Dwa ostatnie flagowce LG - V10 oraz G5 otrzymały certyfikaty od amerykańskiego NIAP, a więc zapewniają bezpieczeństwo zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa w środowiskach korporacyjnych.

LG pochwaliło się w informacji prasowej, że jego dwa flagowce - V10 z jesieni 2015 roku i G5, który niedawno zadebiutował w sprzedaży, otrzymały certyfikaty od amerykańskiego NIAP (National Information Assurance Partnership). Co to oznacza? Nic innego, jak bezpieczeństwo zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa w środowiskach korporacyjnych.

LG chwali się m.in. technologią GATE (Guarded Access to Enterprise) opracowaną już w 2013 roku. Zapewnia ona zabezpieczenia na poziomie platformy, sieci oraz aplikacji, a tym samym umożliwiającą bezpieczny i pewny dostęp do poufnych danych przedsiębiorstwa. Następnie mamy wsparcie dla Android for Work, czyli programu wykorzystującego funkcje sieciowe platformy LG GATE. Android for Work pozwala na zabezpieczenie aplikacji używanych do pracy oraz oddzielenie ich od aplikacji do osobistych.

Przedsiębiorstwa przywiązują dziś coraz większą wagę do wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że mobilne urządzenia używane do pracy muszą być wyposażone w solidną platformę zabezpieczeń - powiedział Chris Yie, wiceprezes oraz szef oddziału komunikacji marketingowej działu LG Mobile Communications. Uzyskany certyfikat potwierdza, że nasze smartfony należą do najbezpieczniejszych urządzeń mobilnych, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Źródło: lg

LG G5 oraz V10 dostają certyfikaty rządu USA - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się