Android Geeks raportuje, że Google zamierza udostępnić Androida 6.1 Marshmallow w czerwcu przyszłego roku. Aktualizacja systemu ma wnieść funkcję multi-window.

Android Geeks informuje, powołując się na jedno z pewnych źródeł, że Google udostępni w czerwcu większe uaktualnienie dla Marshmallowa - Androida z numerkiem 6.1. Plotki te pokrywają się z wcześniejszymi informacjami na ten temat, jakoby Android 6.1 miał pojawić się w pierwszej połowie 2016 roku.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Najważniejszą nowością w Androidzie 6.1 ma być wsparcie dla multi-window, a więc będziemy mogli pracować na podzielonym ekranie z dwiema aplikacjami. Taka funkcja znajduje się już w Androidzie 6.0, ale jest niedopracowana i domyślnie jest wyłączona. Co ciekawe, niedawno zespół odpowiedzialny za tablet Pixel C przekazał, że funkcja multi-window ma pojawić się wraz z większą aktualizacją Androida, a więc raport Android Geeks może być trafiony.

Ponadto Android 6.1 ma wnieść udoskonalenia w nowym systemie zarządzania uprawnieniami, które pojawiły się wraz z Androidem 6.0. I to wraz z multi-window mają być jedyne większe udoskonalenia, które pojawią się w czerwcowej aktualizacji Marshmallowa.

Źródło: Android Geeks

 

Android 6.1 ma zadebiutować w czerwcu. Wraz z multi-window - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

HTC Desire 820 w zestawie z wiedźmińskimi dodatkami
Podziel się