Apple chwali się 13 mln sprzedanych iPhone’ów 6s w pierwszy weekend. Ale do wyniku osiągniętego przez telefon komórkowy Nokia 1100 nadal im daleko.

W ciągu pięciu lat od premiery telefonu komórkowego Nokia 1100 na całym świecie sprzedano aż 250 mln egzemplarzy tego urządzenia. To absolutny rekord wśród telefonów komórkowych oraz smartfonów, którego do tej pory nikomu nie udało się pobić. Co ciekawe, to właśnie Nokia 1100 sprzedana w 2005 roku w Nigerii przekroczyła barierę miliarda telefonów od fińskiego producenta, które znalazły się w rękach konsumentów.

Możecie zachodzić w głowę, co takiego ma w sobie Nokia 1100 i czemu zawdzięcza swoją ogromną popularność? Zadebiutowała na światowych rynkach w 2003 roku, kiedy telefonia komórkowa przeżywała właśnie swój rozkwit i przestała być wyłącznie fanaberią dla elit. Była przystępna cenowo i stosunkowo szybko podbiła serca użytkowników.

Cegiełka o wymiarach 106 x 40 x 20 mm i wadze 93 gramów miała miniaturowy monochromatyczny ekran o symbolicznej rozdzielczości 96 x 65 pikseli. Jak na dzisiejsze standardy nie powala też pojemność wbudowanej baterii - raptem 850 mAh. Budzik, latarka, możliwość wysyłania wiadomości SMS i oczywiście rozmowy głosowe. Nie ma aparatu, nie ma odtwarzacza MP3, nie ma szybkiego internetu.

Nokia 1110 zniknęła z rynku w 2009 roku.

Nokia 1100 w różnych wersjach kolorystycznych obudowy

Nokia 1100 - rekordowa komórka, której nie podskoczy nawet iPhone - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

BekaZWackow
06-10-2015 - 16:54:00
Nie mial zadnego internetu a nie szybkiego
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zabawne wpadki przytrafiają się wszystkim – nawet Apple. Choć pewnie nie wszystkim było do śmiechu...

Mieliśmy ciekawy noworoczny przypadek, tzw. buga. Niektórzy użytkownicy iPhone’ów (dotyczy wszystkich modeli) z ostatnią wersją systemu operacyjnego iOS 4.2.1, zaczęli zgłaszać 1 stycznia na forum wsparcia technicznego Apple, pewien problem.

Otóż zaprogramowane przed nowym rokiem jednorazowe budzenie, nie zdołało ich obudzić. Nie był to jak się okazało efekt ciężkiej głowy, ale jakiś błąd w oprogramowaniu – budziki nie zadziałały. Sytuacji powtórzyła się 2 stycznia. Problem dotyczył wyłącznie alarmów jednorazowych – cykliczne (powtarzające się) działały normalnie. Większość zgłoszeń pochodziła ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale nie ograniczały się one tylko i wyłącznie do tych krajów. Apple potwierdziło, że był to błąd w oprogramowaniu – zapewne zostanie rozwiązany przy okazji kolejnej aktualizacji systemu operacyjnego. 3 stycznia dysfunkcja budzików zniknęła równie tajemniczo, jak się pojawiła.

Co ciekawe – podobne zdarzenie miało miejsce przy okazji ostatniej zmiany czasu (letni na zimowy) pod koniec października. Dotyczyło obu półkul. Przypadki zanotowano także w Australii i Nowej Zelandii (czas zimowy na letni). Wtedy wariowały cykliczne budziki, przez co ludzie wstawali o godzinę za wcześnie (lub za późno). Apple naprawiło tamten błąd, ale nie minęło kilka miesięcy i ponownie wpadło w pułapkę alarmów, które nie zadziałały tak jak powinny.

Niby nic wielkiego się nie stało i można całą wpadkę obrócić w żart, ale do głowy przychodzi jedna myśl... Co z następną zmianą czasu, w marcu 2011?

Źródło: appleinsider.com

Fot. Wikipedia

Budzik, który nie budził. Noworoczny przypadek iPhone’a - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

sebastian
15-11-2011 - 14:51:38
cały czas mam ustawione alarmy cykliczne, inne na poszczególne dni tygodnia i ani razu jak mam tel. iPhone 3gs (2lata) nie pogubił się budzik, cały czas działa ok :)
  (0)
Odpowiedz
dokners
04-01-2011 - 17:14:54
Apple podarowało użytkownikom iPhone'ów klika minut, a może i nawet godzin w łóżku więcej. Ja bym się cieszył. Tym bardziej, że jest na kogo zwalić winę za spóźnienie się do pracy ;)
  (0)
Odpowiedz
buszujący12
04-01-2011 - 16:29:45
Pewnie będzie to samo ;) dziwna sprawa generalnie, ale to przecież tylko oprogramowanie. Nie stracą raczej przez to klientów ;)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Żarciki żarcikami, a na tapecie nowa interesująca funkcja w Skype dla smartfonów Apple. Komunikator korzysta teraz z mechanizmu stabilizacji obrazu. A to nie wszystkie nowości!

Skype dla iPhone’a (wersja 3.5.84) zadebiutowało ze stabilizacją obrazu. Pozwala teraz na korzystanie z głównej kamery jabłuszka nawet wtedy, gdy zwyczajnie nie mamy czasu się zatrzymać i skupić na rejestrowaniu jakiegoś zdarzenia.

Warto dodać, że funkcja nie jest niestety dostępna dla kamery frontowej – najczęściej wykorzystywanej przy rozmowach wideo. Wyraźnie poprawiła się jakość obrazu rejestrowanego tylną kamerą iPhone’a.

Kolejna nowinka, to wsparcie dla akcesoriów Bluetooth. Rozmowy przez Skype nareszcie można prowadzić z wykorzystaniem bezprzewodowych zestawów słuchawkowych, co do tej pory nie było możliwe. Obsługę Bluetooth dodano także dla komunikatora w wersji dla tabletów iPad.

Jeśli korzystacie ze Skype poprzez swoje jabłuszko, deweloperzy zalecają przeprowadzenie instalacji nowej wersji komunikatora totalnie od zera. Spowodowane jest to problemami z synchronizacją profilów podczas aktualizacji aplikacji. Stąd zalecane jest usunięcie Skype, a następnie ponowna instalacja komunikatora poprzez App Store.

Aplikacja zajmuje 26,1 MB stąd lepiej pobrać nową wersję Skype, gdy znajdziecie się w zasięgu sieci WiFi.

Fot/Źródło: Skype

Wstrząśnięte, ale nie zmieszane. Nowe Skype dla iPhone’a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niewielu z Was zapewne wie, że Nokia zaczynała swoją działalność w zupełnie innej branży. Czym zajmowała się ta fińska marka zanim stała się potentatem w produkcji telefonów komórkowych?

1. Ciekawe początki

Być może nie wiecie, ale zanim Nokia stała się producentem telefonów komórkowych zaczynała od produkcji masy papierowej. Początki działalności sięgają 1865 roku. A skąd nazwa? Od fińskiego miasta, w którym znalazła się druga fabryka firmy.  

2. Nokia przed erą telefonów

Kable, opony, kalosze, tworzywa sztuczne, chemikalia, produkty papierowe - kto by pomyślał, że popularny producent komórek miał kiedyś tak szerokie spektrum działalności. Pierwsza elektronika ze znaczkiem Nokii pojawiła się na rynku dopiero w latach 60 ubiegłego wieku. Co ciekawe, w 1987 roku firma została trzecim na świecie producentem telewizorów.

3. Telefon w samochodzie

Nokia miała spory udział w powstaniu pierwszej na świecie międzynarodowej sieci komórkowej NMT (Nordic Mobile Telephone) w 1981 roku. Nieco wcześniej, w 1979 roku została powołana do życia spółka Mobira Oy, będąca efektem współpracy z fińskim producentem telewizorów, Salora. W 1982 roku debiutuje pierwszy telefon komórkowy Nokii przeznaczony do samochodu -  Mobira Senator.

Tak wyglądało logo Nokii do 1966 roku

4. Komórka Gorbaczowa

Jeden z pierwszych kompaktowych telefonów komórkowych, które w końcu dało się trzymać w jednej dłoni (760 gramów) ma dość niezwykłą historię. Debiutujący w 1987 roku Mobira Cityman 900 został podarowany przywódcy Związku Radzieckiego, Michaiłowi Gorbaczowowi. I to głównie za jego sprawą telefon zyskał ogromną popularność. W Finlandii urządzenie nazwano pieszczotliwie "Gorba".

5. Dzwonek i wąż

Pierwszy telefon Nokii ze słynnym dziś dzwonkiem to model z serii 2100 zaprezentowany światu w 1994 roku. Producent przewidywał jego sprzedaż na poziomie 400 tysięcy sztuk, tymczasem rynek wsiąknął ponad 20 milionów. W 1997 roku na Nokii 6110 debiutuje gra o wdzięcznej nazwie Snake, czyli Wąż, zaprojektowana przez jednego z ówczesnych inżynierów firmy.

6. Nokia mistrz

Koniec ubiegłego wieku to złoty okres dla Finów. Między 1996, a 2001 rokiem obroty firmy wrastają o ponad 500 procent z poziomu 6,5 mld do 31 mld euro. W 1998 roku staje się jasne, że Nokia jest absolutnym liderem sprzedaży telefonów komórkowych. Przez cały świat przechodzi wielki boom na telefony komórkowe.

7. Internet i fotografia

Debiutująca na rynku w 1999 roku Nokia 7110 wprowadza podstawowe funkcje internetowe w oparciu o protokół WAP, w tym obsługę poczty elektronicznej. Dwa lata później pojawia się model 7650, pierwsza Nokia z wbudowanym aparatem cyfrowym, a w 2003 roku Nokia 3650, pierwszy aparat Finów z rejestracją wideo. Początek ery 3G przypada w firmie na Nokię 6650 (rocznik 2002).

Mobira Cityman 900

8. Rozwój i uznanie

W 2005 roku Nokia sprzedała swój miliardowy telefon komórkowy. W tym samym czasie według danych GSM Association na całym świecie liczba wszystkich abonentów sieci komórkowych przekroczyła barierę dwóch miliardów. W 2007 roku fińska marka została uznana za piątą najwyżej wycenianą globalnie.

9. Straty i zmiany

Październik 2009 przynosi pierwszy kwartalny spadek przychodów Nokii od ponad dekady. Powód? Premiera pierwszego smartfonu HTC Dream (znanego pod nazwami G1, Era G1 lub T-Mobile G1) opartego o system operacyjny Android. Po ponad roku walki z iPhonem oraz smartfonami z Androidem dowodzenie nad Nokią obejmuje człowiek z Microsoftu, Stephen Elop.

10. Cięcia i plany

Rok później przychodzi początek końca Nokii. Stephen Elop ogłasza plany zwolnienia 1800 pracowników Nokii, koniec rozwijania autorskiego systemu Symbian na rzecz Windows Phone, a także partnerstwo z Microsoftem, który ostatecznie przejmuje dział telefonów. Symbolicznego upadku dopełnia Samsung wyprzedzając Nokię w rankingu producentów telefonów komórkowych.

10 faktów o Nokii, których nie znacie - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

and....
18-05-2015 - 19:32:55
Nokia ,ach Nokia- 5110 CUD!!! technik i,a póżniej 30tki i inne aż w końcu E72. I tylko z powodu słabego internetu moja D O S K O N A L A !!! NOKIA E72 leży w pudełku. Ale nowe modele do pięt JEJ nie dorastają....Pętaki ,podlotki przy dojrzałej DAMIE.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się