Android umacnia swoją pozycję lidera w kategorii mobilnych systemów operacyjnych. Na świecie działa już ponad pół miliarda urządzeń korzystających z tego systemu.

Google może mieć powody dla zadowolenia, bo ich system operacyjny zatacza coraz szersze kręgi. Android rozwija się w szalonym tempie i pobija kolejne rekordy popularności.

Google poinformowało właśnie, że na całym świecie aktywowanych zostało już ponad 500 milionów urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Zielony robocik jest niekwestionowanym liderem na rynku mobilnych systemów.

Android to najpopularniejszy mobilny OS na świecie. Liczba urządzeń, na których system został aktywowany, przekroczyła już barierę 500 milionów.

Przy okazji Hugo Bara, jeden z przedstawicieli firmy, na swoim profilu w Google+ potwierdził, że każdego dnia na świecie aktywowanych jest ok. 1,3 miliona nowych urządzeń z Androidem.

Wygląda więc na to, że Android jeszcze przez długo pozostanie liderem na rynku mobilnych OS-ów. Ciekawe co na to Apple ze swoim iOS 6?

Fot.: Google

Na świecie jest już ponad pół miliarda urządzeń z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pół miliona nowych urządzeń z Androidem trafia codziennie do rąk użytkowników. Może to najwyższy czas, aby dołączyć do fanów zielonego robota od Google?

Codziennie użytkownicy aktywują 500 tysięcy nowych urządzeń z Androidem na pokładzie. Należy podkreślić słowo NOWYCH, ponieważ mówimy o pierwszym uruchomieniu, kiedy istnienie urządzenia zostaje odnotowane przez Google. Ogromna większość z nich, to oczywiście smartfony, ale coraz popularniejsze są także tablety. Takie jak Motorola XOOM - już dostępna w naszej ofercie.

Motorola XOOM, to pierwszy tablet z nową edycją Androida specjalnie dedykowaną dla urządzeń tego typu.

Dane udostępnił szef działu Androida w Google, Andy Rubin. Ostatnio pochwalił się wynikami w grudniu ubiegłego roku, kiedy dzienny pułap aktywacji przekroczył 300 tysięcy. Co ważne, te pół miliona wciąż nie jest dla Androida żadną barierą. Android z dnia na dzień zyskuje na popularności i sami jesteśmy ciekawi, jaką liczbę poda Rubin na gwiazdkę.

Odnosząc suche liczby do faktów z naszego życia... Przy tym tempie aktywacji całą aglomerację warszawką (2,6 mln ludzi), można by w tydzień roboczy uzbroić w nowe smartfony z systemem od Google. Warto dodać, że popularyzacja Androida jest możliwa nie tylko dzięki ogromnej ilości modeli smartfonów z tym OS-em. Coraz częściej, Android schodzi w dół drabiny cenowej i atakuje rynek należący do tej pory do komórek ze średniej półki (tzw. feature phones).

Takim urządzeniem jest choćby T-Mobile move. Smartfon dostępny jest za złotówkę zarówno w ofercie Mix, jak i w abonamencie: od 60 złotych miesięcznie dla nowych i od 40 złotych dla obecnych klientów.

(u góry) T-Mobile move, smartfon z naszej oferty o wyjątkowo korzystnym stosunku ceny do możliwości. Na takiego Androida stać dosłownie każdego. (na dole) Android Market, to dom dla kilkuset tysięcy aplikacji na urządzenia z OS-em do Google. Duża część gier i programów jest darmowa

Ekspansję Androida nakręca znakomity stosunek możliwości do ceny, który z dnia na dzień jest coraz lepszy. Wydaje nam się, że ten system operacyjny jest na dobrej drodze do miliona aktywacji dziennie. Można powiedzieć, że Android z perspektywy Google, był strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Google

Fot. Google, Motorola

Android na fali! Pół miliona aktywacji dziennie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony coraz bardziej opanowują rynek nowych technologii. Na całym świecie jest ich już ponad miliard!

Na świecie jest coraz więcej smartfonów, które powoli zaczynają wypierać z rynku tradycyjne telefony komórkowe. Producenci prześcigają się, by zaoferować użytkownikom coraz wydajniejsze i bardziej innowacyjne urządzenia.

To wszystko przekłada się na ogromnie liczby. Trzeci kwartał tego roku był rekordowy, bo liczba smartfonów będących w użyciu przekroczyła jeden miliard! Tak wynika z danych przedstawionych przez firmę Strategy Analytics.

Dla porównania, w trzecim kwartale roku 2011 na świecie było "tylko" 708 milionów smartfonów. Mamy więc do czynienia z bardzo gwałtownym wzrostem, który w kolejnych latach powinien być jeszcze większy.

Fot.: Karenwinton | Dreamstime.com

Na świecie jest już ponad miliard smartfonów! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Firma Corning pochwaliła się, że jej flagowy produkt, czyli szkło Gorilla Glass, znajduje się na wyposażeniu ponad miliarda urządzeń. A w drodze jest już jego następca: Willow Glass.

Firma Corning opublikowała wyniki finansowe za ostatni kwartał i wykorzystała tę okazję do pochwalenia się swoim sukcesem, mianowicie tym, że szkło Gorilla Glass znajduje się już na wyposażeniu miliarda urządzeń. Jego sprzedaż w trzecim kwartale tego roku przyniosła firmie przychód na poziomie 363 milionów dolarów.

Bardzo odporne szkło o nazwie Gorilla Glass jest wykorzystywane przy produkcji nowych urządzeń przez firmy takie jak Apple, Samsung, Nokia, HTC, LG, Sony czy Asus.

A już niedługo na rynek trafi nowy produkt firmy Corning i zarazem następca szkła Gorilla Glass. Nazywa się Willow Glass i jest nie tylko wytrzymałe, ale również elastyczne, co przed producentami smartfonów i tabletów otworzy nowe możliwości. Co również ciekawe, koszty produkcji szkła Willow Glass będą mniejsze niż w przypadku jego poprzednika.

Gorilla Glass jest już na wyposażeniu miliarda urządzeń - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się