O Moto 360, czyli pierwszym smartwatchu Motoroli słyszeliśmy już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz doczekał się on oficjalnej prezentacji. Wiemy już też, ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Po wielu miesiącach spekulacji Motorola Moto 360 w końcu doczekała się oficjalnej prezentacji. Amerykański smartwatch posiada ekran o przekątnej 1,56 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 320 x 290 pikseli, pokryty ochronną warstwą Corning Gorilla Glass 3. Urządzenie jest napędzane przez procesor TI OMAP 3, wspierany przez 512 MB pamięci RAM, a jego użytkownik może skorzystać z 4 GB wbudowanej pamięci flash.

Warto wspomnieć również o tym, iż smartwatch Motoroli jest wodoodporny, a gwarantuje to certyfikat IP 67. Posiada moduł Bluetooth 4.0, a także wbudowane dwa mikrofony oraz czujniki mierzące puls i zliczające liczbę zrobionych kroków. Nad poprawnym funkcjonowaniem całości czuwa oczywiście system operacyjny Android Wear, a sam zegarek jest kompatybilny z urządzeniami pracującymi na Androidzie od wersji 4.3 w górę. Zasila go dość skromna, niestety, bateria o pojemności 320 mAh.

Motorola Moto 360 ma średnicę 49 milimetrów i grubość 11,5 mm, co w połączeniu z okrągłym kształtem sprawia, iż pod względem gabarytów bardzo przypomina ona tradycyjny zegarek. Obok wyglądu atrakcyjna wydaje się być również cena, którą producent ustanowił na poziomie 250 dolarów. Smartwatch jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych, a za jakiś czas trafi również do konsumentów w Europie.

Motorola Moto 360

Moto 360 - smartwatch Motoroli już oficjalnie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Motorola przygotowała oficjalną prezentację inteligentnego zegarka Moto 360, który jest jednym z pierwszych urządzeń działających na nowej platformie Android Wear.

Smartwatch Moto 360 od Motoroli trafi do sprzedaży już niedługo, bo pod koniec tegorocznych wakacji. Zegarek będzie kosztował 249 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki powinno wynieść mniej niż 800 zł.

Urządzenie jest wyposażone w stylową, okrągłą tarczę, 512 MB pamięci RAM oraz 1,65-calowy ekran OLED z gęstością pikseli na poziomie 320 PPI. Nie zabraknie w nim również wbudowanego modułu GPS, czujników takich jak akcelerometr czy żyrokompas, a także mikrofonu, przy pomocy którego będziemy mogli głosowo sterować urządzeniem. Na opublikowanych do tej pory materiałach nie widać gniazda ładowania czy portu USB, co zdaje się sugerować, że ładowania urządzenia będzie odbywać się bezprzewodowo.

Moto 360 to jeden z pierwszych zegarków, które pracują w oparciu o nową platformę o nazwie Android Wear, która będzie służyć do napędzania urządzeń z kategorii "internetu rzeczy". Możecie zobaczyć go na poniższym materiale wideo.

Tak wygląda Motorola Moto 360 (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W ostatnich dniach doszło do kilku interesujących wycieków na temat nowych gadżetów. Jeden z nich dotyczy następcy zegarka Moto 360 od Motoroli.

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawiła się grafika przedstawiająca nową wersję zegarka Moto 360. Widać na niej, że zegarek zachował klasyczny i typowy dla siebie okrągły kształt tarczy, co w przypadku smartwatchy jest rozwiązaniem dość nietypowym.
 
Na grafice która trafiła do sieci widzimy również bardzo smukłe ramki otaczające obudowę gadżetu. Specyfikacja techniczna następcy Moto 360 jest póki co owiana mgiełką tajemnicy, jednak bardzo możliwe, że ekran zegarka będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Całość ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear 5.1, który jest dedykowany właśnie tego typu urządzeniom.
 
 
Pierwszy Moto 360 był pierwszym współczesnym smartwatchem, który był powszechnie chwalony ze względu na swój bardzo estetyczny i atrakcyjny wygląd. Nic więc dziwnego, że Motorola w przypadku jego następcy nie zdecydowała się na rewolucję i postawiła na rozwinięcie koncepcji stojącej za udanym pierwowzorem. Najważniejsze pytanie brzmi teraz: jak nowy Moto 360 poradzi sobie z konkurencją ze strony wchodzącego na rynek Apple Watcha? To będzie bardzo ciekawy pojedynek.

Tak wygląda pierwsze zdjęcie następcy zegarka Moto 360

Wiemy, jak wygląda następca Moto 360 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przy okazji targów IFA 2015 w Berlinie Motorola zdecydowała się pokazać aż cztery nowe modele zegarków Moto 360. Znamy już polskie ceny niektórych.

Przede wszystkim Moto 360 drugiej generacji dostępne będzie w dwóch wariantach średnicy koperty: do standardowego rozmiaru 46 mm dodano mniejszy - 42 mm. Ta druga wersja ma być dostępna zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Do tego dochodzi też model sportowy Moto 360 Sport z silikonowym paskiem i odbiornikiem GPS.

Motorola porzuca chipset Texas Instruments na rzecz Snapdragona 400, stający się standardem w kategorii inteligentnych zegarków. Bateria w większej wersji ma 400 mAh pojemności, zaś w mniejszej 300 mAh. W przypadku używania sportowej wersji Moto 360 smartfon spokojnie możemy zostawić w domu.

Smartwatch Moto 360 drugiej generacji będzie można kupić w Polsce od 1299 złotych. Nieco później na rynek trafi sportowa edycja Moto 360 Sport.

Smartwatch Moto 360 drugiej generacji już oficjalnie na IFA 2015 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się