Aby doładować telefon czy gadżety wystarczy podłączyć je do ładowarki. Jednak nie zawsze, a nawet zazwyczaj, jesteśmy w miejscu, w którym nie mamy łatwego dostępu do energii elektrycznej.

Tym problemem zajęli się naukowcy Tom Krupenkin i J.Ashley Taylor z firmy InStep NanoPower. Pracują oni nad nową technologią zasilania urządzeń przenośnych, wykorzystującą pokaźny potencjał energii, którą tracimy w postaci ciepła podczas chodzenia. Rozwiązanie to w założeniu ma zmniejszyć nasze uzależnienie od baterii, a nawet uratować życie w sytuacjach zagrożenia, gdy jesteśmy w miejscach zupełnie odciętych od elektryczności.

Specjalne receptory umieszczone w podeszwie buta przetwarzają energię kinetyczną na energię elektryczną poprzez nacisk naszej stopy

Na obecnym etapie badań ta technologia jest w stanie przekształcić wytwarzane w trakcie chodzenia ciepło w 20 watów energii elektrycznej, którą można wykorzystać do zasilania szerokiej gamy przenośnych urządzeń elektronicznych takich jak: smartfony, tablety, laptopy, nawigacje GPS, odtwarzacze MP3, a nawet noktowizory czy latarki.

Specjalne receptory umieszczone w podeszwie buta przetwarzają energię kinetyczną na energię elektryczną poprzez nacisk naszej stopy. To tak jakby mieć agregat prądotwórczy pod stopą. W przeciwieństwie do innych baterii i ładowarek, ta nigdy się nie wyczerpie. Chyba, że przestaniemy w takich butach chodzić.

Źródło: Geeky Gadgets

fot. InStep NanoPower

Ładowarka w twoich butach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile rozpoczyna wyjątkowy projekt modowy, do którego zaproszeni zostali czołowi projektanci polskiego designu: Gosia Baczyńska, duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski oraz Maciej Zień. Po raz pierwszy w historii polskiej mody najbardziej pożądani projektanci połączą siły, by wspólnie z T-Mobile przybliżyć szerokiemu gronu odbiorców świat fashion.

Czołówka polskiego designu, trzy różne style i wrażliwości, jedna wspólna inicjatywa - startuje projekt T-Mobile fashion. Dedykowane przedsięwzięciu kreacje, tworzone przez trzech wyjątkowych Projektantów oraz transmisje z pokazów mody dostępne dzięki T-Mobile dla wszystkich bez wyjątku.

Już w najbliższy piątek, tj. 19 października, wspólnie z Maciejem Zieniem, zaprosimy na facebookowy fanpage T-Mobile na pierwszą z cyklu modową ucztę.

Kolekcja, jakiej jeszcze nie było
W ramach projektu T-Mobile fashion powstanie wyjątkowa kolekcja, na którą złożą się tworzone specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia elementy ubioru, dodatki oraz gadżety. Projektanci, działając pod jedną marką, w duchu jednej idei, będą tworzyć zgodnie z własnymi przekonaniami i wizją, nadając kolekcjom swój niepowtarzalny styl. Nigdy dotąd czołówka polskich projektantów nie miała okazji wspólnie pracować nad jednym przedsięwzięciem modowym. Dzięki połączeniu wszystkiego, co najlepsze: indywidualności, kreatywności, wyrafinowania, elegancji, perfekcji, dbałości o szczegóły i pasji stworzą unikalną całość. Pierwsze elementy kolekcji zostaną zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu.

Świat wielkiej mody w zasięgu każdego - pokazy mody na żywo tylko z T-Mobile
Miłośnicy mody otrzymają możliwość wirtualnego uczestniczenia w ekskluzywnych modowych wydarzeniach. W ramach projektu będzie można obejrzeć transmisję z pokazów najnowszych kolekcji Projektantów zaangażowanych w T-Mobile fashion. W piątek, tj. 19 października, wspólnie z Maciejem Zieniem, zaprosiliśmy na facebookowy fanpage T-Mobile na pierwszą z cyklu modową ucztę. Wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć pokazu na żywo, a także tych, którzy chcą sobie przypomnieć modowe wydarzenie, zapraszamy do obejrzenia relacji z pokazu. W następnych odsłonach przedstawimy kolejne aktywności - tym razem wspólnie z Gosią Baczyńską oraz Marcinem Paprockim i Mariuszem Brzozowskim.

<p>Obejrzyjcie ekskluzywny wywiad z Maciejem Zieniem zarejestrowany podczas pokazu mody, który odbył się 19 października w SohoFactory w Warszawie.</p>

T-Mobile fashion - moda w Twoim zasięgu! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacja My Dashboard zmieni Twojego iPhona lub iPada w mobilne centrum wszystkich najważniejszych dla Ciebie informacji. I tchnie nieco świeżości w wygląd jego interfejsu.

0

Ocena autora

Dla niektórych posiadaczy iPhona i iPada brak możliwości modyfikowania ekranu powitalnego jest jedną z największych bolączek. Co więc mają zrobić, jeśli chcą poprawić wygląd i funkcjonalność swojego pulpitu, a inne ryzykowne, problematyczne i nie do końca legalne metody nie wchodzą w grę? Jednym z rozwiązań jest zainwestowanie w specjalną aplikację, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Poznajcie My Dashboard - Wasze mobilne centrum informacji.

My Dashboard to aplikacja, która po odpowiednim skonfigurowaniu przechowuje dla w jednym miejscu nas wszystkie treści pochodzące z wielu istotnych dla nas źródeł, takich jak na przykład rozmaite serwisy społecznościowe, informacyjne czy pogodowe. Ale to nie wszystko, bo z poziomu aplikacji możemy uzyskać też szybki dostęp do kalendarza czy biblioteki zdjęć.

Ekran główny My Dashboard został podzielony na dziewięć równych pól, do których możemy przypisać interesujące nas widgety połączone z konkretnymi serwisami czy innymi źródłami treści. Domyślnie mamy dostęp do czytnika RSS-ów, Facebooka, Twittera, odtwarzacza muzycznego, kalendarza, zegara, Instagramu, Flickra, biblioteki zdjęć, YouTube i pogody. W rzeczywistości widgetów jest jednak znacznie więcej, a do pojedynczego kafelka można przypisać nawet konkretną stronę internetową.

Do poszczególnych kafelków przypisujemy konkretne źródło informacji lub treści. Ich kształt można dopasować "pod siebie".

Dzięki temu zawsze pod ręką możemy mieć wszystkie najważniejsze dla nas serwisy społecznościowe, muzykę, zdjęcia pocztę e-mail i kalendarz, a także ulubione strony internetowe. Instalacja My Dashboard oznacza koniec czasochłonnego przełączania się pomiędzy aplikacjami i zakładkami, bo wszystko to zostaje zamknięte w jednym miejscu. Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja w żaden sposób nie ingeruje w oryginalny interfejs użytkownika z iOS i wszystkie czynności odbywają się wyłącznie w jej obrębie.

Dużą zaletą aplikacji jest też jej intuicyjny interfejs, co sprawia, że jest ona bardzo prosta i wygodna w obsłudze. Przesunięcie palcem po ekranie od dołu do góry skutkuje wyświetleniem podglądu na wszystkie subskrybowane przez nas treści. Z kolei przesuwanie w poziomie służy do przeskakiwania pomiędzy kolejnymi okienkami. Co więcej, rozmiar i kształt okien można sobie dowolnie zmieniać i dostosowywać do własnych oczekiwań. Mogą być pionowe, poziome, małe, duże - wszystko to zależy od naszych indywidualnych upodobań. Aplikacja pozwala na ustawienie maksymalnie sześciu osobnych ekranów, które wypełniamy naszymi widgetami.

Z My Dashboard dostęp do wszystkich zdjęć z różnych serwisów społecznościowych uzyskujemy z jednego miejsca.  

Podsumowanie

Aplikację My Dashboard polecam w szczególności osobom uporządkowanym, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu i dostępne zawsze pod ręką. Warto ją wypróbować i na własnej skórze sprawdzić inny, bardziej kompleksowy sposób dostarczania treści na ekran iPhona lub iPada.

Centrum informacji w Twoim iPhonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis Firmy.net wypuścił na rynek swoją aplikację na urządzenia mobilne działające w systemie iOS oraz Android.

Aplikacja serwisu Firmy.net zapewnia dostęp do bazy około 1,3 miliona firm. Do tej pory korzystać mogli z niej jedynie użytkownicy Windows 8, teraz jest dostępna również na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.
     
Podczas wyszukiwania firm użytkownicy mają możliwość wyboru kryteriów, według których chcą przeglądać wyniki. Jeśli nie mamy czasu na dojazdy, możemy szukać firm zlokalizowanych najbliżej miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Natomiast jeśli najbardziej liczy się dla nas jakość świadczonych usług, aplikacja daje nam możliwość wyszukiwania firm właśnie według tego kryterium.

Możemy skorzystać z funkcji interaktywnej mapy, dzięki której odnajdziemy szukane miejsce i wyznaczymy do niego trasę dojazdu. Aplikacja zapewnia też dostęp do tysięcy kuponów rabatowych na lokalne produkty i usługi.

Aplikację Firmy.net można pobrać bezpłatnie w App Store, Google Play i Windows Phone Store.

1,3 miliona firm w twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się