Z wyliczeń firmy analitycznej Flurry wynika, że w lipcu tego roku liczba aktywnych urządzeń z systemami operacyjnymi iOS oraz Android przekroczyła liczbę 640 milionów.

Największa część z tych 640 milionów urządzeń z systemami operacyjnymi iOS i Android jest oczywiście w Stanach Zjednoczonych. W lipcu było ich aż 165 milionów, czyli ok. 30 milionów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Jeszcze więcej przybywało ich w Chinach, które pod względem ilości urządzeń zajmują co prawda drugie miejsce, ale mogą pochwalić się znacznie bardziej dynamicznym wzrostem. Sprzętów z systemami iOS i Android jest tam obecnie 128 milionów - o ponad 100 milionów więcej niż przed rokiem.

Następne w kolejce są: Brytania, Korea Płd., Japonia, Niemcy, Francja, Kanada, Hiszpania i Brazylia.

Wykres przedstawiający ilość urządzeń z systemami iOS i Android w poszczególnych krajach.

Gwałtowny wzrost Chin, jeśli chodzi o zwiększenie ilości aktywnych urządzeń z iOS i Androidem, został pokazany na poniższym wykresie. W ciągu zaledwie roku ich liczba zwiększyła się aż o 401%!

W Chile, Brazylii, Argentynie, Iranie, Wietnamie, Meksyku, Rosji, Turcji i Indiach tych urządzeń również przybywa, jednak Chiny są pod tym względem zdecydowanym liderem i zostawiają resztę krajów daleko w tyle.

Chiny rządzą. Kraje w których liczba urządzeń z systemami iOS i Android wzrosła najwięcej.

Źródło/fot.: Flury Analitycs

Na świecie jest 640 mln aktywnych urządzeń z iOS i Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Stało się, nowy system Apple ujrzał światło dzienne. Piąta odsłona iOS wprowadza wiele wyczekiwanych zmian i udogodnień dla posiadaczy urządzeń: iPhone, iPad i iPod.

O systemie iOS 5 pisaliśmy już niejednokrotnie. Apple chwali się, że lista zmian obejmuje ponad 200 pozycji. I trzeba uczciwie przyznać - jest imponująca. Fani systemu od dawna wiedzieli czego się spodziewać. A to za sprawą licznych relacji użytkowników posiadających konta deweloperskie, którzy pieczołowicie opisywali nawet najdrobniejszą zmianę wprowadzoną w nowej wersji rozwojowej. Teraz Apple udostępnił nową wersję dla wszystkich. Aby ją pobrać należy najpierw zaktualizować iTunes do wersji 10.5, po czym ujrzymy wyczekiwany komunikat o dostępnej aktualizacji. A warto ją przeprowadzić.

Najpoważniejsze zmiany dotyczą nowego systemu powiadomień, które teraz - wzorowane trochę na tych Androidowych - stanowią spójny obszar uruchamiany gestem (przesunięciem palca z górnej krawędzi ekranu w stronę dolnej). Pojawił się też komunikator iMessage, dzięki któremu nawet posiadacze iPodów mogą porozumiewać się z innymi właścicielami i-urządzeń. Świeża bryza zmian odświeżyła również kalendarz, pocztę, klawiaturę, aparat i kilka innych aplikacji.

Każdy może teraz założyć swoje konto z iCloud i cieszyć się darmową przestrzenią dyskową o pojemności 5 GB, na której będą przechowywane nasze dokumenty, zdjęcia, muzyka i filmy. To też nowe konto pocztowe, które cechuje przejrzystość obsługi i ciekawa domena - wszystkie adresy kończą się na @me.com. W chmurze będzie zapisana także kopia zapasowa, a w przypadku zgubienia telefonu, szybko go odnajdziemy z poziomu iCloud.

iOS 5 dostępny jest dla iPhone 3GS i 4, iPod 3 i 4 oraz iPad'ów.

Fot. Apple

iOS 5 z iCloud już jest! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od wyszukiwania lekarzy, przez dodawanie opinii o specjalistach aż po umawianie wizyt online - to wszystko jest teraz w zasięgu posiadaczy urządzeń mobilnych Apple.

Aplikacja ZnanyLekarz.pl trafiła właśnie do iTunes i jest dostępna dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny iOS.

Uruchomienie aplikacji dla systemu iOS jest konsekwencją przyjętej przez nas strategii, która zakłada łatwe i szybkie dotarcie do lekarza. Po wersji mobilnej i aplikacji dla telefonów z systemem Android przyszedł czas, aby również użytkownicy iPhone'a mogli cieszyć się dostępem do naszego serwisu - mówi Piotr Bożek, Dyrektor ds. Marketingu serwisu ZnanyLekarz.pl.

Dzięki aplikacji będziesz wiedział który lekarz przyjmuje w najbliższej okolicy.

Podobnie jak aplikacja na platformę Android, która zadebiutowała miesiąc temu, oferuje ona praktycznie wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie ZnanyLekarz.pl. Za pośrednictwem iPhone'a czy iPada można między innymi wyszukać interesujących nas lekarzy, sprawdzić opinie innych pacjentów, dodać swoją a także umówić się online na wizytę. Ponadto aplikacja ta oferuje także usługę lokalizacji, dzięki której można automatycznie wyszukać lekarzy w swojej okolicy.

Aplikacja w łatwy i szybki sposób pozwoli Ci umówić się do wybranego lekarza.

Jak informuje producent aplikacji, możliwość umówienia wizyty online jest już dostępna u
kilkuset polskich lekarzy, a z internetowej formy rezerwacji terminu konsultacji skorzystało już blisko 15 000 pacjentów. Zarówno liczba lekarzy udostępniających swój kalendarz online, jak i liczba pacjentów umawiających się do lekarza w ten sposób, rośnie każdego miesiąca.

Źródło/fot. ZnanyLekarz

ZnanyLekarz.pl na iOS już jest - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niespodzianka dla użytkowników aplikacji YouTube. Zapowiedziany w październiku zeszłego roku tryb filmów o prędkości 60 klatek na sekundę zawitał w końcu do Androida oraz iOS.

Od teraz użytkownicy mogą oglądać filmy na YouTubie w trybie 720p60 oraz 1080p60. Oznacza to dwukrotnie większą liczbę klatek wyświetlanych w ciągu jednej sekundy. Oczywiście, wszystko pod warunkiem, że plik źródłowy został zarejestrowany w takim trybie. Tak czy siak, to dobra wiadomość szczególnie dla fanów gier wideo.

Czy ktoś poza nimi się z tego ucieszy? Coraz więcej smartfonów ma możliwość rejestracji wideo w jakości 720p oraz 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Należy się zatem spodziewać, że liczba filmów dostępnych w takim trybie znacznie się zwiększy. Żeby komfortowo oglądać wideo o wyższej liczbie klatek warto pamiętać o stabilnym i szybkim połączeniu z internetem.

Poza smartfonami i tabletami z Androidem oraz iOS, tryb 60fps w YouTubie jest również dostępny w urządzeniach Apple TV oraz konsolach Sony PlayStation 3 i 4.

YouTube na iOS i Androida w 60 klatkach na sekundę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się