Redaktorzy Android Authority uzyskali nowe informacje na temat tegorocznego Nexusa od LG. Smartfon ma trafić do sprzedaży pod nazwą Nexus 5X, w cenie od 399 dolarów.

Android Police raportuje, że Nexus od LG i Google, to smartfon Nexus 5X. Podobno zdecydowano się na taką nazwę, gdyż Nexus 5 2. generacji czy Nexus 5 2015 wydają się mniej intuicyjne.

Dowiadujemy się, że sprzedaż smartfonu w sklepie internetowym Google Play rozpocznie się 29 września. Urządzenie w wersji z 16 GB miejsca na dane ma kosztować 399 dolarów (50 dolarów więcej od Nexusa 5 z 2013 roku), a wariant z 32 GB będzie o 50 dolarów droższy. Data 29 września pojawia się już nie po raz pierwszy, a więc jest coraz bardziej prawdopodobna.

Wybierz ofertę bez telefonu i odbierz prezent

LG Nexus 5X ma mieć 5,2-calowy ekran o rozdzielczości full HD (1920 x 1080 pikseli), a jego sercem będzie 6-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 808, który będzie wspomagany przez 3 GB szybkiej pamięci RAM. Ponadto spodziewamy się odwracalnego złącza USB typu C, aparatu fotograficznego 13 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED i laserowym autofokusem, czytnika linii papilarnych z tyłu obudowy oraz baterii o pojemności 2700 mAh. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Źródło: Android Authority

 

Plotka: LG Nexus 5X w sprzedaży pod koniec września - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Koreański serwis UnderKG opublikował dwa nowe zdjęcia LG Nexusa 5X, którego premiery spodziewamy się jeszcze w tym miesiącu.

Poniżej możecie zobaczyć LG Nexusa 5X na dwóch nowych fotkach. Zdjęcie z lewej strony prezentuje nam tył obudowy. Widzimy logo Nexus i LG. Niestety, na fotce nie widać najważniejszych elementów, a więc aparatu fotograficznego oraz skanera linii papilarnych, który zapewne znajduje się pod palcem. Natomiast drugie zdjęcie ujawnia nam wygląd Nexusa 5X z przodu. Widzimy rozmieszczenie kamerki i głośnika. Widoczny na zdjęciu wariant kolorystyczny to rzekomo kolor miętowy.

Na temat Nexusa 5X wiemy już całkiem sporo. Urządzenie ma 5,2-calowy ekran o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 z grafiką Adreno 418, 3 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB miejsca na dane, kamerkę 5 Mpix, aparat fotograficzny 13 Mpix z laserowym autofokusem, odwracalne złącze USB typu C i baterię o pojemności 2700 mAh. Całość ma pracować w oparciu o Androida 6.0 Marshmallow. Sprzedaż Nexusa 5X, w cenie od 399 dolarów, ma rzekomo ruszyć już 29 września.

Źródło: underkg

 

LG Nexus 5X pozuje na kolejnych zdjęciach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis Android Police opublikował informacje na temat dostępności i cen nowych Nexusów, których oficjalna prezentacja odbędzie się dziś w San Francisco.

Z informacji przekazanych przez Android Police wynika, że sprzedaż LG Nexusa 5X i Huawei Nexusa 6P rozpocznie się jeszcze dziś za pośrednictwem sklepu internetowego Google. Smartfony będą dostępne początkowo w pięciu państwach: Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Irlandii. W następujących cenach:

LG Nexus 5X z 16 GB pamięci - 379,99 dolarów;

Huawei Nexus 6P z 32 GB pamięci - 499,99 dolarów.

Na temat dostępności w Polsce na razie nic nie wiadomo.

Google pokaże nowe Nexusy dziś, w trakcie konferencji w San Francisco. Mniejszy Nexus 5X od LG ma 5,2-calowy ekran full HD, 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, 2 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB miejsca na dane, baterię o pojemności 2700 mAh oraz dwie kamery: 5 Mpix z przodu i 12,3 Mpix z tyłu obudowy.

Drugi z Nexusów, to model premium od Huawei. Smartfon ma 5,7-calowy ekran QHD, 8-rdzeniowy SoC Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 32, 64 lub 128 GB miejsca na dane, kamerę 8 Mpix, aparat fotograficzny 12,3 Mpix i baterię o pojemności 3450 mAh. Całość zamknięto w metalowej obudowie.

Oba smartfony mają odwracalne złącze USB typu C, okrągły skaner linii papilarnych z tyłu obudowy i pracują pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Źródło: Android Police

 

LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P w sprzedaży od dziś. Znamy ceny - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

123
27-01-2016 - 11:07:50
Czy będzie Nexus w T-Mobile?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
28-01-2016 - 16:23:38
Witam. W ofertach jest dostępny Nexus 5x ale w jest zamawiany w bardzo małych ilościach. Co do modelu 6P nie mamy żadnych planów. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Specjaliści z iFixit rozebrali na drobne części nowego Nexusa 5X od LG i Google. Smartfona następnie oceniono pod kątem naprawy. Jak wypadł?

iFixit już od lat rozbiera na części nowe gadżety i następnie ocenia ich możliwości z zakresu naprawy. Nie inaczej uczyniono z nowym Nexusem 5X od LG.

Smartfon pod kątem naprawy wypadł całkiem nieźle i został oceniony na 7 na 10 punktów. iFixit wymienia takie zalety, jak modularność budowy, co oznacza, że wiele elementów jest łatwo dostępnych i można je szybko wymienić. Plusem jest także użycie standardowych śrubek Philipsa. Ponadto warto dodać, że wymiana baterii (choć oficjalnie nie jest ona wymienna) jest bardzo prosta i nie nastręcza większych trudności. Minusem jest natomiast scalenie ekranu z szybą, co przekłada się na wyższe koszty wymiany. Szczegółowy proces rozbiórki znajdziecie udając się do źródła.

Zobacz smartfony LG dostępne obecnie w ofercie

LG Nexus 5X w tym tygodniu trafił na pierwsze rynki i już niedługo ma być dostępny w Polsce. W kraju pojawi się wariant z 32 GB miejsca na dane, który ma kosztować około 1999 złotych.

Źródło: iFixit

 

LG Nexus 5X gości u iFixit. Jak wypada pod kątem naprawy? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się