LG zapowiedziało klawiaturę bezprzewodową dla smartfonów i tabletów - Rolly Keyboard, którą w prosty sposób zwiniemy w rulon.

LG Rolly Keyboard jest nową klawiaturą dla smartfonów i tabletów. Gadżet wyróżnia się wśród podobnych akcesoriów możliwością zwinięcia w mały rulon. W ten sposób klawiatura zmieści się nawet do damskiej torebki.

Rolly Keyboard jest klawiaturą bezprzewodową i komunikuje się ze smartfonami i tabletami poprzez moduł Bluetooth 3.0. LG chwali się, że akcesorium pozwoli nawet na trzy miesiące pracy na jednej baterii AAA. Gadżet ma układ klawiszy QWERTY i trafi do sprzedaży w dwóch kolorach. Klawiatura pełni także rolę podstawki dla smartfonów i tabletów z ekranami o przekątnej do 10 cali. Poniżej możecie obejrzeć Rolly Keyboard w akcji.

Klawiatura najpierw trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i z czasem zostanie wprowadzona na kolejne rynki. Cena Rolly Keyboard nie jest znana. LG zamierza prezentować gadżet na własnym stoisku w trakcie berlińskich targów IFA 2015, które odbędą się w dniach 4-9 września.

Źródło: LG

LG Rolly Keyboard. Bezprzewodowa klawiatura, którą zwiniesz (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Kasiii
05-09-2015 - 10:00:28
Superrrrrrrr, kiedy będzie dostępna w Polsce?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Chodzi o LG G Flex, który jest nie tylko jednym z pierwszych smartfonów z elastycznym ekranem, ale także potrafi sam wyleczyć rysy na obudowie.

No niestety, nie chodzi w tym wypadku o smartfon, który potrafi sam naprawić zepsute podzespoły – bez ingerencji profesjonalnego serwisu. Jednak cecha obudowy smartfonu LG G Flex może spodobać się jego użytkownikom i wyznaczyć trendy na następne lata dla całego rynku urządzeń mobilnych.

Chodzi o funkcję o nazwie Self Healing, dzięki której smartfon jest sam w stanie zniwelować rysy i większe uszkodzenia powstałe na jego obudowie na skutek codziennego użytkowania oraz przypadkowych upadków.

Zarysowania już po kilku minutach od ich powstania sprawiają wrażenie mniejszych. Poniżej możecie zobaczyć, jak LG pokazał Self Healing na filmie i jak pewien bloger sprawdzał, czy aby na pewno LG G Flexmoże sam zasklepić swoje rany.

<p><em>Self Healing według LG</em></p>

<p><em>bloger sprawdza właściwość obudowy LG G Flex</em></p>

Smartfon, który sam się „leczy” (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

SwiftKey Keyboard to alternatywna klawiatura ekranowa dla smartfonów z systemem Android. Gdy już ją przetestujecie i sprawdzicie jak działa, prawdopodobnie już nigdy nie będziecie chcieli wracać do tej systemowej.

0

Ocena autora

Niektórym użytkownikom smartfonów z Androidem w zupełności wystarcza standardowa klawiatura wbudowana w ten system, istnieje jednak grupa osób bardziej pod tym względem wymagających, które poszukują rozwiązań idealnych. W Google Play można znaleźć wiele konkurujących ze sobą aplikacji, których zadaniem jest dostarczenie użytkownikowi alternatywnej i po prostu lepszej klawiatury ekranowej. A jedną ze zdecydowanie najlepszych w swoim gatunku jest SwiftKey Keyboard, którą postanowiliśmy wam przybliżyć.

Jak to działa?

SwiftKey Keyboard to właśnie alternatywna klawiatura ekranowa dla Androida, która jest znacznie bardziej rozbudowana od tej standardowej, oferowanej przez system Google'a. Jedną z jej największych zalet jest bardzo dokładny system autokorekty, działający w sumie w kilkudziesięciu językach, w tym oczywiście w polskim. Jeszcze ciekawszy jest natomiast zaawansowany system podpowiedzi, który kolejne wyrazy w zdaniu sugeruje nie tylko na podstawie pierwszych liter, ale również w oparciu o nasz styl pisania i w odniesieniu do poprzednich, napisanych przez nas zdań.

System inteligentnych podpowiedzi to zdecydowanie największa zaleta klawiatury SwiftKey Keyboard. Twórcy aplikacji opracowali specjalne algorytmy, które na bieżąco śledzą tekst pisany przez użytkownika i w ten sposób uczą się jego stylu, a następnie na tej podstawie sugerują kolejne podpowiedzi. Co ważne, działa to nie tylko w przypadku wiadomości SMS, ale również tekstu wprowadzanego na Facebooku, Twitterze, w kliencie Gmaila i wszystkich innych miejscach oraz aplikacjach, w których korzystamy z klawiatury ekranowej. Dzięki temu po pewnym czasie pisanie długich tekstów na smartfonie robi się dużo bardziej wygodne.

Inteligentne podpowiedzi są świetne, ale na nich nie kończą się zalety SwiftKey Keyboard. Aplikacja jest jeszcze wyposażona w translator i związaną z nim funkcję zapisywania treści w trzech językach jednocześnie. Może okazać się to przydatne dla osób, które często korespondują z osobami z zagranicy. Poza tym, SwiftKey oferuje jeszcze funkcję Flow, która jest znana również z konkurencyjnych rozwiązań. Umożliwia ona szybkie pisanie bez konieczności odrywania palca od ekranu. Oczywiście aplikacji nie zabrakło też możliwości dostosowywania wyglądu klawiatury do własnych preferencji. To bardzo ważne, bo przecież oglądamy ją bardzo często i długo.

Klawiatura idealna

SwiftKey Keyboard jest zdecydowanie lepszym narzędziem od systemowej klawiatury w Androidzie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Aplikacja jest dostępna w języku polskim i posiada szereg świetnych funkcji, które skutecznie ułatwiają wprowadzanie długich tekstów na smartfonie. Wystarczy przejść przez prosty i krótki proces konfiguracji, by po chwili cieszyć się z obecności znacznie bardziej rozbudowanej i po prostu wygodniejszej klawiatury ekranowej.

Ta przyjemność ma swoją cenę. SwiftKey w pełnej wersji kosztuje 5,99 zł w Google Play. Klienci T-Mobile znajdą ją darmowo wgraną na wybranych modelach smartfonów z naszej oferty! 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

SwiftKey Keyboard - najlepsza klawiatura dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lisu
13-03-2019 - 08:40:31
Najlepsza? Na jakiej podstawie ktoś to stwierdza? Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Odradzam! Używanie SWIFTkey to droga przez mękę. Klawiatura nie nadającą się do użytkowania. Trafność sugestii na poziomie 3latka. Próby napisania zdania kończą się kilkukrotną korektą. Tandeta nie z tej ziemi. Microsoft spierdzielił wszystko co mógł. Nie sugerujcie się opiniami z przed 3 lat, wtedy kupił ją Microsoft i popsuł wszystko. Szkoda na nią nerwów, chyba że macie czas pisać zdanie po 6 razy. Ale po co jeśli są lepsze na rynku. Dodatkowo polskie znaki, konieczność wybierania z rozwijanej listy w dodatku znaki te znajdują się na jej końcu-trzeba być pianistą. Tylko debil po użytkowaniu jej przez miesiąc przy niej zostanie. Nie wiem jak ludzie mogą pisać ze jest ok? Spróbuj każdej innej i gwarantuje że będzie lepsza Nie da się z niej korzystać. Używam aktualnie fleksy. Przyznam szczerze że to niebo w porównaniu do tego chłanu. Nie wierzysz, sprawdź sam. Badziew i tyle.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

LG wprowadza do Polski jedyną taką na rynku mobilną, rolowaną klawiaturę do smartfonów i tabletów - LG Rolly Keyboard.

Gadżet wyróżnia się innowacyjnym designem. Można złożyć go wzdłuż czterech rzędów przycisków, dzięki czemu powstaje lekka i niewielka „rolka”, która z łatwością zmieści się do aktówki czy damskiej torebki. Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie krajem (zaraz po USA), gdzie ta klawiatura będzie dostępna. Urządzenie będzie dostosowane do obsługi języka polskiego.

Klawiatura mobilna LG Rolly Keyboard to rozwiązanie dla wszystkich, którzy pracują w biegu, a mają dość dźwigania ciężkich plecaków ze sprzętem. Klawiatura, dzięki swojej rolowanej konstrukcji, po złożeniu znacznie zmniejsza swoją objętość, podczas gdy rozwinięta gwarantuje wygodne pisanie maili, dłuższych tekstów czy wiadomości w komunikatorach.

Zobacz smartfony LG w e-sklepie

W porównaniu do większości tradycyjnych klawiatur, rozstaw klawiszy w LG Rolly jest mniejszy jedynie o 1 mm. Korzystanie z klawiatury ułatwiają także kontrastowe oznaczenia na przyciskach oraz rozkładana podstawka z dwoma ramionami, które utrzymają w pozycji pionowej smartfon czy 10-calowy tablet.

LG Rolly może być podłączona jednocześnie do dwóch urządzeń, dzięki czemu w szybki sposób można przerwać edytowanie dokumentu na tablecie i np. odpisać na SMS–a – wystarczy wcisnąć dedykowany do tego klawisz. Wykorzystując interfejs Bluetooth 3.0., klawiatura po rozłożeniu automatycznie paruje się z przypisanymi urządzeniami.

LG Rolly Keyboard wykonano z odpornego na uderzenia, trwałego poliwęglanu oraz czarnego tworzywa ABS. Klawiatura jest zasilana jedną baterią AAA, która, według producenta, przy przeciętnym użytkowaniu wystarcza na nawet trzy miesiące.

LG Rolly Keyboard będzie dostępna już na początku października w cenie ok. 350-380 zł.

LG Rolly Keyboard już w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się