Windows 10 Mobile, który dopiero trafi na starsze Lumie z Windows Phone 8.1, już teraz ma całkiem spory udział na rynku. Okazuje się, że pod kontrolą tej wersji oprogramowania pracuje już 7% smartfonów z okienkami Microsoftu.

Tydzień temu odbyła się premiera Lumii 950 i 950 XL na pierwszych rynkach. To pierwsze smartfony z systemem Windows 10 Mobile. Co ciekawe, a ujawnia nam to ostatnie zestawienie AdDuplex, ta wersja oprogramowania ma już 7 proc. udział na rynku smartfonów z okienkami Microsoftu. To o 1,3 proc. więcej niż miesiąc temu.

Microsoft Lumia 640 XL - w Internecie taniej

 

Oczywiście, liderem wśród systemów pozostaje Windows Phone 8.1 z niemal 79-procentowym udziałem. To jednak niedługo zacznie szybko się zmieniać, bo już w grudniu rozpocznie się proces aktualizacji starszych Lumii do Windows 10 Mobile i wtedy "dziesiątka" zacznie szybko umacniać własne udziały, kosztem WP 8.1.

Z informacji opublikowanych przez AdDuplex wynika również, że pod kontrolą Windows Phone 8.0 pracuje około 9,1% smartfonów z okienkami, a pozostałe 5% stanowią urządzenia ze starszym Windows Phone 7.

Źródło: Windows Central

 

Windows 10 Mobile już na 7% smartfonów z okienkami Microsoftu - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Mark28
15-12-2015 - 13:10:58
Możecie podać przybliżoną datę aktualizacji dla lumi 535
  (0)
Odpowiedz
tomek21237
30-11-2015 - 15:17:34
Kiedy planujecie rozsyłanie Windowsa 10 dla telefonów Lumia?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
04-12-2015 - 17:53:44
Witam. Na chwilę obecną pierwsze aktualizacje telefonów Lumia do Windows 10 planowane są pod koniec tego roku. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Zobacz smartfony Microsoftu w e-sklepie

Allegro żegna się z dostępną od 2009 r. aplikacją dla Windows Mobile 6.5 i skupia na rozwijaniu usługi dla smartfonów z systemem Windows Phone 7.

Aplikacja Allegro dla Windows Mobile 6.5 miała swoją premierę w sierpniu 2010. Była to trzecia po wersji na Androida i iOS oficjalna aplikacja tego serwisu aukcyjnego na smartfony. Aktualnie jednak, jak informuje Allegro, coraz większa ilość kupujących posługuje się urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów operacyjnych nowszych niż WM 6.5. Co za tym idzie z aplikacji dedykowanej temu systemowi korzysta (trend ten jest zresztą zrozumiały – użytkownicy korzystający z mobilnych rozwiązań Allegro należą do grupy najbardziej zainteresowanej nowościami) coraz mniej użytkowników. Dlatego też aplikacja Allegro dla Windows Mobile 6.5 kończy funkcjonowanie 12 marca 2012 r.

Mobilna aplikacja Allegro dla systemów z rodziny Windows Phone 7

Dla użytkowników telefonów z systemami Microsoftu, Grupa Allegro rozwija aplikację dedykowaną platformie Windows Phone 7. Od momentu premiery w grudniu 2011 r. Doczekała się ona 4 aktualizacji. Najnowsza wersja umożliwia między innymi przeciąganie na ekran startowy funkcji skanowania kodów kreskowych, obserwowanych aukcji oraz konkretnych transakcji.

Wszystkim użytkownikom telefonów z dostępem do Internetu, a więc także z systemem Windows Mobile 6.5 dedykowana jest lekka wersja strony Allegro. Dostosowano ją do potrzeb użytkowników mobilnych i wyposażono między innymi w szybki dostęp do wszystkich funkcji serwisu.

Źródło/fot. Allegro

Allegro rozwija usługi na Windows Phone 7 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ostatniego dnia lutego odbyło się nasze kolejne szkolenie online poświęcone tematyce Windows 8 i Windows Phone 8. Wzięło w nim udział ponad 750 osób!

Duże zainteresowanie pierwszymi warsztatami online poświęconymi systemom Microsoftu sprawiły, że postanowiliśmy powtórzyć to wydarzenie. Potwierdziły się tym samym nasze przypuszczenia, że Microsoft tworząc Windows 8 wprowadził bardzo wiele usprawnień, o których nie każdy zdawał sobie sprawę. Nasze webinarium pozwoliło odpowiedzieć Wam na wiele pytań i z pewnością rozwiało wszelkie wątpliwości wielu uczestnikom.

A jeżeli o uczestnikach mowa… W lutowym szkoleniu na temat systemów Microsoftu wzięło udział rekordowo dużo osób - 750! W internetowym czacie na Wasze pytania odpowiadali eksperci HTC i Nokii, a więc producentów smartfonów wyposażonych w system operacyjny Windows Phone 8.

Cześć z Was nasze warsztaty wspomina pewnie z dużym uśmiechem na twarzy, bo udało im się wygrać atrakcyjne smartfony w naszym konkursie, który odbywał się w czasie szkolenia.

Dziękujemy że byliście z nami!

<p><em>HTC - warsztaty online</em></p>

<p><em>Nokia - warsztaty online</em></p>

<p><em>Microsoft - warsztaty online</em></p>

Sukces warsztatów online na temat systemów Microsoftu! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

jakobi
22-03-2013 - 23:20:14
win phone 8..10...7 czy 12 to...kompletna porażka używałem różnych marek tel i systemów...ostatnio nokia920 ..krótko marka stara i zawsze miałem o niej dobre zdanie do teraz... sam aparat,kamera,ekran odudowa w mojej opini 6 na 5, bateria dnnnno!!!!! ...system????dno, porażka sam nie wiem jak inaczej to określić, aplikacje żaden wybór, część wogóle nie działa..w??? flagowym "modelu" jak tak dalej pójdzie nokia zniknie z rynku w ekspresowym tempie w dużej części dzięki mariażowi z microsoftem która dłłługo może brać przykład z np androida co raczej jest smutne, bo nokii szkoda
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

14 czerwca 2005 r. powstała Ekstraklasa, a więc polska profesjonalna liga piłkarska. Kibice w nadchodzącej rundzie finałowej sezonu 2014/2015 powinni przygotować się na wiele akcentów związanych z 10-leciem.

Ekstraklasa do końca sezonu bardzo aktywnie działać będzie na swoich kanałach na Twitterze, Facebooku i YouTube. Na tych mediach społecznościowych będzie można oglądać i zapoznawać się z materiałami związanymi z drogą do zdobycia tytułów Mistrza Polski od momentu powstania Ekstraklasy. 

Elementy Jubileuszu 10-lecia Ekstraklasy będą także obecne podczas Ceremonii wręczenia Trofeum Mistrza Polski (7 czerwca) oraz Gali Ekstraklasy (8 czerwca).

- 10 lat to nie jest wielki jubileusz szczególnie w zestawieniu z klubami Ekstraklasy, które świętują 100-lecia. Niemniej jednak nie może umknąć uwadze postęp, jaki został dokonany w profesjonalnej piłce nożnej w Polsce przez ostatnią dekadę. Wystarczy przypomnieć, że w sezonie 2005/06 na żywo pokazywanych było około 90 meczów Ekstraklasy, dziś mówimy o 296. transmisjach w jakości HD. Liczba meczów też uległa powiększeniu – z 240 spotkań wzrosła do właśnie 296. w sezonie. Ekstraklasa rośnie, dojrzewa z każdym rokiem, więc z tego 10-lecia możemy być dumni – mówi Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

Runda finałowa T-Mobile Ekstraklasy rusza już jutro. Poznajcie terminarz najbliższych meczów

Fot. Lukasz Kalinowski / East News 

Ekstraklasa ma już 10 lat! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się