Także inni przedstawiciele rodziny Lumia znaleźli się w czołówce. Zobaczcie, które modele wybierają kupujący.

Polska jest jednym z krajów, gdzie Windows Phone jest popularniejszy niż wskazuje na to światowa średnia jego udziałów w rynku. Zapewne wiele w tym zasługi smartfonów Nokii, która od wielu lat budzi pozytywne skojarzenia klientów posiadających wcześniej modele z Symbianem.

Nokia jest także producentem, który zdominował ekosystem Windows Phone. Firma AdDuplex, specjalizująca się w reklamie na platformie Microsoftu, opublikowała raport dotyczący popularności poszczególnych smartfonów z WP.

Pierwsze miejsce przypadło Nokii Lumii 520, która ma 13,3 proc. udziałów w rynku. Na drugim znalazła się Nokia Lumia 920. W zestawieniu znalazł się także jeden smartfon HTC.

Smartfon z Windows Phone ma w swojej ofercie także Samsung oraz Huawei. Ostatnie plotki mówią także o tym, że OS-em zainteresowany jest LG.

Źródło: WPCentral

Nokia Lumia 520 najpopularniejszym smartfonem z WP - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Marketplace dostępny przez przeglądarkę to kolejna nowa funkcja, która pojawiła się przy okazji premiery Windows Phone 7.5 Mango.

Dzięki Web Marketplace użytkownicy Windows Phone mogą przeglądać wszystkie gry i aplikacje korzystając ze specjalnej strony internetowej, bez potrzeby uruchamiania oprogramowania Zune.

Proces pobieranie aplikacji, która nas zainteresuje, jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych czynności. Wystarczy wybrać aplikację którą chcemy zainstalować oraz podać adres email, na który ma został wysłany link z plikiem instalacyjnym. Po odebraniu wiadomości email na telefonie, wystarczy kliknąć w podany odnośnik i pobrać aplikację.

Marketplace oferuje swoim użytkownikom najnowsze i najpopularniejsze aplikacje.

Trzeba jednak pamiętać, że do uruchomienia Marketplace wymagany jest identyfikator Windows Live ID, który można założyć na stronie live.com lub podczas pierwszego uruchomienia telefonu.

Marketplace przez przeglądarkę dla Windows Phone 7.5 dostępny jest w języku polskim tutaj.

Chcecie pograć w Angry Birds? Możecie znaleźć je na Marketplace.

My zaś informujemy, że w naszej ofercie jest smartfon HTC Radar, który wyposażony jest w system Windows Phone 7,5 oraz Marketplace.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które niedługo pojawią się na rynku europejskim.

Windows Phone Mango z Marketplace - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Nokia zaprezentowała dzisiaj nowy przystępny cenowo smartfon z systemem Microsoftu.

Nokia Lumia 520 została wyposażona w 4-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (16 mln kolorów), wrażliwy na dotyk nawet paznokci i palców w rękawiczkach. Za wydajność smartfonu odpowiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Telefon pracuje pod kontrolą Windows Phone 8.

Dla użytkownika przewidziano 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD maksymalnie o kolejne 64 GB. Dodatkowo przyszli posiadacze Lumii 520 otrzymają 7 GB bezpłatnego miejsca w chmurze – w usłudze SkyDrive Microsoftu.

Nokia Lumia 520 występuje w kilku kolorach

5-megapikselowy aparat główny pozwala na nagrywanie wideo z jakością HD 720p (30 klatek na sekundę). Aplikacja Cinemagraph dodaje ruch do zdjęć, które można następnie pokazać znajomym na Facebooku lub Twitterze albo przesłać w wiadomości e-mail. Za pomocą funkcji Sprytne zdjęcie można zrobić doskonałe zdjęcie grupowe, łącząc najlepsze miny z wielu ujęć, a nawet usuwając wybrane osoby. Obiektyw Panorama o wyjątkowo szerokim kącie robi zdjęcia na których mieści się o wiele więcej elementów.

Nokia Lumia 520 zawiera mapy i nawigację HERE, pozwala na bezpłatny strumieniowy dostęp do muzyki dzięki Nokia Muzyka bez wcześniejszej rejestracji, logowania się i słuchania reklam, także w trybie offline.

Nokia Lumia 520 standardowo oferuje dostęp do usługi Xbox oraz aplikacji pakietu Microsoft Office, takich jak: Outlook, Word, Excel i PowerPoint.

Źródło/Fot.: Nokia

<p><em>Nokia Lumia 520. Zobacz naszą wideo-recenzję!</em></p>

MWC 2013: Nokia Lumia 520 z Windows Phone 8 - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

live
25-05-2013 - 14:47:57
Kiedy T-Mobile wprowadzi ten telefon do swojej oferty??
  (0)
Odpowiedz
olej98
24-05-2013 - 16:06:21
mam nadzieje że t-mobile wprowadzi ten telefon do swojej oferty
  (0)
Odpowiedz
krecik
10-04-2013 - 16:11:22
Yyyy no właśnie bo mam zamiar ja kupić &lt;3
  (0)
Odpowiedz
TheBartmuz
06-04-2013 - 22:30:05
Czy T-Moblie ma zamiar wprowadzić w przyszłości do swojej oferty Nokie Lumie 520??
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W zestawieniach dotyczących mobilnych okienek zazwyczaj zwyczajowo dominują smartfony Nokii. Mamy jednak także Microsoft Lumia 535 oraz innych producentów.

Sieć reklamy AdDuplex opublikowała dane dotyczące udziału w rynku poszczególnych smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Dominuje wciąż jeden model – Nokia Lumia 520, która ma niemal 25 proc. rynku.

Dość zauważalne jest, że większe udziały należą do modeli z niższej póki cenowej, takich jak Nokia Lumia 630, Lumia 625, Lumia 530 czy Lumia 635. Nieco mniej użytkowników posiada droższe modele, takie jak Nokia Lumia 720, Lumia 925, Lumia 620 czy Lumia 920.

W zestawieniu pojawił się także pierwszy smartfon Microsoftu – Lumia 535. A co z innymi producentami, zainteresowanymi Windows Phone? Do duetu Microsoft/Nokia należy ponad 96 proc. tego rynku, tak więc dla innych zostają ułamki procentów. HTC ma 1,93 proc., za nim jest Samsung i Huawei.

Źródło: Neowin

Zobacz najpopularniejsze smartfony z Windows Phone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się