Być może już wkrótce Apple uwolni nas od problemu zapomnianego hasła, bowiem złożył wniosek patentowy na ładowarkę, która je odzyska i odblokuje urządzenie.

Niemal każdy serwis internetowy wymaga konta użytkownika. Dla podniesienia bezpieczeństwa często używamy więc różnych haseł, by uniknąć przejęcia naszych prywatnych danych. Zmuszeni przez to jesteśmy do zapamiętania mnóstwa różnych kombinacji, więc nic dziwnego, że czasem je zapominamy.
A co w przypadku utraty hasła do telefonu? Na szczęście jest ładowarka.

Nowe „ładowarki bezpieczeństwa” zostaną wyposażone w chip, który pozwoli na identyfikację podłączonego urządzenia, którym może być zarówno telefon z iOS, jak i komputer Mac. Gdy zostanie ono rozpoznane, możliwe będzie odszyfrowanie hasła zapisanego w pamięci urządzenia, co umożliwi jego odblokowanie. Z jednej strony można mówić o poprawie bezpieczeństwa, ale z drugiej warto zadać pytanie „gdzie wizja uniwersalnych ładowarek?” Wniosek Apple dotyczy jednak znacznie szerszej gamy urządzeń, wśród których znalazły się także routery, monitory i zewnętrzne dyski.

źródło: gigaom, bgr

Ładowarka przypomni Ci hasło - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Każdy, kto kiedykolwiek próbował użyć GPS-a w trakcie przejażdżki rowerowej, wie doskonale, że używanie go jest znacznie trudniejsze aniżeli w trakcie jazdy samochodowej. Praktycznie niemożliwe jest patrzenie na drogę i na GPS w tym samym czasie. Zespół naukowców z Uniwersytetu Technologii w Eindhoven (Holandia) znalazł jednak pomysł na rozwiązanie tego problemu – urządzenie wskazujące drogę, bazujące na dźwięku.

Matthijs Zwinderman i jego koledzy stworzyli aplikację na smartfony – „Oh Music Where Are Thou?”, która używa muzyki słuchanej przez rowerzystę, podaje mu przez słuchawki wskazówki, jak ma jechać, i w rezultacie doprowadza do celu. Natężenie muzyki zależy od tego, w którym miejscu znajduje się rowerzysta – im bliżej celu, tym jest ona głośniejsza.

Innowacyjny GPS niemal natychmiast wywołał dyskusję. Czy aby słuchanie muzyki w trakcie jazdy na rowerze nie jest niebezpieczne? – Jadąc ana rowerze, ludzie zazwyczaj mają słuchawki w uszach i, dodatkowo, trzymają telefony przed sobą. Teraz przynajmniej będziemy mieli pewność, że rowerzysta ma obie ręce na kierownicy – broni swojego dziecka Zwinderman. I dodaje, że jego aplikacja sprawdzać się będzie najlepiej w telefonach wyposażonych w kompas.

Już dziś wszyscy posiadacze telefonów działających pod Androidem mogą ściągnąć aplikację. Niestety, jak na razie pod względem topografii jest ona użyteczna jedynie dla mieszkańców Holandii i Szwecji.

Muzyka drogę Ci wskaże... - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tajemnicza postać staje się hitem Internetu. Kiedyś podwędził kamień węgielny z zalanej stacji Metro Powiśle, a dzisiaj spotkać go możecie na facebookowym profilu heyah.

Od kilku tygodni Epicur jest lubiany przez coraz większą ilość Internautów. Urzekł on swoich fanów poczuciem humoru i dystansem do wydarzeń w naszym codziennym życiu.

O Epicurze po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec sierpnia 2012. Wtedy to w internecie ukazał się film pochodzący z kamery przemysłowej ustawionej na zalanej stacji Metra Powiśle. Mogliśmy zobaczyć dosyć nietypowo ubranego starszego mężczyznę, który wyniósł z terenu budowy kamień węgielny, ufundowany przez Prezydent Miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz. O tajemniczym jegomościu natychmiast zrobiło się głośno. Pisały o nim znane portale internetowe: Pudelek, Wykop, Demotywatory, a nawet Onet.pl i Wirtualna Polska. W końcu kamień węgielny z zalanej stacji metra został odnaleziony, zaś starszego mężczyznę natychmiast okrzyknięto "Epicurem". Zaczęły powstawać memy z jego podobizną. Część z nich znajdziecie w naszej galerii.

Michał z pewnością by się z tym zgodził :-)

Wyszedłem ze źródła fail'u, jakim jest warszawskie metro i wyniosłem jego podwaliny - z porażki odrodziłem się zwycięski. Jak feniks z popiołów. I to są spekulacje, że byłem to ja. Nie ma na to dowodu - Epicur. Z tą interesującą postacią możecie spotkać się za pomocą Waszych smartfonów na facebookowym profilu heyah.

Okazało się, że Epicur fajnie się ubiera, jeździ miejskim rowerem, przesiaduje w modnych knajpkach. Czerpie też z życia na maksa – uprawia sporty ekstremalne, chodzi na imprezy, cieszy się każdą chwilą. Jest sympatycznym, luzackim gościem. I na każdym kroku szerzy swoją filozofię życia.

 

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty.

Z Epicurem spotkać się możesz na facebookowym profilu heyah. Chcecie nawiązać kontakt z Epicurem za pośrednictwem smartfona? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon!

Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę.


Kolejna trafna odpowiedź Epicura.

Chcecie wiedzieć o nim więcej? To świetnie! Tak się składa, że Epicurowi spodobał się facebookowy profil heyah. W wywiadzie udzielonemu temuż właśnie profilowi powiedział: "Widzę, że u was będę mógł cieszyć się wolnością słowa i nikt mnie za to nie zaknebluje. Poza tym obejrzałem fotki profilowe waszych fanów i jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza fanek. No i te kolory też mi się podobają :)". W wywiadzie Epicur odniósł się także do kwestii wyniesienia kamienia węgielnego: "Wyszedłem ze źródła fail'u, jakim jest warszawskie metro i wyniosłem jego podwaliny - z porażki odrodziłem się zwycięski. Jak feniks z popiołów. I to są spekulacje, że byłem to ja. Nie ma na to dowodu". Epicur powiedział, że bardzo lubi komentować różne kwestie. Zastrzegł jednak, że nie jest haterem. Kocha życie i chce się nim cieszyć do oporu.

Jeżeli macie ochotę, by Epicur odpowiedział na Wasze pytanie, bądź skomentował Wasz problem, to możecie to śmiało zrobić poprzez fanpage heyah na Facebooku. "Rozmowy z Epicurem" znajdziecie tutaj. Zadawajcie pytanie i poznajcie ostateczną odpowiedź. Epicur na Was czeka!

<p><em>Obejrzyj Epicura w akcji!</em></p>

Epicur prawdę Ci powie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gdy już zobaczycie, jak to działa, będziecie w prawdziwym szoku. Poznajcie Shazam - aplikację, dla której żadna piosenka nie jest tajemnicą.

0

Ocena autora

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Siedzicie w restauracji lub jedziecie samochodem, a w tym samym momencie z głośników wydobywa się dźwięk piosenki, która ewidentnie wpada wam w ucho. Jest tylko jeden problem - kompletnie nie wiecie, kto jest jej autorem, a chętnie posłuchalibyście jej jeszcze raz. Nie ma jednak potrzeby załamywania rąk, bo współczesne smartfony i dedykowane im aplikacje potrafią poradzić sobie również i z takimi sytuacjami. A taką aplikacją, która w kilka krótkich chwila rozwikła tajemnicę nieznanego kawałka, jest właśnie Shazam.

Shazam to pierwszy program przeznaczony do rozpoznawania muzyki, który pojawił się na rynku, jest więc pod tym względem protoplastą. Metody jego działania potrafią jednak wprawić w zachwyt do dzisiaj, a dla osób nie do końca zaznajomionych z technologią wyglądają niczym magia.

Wystarczy tapnąć w ikonę znajdującą się w centrum ekranu, a następnie umieścić smartfon w pobliżu źródła dźwięku i zadbać o jak najmniejszą ilość zakłóceń. Jeśli utwór, który wpadł nam w ucho, znajduje się w bazie aplikacji, to już po kilku lub kilkunastu sekundach na ekranie wyświetlą się wszystkie informacje na jego temat. Na czele z tymi, które najbardziej nas interesują, czyli nazwą wykonawcy i dokładnym tytułem utworu. I zagadka rozwiązana!

Udane skanowanie muzyki owocuje jeszcze możliwością podzielenia się utworem w serwisach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aplikacji. A to nie wszystko, bo Shazam podrzuca nam jeszcze odnośnik do teledysku utworu na YouTube (jeśli taki istnieje) oraz listę najbliższych koncertów danego wykonawcy. Dodatkowo wszystkie wyszukane przy pomocy aplikacji utwory są automatycznie dodawane do zakładki "My Tags", byśmy mieli je zebrane w jednym miejscu i mogli powrócić do nich nawet po dłuższym czasie. Nazwa zakładki wzięła się natomiast z tego, że w Shazam rozpoznawanie utworów określane jest mianem tagowania.

Trzeba przyznać, że w większości przypadków sprawdza się to świetnie i działa bez zarzutu. Zdarzają się jednak sytuacje, że aplikacja nie potrafi rozpoznać utworu, bo ten nie znajduje się w jej bazie. Dotyczy to jednak głównie świeżych w danym momencie nowości wydawniczych lub mało popularnych wykonawców z jeszcze mniej popularnych gatunków.

Poza możliwością rozpoznawania utworów, twórcy aplikacji przygotowali dla nas jeszcze szereg innych atrakcji. Shazam potrafi wyświetlać teksty piosenek, zapamiętuje wcześniejsze wyszukiwania i zawiera listy najpopularniejszych kawałków, które są często poszukiwane przez innych użytkowników. Aplikacja jest też w pełni zintegrowana z popularnymi serwisami społecznościowymi i kilkoma platformami multimedialnymi.

Podsumowując, Shazam to świetna aplikacja. Nie tylko dla tych najbardziej zagorzałych fanów muzyki, ale również tych, którzy raz na jakiś czas usłyszą w radiu ciekawą piosenkę i po prostu zechcą poznać jej tytuł. Polecamy!

Aplikację Shazam znajdziecie wgraną na smartfonach z naszej oferty!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Shazam powie Ci, jaka to melodia - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka 28811
13-02-2014 - 10:54:58
ja do rozpoznawania muzyki używam programu TRACK ID i uważam że też jest dobry
  (0)
Odpowiedz
m.a.
11-02-2014 - 19:10:04
Używam już od bardzo dawna i jest niezawodny :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się