Można wnioskować tak po tym, że w Wielkiej Brytanii wyczerpano liczbę telefonów dostępnych w przedsprzedaży.

Smartfony Nokii z Windowsem Phone Mango na pokładzie to wielka próba dla fińskiego koncernu. Właściwie być albo nie być na rynku, gdzie udziały Nokii spadają, a Android zdobywa kolejnych entuzjastów. Wygląda na to, że jednak "być".

Jak donosi serwis BGR, w Wielkiej Brytanii wyczerpały się modele Nokia Lumia 800 dostępne w przedsprzedaży. Oznacza to, że Nokii z okienkami na pokładzie udało się pobić dotychczasowe rekordy przedsprzedaży jej najpopularniejszych urządzeń.

A czym wyróżnia się Nokia Lumia 800 oprócz Windows Phone Mango? Widać, że producent postawił na efektowny wygląd, oferując obudowy nie tylko w czarnym, ale także w różowym i niebieskim kolorze. A co siedzi w środku przeczytajcie tutaj.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym testem i wideo-recenzją telefonu Nokia Lumia 800! Znajdziecie je tutaj!

Fot. Nokia

Nokia Lumia 800 bije rekordy sprzedaży - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Norbert
29-11-2011 - 01:37:21
Grzesiek ja tak samo czekam i nie mogę się zdecydować ;) W sumie jak by T-mobile się zdecydował a raczej starszy konsultant już miałbym podpisaną umowę ale był nierozgarnięty i ciągle mnie zbywał do strony z telefonami abym sobie zerknął hehe. Też się zastanawiałem nad nowym tel. ze sklepu i przeniesieniu nr na kartę ale po wyliczeniu wychodzi mi nie korzystny wynik. Jeśli chodzi o Lumię w pomarańczy N9 kosztuje 889 zeta więc przy abonamencie 130zł więc sądząc, że T-mobile ma większe stawki będzie chodzić w ok 1000zł. Więc lepiej kup sobie na alle... za 2700 wykup abonament za 130 zł weź byle jaki tel który możesz sprzedać a za różnicę kup Lumię ;)
  (0)
Odpowiedz
grzesiek
26-11-2011 - 23:47:44
No ja czekam z przedłużeniem umowy na telefon do stycznia. Wybiorę tego operatora u którego pojawi się nowa nokia. Kasa odłożona, umowa już dawno jest bezterminowa więc mogę podpisać nową. Zostaje tylko wybrać kolor. Mam nadzieję że cena będzie w jakichś rozsądnych granicach. Na zachodzie przy abonamencie 26 euro telefon jest darmowy. To by u nas dawało abonament ok 120zł. Nawet 130 można przeboleć. Jeżeli warunki będą gorsze to trzeba będzie kupić telefon w sklepie i wybrać najniższy abonament
  (0)
Odpowiedz
zenek
26-11-2011 - 16:20:41
Kupuję na pewno. Oby nie przesadzili z ceną w PL
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
25-11-2011 - 19:09:04
ciekawe w jakiej cenie ona będzie jest bardzo ładna
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed premierą nowej wersji systemu Microsoft szumnie zapowiadał, że nowy Windows Phone będzie zawierał 500 nowych funkcji. Trudno było się spodziewać, żeby koncern z Redmond rzeczywiście wprowadził tyle zmian, bo chyba byłoby to równoznaczne z całkowitą redefinicją systemu. Mimo to Windows Phone 7.5 „Mango” oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

Wielozadaniowość

Jedną z głównych bolączek użytkowników tego systemu i zarazem elementem drwin fanów konkurencyjnych platform, jest brak prawdziwego multitaskingu (wielozadaniowość). Do tej pory występował on tylko w ograniczonej formie (niektóre aplikacje potrafiły wykonywać różne operacje pomimo ich zamknięcia). Teraz fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia z wygodnym interfejsem zapewniającym łatwą obsługę i wsparcie przycisku „wstecz”.

Social Hub?

Wygląda na to, że Microsoft pozazdrościł Samsungowi jego Social Huba, który integruje książkę telefoniczną z facebookiem. Mango wprowadza jednak znacznie bardziej rozbudowaną wersję tego rozwiązania, oferując obsługę wiadomości SMS, Windows Live Messenger i czatu Facebooka z poziomu jednej aplikacji. Ponadto konta z Twittera i LinkedIn będzie można przypisać do kontaktów w telefonie, a ulepszone wykrywanie twarzy umożliwi wygodne oznaczanie osób na zdjęciach. Kontakty będzie można również grupować, dzięki czemu wysyłanie wiadomości SMS i  e-mail do określonej grupy osób będzie ograniczać się do kilku kliknięć.

Fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia.

Local Scout

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych. Efektem wyszukiwania określonych produktów będzie prezentacja ofert sklepów znajdujących się w naszym sąsiedztwie.

Office Hub

Owocowa odsłona nowych kafelków ma również pozwolić na połączenie z usługami Office 365 i SkyDrive. Oznacza to, że użytkownicy uzyskają dostęp do dokumentów i plików zapisanych w chmurze obliczeniowej.

Windows Phone dla Polaków

Polskich fanów systemu na pewno ucieszy fakt udostępnienia dla nich sklepu z aplikacjami, w którym będzie można kupować gry i programy. Nabycie płatnych pozycji będzie możliwe tylko za pośrednictwem karty płatniczej – opcja doliczenia kosztów do rachunku telefonicznego nie pojawi się. Marketplace to bardzo dynamicznie rozwijający się sklep, w którym już teraz jest ponad 20 000 aplikacji. Stanowi to zaledwie 1% tego, co znajdziemy w konkurencyjnym Android Market i 0,5% zawartości AppStore. Trudno jednak porównywać wszystkie te sklepy, bo czas ich istnienia jest diametralnie różny.
Otwarcie Marketplace to nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców nadwiślańskiego kraju. Microsoft udostępni również polskie menu, w którym wszystkie opcje zostaną przetłumaczone na nasz rodzimy język. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że polski język trafi tylko do nowych urządzeń.

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych.

Bing, Bing, Bing

Nowy Bing umożliwi wyszukiwanie głosowe i obsługę kodów kreskowych, a usługa Bing Audio rozpozna utwór, który właśnie słyszymy w telewizji czy radiu (ma działać podobnie do popularnych aplikacji: Shazam i SoundHound). Kolejną ciekawostką jest Bing Vision, który potrafi rozpoznawać książki tylko na podstawie zrobionego zdjęcia.

A to nie wszystko

Aktualizacji doczeka się również przeglądarka internetowa. Internet Explorer w dziewiątej odsłonie ma zapewnić akcelerację sprzętową (podczas przetwarzania stron) oraz wsparcie HTML5. Kolorowe kafelki również zostaną odświeżone, a deweloperzy dostaną większe pole do popisu podczas ich projektowania. Mają być bardziej interaktywne i dopasowane do tematyki aplikacji.

Kiedy?

Nowy system Microsoftu ma ukazać się już na jesieni, a aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Windows Phone na pokładzie.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się telefon HTC Radar, wyposażony w najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Windows Phone - Mango. Umożliwia on oczywiście dostęp do Marketplace.

Pragniemy przypomnieć także, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, które niedługo znajdą się w naszej ofercie.

Windows Phone 7.5 „Mango” – co nowego? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

greg
22-12-2011 - 17:51:57
U autora chyba trochę kiepsko z matematyką! 20tys aplikacji / 200tys aplikacji = 10% a nie 1%. Zresztą 6 później (artykuł jest z czerwca) w Windows Marketplace jest już 45 tys. aplikacji dla tej platformy. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według pewnej firmy badawczej Windows Phone już w 2015 roku będzie miał udziały w rynku większe niż system Apple’a.

Firma IHS Suppli przygotował prognozę rynku systemów mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat. Zgodnie z nią Android, który w 2011 roku miał udział w rynku na poziomie ponad 47 proc., do 2015 roku poprawi go o ponad 10 proc.

Drugie miejsce, które obecnie należy do iOS-a Apple’a, przypadnie w udziale Windows Phone. Oczywiście to tylko prognozy, w których o miejscu decyduje dodatkowo jedna dziesiąta procenta, jednak najważniejszy jest sam trend zdobywania rynku przez Windows Phone.

Tabela pokazuje, jak będą się zmieniały udziały w rynku poszczególnych systemów operacyjnych.

Za popularyzację systemu Microsoftu odpowiadali dotychczas tacy producenci, jak Samsung czy HTC, teraz jednak na rynku pojawił się chociażby telefon ZTE Tania dedykowany płci pięknej no i oczywiście cały wachlarz modeli Nokia LumiaLumia 800 (która dostępna jest już dla klientów T-Mobile), Lumia 700, Lumia 900 (zaprezentowana na CES i przeznaczona na amerykański rynek) oraz Lumia 910, czyli europejski odpowiednik Lumii 900.

Według niedawnych szacunków Bloomberga, Nokia w ubiegłym roku sprzedała już 1,3 mln smartfonów z serii Lumia. Sam koncern nie potwierdza oficjalnie tych danych.

Źródło: mobilebusinessbriefing.com

W 2015 Windows Phone przegoni iOS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

105 mln sprzedanych smartfonów w drugim kwartale 2012 roku. Choć Apple stara się jak może, udział iOS-a w rynku mobilnym coraz bardziej topnieje.

Ostatni raport firmy analitycznej IDC ucieszy na pewno fanów Androida, a zmartwi tych, którzy kibicują całej reszcie graczy na rynku mobilnym. Nawet potęga Apple wygląda blado na tle wzrostów, które są udziałem ekosystemu Google.

IDC podało, że w drugim kwartale roku (kwiecień-czerwiec), aż 68,1% sprzedanych smartfonów, pracowało pod kontrolą Androida. Apple ze swoim iOS-em miało 16,9% udziałów w rynku.

Urządzeń z systemem od Google kupiliśmy ponad dwa razy więcej niż przed rokiem!

Jak podaje IDC, Samsung w drugim kwartale roku sprzedał więcej smartfonów z Androidem, niż kolejnych siedmiu producentów razem wziętych. 

Łącznie kupiliśmy 154 mln zaawansowanych komórek. 104,8 mln modeli z Androidem, 26 mln iPhonów, 7,4 mln terminali BlackBerry, 6,8 mln Nokii z Symbianem i 5,4 mln smartfonów z Windows Phone 7 (w tej licznie całkiem sporo Nokii Lumia). Pozostałe systemy operacyjne liczą się coraz mniej. W statystykach IDC widnieją one jako Linux i inne – łącznie 3,6 mln urządzeń. Jeśli porównać te wyniki do sytuacji sprzed roku (drugi kwartał 2011), mamy wzrost sprzedaży smartfonów na poziomie 42,2%.

W tej puli absolutnie dominuje Android. Urządzeń z systemem od Google kupiliśmy ponad dwa razy więcej niż przed rokiem!

Warto dodać, że krajobraz po tej bitwie platform mobilnych wypada wyjątkowo przykro dla tych, którzy wciąż wierzą w Symbiana i BlackBerry OS. Oba systemy w ciągu ostatniego roku straciły ogromną część rynku. Kanadyjska marka jest w poważnym kryzysie, a Nokia marginalizuje swoją starą platformę, coraz bardziej skupiając się na Windows Phone i współpracy z Microsoftem. W kategorii wyścigu producentów, wielkim zwycięzcą jest Samsung. Koreański gigant staje się powoli udzielnym panem i władcą rynku Androida. Jak podaje IDC, Samsung w drugim kwartale roku sprzedał więcej smartfonów z Androidem, niż kolejnych siedmiu producentów razem wziętych. Nie ma więc wątpliwości, iż ten ogromny wzrost udziałów systemu Google w rynku, jest napędzany przez urządzenia z serii Galaxy (lub postrzegając sprawę inaczej – Samsung jest głównym beneficjentem popularności Androida).

Chart: Worldwide Smartphone OS Market Share, 2Q 2012Description: Tags: Author: IDCcharts powered by iCharts

Co z Apple? Koncern z logo jabłka wciąż notuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży swoich smartfonów iPhone, ale jego dynamika nie jest już tak wysoka. Oczywiście wszystko może się zmienić pod koniec roku, gdy na rynku zadebiutuje mocno oczekiwany iPhone 5.

Warto jednak dodać, że dane z raportu IDC nie zawierają w sobie pewnego kluczowego elementu. Chodzi jak się zapewne domyślacie o Samsunga Galaxy S III, którego sprzedaż bije ostatnio rekordy, a na rynek trafił dopiero w czerwcu. Analiza IDC jest pod tym względem nieco niepełna.

Boicie się dominacji Androida, czy raczej kibicujecie zielonemu robotowi?

Fot. Google, IDC

Źródło: IDC (Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker Q2/2012)

Android wciąż rośnie i bije kolejne rekordy! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się