Powraca monochromatyczny ekran i funkcjonalność ograniczona do dzwonienia oraz pisania SMS-ów. Nokia 103 to telefon dla Afryki, choć pewne sukcesy może odnieść także na rozwiniętych rynkach

Nokia 103 to telefon za symboliczne pieniądze. Cena producenta została ustalona na poziomie 16 euro. Nokia wracając do korzeni myślała głównie o rynkach wschodzących. Co ciekawe model 103 ma być dostępny globalnie i być może przypadnie do gustu fanom komórkowej prostoty. Czynnikiem który decyduje o niskiej cenie 103-ki jest wyświetlacz. Monochromatyczny, o rozdzielczości zaledwie 96x68 pikseli i przekątnej 1,36 cala. Można zażartować, iż przeniesiono go żywcem z epoki raczkującej telefonii komórkowej.

Nokia 103 - telefon pierwotny.

Nokia 103 bazuje na platformie S30, a więc bardzo prostym oprogramowaniu cechującym się niskim poziomem komplikacji. Funkcjonalność tej komórki zasadniczo ograniczona została do podstawowej komunikacji - dzwonienia i wysyłania SMS-ów. W wykonanej z plastiku i gumy obudowie nie znajdziecie aparatu czy gniazda na kartę pamięci. Telefon pozbawiono nawet tak prostej funkcjonalności jak bluetooth. Nie podłączycie jej do peceta, nie skorzystacie z internetu. Ukłonem w kierunku użytkownika jest latarka LED, tuner FM i zestaw preinstalowanych gier.

Nokia 103 posiada ekran o rozdzielczości zaledwie 96x68 pikseli i przekątnej 1,36 cala.

Zalety? Oczywista prostota i duża odporność na warunki użytkowe. Nokia 103 waży 77 g, przy czym duża część tej masy przypada na baterię 800 mAh. Przez telefon można rozmawiać przez 11 godzin, a czas czuwania wynosi rekordowe 27 dni. Według producenta, model 103 to najtańsza Nokia w historii. Prawdziwy telefon na który stać dosłownie każdego, w każdym zakątku globu. Jako miejsce premiery nieprzypadkowo wybrano Nigerię. Szersza dostępność 103-ki planowana jest jeszcze na ten kwartał roku.

Fot/Źródło: Nokia

Nokia 103. Tania jak barszcz! - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

zygmunt999
30-06-2014 - 11:49:08
W Nigerii. W Polsce nie do dostania
  (0)
Odpowiedz
Krzysztof
10-03-2013 - 19:58:11
Czy ktoś wie gdzie można kupić telefon Nokia 103? Krzysztof P.
  (0)
Odpowiedz
ucha
12-10-2014 - 10:55:40
@Krzysztof - Ja mam do sprzedania taki telefon, stan bdb.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia w coraz większą uwagę przykłada do internetowych działań marketingowych. Widzieliśmy już jak powstaje Nokia N9, a teraz możemy obejrzeć krótką prezentację kreacji Nokii 800.

Na blisko 8-minutowym filmie przedstawiono urywki poszczególnych etapów. Wszystko zaczyna się od pierwszych szkiców na papierze. Później trzeba zbudować trójwymiarowy model i przedyskutować każdy szczegół przyszłego smartfonu - tak techniczny, jak i funkcjonalny. Ponieważ jest to pierwszy telefon fińskiego producenta, który pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone, konieczna była współpraca ze specjalistami Microsoftu, z którymi inżynierowie Nokii pracowali "ramię w ramię".

"Cel był prosty: zbudować lepszy telefon" - S. Pannenbecker, wiceprezes wzornictwa przemysłowego Nokii. Czy cel został osiągnięty? Dowiemy się w przyszłym roku, gdy nowe modele z Windows Phone trafią na polskie półki sklepowe.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym testem i wideo-recenzją telefonu Nokia Lumia 800! Znajdziecie je tutaj!

Nokia Lumia 800 - jak powstała? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Po spektakularnej promocji modelu Nokia Lumia 800 w Londynie także Hongkong pokazał coś oryginalnego...

Pisaliśmy o prezentacji Nokii, jaka miała miejsce na londyńskim wieżowcu Millbank Tower. Tam smartfon Lumia 800 miał aż 120 metrów wysokości.

W Hongkongu było może nieco skromniej, ale także oryginalnie. Z około 550 sztuk Nokii Lumia 800 i Lumia 710 stworzono jedną dużą – obudowy w kolorach: czarnym, białym, różowym i niebieskim okazały się tutaj ważnym atutem smartfonów.

Gigantyczny model Nokii powstał z kilkuset mniejszych

Akcja tworzenia Nokii-giganta miała miejsce podczas targów elektronicznych, odbywających się w pobliżu przyszłego sklepu Nokii (zostanie on otwarty za około 2 tygodnie, gdy na tamtejszy rynek zawita Nokia Lumia). Niektórzy dopatrzyli się podobieństwa modelu Nokii do Kostki Rubika.

Fot. mynokiablog.com

Nokia Lumia jak Kostka Rubika - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia udostępniła aktualizację oprogramowania – wersję Belle. Zobaczcie, jak możecie w prosty sposób zaktualizować swój telefon.

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami któregoś z wymienionych dalej modeli: Nokia N8, E7, X7, E6, C6-01 lub Nokia Oro? Możecie już zaktualizować oprogramowanie waszego telefonu do wersji Nokia Belle, o czym już Was informowaliśmy. Teraz przedstawiamy Wam krótką instrukcję dotyczącą aktualizacji.

Z racji tego, że mamy do czynienia z dużą aktualizacją, niemożliwe jest dokonanie tego procesu bezprzewodowo. Musicie podłączyć smartfon do swojego komputera, na którym powinien zostać uprzednio zainstalowany pakiet Nokia Suite.

Aby zainstalować najnowszą wersję oprogramowania Nokia Suite, wejdźcie na stronę nokia.com/nokiasuite. Po instalacji programu, połączcie swój smartfon z komputerem za pomocą kabla do transmisji danych.

Następnie kliknijcie na ikonę aktualizacji oprogramowania w pakiecie Nokia Suite i postępujcie zgodnie z instrukcjami, które wyświetlą się na ekranie waszego komputera.

Warto dodać, że nie musicie martwić się o wasze dane zapisane w smartfonie lub na karcie pamięci. Nokia Suite stworzy kopię zapasową wszystkich kontaktów i wiadomości, które znajdują się w smartfonie. Jeśli jednak macie zainstalowane jakieś licencje lub aplikacje, możliwe, że zajdzie potrzeba ich ponownego pobrania po zakończeniu procesu aktualizacji.

Aktualizujcie oprogramowanie do Nokia Belle już dziś i przekonajcie się, co dzięki temu zyskaliście.

Poniżej możecie obejrzeć filmik (w języku polskim) przedstawiający proces aktualizacji. Powodzenia!

Nokia Belle – jak zaktualizować oprogramowanie? (wideo) - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Adam
19-02-2012 - 21:44:16
Własnie wie ktoś kiedy będzie do Noki 500 ? :)
  (0)
Odpowiedz
Agnieszka
15-02-2012 - 12:58:40
a do noki 500 jest Bella?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się