Koncern z Redmond patentuje rozwiązanie, które może pomóc w decyzji o zamianie dotychczasowego OS-a na Windows Phone.

Microsoft złożył wniosek patentowy dotyczący dość ciekawej aplikacji. Ma ona pomóc potencjalnym zainteresowanym w migracji z używanego obecnie systemu operacyjnego do Windows Phone.

Rozwiązanie dotyczy aplikacji, które użytkownik ma w swoim telefonie. Aplikacja, będąca przedmiotem wniosku, ma przeanalizować i wyszukać aplikacje np. na Androida w Marketplace. Gdy ich nie znajdzie, wyszuka odpowiedniki. Jeżeli nie będzie także odpowiedników, zapamięta, czego użytkownikowi brakuje i poinformuje go, gdy aplikacja trafi do sklepu Microsoftu.

Koncern myśli także o zaoferowaniu możliwości przeniesienia danych z używanych aplikacji do aplikacji dla Windows Phone. Nie wiadomo jednak, jak zamierza to zrobić.

Sprawdzenie odpowiedników aplikacji dla Windows Phone możliwe będzie nawet wówczas, gdy nie ma się jeszcze telefonu z systemem Microsoftu na pokładzie. Chodzi w końcu o to, aby podebrać klientów innym systemom.

Nie wiadomo, kiedy rozwiązanie będzie dostępne dla użytkowników konkurencyjnych platform, jednak trzeba przyznać, że jest ciekawe i może pomóc w powiększeniu udziału WP w rynku.

Źródło: Unvired View
Fot.: Pixelgnome | Dreamstime.com

Microsoft pomoże w przesiadce na WP - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Microsoft ujawnił, co i kiedy zmieni się w mobilnych okienkach. Lista jest bogata, a niektóre nowe funkcje pojawią się już za miesiąc.

Jeszcze jedna gorąca nowość z Barcelony, choć tym razem kompletnie niezwiązana ze sprzętem (przynajmniej nie bezpośrednio). Jakiś czas temu pisaliśmy wam o tym, że Microsoft ulepszy swój system operacyjny dla smartfonów. Teraz już wiemy dokładnie, w jaki sposób i mniej więcej kiedy.

Mapa drogowa dla Windows Phone 7 wygląda tak:

Marzec (konkretnie - pierwsza połowa) – poprawka wprowadzająca długo i mocno oczekiwaną funkcję kopiuj/wklej.

Pierwsza połowa roku (brak konkretnego terminu) – wsparcie dla sieci komórkowych CDMA, dość istotne z perspektywy klientów za oceanem, ponieważ operatorzy bazujący na tej technologii będą mogli wprowadzić do oferty telefony z WP7. W Europie nie mamy takiego problemu – na starym kontynencie dominuje standard GSM.

Druga połowa roku (Microsoft dość ogólnie podszedł do terminarza), zaowocuje największą listą nowości.

Windows Phone 7 mocno się w tym roku zmieni. Na zdjęciu HTC HD7 z nowymi mobilnymi okienkami.

Pojawi się dostęp do Twittera na takiej samej zasadzie jak dziś do Facebooka, czyli poprzez bezpośrednią integrację serwisu z usługą People Hub. Dokumenty z pakietu Office będzie można współdzielić poprzez Windows Live SkyDrive, czyli wygodny dysk internetowy z dwukanałowym dostępem.

Windows Phone 7 zostanie uzbrojony w mobilną wersję przeglądarki Internet Explorer 9, która jako pierwsza zaoferuje akcelerację sprzętową grafiki w smartfonach. Według zapewnień Microsoftu IE9 ma być najszybszą przeglądarką mobilną, szybszą nawet od Apple Safari.

Ostatnia i z naszej perspektywy chyba najważniejsza sprawa, która ułatwi każdemu życie – multitasking, czyli wielozadaniowość. Mobilne okienka w odróżnieniu od najnowszego Symbiana, Apple iPhone OS, czy Androida nie oferują tej istotnej funkcji. W drugiej połowie roku problem ma zostać rozwiązany (Jak? Zerknijcie na wideo powyżej).

Fot/Źródło: Microsoft

<p>Tak ma działać wielozadaniowość w Windows Phone 7.</p>

Zapowiedziane nowinki (od lewej): Twitter w People Hub, Sky Drive w Office i przeglądarka IE9

Rewolucja Microsoftu w Windows Phone 7! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

pixi
22-02-2011 - 10:13:31
No to Microsoft nieźle sobie odbije w tym roku. Nokia i HTC już mamy z WP7, ciekawe co jeszcze.. podobno ma być rewelacja.
  (0)
Odpowiedz
miguel
16-02-2011 - 18:10:38
Słyszałem sporo plotek na temat IE9, ale odnośnie wersji na komputery. Ponoć ta wersja ma całkowicie zmienić opinię użytkowników i specjalistów na temat przeglądarki Microsoftu. Może być ciekawie.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W interfejsie systemu Windows Phone użytkownicy odnajdą znaki znane im z ulic, czy przystanków metra.

Jedną z cech, która odróżnia Windows Phone 7 od innych systemów, jest niezwykły i oryginalny interfejs złożony z kafelków. Programiści, którzy stworzyli interfejs Metro, inspirowali się znakami i grafikami, które spotyka się na co dzień na ulicach, przystankach metra, czy lotniskach. Zamiarem twórców było uczynienie owych kafelków przejrzystymi dla użytkownika i jasnymi w odbiorze.

Kafelki występujące w interfejsie Metro wzorowane były na znakach i grafikach, które spotyka się na co dzień na ulicach, przystankach metra, czy lotniskach.

Interfejs Metro dopiero wkracza na rynek urządzeń mobilnych, ale już zdążyło zyskać uznanie. System Windows Phone 7, który przecież opiera się na Metro, został bowiem zwycięzcą konkursu IDEA, zorganizowanego przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America, nazywanego „oskarami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego”. Jury konkursu doceniło twórców systemu za stworzenie Metro zgodnie z przekonaniem, że najważniejszy jest użytkownik i jego osobowość.

Metro posiada bardzo charakterystyczne kafelki, dzięki czemu żaden użytkownik nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po swoim telefonie.

Interfejs Metro, ze swymi kafelkami, gwarantować ma, że nawet ci, którzy nie korzystali nigdy wcześniej ze smartfonów, będą mogli beż żadnych problemów korzystać z telefonu z systemem Windows Phone.

Interfejs Metro znajdziemy na telefonach Windows Phone, konsoli Xbox, w oprogramowaniu Zune, a w przyszłości również na komputerach z Windows 8.

Pragniemy przypomnieć, że w naszej ofercie pojawi się smartfon HTC Radar, który wyposażony będzie w system Windows Phone 7,5.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które w lutym pojawią się na rynku europejskim.

<p><em>Film prezentujący interfejs Metro, występujący w systemie Windows Phone 7</em></p>

Windows Phone w stylu Metro - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sieci pojawiły się plotki, jakoby Google przygotowywało własne aplikacje na smartfony z Windows 10 Mobile. To o tyle ciekawe, że Google nigdy poważnie nie traktowało platformy Windows Phone.

Piekło zamarzło? Bardzo możliwe! Jeśli wierzyć plotkom, to Google może być w trakcie przygotowywania własnych aplikacji na smartfony z systemem Windows 10 Mobile. Wśród aplikacji wymienia się między innymi Hangouts, Muzykę Google Play, YouTube czy Google Voice.

Jest to z pewnością ciekawa informacja. Tym bardziej, że Google do tej pory omijało szerokim łukiem platformę Windows Phone i użytkownicy smartfonów z mobilnymi okienkami są pozbawieni dostępu do wielu popularnych aplikacji firmy z Mountain View.

Sony Xperia M4 Aqua za 99 zł

Jeśli to prawda, to być może więcej na ten temat usłyszymy już jutro, w trakcie konferencji Microsoftu w Nowym Jorku, gdzie gigant z Redmond ma zaprezentować nowe Lumie i przekazać informacje na temat systemu Windows 10 Mobile. Tymczasem zobaczcie, co wyciekło na temat nowych smartfonów.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy aplikacje Google będą uniwersalne, a więc pozwolą także na uruchamianie na urządzeniach z "dużym" Windows 10 na komputery i tablety.

Źródło: phonearena

Aplikacje Google trafią na smartfony z Windows 10 Mobile? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się