Czterordzeniowy, 5-calowy, wodoodporny i z aparatem 16 Mpix. Czego chcieć więcej? Zobaczcie specyfikację smartfonu Fujitsu.

Fujitsu to jeden z tych producentów, którzy byli bardzo aktywni na MWC. Przywiózł nie tylko tablety, ale także pewien wyróżniający się smartfon.

Fujitsu Arrows X F-02E wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean.

Smartfon ma wyróżniający się na rynku 16,3-megapikselowy aparat główny i 1,3-megapikselową przednią kamerkę do wideorozmów. Jest odporny na wodę i kurz. Dodatkowo ma czytnik linii papilarnych. Jest także interesująca funkcja Super Voice Hakkir, dostosowująca głośność rozmówcy do głośności w pobliżu słuchawki. Fujitsu Arrows X F-02E wspiera LTE, a jego bateria ma pojemność 2430 mAh.

Smartfon jest flagowcem Fujitsu. Na razie w planach jest debiut w Japonii, ale dobra specyfikacja mogłaby sprawić, że byłby dobrze przyjęty także na innych rynkach. Doświadczenie pokazuje nam, że europejski debiut nie jest niemożliwy.

Źródło: Engadget

MWC 2013: smartfon Fujitsu Arrows X F-02E - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W kraju kwitnącej wiśni zaprezentowany został właśnie nowy model koalicji dwóch technologicznych firm: Fujitsu-Toshiba Arrows Z. Nowy smartfon z Androidem najprawdopodobniej dostępny będzie tylko w kraju swojego pochodzenia, a szkoda, bo jego specyfikacja stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Japoński operator komórkowy KDDI zaprezentował właśnie 6 nowych smartfonów, wśród których Arrows Z zasługuje na szczególną uwagę. Kompletna jego nazwa to Fujitsu-Toshiba Arrows Z ISW11F, a ten losowy - zdawałoby się - zlepek liter i cyfr to jego oznaczenie kodowe.

Wielu z nas, kiedy słyszy słowo "Fujitsu", reaguje skojarzeniem "aparaty fotograficzne". I na tym polu azjatycki koncern nie zawiódł, montując w nowym smartfonie aparat o matrycy 13 Mpix, który potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD. Telefon obsługuje łączność Wi-Fi, WiMAX, Bluetooth, a w jego wnętrzu znajdziemy - trochę zapomniany - port podczerwieni. Ekran o przekątnej 4,3" wyświetla obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Taki format obrazu i możliwość przetworzenia dużej ilości klatek na sekundę, wymagają dużej mocy obliczeniowej. Tutaj zamontowano dwurdzeniową jednostkę TI OMAP4430 o taktowaniu 1,2 GHz wspomaganą przez 1 GB pamięci RAM. Nie zabrakło również portu HDMI, slotu kart microSD obsługującego karty 32 GB. Wisienką na torcie jest cyfrowy tuner telewizyjny. Wszystko zostało szczelnie zamknięte w wodoodpornej obudowie. Telefon będzie pracował pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3.5, a na japoński rynek trafi w listopadzie.

Fujitsu-Toshiba Arrows Z - wodoodporny smartfon dla fotografa - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
19-11-2011 - 19:38:25
trochę dziwnie wygląda
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-11-2011 - 16:43:01
Stokrotko, tapeta na wyświetlaczu tego telefonu jest dość oryginalna. Jednak sam telefon naszym zdaniem nie odbiega od trendu, jaki mamy obecnie na rynku smartfonów. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Producent zapowiedział urządzenie z linii Arrows Tab, oznaczone symbolem Q582/F. Jak wygląda specyfikacja?

Wobec zalewu smartfonów i tabletów trzeba się czymś wyróżnić. Za jeden wyróżnik wystarczy już pewnie to, że producent wybrał Windows 8 zamiast niezwykle popularnego Androida. Nie zaszkodzi jeszcze zaprezentować urządzenia wodoodpornego i najcieńszego.

Wszystkie te cechy ma zaprezentowany w Barcelonie tablet Fujitsu Arrows Tab Q582/F, działający pod kontrolą Windows 8 Pro w wersji 32-bit i mającym obudowę o grubości 9,9 mm. Jest także odporny na wodę (przy zanurzeniu do 1,5 m głębokości oraz po zgotowaniu mu prysznicu) oraz na kurz.

Fujitsu Arrows Tab Q582/F wyposażono w 10,1-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Za jego wydajność odpowiada dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci wewnętrznej (którą można rozszerzyć). Tablet wspiera LTE, a długość pracy na jednym ładowaniu baterii ma wynosić ponad 10 godzin. Jest także HSPA+, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS, microUSB, NFC. Obudowa ma wymiary 264 x 169 x 9,9 mm, a całość waży 574 gramy.

Tablet w marcu zadebiutuje w Japonii. Nie wiadomo na razie nic o dostępności w Europie.

Źródło: Ubergizmo

MWC 2013: wodoodporny tablet z Windows 8 od Fujitsu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Telefon z wyświetlaczem znanym z czytników e-booków? To oczywiście możliwe, tylko czy takie urządzenie zainteresuje klientów.

Podczas targów Mobile World Congress można było zobaczyć pewną ciekawostkę. Firma eInk udostępniła na swoim stoisku smartfony wyposażone jedynie w ekran E-Ink.

To w pełni funkcjonalne urządzenia reagujące na dotyk, pracujące pod kontrolą Androida, wspierające 3G. Zaletą jest także ich niewielki ciężar i to, że bateria wymaga ładowania jedynie raz na tydzień. No i cena, wynosząca 150 euro, o której wspomina producent. Nie można jednak nie dostrzec wad.

Smartfon z E-Ink ma czarno-biały ekran. Wprawdzie przyjdzie moment, kiedy takie ekrany będą występowały także w wersji kolorowej, ale wówczas ich cena będzie wyższa no i minie trochę czasu zanim staną się powszechne. Nie wszystkie aplikacje dobrze wyglądają w czarno-białej kolorystyce, nie mówić już o zasobach sieci.

Niedawno pisaliśmy o smartfonie YotaPhone, który z jednej strony ma zwykły wyświetlacz, a z drugiej E-Ink. Ponoć firma eInk rozmawia z producentami urządzeń mobilnych o wzbogaceniu ich produktów o ekran E-Ink na tylnej części obudowy. Łączyłby się z telefonem za pomocą Bluetooth i wyświetlał dowolną treść. To oszczędziłoby baterię, której w wielu przypadkach nie pożerałby ekran główny.

Nie można wykluczyć, że ekrany znane dotąd z czytników e-booków niebawem staną się coraz częstsze także w smartfonach czy tabletach. Raczej nie jako główne, ale jako dodatek na tylnej obudowie.

Źródło/Fot.: Yahoo

Smartfon z ekranem E-Ink - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się