Fiński koncern zaprezentował najtańszy smartfon z Windows Phone. Zobaczcie zdjęcia i specyfikację.

O tym smartfonie plotkowano w sieci od dłuższego czasu i w końcu został oficjalnie zaprezentowany. W momencie premiery będzie pracował pod kontrolą Windows Phone 7.5, jednak ci, którzy go kupią, mogą na początku 2013 roku liczyć na aktualizację do Windows Phone 7.8.

Nokia Lumia 510 została wyposażona w 4-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 480 x 800 pikseli i 233 ppi. Jej sercem jest jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227A taktowany zegarem o częstotliwości 800 MHz, wspierany przez 256 MB pamięci RAM.

Dla użytkownika przeznaczono 4 GB pamięci wewnętrznej oraz dodatkowe 7 GB w chmurze SkyDrive. Jest takze 5-megapikselowy aparat z autofocusem, który pozwala na rejestrowanie wideo w jakości VGA (640 x 480), moduł Wi-Fi, Bluetooth 2.1, microUSB, złącze audio 3,5 mm, HSDPA oraz odbiornik GPS.

Nokia Lumia 510 trafi na rynek w pięciu kolorach do wyboru.

Wymiary Nokii Lumii 510 to 120,7 x 64,9 x 11,5 mm, a waga – 129 gramów. Będzie dostępne w kolorach: czerwonym, żółtym, niebieskim, białym i czarnym. Urządzenie posiada baterię o pojemności 1300 mAh, która pozwala na ponad 6 godzin rozmów i ponad 30 godzin czuwania.

Lumia 510 w listopadzie trafi do Indii i Chin, a następnie do Azji i Ameryki Południowej. Podobno europejskiej premiery możemy się spodziewać na początku przyszłego roku. Cena jest w każdym razie zachęcająca i wynosi 199 dolarów.

Źródło: Nokia, Phonearea

<p><em>Zobacz jak wyglądać będzie Nokia Lumia 510!</em></p>

Nokia Lumia 510 oficjalnie (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed premierą nowej wersji systemu Microsoft szumnie zapowiadał, że nowy Windows Phone będzie zawierał 500 nowych funkcji. Trudno było się spodziewać, żeby koncern z Redmond rzeczywiście wprowadził tyle zmian, bo chyba byłoby to równoznaczne z całkowitą redefinicją systemu. Mimo to Windows Phone 7.5 „Mango” oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

Wielozadaniowość

Jedną z głównych bolączek użytkowników tego systemu i zarazem elementem drwin fanów konkurencyjnych platform, jest brak prawdziwego multitaskingu (wielozadaniowość). Do tej pory występował on tylko w ograniczonej formie (niektóre aplikacje potrafiły wykonywać różne operacje pomimo ich zamknięcia). Teraz fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia z wygodnym interfejsem zapewniającym łatwą obsługę i wsparcie przycisku „wstecz”.

Social Hub?

Wygląda na to, że Microsoft pozazdrościł Samsungowi jego Social Huba, który integruje książkę telefoniczną z facebookiem. Mango wprowadza jednak znacznie bardziej rozbudowaną wersję tego rozwiązania, oferując obsługę wiadomości SMS, Windows Live Messenger i czatu Facebooka z poziomu jednej aplikacji. Ponadto konta z Twittera i LinkedIn będzie można przypisać do kontaktów w telefonie, a ulepszone wykrywanie twarzy umożliwi wygodne oznaczanie osób na zdjęciach. Kontakty będzie można również grupować, dzięki czemu wysyłanie wiadomości SMS i  e-mail do określonej grupy osób będzie ograniczać się do kilku kliknięć.

Fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia.

Local Scout

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych. Efektem wyszukiwania określonych produktów będzie prezentacja ofert sklepów znajdujących się w naszym sąsiedztwie.

Office Hub

Owocowa odsłona nowych kafelków ma również pozwolić na połączenie z usługami Office 365 i SkyDrive. Oznacza to, że użytkownicy uzyskają dostęp do dokumentów i plików zapisanych w chmurze obliczeniowej.

Windows Phone dla Polaków

Polskich fanów systemu na pewno ucieszy fakt udostępnienia dla nich sklepu z aplikacjami, w którym będzie można kupować gry i programy. Nabycie płatnych pozycji będzie możliwe tylko za pośrednictwem karty płatniczej – opcja doliczenia kosztów do rachunku telefonicznego nie pojawi się. Marketplace to bardzo dynamicznie rozwijający się sklep, w którym już teraz jest ponad 20 000 aplikacji. Stanowi to zaledwie 1% tego, co znajdziemy w konkurencyjnym Android Market i 0,5% zawartości AppStore. Trudno jednak porównywać wszystkie te sklepy, bo czas ich istnienia jest diametralnie różny.
Otwarcie Marketplace to nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców nadwiślańskiego kraju. Microsoft udostępni również polskie menu, w którym wszystkie opcje zostaną przetłumaczone na nasz rodzimy język. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że polski język trafi tylko do nowych urządzeń.

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych.

Bing, Bing, Bing

Nowy Bing umożliwi wyszukiwanie głosowe i obsługę kodów kreskowych, a usługa Bing Audio rozpozna utwór, który właśnie słyszymy w telewizji czy radiu (ma działać podobnie do popularnych aplikacji: Shazam i SoundHound). Kolejną ciekawostką jest Bing Vision, który potrafi rozpoznawać książki tylko na podstawie zrobionego zdjęcia.

A to nie wszystko

Aktualizacji doczeka się również przeglądarka internetowa. Internet Explorer w dziewiątej odsłonie ma zapewnić akcelerację sprzętową (podczas przetwarzania stron) oraz wsparcie HTML5. Kolorowe kafelki również zostaną odświeżone, a deweloperzy dostaną większe pole do popisu podczas ich projektowania. Mają być bardziej interaktywne i dopasowane do tematyki aplikacji.

Kiedy?

Nowy system Microsoftu ma ukazać się już na jesieni, a aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Windows Phone na pokładzie.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się telefon HTC Radar, wyposażony w najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Windows Phone - Mango. Umożliwia on oczywiście dostęp do Marketplace.

Pragniemy przypomnieć także, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, które niedługo znajdą się w naszej ofercie.

Windows Phone 7.5 „Mango” – co nowego? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

greg
22-12-2011 - 17:51:57
U autora chyba trochę kiepsko z matematyką! 20tys aplikacji / 200tys aplikacji = 10% a nie 1%. Zresztą 6 później (artykuł jest z czerwca) w Windows Marketplace jest już 45 tys. aplikacji dla tej platformy. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Luty będzie bardzo ważnym miesiącem dla użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone 7.5 (Mango). Nadchodzi bowiem Windows Phone 7.8. Także dla Klientów T-Mobile!

Windows Phone 7.8 jest dość istotną aktualizacją platformy Microsoftu i dotyczy użytkowników poprzedniej generacji Nokii Lumia. Uaktualnienie jest dedykowane dla modeli: Lumia 510, Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 i Lumia 900. W przypadku Nokii Lumia 820 i 920 kwestia aktualizacji nie ma znaczenia, ponieważ pracują one pod kontrolą nowszego Windows Phone 8.

Warto zauważyć, iż łatka ma niewielkie szanse wypłynąć poza ekosystem smartfonów Nokii blisko związanej dziś z Microsoftem. Posiadacze takich urządzeń jak HTC HD7 czy LG Swift 7 są poniekąd na marginesie. Mogą próbować aktualizacji na własną rękę, ponieważ z oficjalnej dystrybucji Windows Phone 7.8 raczej nie dostaną.

Co wnosi nowsza wersja Windows Phone?

Uaktualnienie systemu do wersji 7.8 ma charakter głównie wizualny. Debiutują nowe schematy kolorystyczne, a charakterystyczny dla Windows Phone kafelkowy interfejs można będzie lepiej spersonalizować (zmiana rozmiaru poszczególnych elementów). W efekcie wstążka w Windows Phone 7.8 wizualnie zbliży się do tej znanej z Windows Phone 8.

Aktualizacja w T-Mobile

Proces udostępniana aktualizacji dla modeli Lumia 610, 710, 800 i 900 w T-Mobile już się rozpoczął.  Podkreślamy, że jest on przeprowadzany stopniowo w zależności od numeru IMEI jaki posiada urządzenie. Stopniowanie tego procesu ma zapobiec przeciążeniu serwerów udostępniających nowe oprogramowanie. Bądźcie cierpliwi i regularnie sprawdzajcie dostępność aktualizacji.
Tutaj znajdziecie link do strony informującej, że oprogramowanie z naszym wariantem (tutaj określane jako ERA) jest już udostępniane naszym Klientom.

Kolejny element poddany odświeżeniu, to ekran blokady. Będzie można między innymi zassać do niego tapetę z wyszukiwarki Bing. Pojawią się też lepsze zabezpieczenia przed przypadkowym odblokowaniem smartfonu przez dziecko.

Fanów nietypowych dzwonków zapewne ucieszy możliwość ich głębszej personalizacji. Możliwe będzie wykorzystanie (oraz edytowanie) plików MP3.

Od strony funkcji systemowych, Windows Phone 7.8 nie zaoferuje żadnych istotnych innowacji.

Co z dostępnością?

Nokia zaznaczyła, że miesiącem aktualizacji będzie luty – Windows Phone 7.8 będzie udostępniany stopniowo. Użytkownik dostanie notyfikację, ale samo oprogramowanie będzie wymagało podłączenia smartfonu do komputera. Aktualizacja wymaga bowiem oprogramowania Zune (Windows) lub Windows Phone (dla Mac OS X). Aktualizacja musi też zostać zaakceptowana przez operatorów.

Fot/Źródło: Nokia, Microsoft

Windows Phone 7.8 oficjalnie. Dla kogo i kiedy? - opinie i komentarze (25)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

hodor
16-04-2013 - 20:21:40
Jest juz 16.04 i nadal nie ma aktualizacji poczekam jeszcze 3miesiace do konca umowy i wynosze sie z tej glupiej sieci majacej swoich klijentow w "" do play posiadajacej podobne oferty w nizszych cenach i liczacej sie z swoimi klijentami.
  (0)
Odpowiedz
Tomasz S
31-03-2013 - 15:19:17
A można wiedzieć kiedy jest mniej więcej planowany proces rozsyłania aktualizacji dla użytkowników którzy już mają wykupioną telefony z wp 7.5 ,i drugie kiedy najlepiej sprawdzać czy są udostępnione aktualizacje to telefonu ?
  (0)
Odpowiedz
kemot82
31-03-2013 - 14:34:49
Lumia 610 - nadal brak aktualizacji do 7.8
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
31-03-2013 - 15:02:11
Proces aktualizacji był czasowo wstrzymany przez sam Microsoft. Teraz został wznowiony i aktualizacja wysyłana jest stopniowo do poszczególnych grup użytkowników.
  (4)
Odpowiedz
Niso
28-03-2013 - 01:24:38
Również, do tej pory nic nie ma ! na szczęście zaraz konczy mi się umowa i spadam z tego gowna :)
  (0)
Odpowiedz
alo
21-03-2013 - 07:07:12
ludzie ogarnijcie się upgrade nie zależy od t mobile i wszystkie opóźnienia to wina microsoftu
  (11)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
20-03-2013 - 14:53:14
Witajcie! Proces aktualizacji był czasowo wstrzymany przez sam Microsoft. Teraz został wznowiony i aktualizacja wysyłana jest stopniowo do poszczególnych grup użytkowników. Prosimy Was o cierpliwość. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
tom
19-03-2013 - 19:43:26
Dokładnie jest 19 marca 2013 i nic nie widać z nowelizacją oprogramowania!! Pomocy
  (0)
Odpowiedz
paulo
19-03-2013 - 11:34:52
Jest 19.03 i nie ma żadnej aktualizacji dla Lumii 800 z T.mobile. Po zakończeniu umowy pożegnam się z tą firmą
  (1)
Odpowiedz
jam80
17-03-2013 - 22:06:26
Aktualizacja była wstrzymana przez jakiś czas z powodu zauważonego błędu z odświeżaniem niektórych kafli na pulpicie. Ale juz niby jest wznowiona i będzie wprowadzana stopniowo.
  (5)
Odpowiedz
Andrzej
16-03-2013 - 20:04:36
Czy komuś udało się na lumi 800, wersja oprogramowania telefonu:7.10 (8773) zaktualizować WP do 7.8??
  (0)
Odpowiedz
Gdzie ten upgrade
13-03-2013 - 05:57:29
Jaja sobie robią,to fakt. Chociaż patrząc z ich strony, to nie ma sensu dawać tego upgreadu, przecież mają w ofercie telefony z 8mką. W każdym razie aktualnych klientów mają w poważaniu, liczą się tylko nowi...
  (0)
Odpowiedz
ttomuss
12-03-2013 - 11:24:27
Luty którego roku? 12 marzec a aktualizacji Lumii 610 ciągle brak. Jakies jaja sobie robicie! Co to ma w ogóle być?!!
  (0)
Odpowiedz
610
04-03-2013 - 08:32:19
Lumia 610 - brak aktualizacji ciąg dalszy.... - może jakieś info od REDAKCJI ?! zyxo
  (0)
Odpowiedz
Lumia800.0
03-03-2013 - 22:32:02
Ciągle brak uaktualnienia. Kiedy będzie dostępne? po co pisać że do końca miesiąca skoro nie dotrzymujecie terminu? POdajcie termin, jak będzie daleki to ludzie wam podziękują za współprace ;)
  (0)
Odpowiedz
gotmilk
02-03-2013 - 22:27:03
02.03.2013 .... Ciagle nie ma aktualizacji dla LUMII 710 !!! T-Mobile - dlaczego piszecie, że aktualizacja bedzie w lutym, jak nie planujecie w lutym, nawet zacząc udostepniac tej aktualizacji... Jezeli nie dostane aktualizacji w przeciagu kolejnego tygodnia to zrobie ja manualnie i przechodze do orange...
  (0)
Odpowiedz
mariusz
02-03-2013 - 09:50:24
Mam dwa telefony Lumia 710 z T-Mobile kupowane w róznym okresie, do 2.03 żaden nie dostał aktualizacji 7.8 :-( Ale to samo miałem poprzednio z Samsungiem. Wszyscy dokoła mieli już Bada 2.0 a T-Mobile po pół roku... Widocznie tak dbają o klienta, byle sprzedać a potem niech się goni. Ja też więcej u nich nie kupię! Szkoda nerwów!
  (0)
Odpowiedz
michał
01-03-2013 - 18:56:00
potwierdzam, brak aktualizacji na dzień 01.03.2013 roku dla LUMIA 800. Porażka T-Mobile. Po co pisać że stopniowo udostępnia się aktualizację skoro tak się nie dzieje, a z drugiej strony co to za "serwery" które nie potrafią zaktualizować Lumii w ciągu 1 MIESIĄCA ?
  (0)
Odpowiedz
Ernest
01-03-2013 - 16:28:26
1.03.2013 aktualizacji wciąż brak, dziękuję są to moje ostatnie umowy z t mobile.
  (0)
Odpowiedz
Lumia800
27-02-2013 - 14:20:58
Potwierdzam brak aktualizacji dla Lumii 800... A miało być wszystko sprawnie do końca lutego...
  (0)
Odpowiedz
610
27-02-2013 - 09:32:10
jutro koniec lutego a aktualizacji nadal BRAK !!! i jakoś Tmobile dziwnie cicho siedzi, porażka :-((((
  (0)
Odpowiedz
jam
23-02-2013 - 10:36:01
Czy ktoś wie kiedy będzie aktualizacja na numer IMEI: 351 682 059 226 068 ?
  (0)
Odpowiedz
610
18-02-2013 - 09:36:56
KICHA !!! :-((( na dzień dzisiejszy brak aktualizacji LUMIA 610 - oraz brak informacji od T-Mobile kiedy będzie !?
  (0)
Odpowiedz
piotr
17-02-2013 - 12:27:29
Ja od 14.02.2013 mam zaktualizowaną lumię 800. Najistotniejsza i najbardziej widoczna zmiana to możliwość modyfikacji kafelek - bardzo ułatwia organizację "pulpitu". W moim przypadku atualizacja przebiegała przez 3 kolejne updaty. Wszystkie kontakty, smsy i pozostała zawartość telefonu została sprawnie przeniesiona. Większych zmian raczej nie widać, co do samego działania też trudno się wypowiedzieć.
  (1)
Odpowiedz
lumia800
13-02-2013 - 15:51:10
Czy ktoś już zaktualizował oficjalnie lumie 800?
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mamy pierwszą oficjalną zapowiedź smartfonu Nokii po przejęciu jej smartfonowego biznesu przez Microsoft. Zobaczcie specyfikację.

Kojarzycie być może model Nokia Lumia 520. To nie tylko najpopularniejszy smartfon z Windows Phone, ale także z Windows w ogóle. Nokia Lumia 525 to jego następca. Czy godny, ocenicie po specyfikacji.

Smartfon posiada 4-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (233 ppi). Za jego wydajność odpowiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8227 o częstotliwości taktowania 1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Nad całością czuwa Windows Phone 8.

Nokia Lumia 525 posiada 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki kartom microSD o kolejne 64 GB. Jest także 5-megapikselowy aparat główny. Bateria ma pojemność 1430 mAh i pozwala na ponad 10 godzin rozmów w 3G i ponad 16 godzin w 2G. Wymiary obudowy wynoszą 119,9 x 64 x 9,9 mm, a całość waży 124 gramy.

Źródło: Engadget

Nokia Lumia 525: budżetowiec z Windows Phone 8 (wideo) - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Mentos
04-03-2014 - 20:25:39
Czy wiadomo kiedy będzie on dośtepny w ofercie t-mobile?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
05-03-2014 - 12:23:19
Na to pytanie na razie nie możemy udzielić odpowiedzi. Proszę śledzić nowości w naszej ofercie, o których informujemy w dziale Technewsy. Pozdrawiamy.
  (4)
Odpowiedz
derssatt
17-03-2014 - 14:05:26
@ Redakcja T-Mobile Trendy - co to za odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-03-2014 - 14:07:04
Na obecną chwilę nie mamy informacji o dostępności tego konkretnego modelu w ofercie. Pozdrawiamy.
  (3)
Odpowiedz
derssatt
08-04-2014 - 12:19:07
@ Redakcja T-Mobile Trendy - wiadomo już coś
  (0)
Odpowiedz
derssatt
29-05-2014 - 10:56:37
są jakieś wieści czy nie
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
29-05-2014 - 13:52:26
W tym momencie nie mamy w planach tego modelu. Pozdrawiamy.
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się