Bardzo istotna premiera, choć geograficznie odległa. Debiutuje pierwszy smartfon z Androidem bazujący na platformie Intel Atom Medfield. Szkoda tylko, że mamy do czynienia z marką kompletnie nieznaną w Europie.

To pełzająca rewolucja na rynku mobilnym. Smartfon z procesorem Intel Atom bazuje bowiem na architekturze x86. Mówiąc wprost – bliżej mu do peceta, niż do smartfonów z procesorami ARM. Lava XOLO X900 trafi wyłącznie na rynek indyjski, ale dzisiejszej premierze wkrótce towarzyszyć będą kolejne - bardziej globalne. Na szerszą dostępność urządzeń z procesorami Atom poczekamy prawdopodobnie do premiery Lenovo K800. Intel ma spore ambicje. W ciągu trzech lat chce opanować 20% rynku urządzeń mobilnych.

Smartfon z procesorem Intel Atom bazuje bowiem na architekturze x86. Mówiąc wprost – bliżej mu do peceta, niż do smartfonów z procesorami ARM

Lava XOLO X900 to 4-calowy smartfon z wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 600x1024. Napędza go procesor Intel Atom Z2460. Jego zegar taktowany jest z częstotliwością 1,6 GHz, a rdzeń choć jeden – oferuje wielowątkową technologię HT. Dzięki temu jednordzeniowy procesor może funkcjonować jak układ dwurdzeniowy. Rozwiązanie nie jest obce użytkownikom pecetów z procesorami Intel Core lub Intel Atom.

Indyjski smartfon ma specyfikację zbliżoną do Androidów z pogranicza średniej i górnej półki. Oferuje 8 Mpx aparat i frontową kamerkę do widerozmów. Ma 16 GB pamięci flash, a dzięki gniazdu HDMI, można podłączyć do niego zewnętrzny ekran i cieszyć się obrazem w rozdzielczości Full HD 1080p. Intelowska platforma wspiera także technologię WiDi (Wireless Display) oraz komunikację zbliżeniową NFC. Maksymalna prędkość transmisji danych w standardzie 3G to 21 Mbps. Na pokładzie wylądował system Android 2.3 Gingerbread.

Lava XOLO X900 to 4-calowy smartfon z wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 600x1024. Napędza go procesor Intel Atom Z2460.

Warto dodać, iż Lava XOLO X900 bazuje na referencyjnym modelu smartfonu zaprojektowanego przez inżynierów Intela. Nie jest to więc konstrukcja rodem z Indii. Urządzenie wyceniono na 22 tysiące rupii, czyli równowartość ok. 423 dolarów. Lokalni indyjscy operatorzy rozpoczną sprzedaż Lava XOLO X900 już 24 kwietnia.

Fot/Źródło: Engadget

Lava XOLO X900. Pierwszy „atomowy” smartfon - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ten smartfon to szczególny produkt – na razie dość tajemnicze, jednak pierwsze urządzenie z procesorem Intela na pokładzie.

Na targach CES przedstawiciel Intela zapowiedział Lenovo K800, czyli pierwszy smartfon z procesorem Intel Medfield. Nie podano pełnej specyfikacji, bo też nie była to oficjalna premiera, jednak co nieco już wiadomo...

Smartfon będzie miał 4,5-calowy ekran HD 720p, jednordzeniowy procesor Atom Z2460 (znany jako Medfield) taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz, układ graficzny PowerVR SGX 540 z taktowaniem 400 MHz i dwukanałową pamięcią LPDDR2. Urządzenie zostanie wyposażone w 8-megapikselowy aparat.

Lenovo K800 będzie pracował pod kontrolą Androida i trafi na chiński rynek w drugim kwartale tego roku. O europejskiej premierze na razie nic nie wiadomo.

Co ciekawe, swoje tablety i smartfony z procesorami Intela zapowiedziała także Motorola. Przedstawiciel Intela stwierdził zaś, że w tym roku pojawi się na rynku „kilka smartfonów” działających w oparciu o nowy procesor Atom.

Źródło/Fot.: techradar.com

CES 2012: Lenovo K800 - pierwszy smartfon z procesorem Intela - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Intel ma ochotę namieszać na rynku urządzeń mobilnych. Zaprezentował swój smartfon wyprodukowany przez indyjski koncern.

Lava XOLO X900 to efekt współpracy Intela i firmy Lava International. Jego sercem jest procesor Atom Z2460 z zegarem o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, wykonany w technologii 32 nanometrów. Urządzenie posiada 16 GB wbudowanej pamięci.

Smartfon wyposażono w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 600 x 1024 pikseli oraz dwa aparaty, w tym główny 8-megapikselowy. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, obsługuje HSPA+, NFC, posiada złącze HDMI. Waży 160 gramów.

Lava XOLO X900 trafi na rynek w drugim kwartale tego roku. Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: The Verge

Lava XOLO X 900 - smartfon z Intelem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Intel znalazł sposób jak przekonać klientów do kupienia smartfonu, którego sercem jest jego procesor.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Intel odkrył, iż rynek mobilny to prawdziwa przyszłość w jego branży. W związku z tym szuka na tym rynku miejsca dla siebie i robi to z całkiem niezłym skutkiem. Pisaliśmy już o pierwszym smartfonie z procesorem Atom Z2460 – Lava XOLO X900.

Intel zdaje sobie najwyraźniej sprawę także z tego, że rynek mobilny jest bardzo konkurencyjny i trzeba zaoferować klientom coś specjalnego, aby sięgnęli właśnie po nasze urządzenia. W końcu ciężko pokonać dwóch monopolistów, jakimi stali się Samsung w dziedzinie Androida i Apple cóż... we własnej dziedzinie.

I tak oto Intel zamierza podobno zaoferować posiadaczom swoich smartfonów przydatną funkcję bezprzewodowego ładowania. Potrzebny będzie do tego jednak ultrabook Intela. W smartfonie znajdowałby się układ, które potrafi przechwycić napięcie wysyłane bezprzewodowo poprzez specjalny czip w standardzie Qi znajdujący się wewnątrz ultrabooka.

Nad wspomnianym standardem Qi pracują już Sharp i NTT DoCoMo, jednak przeszkodą w popularyzacji bezprzewodowego ładowania jest wysoka cena tego rozwiązania. Przypomnijmy, że Samsung miał zaproponować ładowanie bez kabli w swoim najnowszym flagowcu Samsung Galaxy S III.

Funkcja Wireless Charging Kit, dzięki specjalnej podkładce, pozwoli ładować baterię smartfonu przez indukcję. Emocje tych, którzy chcieli kupić Galaxy S III sięgnęły zenitu, jednak Koreańczycy na razie odsunęli premierę tego rozwiązania na koniec tego roku lub nawet początek przyszłego. Wówczas podkładki pojawią się w sprzedaży, a tymczasem ktoś może Samsunga wyprzedzić.

Źródło: AndroidCentral

Smartfony Intela ładowane bezprzewodowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się