Urządzenie ma 10-calowy wyświetlacz i jest odporne na zachlapania i kurz. A jak wygląda reszta specyfikacji?

Lenovo TAB3 10 Business jest przystosowany do potrzeb osób, które często udają się w podróże służbowe. Znakomicie sprawdzi się w różnych zastosowaniach biznesowych, od sal konferencyjnych po hale produkcyjne, czy punkty sprzedaży.

Funkcja Android for Work oferuje specjalne profile biznesowe, a także wyższy poziom zabezpieczeń i łatwość zarządzania tabletem, który ma fabrycznie zainstalowane aplikacje przydatne w pracy, tj. Android for Work, sklep Google Play for Work oraz Kiosk Mode umożliwiający konfigurację TAB3 10 Business jako interaktywnego kiosku.

Zobacz tablety w e-sklepie

Urządzenie to obsługuje także branżowe rozwiązania do zarządzania pracą w klasie, punktem sprzedaży i internetową opieką medyczną. Jest odporne na kurz i wodę, o czym świadczy certyfikat IP52 oraz zastosowanie technologii P2i. Tablet ma także odporny na na zadrapania panel wykonany ze szkła Gorilla Glass 3.

Lenovo TAB3 10 Business korzysta z oprogramowania sprzętowego szyfrowania, a także możliwości zdalnego sterowania oraz wykorzystywania reguł. Ma wbudowaną trwałą ochronę punktu końcowego, która zabezpiecza sieci biznesowe, a także geotechnologię, która umożliwia firmom śledzenie urządzenia, a nawet tworzenie stref geograficznych. System zarządzania urządzeniem mobilnym umożliwia nie tylko zdalne sterowanie, ale także dyskretną instalację aplikacji oraz blokowanie sprzętowe i programowe.

Zabezpieczono także możliwości elastycznego zarządzania miejscem pracy tabletu oraz jego integrację z infrastrukturą firmy.

Tablet TAB3 10 Business wyposażono w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Procesor to czterordzeniowy MediaTek o taktowaniu 1,3 GHz, wspierany przez 2 lub 3 GB RAM. Pamięć wewnętrzną o pojemności 32 lub 64 GB można rozszerzyć o kolejne 64 GB przy pomocy kart microSD. Bateria ma pojemność 7000 mAh i wystarcza na 12 godzin pracy. Specyfikacja obejmuje także 8-megapikselowy główny aparat oraz 5-megapikselową przednią kamerkę.

Ceny TAB3 10 Business: 199 dolarów (Wi-Fi), 249 dolarów (2 GB/LTE) i 299 dolarów (3 GB/LTE). Do sprzedaży trafi w czerwcu.

Źródło: Lenovo

MWC 2016: biznesowy tablet od Lenovo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Dwa tablety w cenie jednego. Sprawdź!

Koreański producent zaprezentował swój nowy flagowy smartfon, jednak nie sam, a z „przyjaciółmi”. Zobaczcie specyfikację i akcesoria do LG G5.

LG G5 wyposażono w 5,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, pokryty szkłem 3D. Pozwala na korzystanie z funkcji „zawsze włączony”, która po raz pierwszy jest dostępna dla głównego ekranu smartfona. Koncepcję zawsze włączonego wyświetlacza zastosowano wcześniej w modelu LG V10, jednak tylko dla dodatkowego ekranu. Teraz funkcja ta została udoskonalona, dzięki czemu godzina, data oraz bieżące powiadomienia są stale widoczne, nawet wtedy gdy smartfon G5 znajduje się trybie uśpienia.

Aby zmniejszyć pobór mocy, podświetlenie jest włączone tylko pod niewielką częścią wyświetlacza. Dzięki temu, zawsze włączony wyświetlacz pobiera w ciągu godziny tylko 0,8 proc. baterii. Użytkownicy włączają swoje smartfony nawet 150 razy dziennie, głównie w celu sprawdzenia godziny. Dlatego zawsze włączony wyświetlacz smartfona G5 pozwala na znacznie zmniejszenie zużycia energii, a tym samym wydłużenie czasu pracy na baterii.

Inną zaawansowaną funkcją wyświetlacza smartfona LG G5 jest tryb dzienny, który zapewnia wyjątkową widoczność obrazu, znacznie lepszą niż możliwa dzięki stosowanej automatycznej regulacji jasności. W trybie dziennym smartfon mierzy natężenie światła i odpowiednio dostosowuje jasność wyświetlacza, która może wynosić nawet 850 cd/m2. Dzięki temu, wyświetlacz smartfona G5 dostosowuje się do zmian oświetlenia szybciej niż ludzkie oko.

Zobacz smartfony LG w e-sklepie

Za wydajność smartfona odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 820 o wydajnej 64-bitowej architekturze, układ graficzny Adreno 530, energooszczędny procesor sygnałowy Hexgagon oraz dwa 14-bitowe procesory obrazu Qualcomm Spectra™, które zapewniają jakość odpowiadającą cyfrowej lustrzance oraz pomagają w oszczędzaniu energii. Procesor Snapdragon 820 jest wyposażony w zintegrowany modem X12 LTE umożliwiający pobieranie danych z maksymalną prędkością do 600 Mb/s oraz wysyłanie z prędkością do 150 Mb/s.

Urządzenie ma 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć przy pomocy kart microSD o kolejne 2 TB.

Smartfon posiada trzy aparaty: 16-megapikselowy aparat główny plus 8-megapikselowy z szerokokątnym obiektywem na tylnej obudowie oraz 8-megapikselową przednią kamerkę.

Jeden z aparatów ma obiektyw o kącie widzenia 78 stopni, drugi - o kącie widzenia 135 stopni – najszerszym z dostępnych w jakimkolwiek smartfonie. Kąt widzenia obiektywu szerokokątnego zastosowanego w modelu LG G5 jest ok. 1,7-krotnie szerszy od kąta widzenia aparatów w dotychczasowych smartfonach, a także szerszy o 15 stopni od pola widzenia ludzkiego oka.

LG G5 posiada dodatkowe funkcje fotograficzne, takie jak Pop-out Picture (uwydatnienie głównego motywu), efekt filmu, czy Auto Shot. Efekt Pop-out Picture, polegający na połączeniu zdjęć wykonanych obiektywem standardowym oraz szerokokątnym, tak aby zdjęcie o szerszej perspektywie stanowiło ramkę głównego motywu. Funkcja efektów filmowych pozwala na przetworzenie zdjęcia przy użyciu filtrów emulujących dziewięć różnych filmów fotograficznych, natomiast funkcja Auto Shot umożliwia automatyczne wykonywanie zdjęć selfie, gdy aparat wykryje twarz w kadrze.

System operacyjny to Android 6.0 Marshmallow. Bateria ma pojemność 2800 mAh. Jest wsparcie dla LTE, Bluetooth 4.2.

Wymiary obudowy wynoszą 149,4 x 73,9 x 7,7 mm, a waga to 159 gramów. Obudowa została wykonana z metalu.

Innowacyjność LG przejawiła się w modułowej budowie LG G5. Smartfon można przekształcić w cyfrowy aparat fotograficzny, odtwarzacz Hi-Fi, a także w kilka sekund wymienić mu baterię, po prostu wysuwając dolną część obudowy i wkładając nowe, w pełni naładowane ogniwo, zamiast rozładowanego. Wszystko dzięki akcesoriom, określanym przyjaznym mianem "Przyjaciół", o których niżej.

LG 360 CAM to kompaktowa kamera 360, wyposażona w dwa aparaty 13 MP z obiektywami o kącie widzenia 200 stopni, baterię 1200 mAh, wewnętrzną pamięć o pojemności 4 GB oraz gniazdo karty microSD. Kamera LG 360 CAM daje się łatwo podłączyć do smartfona LG G5 w celu tworzenia treści z obrazem 360. Kamera LG 360 CAM pozwala na nagrywanie filmów 2K oraz jest wyposażona w trzy mikrofony do rejestrowania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, a tym samym pomaga w łatwym tworzeniu treści 360 o wysokiej jakości. Dzięki współpracy z firmą Google, zdjęcia wykonane kamerą LG 360 CAM można wczytywać do serwisów Google Street View i YouTube360 i czerpać radość z udostępniania kreatywnych treści. Zdjęcia można też oglądać korzystając z gogli LG 360 VR oraz innych smartfonów lub urządzeń przystosowanych do wyświetlania treści 360.

LG 360 VR to gogle wirtualnej rzeczywistości, które można podłączyć do smartfona G5 przy użyciu specjalnego kabla. Gogle współpracują wyłącznie ze smartfonem G5 i symulują 130-calowy telewizor oglądany z odległości dwóch metrów. Dzięki stylowej, składanej konstrukcji, użytkownicy mogą łatwo nosić gogle ze sobą oraz oglądać treści VR w dowolnym miejscu i o każdej porze. W odróżnieniu od innych urządzeń VR, do których trzeba włożyć smartfon, gogle LG 360 VR ważą tylko 118 g czyli około jedną trzecią tego, co rozwiązania konkurencyjne, a jednocześnie są wyposażone w wyświetlacze o gęstości 639 ppi. Urządzenie jest kompatybilne ze zdjęciami i filami 360 z kamery LG 360 CAM, a także z treściami przeznaczonymi dla Google Cardboard.

LG Hi-Fi Plus to cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi, zaprojektowany we współpracy z firmą B&O PLAY. Oprócz 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego Hi-Fi z funkcją skalowania, zaletą jest także możliwość odtwarzania 32-bitowego dźwięku, próbkowanego z częstotliwością 384 kHz. Gadżet może być używany wraz z LG G5 lub jako niezależny przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi, podłączony do dowolnego smartfona lub komputera PC.

LG CAM Plus to uniwersalny moduł aparatu fotograficznego, podłączany do gniazda baterii, który zapewnia pewny chwyt oraz wygodne sterowanie funkcjami aparatu. Moduł LG CAM Plus jest wyposażony w fizyczne przyciski: włącznik, przycisk migawki, przycisk nagrywania, zbliżania, a także kontrolkę LED i wygodny uchwyt. Ponadto, pozwala na korzystanie z intuicyjnych funkcji blokady ostrości i ekspozycji, typowe dla tradycyjnych aparatów fotograficznych. Moduł fotograficzny w LG G5 jest też wyposażony w dodatkową baterię o pojemności 1200 mAh, a tym samym pozwala na wykonanie większej liczby zdjęć i dłuższą zabawę.

LG Rolling Bot to urządzenie, które toczy się jak piłka i jednocześnie wykonuje zdjęcia lub nagrywa filmy przy użyciu wbudowanego aparatu 8 MP. LG Rolling Bot nie jest tylko zabawką, ponieważ może służyć do monitorowania domu, obserwowania zwierząt domowych, a także do zdalnego sterowania kompatybilnymi urządzeniami. Dzięki zamontowanej kamerze oraz technologii Wi-Fi, użytkownicy mogą monitorować wnętrze swoich domów i wyświetlać na smartfonie LG G5 obraz przesyłany strumieniowo.

LG G5 – pierwszy na świecie modułowy smartfon (zdjęcia i wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Marci
17-05-2016 - 14:05:39
witam.a kiedy i gdzie mozna bedzie dostac jakiekolwiek akcesoria u nas w POLSCE :-( ???
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

LG G4 - kup flagowy model!

Chiński producent zaprezentował trzy nowe tablety: dwa do użytku domowego i trzeci z myślą o biznesie. Przyjrzyjmy się tym pierwszym.

Modele Lenovo TAB3 7 i TAB3 8 umożliwiają dzielenie się tabletem, ponieważ oferują tryby dla wielu użytkowników. Umożliwiają one zachowanie indywidualnego tła, aplikacji oraz poczty email. Dla najmłodszych przewidziano specjalny tryb dziecięcy z opcjami bezpiecznego przeglądania stron internetowych oraz ograniczania dostępu do urządzenia w określonych godzinach u dniach tygodnia.

Zobacz tablety w e-sklepie!

Dbając o zdrowie dzieci i zapobiegając niekorzystnemu wpływowi niebieskiego światła z ekranu urządzenia na oczy, tablety TAB3 7 i TAB3 8 zostały wyposażone w technologię adaptacji wyświetlania, która odfiltrowuje światło o tej barwie. Wyświetlacz może dostosowywać obraz i dźwięk w zależności od tego, na co patrzy użytkownik. Automatycznie reguluje także jasność i kolor na podstawie wykrywanego przez czujniki oświetlenia zewnętrznego.

Lenovo TAB3 7 wyposażono w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Procesor to czterordzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1 GHz z 1 GB RAM. Jest także 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na karty microSD. Na wyposażeniu znalazł się także 5-megapikselowy aparat główny oraz 2-megapikselowa przednia kamerka. Bateria ma pojemność 3450 mAh. Urządzenie obsługuje dwie karty SIM, wspiera LTE. Jest odporny na zachlapania.

Lenovo TAB3 8 posiada 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Procesor to także czterordzeniowy MediaTek o taktowaniu 1 GHz z 1 lub 2 GB RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 GB i można ją rozszerzyć. Bateria ma pojemność 4290 mAh. Specyfikacja obejmuje także 5-megapikselowy aparat główny oraz 2-megapikselową przednią kamerkę. Tablet wspiera LTE oraz Bluetooth 4.0.

Ceny:

TAB3 7 - w cenie 79 dolarów (Wi-Fi), 99 dolarów (8 GB/LTE) i 129 dolarów (16 GB/LTE) od czerwca 2016;

TAB3 8 - w cenie 99 dolarów (Wi-Fi) i 149 dolarów (LTE) od czerwca 2016

Źródło: Lenovo

MWC 2016: dwa tablety rodzinne od Lenovo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Dwa tablety w cenie jednego!
Podziel się