To tablet biznesowy, oferujący wsparcie dla obsługi rysikiem, jednak można do niego także podłączyć klawiaturę i inne moduły, jak stacja dokująca, piko-projektor praz kamera 3D.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet bazuje na energooszczędnym procesorze stworzonym z myślą 
o Ultrabookach. Intel Core M (dostępny również w wersji wspierającej technologię vPRO) poradzi sobie z wielozadaniowością, zaawansowanymi programami i rozbudowanymi bazami danych.

Zobacz tablety w e-sklepie T-Mobile

Procesor wspiera do 8 GB szybkiej pamięci RAM, użytkownik liczyć może również na wydajny nośnik SSD korzystający z interfejsu SATA lub PCIe. Dostępne są także warianty wyposażone w dyski o podwyższonym standardzie zabezpieczeń, czyli spełniające wymogi specyfikacji OPAL.

ThinkPad X1 Tablet wykorzystuje zalety technologii vPro, dzięki czemu możliwy jest zdalny dostęp do urządzenia, wliczając w to zarządzanie oprogramowaniem i monitoring. Czytnik linii papilarnych zabezpiecza tablet przed kradzieżą poufnych danych, a wytrzymała obudowa (spełnia wymogi MIL-SPEC) skutecznie chroni podzespoły przed uszkodzeniem.

Dzięki energooszczędnym komponentom i zoptymalizowanym ustawieniom ThinkPad X1 Tablet jest w stanie pracować bez przerwy przez nawet 15 godzin, prześcigając pod tym względem większość „tradycyjnych” Ultrabooków na rynku.

Wiernie odwzorowane kolory i szerokie kąty widzenia to tylko niektóre zalety 12-calowego wyświetlacza bazującego na matrycy typu In-plane switching. Niestandardowe proporcje ekranu i wyjątkowo wysoka rozdzielczość FHD+ 2K (2160 x 1440) ułatwiają pracę na wielu oknach, widocznie poszerzając dostępną dla użytkownika przestrzeń roboczą. Szeroki zakres podświetlenia pozwoli wygodnie korzystać z tabletu w każdych warunkach – zarówno w silnym słońcu, jak i w ciemności.

Moduł WiFi pracuje w najnowszym, szybkim standardzie ac. Dla osób preferujących transmisję danych w oparciu o sieć operatorów komórkowych przygotowano wariant z modemem LTE-A.

Dedykowana modelowi ThinkPad X1 Tablet klawiatura pozwala zamienić tablet 
w pełnoprawnego laptopa.

Pośród dostępnych modułów rozszerzających funkcjonalność ThinkPad X1 Tablet na uwagę zasługuje między innymi piko-projektor. Po podłączeniu do tabletu pozwala na wyświetlenie obrazu o przekątnej 60” z odległości dwóch metrów. Innym usprawnieniem jest kamera Intel RealSense, która umożliwia skanowanie obiektów w trójwymiarze i tworzenie ich cyfrowych wersji - na przykład z myślą o druku 3D. Z kolei stacja dokująca rozszerza ilość dostępnych portów o złącza HDMI, OneLink+ i USB, jak również przedłuża czas pracy tabletu o kilka godzin dzięki wbudowanej, ładowalnej baterii.

Tablet wyposażono w szereg najprzydatniejszych portów: po jednym złączu USB w standardzie 3.0 i Type-C, jak również gniazdo Mini DisplayPort (z pomocą którego można do ThinkPad X1 Tablet podpiąć zewnętrzny monitor) oraz czytnik kart microSD. W wybranych modelach dostępny jest również moduł współpracujący z akcesorium ThinkPad WiGig, który pozwala na bezprzewodowe podłączenie specjalnej stacji dokującej, rozszerzającej ilość portów o kolejne złącza: LAN, USB i wideo.

Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. W sprzedaży dostępna jest zarówno edycja kierowana do klientów biznesowych (z Windows 10 Pro), jak i detalicznych (wariant Home). Bez względu na wersję, użytkownik w pakiecie otrzyma oprogramowanie Lenovo.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet – tablet idealny? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się