Specjaliści z iFixit rozebrali na drobne części nowego Nexusa 5X od LG i Google. Smartfona następnie oceniono pod kątem naprawy. Jak wypadł?

iFixit już od lat rozbiera na części nowe gadżety i następnie ocenia ich możliwości z zakresu naprawy. Nie inaczej uczyniono z nowym Nexusem 5X od LG.

Smartfon pod kątem naprawy wypadł całkiem nieźle i został oceniony na 7 na 10 punktów. iFixit wymienia takie zalety, jak modularność budowy, co oznacza, że wiele elementów jest łatwo dostępnych i można je szybko wymienić. Plusem jest także użycie standardowych śrubek Philipsa. Ponadto warto dodać, że wymiana baterii (choć oficjalnie nie jest ona wymienna) jest bardzo prosta i nie nastręcza większych trudności. Minusem jest natomiast scalenie ekranu z szybą, co przekłada się na wyższe koszty wymiany. Szczegółowy proces rozbiórki znajdziecie udając się do źródła.

Zobacz smartfony LG dostępne obecnie w ofercie

LG Nexus 5X w tym tygodniu trafił na pierwsze rynki i już niedługo ma być dostępny w Polsce. W kraju pojawi się wariant z 32 GB miejsca na dane, który ma kosztować około 1999 złotych.

Źródło: iFixit

 

LG Nexus 5X gości u iFixit. Jak wypada pod kątem naprawy? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Redaktorzy Android Authority uzyskali nowe informacje na temat tegorocznego Nexusa od LG. Smartfon ma trafić do sprzedaży pod nazwą Nexus 5X, w cenie od 399 dolarów.

Android Police raportuje, że Nexus od LG i Google, to smartfon Nexus 5X. Podobno zdecydowano się na taką nazwę, gdyż Nexus 5 2. generacji czy Nexus 5 2015 wydają się mniej intuicyjne.

Dowiadujemy się, że sprzedaż smartfonu w sklepie internetowym Google Play rozpocznie się 29 września. Urządzenie w wersji z 16 GB miejsca na dane ma kosztować 399 dolarów (50 dolarów więcej od Nexusa 5 z 2013 roku), a wariant z 32 GB będzie o 50 dolarów droższy. Data 29 września pojawia się już nie po raz pierwszy, a więc jest coraz bardziej prawdopodobna.

Wybierz ofertę bez telefonu i odbierz prezent

LG Nexus 5X ma mieć 5,2-calowy ekran o rozdzielczości full HD (1920 x 1080 pikseli), a jego sercem będzie 6-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 808, który będzie wspomagany przez 3 GB szybkiej pamięci RAM. Ponadto spodziewamy się odwracalnego złącza USB typu C, aparatu fotograficznego 13 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED i laserowym autofokusem, czytnika linii papilarnych z tyłu obudowy oraz baterii o pojemności 2700 mAh. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Źródło: Android Authority

 

Plotka: LG Nexus 5X w sprzedaży pod koniec września - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis Android Police opublikował informacje na temat dostępności i cen nowych Nexusów, których oficjalna prezentacja odbędzie się dziś w San Francisco.

Z informacji przekazanych przez Android Police wynika, że sprzedaż LG Nexusa 5X i Huawei Nexusa 6P rozpocznie się jeszcze dziś za pośrednictwem sklepu internetowego Google. Smartfony będą dostępne początkowo w pięciu państwach: Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Irlandii. W następujących cenach:

LG Nexus 5X z 16 GB pamięci - 379,99 dolarów;

Huawei Nexus 6P z 32 GB pamięci - 499,99 dolarów.

Na temat dostępności w Polsce na razie nic nie wiadomo.

Google pokaże nowe Nexusy dziś, w trakcie konferencji w San Francisco. Mniejszy Nexus 5X od LG ma 5,2-calowy ekran full HD, 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, 2 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB miejsca na dane, baterię o pojemności 2700 mAh oraz dwie kamery: 5 Mpix z przodu i 12,3 Mpix z tyłu obudowy.

Drugi z Nexusów, to model premium od Huawei. Smartfon ma 5,7-calowy ekran QHD, 8-rdzeniowy SoC Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 32, 64 lub 128 GB miejsca na dane, kamerę 8 Mpix, aparat fotograficzny 12,3 Mpix i baterię o pojemności 3450 mAh. Całość zamknięto w metalowej obudowie.

Oba smartfony mają odwracalne złącze USB typu C, okrągły skaner linii papilarnych z tyłu obudowy i pracują pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Źródło: Android Police

 

LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P w sprzedaży od dziś. Znamy ceny - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

123
27-01-2016 - 11:07:50
Czy będzie Nexus w T-Mobile?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
28-01-2016 - 16:23:38
Witam. W ofertach jest dostępny Nexus 5x ale w jest zamawiany w bardzo małych ilościach. Co do modelu 6P nie mamy żadnych planów. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

ASUS ZenFone Zoom został zaprezentowany już na początku tego roku, ale jeszcze nie trafił do sprzedaży. Tymczasem smartfon pojawił się na stronie TENAA, co powinno otworzyć mu furtkę do rynkowej premiery.

ASUS pochwalił się ZenFonem Zoom już w trakcie styczniowych targów CES 2015. Tymczasem urządzenie ciągle nie jest dostępne w sprzedaży. To jednak powinno niedługo ulec zmianie. ZenFone Zoom pojawił się na stronie organizacji TENAA, a więc ma zielone światło do debiutu w Chinach. Certyfikacja oznacza, że rynkowy debiut tego modelu smartfona jest kwestią kilku najbliższych tygodni.

ASUS ZenFone Zoom ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości full HD (1920 x 1080 pikseli), a jego sercem jest 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3580 2,3 GHz, który wspomagany jest - w zależności od wersji smartfona - przez 2 lub 4 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 32, 64 lub 128 GB miejsca. Urządzenie ma także baterię o pojemności 3000 mAh, złącze microUSB, kamerkę 5 Mpix do wideo rozmów i selfie, a całość pracuje w oparciu o Androida 5.0 Lollipop.

Przedłuż umowę z T-Mobile przez internet! Czekają zniżki na usługi i rabaty na telefony!

Najważniejszym elementem ZenFone'a Zoom jest tylny aparat fotograficzny 13 Mpix z potrójnym zoomem. Kamera wspiera także OIS (optyczną stabilizację obrazu) i ma podwójną diodę doświetlającą LED.

Źródło: tenaa

ASUS ZenFone Zoom gości u TENAA. Wkrótce w sprzedaży? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się