25.10.2010

Marcus Wielki

Takiego koncertu jeszcze w Warszawie nie było. Marcus Miller, jeden z najwybitniejszych artystów jazzu, zagrał koncert w wypełnionym do ostatniego miejsca klubie Palladium.

Wszyscy liczyli na taki rozwój wypadków. Bo to przecież Marcus i jego band, bo klubowa atmosfera, którą lubi zarówno basista jak i publiczność, wreszcie wyjątkowość wydarzenia. Bo to przecież Era Jazzu.

Miał być funkowy wieczór. Jak wcześniej zapowiadał Marcus Miller, chciał zagrać taki mocny, rozkołysany koncert, ale tylko w klubie. Chciał „dotknąć” polskiej publiczności w estradowych okolicznościach, innych niż nobliwa Sala Kongresowa (2003), Torwar (2009) czy gdański Open Air (2010).

Ten klubowy koncert Marcusa Millera i jego zespołu pokazał, jak bardzo ważna w jazzie jest atmosfera tej muzyki. Jak ważny jest słuchacz i jego kontakt z artystą. Marcus nie krył zachwytu tłumnie zgromadzoną publicznością. Długo wyciszał emocje po koncercie, by apogeum wzruszenia okazać, spotykając się z fanami EMG… i śpiewając polskie „Sto lat” przy urodzinowym torcie saksofonisty Aleksa Hana (młody, acz wytrawny muzyk w dniu warszawskiego koncertu ukończył… 21 lat!).

„Ludzie tańczą, ściany drżą, basista gra funk – Marcus Miller dał w klubie Palladium najbardziej porywający ze swoich warszawskich koncertów” – tak podsumował wieczór jeden z recenzentów. Era Jazzu rozpoczynała swoją wędrówkę w klubach, teraz wkraczając w 13. sezon wróciła do źródeł: wielki artysta i wielka muzyka w jazzowym klubie!

Marcus Wielki - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

k4j4k
26-10-2010 - 19:27:02
mmm, jazz i klimatyczny klubik :) nie byłem niestety na koncercie, ale domyślam się, że Marcus Miller dał niesamowity występ, a do tego te 100 lat z fanami :) eh, gdyby tylko poszczęściło mi się w konkursie :P
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
20.10.2010

Muzyk studyjny solo

Planuje zagrać funkowy koncert dla roztańczonej publiczności. Zamierza zrobić to już niedługo… w Polsce. Przedstawiamy gwiazdę Ery Jazzu – Marcusa Millera.

Specjalnością muzyka jest gra na gitarze basowej i choć dobrze znamy nazwisko Millera jako solisty i lidera rozmaitych formacji, to zrobił on karierę jako muzyk studyjny. W tej roli pojawił się na ponad 500 albumach i to nie byle jakich: Milesa Davisa, Franka Sinatry, Arethy Franklin, Mariah Carey, Eltona Johna i naprawdę wielu, wielu innych. Marcus Miller jest laureatem nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album 2001. Komponuje, aranżuje, gra na wielu instrumentach, ale przede wszystkim na gitarze basowej. Zaczynał jako nastolatek w grupie Harlem River Driver w nowojorskiej dzielnicy Jamaica. Jego kariera nabrała rozpędu, gdy w 1980 r. rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Współpracował także z Lutherem Vandrossem. To właśnie Marcus jest współtwórcą nagrodzonego w 1991 r. nagrodą Grammy kawałka „The Power of Love”.

Dopiero w 1992 r. Marcus Miller, po latach spędzonych w innych zespołach i produkcji dla innych muzyków, zdecydował się na własną, solowa karierę. Album „The Sun Don't Lie” stał się wielkim wydarzeniem artystycznym i natychmiast ugruntował niepodważalną pozycję basisty i kompozytora na jazzowym firmamencie. Niezbyt rozległa autorska dyskografia artysty jest jednak na tyle znacząca, że każdy nowy album Millera staje się wydarzeniem muzycznym na światową skalę. I to zarówno, gdy nagradzany Grammy Award album „M 2” nobilituje młodego twórcę, jak i w przypadku wielkich komercyjnych sukcesów płyty „Silver Rain” i kultowego albumu koncertowego „The Ozell Tapes”. Studyjny album „Free”, którego koncertowa premiera miała miejsce w 2007 r. w ramach Ery Jazzu, to dziesięć wspaniałych kompozycji, w tym impresje na temat znanych motywów Milesa Davisa czy Steviego Wondera oraz sugestywny cover piosenki „Free” Denice Williams - wykonany przez Millera wraz z charyzmatyczną wokalistką Coranne Bailey Rae.

Komponuje, aranżuje, gra na wielu instrumentach, ale przede wszystkim na gitarze basowej.


Muzyk studyjny solo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W ramach projektu Flesz Fashion Night dziesięciu najlepszych polskich projektantów zaprezentowało swoje najnowsze kolekcje. Ambasadorem projektu została marka HTC.

Goście zebrani w warszawskim Muzeum Narodowym mieli niepowtarzalną okazję podziwiać zaprojektowane specjalnie na ten wieczór kreacje haute couture. Hitem gali okazał się kolor czerwony.

Wśród gwiazd poniedziałkowej imprezy znalazła się Miss Polonia 2011, a jednocześnie ambasadorka HTC, Marcelina Zawadzka. Jedna z najpiękniejszych Polek miała na sobie czerwoną, klasyczną suknię zaprojektowaną dla niej specjalnie na ten wieczór przez Joannę Klimas.

Marcelina Zawadzka i Agata Cichowicz (HTC)

Marcelina Zawadzka przyciągała uwagę fotoreporterów i zebranych gości nie tylko kreacją, ale także smartfonem  HTC One, z którym się nie rozstawała. Najnowszy model w kolorze Glamour Red, idealnie korespondował z kreacją zdobywczyni tytułu Miss Polonia. Kolor czerwony okazał się hitem modowej gali. Oprócz Marceliny Zawadzkiej, w długich, czerwonych sukniach pojawiły się: Anna Wędzikowska, Paulina Sykut i Natalia Klimas.

To był wyjątkowy i piękny wieczór. Pokazał, że polska moda ma wiele do zaoferowania a HTC doskonale wpisuje się w ten klimat, gdyż tworząc nasze urządzenia kierujemy się dokładnie tymi samymi zasadami, co kreatorzy mody. Flesz Fashion Night jest kolejnym projektem ze świata mody i designu, który wspieramy - podkreśla Agata Cichowicz, Head of Marketing, HTC Poland.

Kamil Owczarek i Michał Gilbert Lach (BOHOBOCO) oraz Agata Cichowcz (HTC)

Impreza Flesz Fashion Night zorganizowana została z okazji drugich urodzin magazynu „Flesh”. Ubiegłoroczne urodziny popularnego pisma zgodnie okrzyknięto najlepszą imprezą roku. Na pokazach obok gwiazd mediów i przedstawicieli świata biznesu na widowni zasiedli blogerzy modowi.

Wieczorną galę uświetniły kreacje Macieja Zienia, Joanny Klimas, duetu Paprocki&Brzozowski oraz Bohoboco, a także Łukasza Jemioła, Teresy Rosati, Mariusza Przybylskiego, Izabeli Łapińskiej, La Manii i Gosi Baczyńskiej. Ideą wydarzenia były wyjątkowe projekty przygotowane specjalnie dla muz poszczególnych projektantów. W rolę muz wcieliły się m.in.: Paulina Krupińska, Aneta Kręglicka, Agnieszka Szulim, Natalia Klimas, Magdalena Boczarska i Agnieszka Cegielska

Źródło: HTC

HTC mecenasem modowej imprezy sezonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Największe polskie gwiazdy, wśród nich m.in. Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Mozil, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk, a także finaliści i uczestnicy uwielbianych przez publiczność telewizyjnych show X Factor i Mam Talent, pojawią się w Krakowie, aby wspólnie z mieszkańcami miasta świętować ostatnią noc w roku. Będzie tam również nasza sieć!

Imprezę sylwestrową prosto z krakowskiego Rynku będzie transmitować telewizja TVN, a poprowadzą ją popularni prezenterzy tej stacji: Patrycja Kazadi, Agnieszka Szulim, Olivier Janiak i Marcin Prokop. O choreografię widowiska zadba Agustin Egurrola i jego tancerze z grupy VOLT.

Na ostatnią noc w roku krakowski Rynek zamieni się w spektakularną scenę, którą zawładną cztery żywioły. Scena, z licznymi rozgałęzieniami wychodzącymi w stronę publiczności, stanie przed Sukiennicami od strony ulicy Szewskiej. W trakcie widowiska, które potrwa do godz. 1.30 będziemy wspinać się na tarasy Sukiennic i schodzić do piwnic Podziemnego Rynku.

Gdy na płycie Rynku będzie trwać zabawa, w Podziemiach spotkamy się z gwiazdami i będziemy omawiać najważniejsze wydarzenia show biznesowe mijającego roku. Efekty świetlne i projekcje wizualne towarzyszące wykonawcom, a także kolory kostiumów i stylizacja artystów będą dostosowane są do tematyki żywiołów. Pierwsze sylwestrowe atrakcje na scenie zaplanowano od godz. 19.00, a transmisja telewizyjna rozpocznie się godzinę później (od godz. 20.00).

Wśród gwiazd, które przywitają 2014 rok na krakowskim Rynku są: Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Czesław Mozil, Wilki, Feel, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk. Nie zabraknie także finalistów i uczestników programów Mam Talent i X Factor, na czele z Klaudią Gawor – zwyciężczynią ostatniej edycji programu.

Złóż wyjątkowe życzenia bliskim z T-Mobile!
Cieszymy się, że nasza sieć będzie partnerem sylwestra organizowanego przez TVN i miasto Kraków na rynku głównym w Krakowie. W związku z tym będziemy mieli możliwość zaaranżowania swoich specjalnych stref działających 31.12 w godzinach 8:00- 12:00 w dwóch lokalizacjach: kawiarence Dzień Dobry TVN (róg Hożej i Marszałkowskiej w Warszawie) i na rynku w Krakowie.

W tych strefach każdy będzie miał możliwość złożenia życzeń noworocznych swoim bliskim. Życzenia te zostaną nagrane, a następnie przekazane Wam, tak aby można je było ofiarować swoim bliskim.

W strefach odbędą się także spotkania z gwiazdami czy partnerami/ambasadorami projektów w jakie zaangażowany jest T-Mobile. Gratką z pewnością będzie możliwość nagrania wspomnianych życzeń w towarzystwie gwiazd! Odbywające się w strefach aktywności będą emitowane w ramach programu Dzień Dobry TVN.

Partner: T-Mobile. Sponsorzy główni: Drutex, Bakalland
Sponsorzy nagród w konkursie SMS: Citroen, Sony, Bukovina Terma Hotel Spa
Partnerzy medialni: radio ESKA i Super Express 

Więcej o Sylwestrze w Krakowie: www.sylwester.krakow.pl

T-Mobile partnerem imprezy sylwestrowej Kraków - miasto żywiołów! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się