Twórcy tego urządzenia zmieścili pełnoprawny komputer w obudowie myszki i są naszymi rodakami. Przyjrzyjmy się bliżej Mouse Box.

Wynalazek polskiej firmy to pełnoprawny komputer zamknięty w obudowie myszy komputerowej i nie różniący się od niej wymiarami. Aby móc z niego korzystać, należy podpiąć monitor lub telewizor. Oznacza to, że swój komputer można zabrać ze sobą wszędzie. Z monitorem łączy się za pomocą micro HDMI. Mouse Box może pełnić także funkcję klasycznej myszki, gdy zostanie podłączony do komputera.

Wewnątrz urządzenia znajdziemy czterordzeniowy procesor ARM Cortex 1,4 GHz, a łączność zapewni wbudowany moduł Wi-Fi. Są także dwa porty USB 3.0. Całość ładowana jest indukcyjnie przy pomocy specjalnej podkładki. Szczegóły zobaczcie na filmie poniżej.

Mouse Box – komputer w obudowie myszki - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

rosti
29-01-2015 - 13:35:59
a jak pisać tą myszką??????????gdzie klawiatura???????????
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Urządzenia z systemem od Google cieszą się ogromną popularnością. Jednym z głównych producentów telefonów działających pod kontrola Androida jest tajwański gigant HTC. Sprawdziliśmy dla Was, w jaki sposób wymieniać dane między komputerem, a telefonami HTC z Androidem.

Do synchronizacji danych między komputerem, a urządzeniami marki HTC działającymi pod kontrolą systemu Android, wykorzystuje się aplikację producenta o nazwie HTC Sync. Pobrać ją można po przejściu na stronę producenta, wybierając kolejno Pomoc, a następnie wskazując posiadany przez nas produkt z dostępnej listy. W naszym przypadku jest to HTC Desire HD. Po przejściu na stronę produktu wybieramy zakładkę Pobieranie. Wyświetlone zostaną dostępne pliki na serwerze producenta, gotowe do pobrania. Jeżeli plików jest dużo, można je łatwo przefiltrować, by wyświetlane były jedynie Aplikacje. Pobieramy pozycję opisaną jako Aplikacja HTC Sync dostępna dla wszystkich telefonów HTC z systemem Android & HTC Smart.

Jeżeli do odtwarzania muzyki na komputerze używamy takich aplikacji, jak iTunes firmy Apple, czy Windows Media Player od Microsoftu i posiadamy gotowe listy utworów, możemy je również zaimportować do naszego telefonu HTC.

Pierwsze uruchomienia

Po zakończeniu procesu instalacyjnego, uruchamiamy program i podłączamy telefon przewodem USB. Rozpocznie się instalacja sterowników dla telefonu. Na jego ekranie pojawi się możliwość wyboru trybu działania urządzenia. Wskazujemy HTC Sync. Czekamy na nawiązanie połączenia. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o nadanie nazwy dla podłączonej komórki. Możemy wpisać dowolną i kliknąć Zapisz. Od tej chwili program HTC Sync jest gotowy do pracy.

Dodajemy pliki muzyczne

Z menu po lewej stronie klikamy w sekcję Muzyka. W prawym górnym grogu wyświetlanej pozycji pojawi się przycisk opisany jako . Klikamy nań myszką. Aktywowana zostanie wcześniej niepodświetlona funkcja Synchronizacji utworów. Wystarczy zaznaczyć „ptaszka” potwierdzającego chęć aktywowania funkcji, a następnie kliknąć Dodaj. W wyświetlonym oknie odszukujemy folderu z naszą bazą audio. Rozpocznie się przetwarzanie danych przez program HTC Sync. By utwory znalazły się w pamięci telefonu HTC, wystarczy wcisnąć myszą w przycisk Synchronizuj teraz, w prawym górnym rogu. Na ekranie pojawi się informacja, iż trwa synchronizacja. W zależności od ilości danych do załadowania, synchronizacja informacji ze smartfonem będzie trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

Synchronizacja list odtwarzania

Jeżeli do odtwarzania muzyki na komputerze używamy takich aplikacji, jak iTunes firmy Apple, czy Windows Media Player od Microsoftu i dodatkowo posiadamy w którejś z tych aplikacji gotowe listy utworów, możemy je również zaimportować do naszego telefonu HTC. Znacząco uproszcza to budowanie nowej bazy muzycznej w programie HTC Sync, ponieważ nie ma potrzeby wskazywania folderów z plikami audio na komputerze, które u większości osób na pewno nie są posegregowane. Import ulubionych list utworów pozwoli nam zapanować nad umieszczanymi w pamięci plikami audio i zaimportować tylko faktycznie te ulubione. By tego dokonać, zamiast dodawać folder przez opcję Synchronizuj utwory z, klikamy w Synchronizuj utwory z iTunes i Windows Media Player. W zależności od wielkości naszej bazy utworów i dostępnej pamięci w telefonie HTC, wybieramy opcję Wszystkie utwory i listy, bądź Wybrane listy odtwarzania, by zaimportować jedynie wybrane przez nas listy z jednej z opisywanych aplikacji. By ulubiona muzyka znalazła się w pamięci komórki, klikamy Synchronizuj teraz.

Dodajemy zdjęcia

Bardzo podobnie obchodzimy się ze zdjęciami. Do przesłania ich do pamięci komórki użyjemy opcji dostępnych w sekcji Galeria. Tutaj również do aktywacji funkcji użyjemy przycisku opisanego jak . W przypadku zdjęć, synchronizacja wykonywana jest obustronnie. Zdjęcia zapisane w telefonie (na przykład wykonane wbudowanym aparatem) są pobieranie z pamięci smartfona i zapisywane w pamięci komputera. Natomiast zdjęcia z biblioteki zdjęć mogą być importowane do telefonu HTC. Pierwszą funkcję uruchomimy zaznaczając „ptaszka” przy opcji Skopiuj zdjęcia urządzenia do komputera. Natomiast by telefon automatycznie synchronizował zdjęcia zapisane na dysku, wystarczy zaznaczyć Synchronizuj zdjęcia zapisane w komputerze z, i kliknąć przycisk Dodaj. Podobnie jak w przypadku muzyki, na ekranie wyświetlone zostaną dyski komputera, gdzie trzeba będzie wskazać folder z zapisanymi na nich zdjęciami. By zdjęcia zostały wymienione między urządzeniami, należy wcisnąć przycisk Synchronizuj teraz.

Zsynchronizuj organizer

Program HTC Sync pozwala również na zaimportowanie naszych informacji zapisanych w kalendarzu aplikacji Microsoft Outlook, oraz Kalendarzu Windows. Funkcje odpowiadające za wymianę tych informacji znajdziemy w kategorii Kalendarz. Nie ma jednak sensu z niej korzystać, jeżeli dane te synchronizujemy przy użyciu Exchenga w sposób bezprzewodowy z pozycji telefonu. Aplikacja od HTC w analogiczny sposób synchronizuje również kontakty.

Ulubione strony również w telefonie

Korzystając z popularnych przeglądarek internetowych, jakimi niewątpliwie są Internet Explorer oraz Mozilla Firefox, możemy bez problemu przenieść wszystkie ulubione adresy zapisane w tych programach, do pamięci naszego telefonu. Wystarczy wybrać z kategorii Zakładki, przeglądarkę internetową, z której mają zostać pobrane informacje.

Dokumenty zawsze z Tobą

Ostatnią funkcją programu synchronizującego HTC Sync jest synchronizacja dokumentów. Obsługiwana jest wymiana danych w obie strony. Wszystkie dokumenty zapisane w pamięci komórki po zaznaczeniu opcji Skopiuj wszystkie pobrane dokumenty poczty do komputera będą zapisywane w pamięci komputera, by w razie utraty telefonu nie przepadły razem z nim. Natomiast by mieć wszystkie pliki zawsze przy sobie, wystarczy wybrać folder, w którym są przechowywane dokumenty, by HTC Sync zawsze dodawał nowe pozycje do pamięci smartfona.

Działanie jako dysk przenośny

Jedną z zalet telefonów z Androidem jest możliwość działania jako dysk przenośny. Pozwala ona na zapisane dowolnych danych w pamięci smartfona i zabranie ich ze sobą w dowolne miejsce. Wystarczy po podłączeniu przewodu z wyświetlonego menu wybrać opcję Napęd Dyskowy i potwierdzić przyciskiem Gotowy. System Windows wykryje nasze urządzenie jako dysk przenośny, do którego będziemy mogli przenosić dane przy użyciu eksploratora Windows metodą chwyć i upuść.

Synchronizacja danych w HTC z Androidem - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

krzysztof
31-12-2015 - 10:18:17
Witaj. Od 2 dni próbuję znaleźć coś pod linux i niestety dupa blada :( Dyskryminują nas :( !!!
  (0)
Odpowiedz
adam30
20-04-2012 - 22:10:20
dam30@wp.plobrac aplikacje do synchronizowania mojego HTC Desire na Androidzie z moim komputerem na Linuxie? Czyli aplikacje na komputer pod Linuxa? Bo nigdzie nie moge znalezc, a przeciez Android to Linux wiec aplikacja powinna byc pod Linuxa . Nie mamy w domu ani jednego komputera z Windows bo jest nam zbedny, korzystamy od lat z Linuxa i nie zamierzam kupowac Windows by podlaczyc tel z Linuxem by miec zarzadzanie telefone z komutera. Ma ktos jakies namiary na oprogramowanie od HTC pod Linux? czy jest to dyskryminacja uzytkownikow Linux?
  (0)
Odpowiedz
Denisss
06-06-2011 - 15:12:04
No i wszystko działa! Dzięki :)))))
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacje nie tylko dla smartfonów i tabletów. Microsoft zdradził jak działać będzie sklepik z aplikacjami dla pecetów z Windows 8.

Microsoft już zarządza jednym sklepem z aplikacjami. Chodzi oczywiście o Marketplace, skąd gry i programy pobierać mogą użytkownicy smartfonów z Windows Phone. W lutym przyszłego roku razem z beta wersją Windows 8, wystartuje sklepik z aplikacjami dla pecetów – Windows Store. Ma być odpowiedzią na świetnie znany wszystkim fanom Maków, Mac App Store od Apple.

Pierwsze aplikacje (w fazie beta) będą darmowe i dostępne dla wszystkich beta testerów nowego Windowsa. Po spodziewanym debiucie Windows 8 w drugiej połowie roku, sklep zacznie być platformą komercyjną.

Aby deweloper mógł publikować w Windows Store aplikacje będzie musiał się zarejestrować – ta przyjemność ma kosztować 49 dolarów. Podział zysków pomiędzy twórcę a dystrybutora (deweloper/Microsoft) wyniesie standardowe 70/30. Jeśli jednak jakaś aplikacja stanie się wyjątkowo popularna i zarobi 25 tysięcy dolarów, Microsoft zrezygnuje z 10% swojej „działki”. Podział 80/20 ma premiować najbardziej kreatywnych twórców.

Jak zdradził Microsoft – Windows Store ma być dostępny dla każdego peceta z Windows 8. Obsługiwać ma 231 państw i ponad 100 języków. Niejasna jest jeszcze kwestia płatności, ale gigant z Redmond prawdopodobnie będzie chciał maksymalnie zlokalizować swoją platformę. W efekcie jest duża szansa, że za programy i gry dla Windows będziemy płacić złotówkami.

Aplikacje maja być indeksowane przez wyszukiwarki internetowe, więc spodziewajcie się interfejsu webowego (a la Android Market). Microsoft liczy na ogromny sukces swojego sklepiku. Pecetów z Windows jest na świecie ponad 1,25 mld.

Windows Store będzie oczywiście zoptymalizowany dla nowego dotykowego interfejsu Metro UI, dzięki czemu ma być bardzo wygodny w obsłudze. Prawdę mówiąc wizualnie nawiązuje do Marketplace. Charakterystyczne są te duże, banalne do klikania kafelki.

 

Fot/Źródło: Microsoft

Windows Store w pigułce. Microsoft ujawnia szczegóły - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już wiele miesięcy temu słyszeliśmy, że to Apple ma szanse po raz pierwszy użyć tego surowca do produkcji obudowy iPhone'a. Tymczasem pierwszy jest Turing Phone.

Smartfon, którego producentem jest Turing Robotic Industries, to pierwszy telefon, którego obudowa została wykonana z ciekłego metalu. Będzie się zatem zdecydowanie wyróżniał na tle propozycji konkurencji, która najczęściej sięga po plastik, a w topowych modelach – także po metal i szkło.

Ciekły metal jest niezwykle odporny na uszkodzenia i łatwo poddaje się nadawaniu kształtu. I trzeba przyznać, patrząc na oficjalne materiały producenta, że ten to wykorzystał. Turing Phone ma bardzo futurystyczny wygląd, ale specyfikacji także nie musi się wstydzić.

Smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, pokryty Gorilla Glass 4. Sercem Turing Phone jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Jest także 13-megapikselowy aparat główny oraz 8-megapikselowa przednia kamerka. Bateria ma pojemność 3000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Android 5.0 Lollipop, a wisienką na torcie jest czytnik linii papilarnych.

Za wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej będzie trzeba zapłacić 610 dolarów, za 64 GB – 740 dolarów, a za 128 GB – 870 dolarów. Przedsprzedaż ruszy 31 lipca i w jej ramach będzie dostępnych 10 tys. sztuk Turing Phone.

Źródło: Cnet

Turing Phone w obudowie z ciekłego metalu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się