zna dwa rodzaje tańca, potrafi grać też na egzotycznym instrumencie strunowym, marznie na wietrze i śniegu, a zaczepiany potrafi rozbić dziobem szybkę urządzenia - oczywiście na niby.

 

Wspomnieć też wypada o programie Peter Parrot (Piotr Papuga), w której w podobną interakcję wchodzi z dzieckiem papuga. Program różni się oczywiście grafiką. Zielony ptak potrafi także znacznie więcej niż wspomniany wyżej Carl. Zna dwa rodzaje tańca, potrafi grać też na egzotycznym instrumencie strunowym, marznie na wietrze i śniegu, a zaczepiany potrafi rozbić dziobem szybkę urządzenia - oczywiście na niby.

Playing Cowboy to prawdziwy kowboj z Dzikiego Zachodu, który nie tylko strzela z rewolweru ale także gra na banjo i harmonijce ustnej.

Najbardziej rozbudowaną aplikacją tego typu jest Playing Cowboy (Grający kowboj). Jak łatwo się domyślić, jej bohaterem jest rysunkowy kowboj z Dzikiego Zachodu. Także i jego można rozśmieszyć, ale i sprowokować do strzelania w podłogę. Nieodzownym elementem westernów jest harmonijka ustna i banjo i to od nich wzięła się nazwa aplikacji. Tytułowy kowboj potrafi bowiem grać na obydwu. Wystarczy stukać palcem w wybrane akordy na banjo lub przesuwać go po ustniku wirtualnej harmonijki. Wszystko to można nagrać na wideo. Jak przystało na Dziki Zachód, nie mogło zabraknąć też pojedynku z bohaterem programu.

To oczywiście nie wszystkie wirtualne maskotki, jakie można znaleźć w App Store. Jest tam rzesza różnego rodzaju włochatych stworzeń, kosmitów z innych planet, znalazł się tam nawet pirat, raper czy pluszowy miś. To, która z postaci znajdzie się na iPhone zależy przede wszystkim od rodziców i ich pociech.

Maskotka z iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Małe karty wizytowe, zwane popularnie wizytówkami, to wciąż jeszcze popularny sposób wymieniania się danymi kontaktowymi. W dzisiejszych czasach z powodzeniem jednak można oszczędzić trochę papieru i zastąpić małe kartoniki ich cyfrowymi odpowiednikami. W App Store znaleźć można kilka aplikacji, które są wyrazem innego podejścia do tego tematu. W każdym przypadku, wartego do rozważenia.

Pierwszym programem, na który warto zwrócić uwagę jest CardFlick. Zamieni on iPhone'a w wizytownik pełen kolorowych, cyfrowych wizytówek. Użytkownik ma do dyspozycji kilkanaście szablonów, na podstawie których może stworzyć swoją kartę. Znaleźć tam można zarówno wzory bardziej lub mniej oficjalne. Wszystkie zaprojektowane z dbałością o szczegóły.

Ciekawe rozwiązano wymianę wizytówek pomiędzy użytkownikami tego samego programu. Będąc w zasięgu tej samej sieci WiFi czy generalnie w bliskim sąsiedztwie, mogą oni po prostu wysunąć palcem cyfrowy kartonik z wirtualnego wizytownika, który trafi od razu do odbiorcy. Wizytówki stworzone w CardFlick można także wysłać mailem. Adresat otrzyma wiadomość z obrazkiem przedstawiającym kartę stworzoną w programie, będącą linkiem do jej webowej wersji.

The Card tworzy cyfrowe wizytówki w formacie vcf.

Kolejną aplikacją, pozwalającą na stworzenie cyfrowej wizytówki jest The Card. Program umożliwia umieszczenie na niej nie tylko imię i nazwisko, numer telefonu, adresu pocztowego czy e-mail, ale także zdjęcia, linku do strony, bloga, profilu na Facebooku czy w serwisie LinkedIn. Pozwala także na synchronizację z książką adresową w iPhone lub książką kontaktową w serwisie Google.

 

Kolejną aplikacją, pozwalającą na stworzenie cyfrowej wizytówki jest The Card. Program umożliwia umieszczenie na niej nie tylko imię i nazwisko, numer telefonu, adresu pocztowego czy e-mail, ale także zdjęcia, linku do strony, bloga, profilu na Facebooku czy w serwisie LinkedIn. Pozwala także na synchronizację z książką adresową w iPhone lub książką kontaktową w serwisie Google.

Aplikacja tworzy wizytówki w formacie VCF. Co oczywiste, można je wysyłać między sobą.

Evernote Hello to nowatorski sposób na wiązanie danych kontaktowych z konkretnymi osobami i wydarzeniami.

Zdecydowanie najciekawszym programem, który stawia krok dalej niż opisane powyżej aplikacje jest Evernote Hello. Program rozwiązuje jeden z poważniejszych problemów identyfikacji osób, których stos wizytówek zwykle zbiera się w trakcie pracy, wyjazdów na konferencje, a także w życiu prywatnym. Często imię i nazwisko oraz nazwa firmy może nie wystarczyć do przypomnienia sobie, kim naprawdę jest osoba, której wizytówkę trzyma się w dłoniach. Evernote Hello to swego rodzaju książka adresowa, pozwala zapamiętać nie tyko numer telefonu, e-mail ale też zrobić zdjęcie danej osobie oraz zaznaczyć na mapie miejsce spotkania z odpowiednim komentarzem, np. na temat okoliczności, w jakich to miało miejsce. Program grupuje także osoby, z którymi spotkania nastąpiły w tym samym miejscu, tworząc listę powiązanych kontaktów, co także pomaga w identyfikacji.

Wizytówki z iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już wiele miesięcy temu słyszeliśmy, że to Apple ma szanse po raz pierwszy użyć tego surowca do produkcji obudowy iPhone'a. Tymczasem pierwszy jest Turing Phone.

Smartfon, którego producentem jest Turing Robotic Industries, to pierwszy telefon, którego obudowa została wykonana z ciekłego metalu. Będzie się zatem zdecydowanie wyróżniał na tle propozycji konkurencji, która najczęściej sięga po plastik, a w topowych modelach – także po metal i szkło.

Ciekły metal jest niezwykle odporny na uszkodzenia i łatwo poddaje się nadawaniu kształtu. I trzeba przyznać, patrząc na oficjalne materiały producenta, że ten to wykorzystał. Turing Phone ma bardzo futurystyczny wygląd, ale specyfikacji także nie musi się wstydzić.

Smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, pokryty Gorilla Glass 4. Sercem Turing Phone jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Jest także 13-megapikselowy aparat główny oraz 8-megapikselowa przednia kamerka. Bateria ma pojemność 3000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Android 5.0 Lollipop, a wisienką na torcie jest czytnik linii papilarnych.

Za wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej będzie trzeba zapłacić 610 dolarów, za 64 GB – 740 dolarów, a za 128 GB – 870 dolarów. Przedsprzedaż ruszy 31 lipca i w jej ramach będzie dostępnych 10 tys. sztuk Turing Phone.

Źródło: Cnet

Turing Phone w obudowie z ciekłego metalu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się